[Etapa 24] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Stiinta in fata "ungurilor"?

Poll ended at 11 Feb 2018, 20:05

Victorie, 3 puncte!
28
90%
Egal, picam de fraieri!
2
6%
Prima infrangere intr-un meci oficial pe "Oblemenco"! (e doar o gluma :lol: )
1
3%
 
Total votes: 31

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de adi_g » 13 Feb 2018, 14:04

Da, am jucat destul de bine.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Paul » 14 Feb 2018, 04:43

gogu2005 scrie:
13 Feb 2018, 11:03
nu inteleg de ce echipa este acuzata ca a jucat modest/slab.
am intalnit o echipa care s-a bagat cu curul in poarta si nici macar pe contra-atac nu a iesit, pur si simplu a venit la 0-0.
Am castigat, echipa s-a comportat foarte bine si nu a renuntat niciun moment, s-au vazut scheme tactice, culoare, luari pe cont propriu dar apararea disperata si foarte agresiva a alora a rezistat. Ar fi fost un scor fluviu daca sepsi iesea la joc, ori Neagoe tocmai asta a vrut sa evite si a aplicat tactica stramoseasca "ascundeti fantanile, otraviti copiii".
Sa va aduc aminte cum se desfasurau astfel de meciuri in campionatul trecut?

cu astfel de meciuri castigate se iau campionate.
Sunt de acord cu observatiile tale. Cred ca dezamagirea vine de la faptul ca nu a fost un meci spectaculos cu multe faze de poarta. A fost si primul meci acasa dupa vacanta, lumea ar fi vrut un meci "frumos".
Dar asa e cand joci cu o echipa venita pe aparare si nu ai jucatori cu fizic impunator, gen pivoti.
Una peste alta nu a fost chiar fara faze misto si, cel mai important, am luat 3 puncte luptand pana la capat.
Pentru mine cel mai pozitiv aspect este ca Popa a avut ocazia sa arate ce poate un meci intreg titular si arata foarte bine jocul lui.

LiviuB

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de LiviuB » 14 Feb 2018, 11:01

pai nu cred ca a zis cineva ca am facut un meci slab, per echipa. Ca au fost jucatori care nu au jucat la potentialul lor, asta e clar. Ce este cel mai important este faptul ca am castigat, in sfarsit, un meci in care am intalnit o echipa incomoda, bine asezata in teren (trebuie sa ne amintim de meciurile de acasa cu chiajna, voluntari, astra sau de la medias si botosani).

iuli

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de iuli » 14 Feb 2018, 12:34

o spun eu: a fost un meci modest.un meci in care aveam nevoie de Roman ca de aer,in care constructia a parut chinuitoare.asta nu stirbeste victoria si meritele catorva jucatori si chiar ale lui Mangia.daca se termina egal era forumul invadat de mesaje cu joc slab si jucatori de duzina!

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Jimmy Darmody » 14 Feb 2018, 14:20

Cum ati fi vrut sa joace dupa chefuiala?:))))))) sper sa batem pe scarba de Niculescu !

Închis