[Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din "comuna" lui Pandele?

Poll ended at 17 Feb 2018, 16:59

3 puncte, cu un pas mai aproape de titlu
25
76%
1 punct, echipa inca nu si-a intrat in mana
6
18%
0 puncte, ne aducem aminte meciul din Cupa
2
6%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 18 Feb 2018, 20:13

Am ajuns sa vedem si asta, fratilor! Felicitari tusierului ca a vazut bine si a fost cinstit, ca si centralului care a admis ca a gresit initial si si-a corectat greseala.
Ce sufera sclavii acum! :))
STIINTA SUNTEM NOI !

LiviuB

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 18 Feb 2018, 20:17

Bobby scrie:
18 Feb 2018, 18:38
Paul scrie:
18 Feb 2018, 14:35
DeuxEx scrie:
17 Feb 2018, 20:46
Bobby, ce face naum se numeste jurnalism gen "Can-Can". Cum poate fi numit asa ceva jurnalism de calitate? Discuți o controversa, nu creezi o controversa din nimic.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk
Cred ca suntem toti de acord, iar ce a vrut Bobby sa zica, cred, este ca atat il duce capul pe Naum, si isi inchipuie ca asta tre sa faca, nestiind sa faca jurnalusm de calitate.
Foarte toxic.
Asta am dorit sa comunic : pe Naum nu il intereseaza jurnalismul de calitate, ci scandalul si controversa, reala sau fabricata. Poate ca e si platit cu bonus de rating - asa ca scandalul inseamna mai multi bani pentru el...
Respectul fata de sine ar fi trebuit sa il mai tempereze

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Feb 2018, 06:21

Primul 11 aliniat de Dinamo ieri cu FCSB a costat de aproape 10 ori mai putin decit primul 11 al Craiovei cu Voluntari ! Ciinii au un scouting mult mai bun decit al Craiovei. Aduc tot timpul jucatori buni gratis din tara si strainatate. Solomao a fost refuzat de Craiova si a ajuns imediat om de baza la Dinamo. L-am adus pe Gustavo care a avut nevoie de un an sa ajunga la un nivel decent. Nu compar atacantii adusi la Dinamo in ultimii ani cu petardele aduse la Craiova. Cine are urechi sa auda...

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 19 Feb 2018, 07:02

Vestea buna este ca s-a terminat cu Mesi al portarilor. A ajuns in gura ciobanului.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 19 Feb 2018, 08:59

Serios ?! Puteam sa-l luam noi Pe Salomao ? N-am stiut. In rest sunt de acord cu Bobby...

LiviuB

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 19 Feb 2018, 09:23

poate ca la scouting stau un pic mai bine dar la management nu exista termen de comparatie. Trebuie sa apreciem constructia solida pe care o avem la Craiova.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 19 Feb 2018, 09:42

Dar stau mult mai bine la meciruile cu oileeeee...nu inteleg de ce noi suntem morti cu ei....

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 19 Feb 2018, 10:46

scoutingul de la dinhamo e apa de ploaie. in veci salomao nu va fi peste gustavo. poate ca a prins o zi buna aseara, dar asta nu-l face fotbalist si cu atat mai putin peste unul din jucatorii nostri de baza. ambele echipe de [cenzurat] din bucuresti au facut un meci fffff prost.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 19 Feb 2018, 10:49

pt meciul cu voluntari:

Galeria de nota 10 plus. De mult nu am mai cantat asa de bine, absolut superb, niciun moment de liniste. Este poate cel mai important lucru de cand s-a refondat echipa, refondarea galeriei.
CRAIOVA NESUPUSA

LiviuB

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 19 Feb 2018, 12:08

robertc scrie:
19 Feb 2018, 09:42
Dar stau mult mai bine la meciruile cu oileeeee...nu inteleg de ce noi suntem morti cu ei....
pentru ca pe noi ne apasa o istorie de 16 fara victorie impotriva lor. in momentul in care vom privi meciul doar pt cele 3 puncte puse in joc, ne va fi mai usor. pana atunci, vom avea atarnata de ghete aceasta greutate.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 19 Feb 2018, 12:18

pe look a intrat iosif biro in timpul meciului si a spus clar nu a fost penalty. au fost cateva secunde bune in care prim planul a fost pe tusier. a repetat de 3 ori in casca "eu stiu ce am vazut!". omul a vazut, jurnalistii digi sunt de cacao. poate l-a ajutat unghiul ai a vazut ca nu a fost contact. a vazut omul iarba intre bocancii alora si si-a dat seama ca nu a fost. poate de pe partea asta ar fi fost pacalit. ca al nostru atinge primul mingea s-a vazut si din derularea normala a fazei.
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 19 Feb 2018, 12:32

s-a vazut clar unde s-a dus mingea.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 19 Feb 2018, 12:48

blixa scrie:
19 Feb 2018, 12:18
pe look a intrat iosif biro in timpul meciului si a spus clar nu a fost penalty. au fost cateva secunde bune in care prim planul a fost pe tusier. a repetat de 3 ori in casca "eu stiu ce am vazut!". omul a vazut, jurnalistii digi sunt de cacao. poate l-a ajutat unghiul ai a vazut ca nu a fost contact. a vazut omul iarba intre bocancii alora si si-a dat seama ca nu a fost. poate de pe partea asta ar fi fost pacalit. ca al nostru atinge primul mingea s-a vazut si din derularea normala a fazei.
a vazut fanta de lumina. deja e deprimant cat tam tam se face pe faptul ca un om a avut curajul sa ia decizia corecta. suntem prea obisnuiti cu furaciuni si greseli incat normalitatea ne socheaza.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Feb 2018, 17:24

SergyuR scrie:
19 Feb 2018, 06:48
Baaaaaaaa... tu esti nebun la cap? M-ai omorat cu comparatiile inimii. scouting mai bun la dinamo auzi. Hai sa iti si demonstrez cat de penibil esti, ca arunci cu vorbe asa, imi compari mere cu pere si imi lauzi 2 jucatori dupa un singur meci. Ia uite-te putin la jucatorii astia adusi: Katsikas, Bokila, Nascimento, Albin, Monroy, Maric, Bawab, Branescu, Rivaldinho, Spataru, Cecarelli, Maxi Oliva, Kortzorg, Bartalstovvu. Ah ca au mai si nimerit un imprumut la Dielna (imprumut atentie!), ca au nimerit un Nemec (la asta nu aveai cum sa dai gres), Busuladzic, Palic sau Mahlangu da. Dar uite-te la raportul asta. Dar iti garantez eu ca Nemec are salariul mai mare decat orice jucator de la noi. Asa ca lasa-ma cu astia ieftini si buni pe care ii vad baietii astia senzationali de la dinamo.

Deci Gustavo e decent acum? Tocmai el e un exemplu de jucator pe care dinamo nu l-a vazut vreodata. Adus din liga a 3-a din Italia, chilipir, golgeter si om de baza. Kelic, Tiago, Popa, Rossi (doar ghinion aici, fotbalist e mult peste orice ratat de la dinamo), Martic (cel mai bun fundas dreapta din Romania). Asta doar ca sa iti demontez teoria. Sa nu mai zic de o un TOTAL alt management al transferurilor. Noi transferam pentru viitor, jucatori tineri, investim unde trebuie. Ca s-a si dat gres cu Rambe, Fajic sau Jazvic, de acord, dar in ultimul timp am transferat chiar foarte bine.

Ca idee finala, m-am saturat sa te tot aud, cum stoican e cel mai bun, iasiul gaseste, dinamo gaseste, peste tot e mai bine ca la noi. Nu stiu cum **** mea se face ca noi suntem aia de pe locul 3. Ai o problema ca la noi se baga si bani? Ca observ ca e o problema ca noi aducem jucatori pe bani si nu straini gratis. Cum [cenzurat] ai ajuns tu la concluzia ca 11-le nostru a costat de 10 ori mai mult? Doar pentru ca restul nu platesc pe transferuri? Pai asa in afara de fcsb si cfr, cu toate poti face comparatia asta, primul nostru 11 a costat de 700 ori mai mult decat al alora de la Chiajna, ca aia nu au platit nimic, iar noi am dat 700k pe mitrita. Paranoia cat cuprinde, pretentii de idei inteligente si expui doar bazaconii. Ah, ca tot veni vorba de investitii. Vezi ca bagara unii vreo 10 milioane anul asta, suntem la 2 puncte de ei. Ce scouting smecher avem sa moara ma-sa. Hai ca ma enervai de dimineata.
Daca vrei sa progresezi in viata, te uiti si la altii sa vezi ce fac bine si mai inveti. Da - Dinamo a dat citeva lovituri in ultimii ani pe posturi pe care Craiova esueaza cu succes.

Fundasi : Dielna (i-a ajutat in play off enorm anul trecut cind noi aveam aparare de doi lei) si Mevlja. Mevlja e jucator cumparat recent cu 8 milioane de Euro - fundas central ! Ciini l-au adus liber de contract si l-au vindut un an mai tirziu cu 700 k plus 10 % din transfer ulterior, care inseamna 1.5 milioane de Euro in total, adica mai mult decit am luat noi pe Vatajelu !

Mentionez aici si chilipirul Marc, adus liber de contract de la Ceahlaul si vindut imediat in Turcia cu 200k.

Craiova a adus vagoane de fundasi centrali, nici unul sa te dea pe spate, si n-a incasat nici macar 1 Euro pe ei !

Atacanti centrali - vagoane de atacanti degeaba adusi la Craiova...Mentionez doar pe Nemec si Gnohere la Dinamo adusi gratis - fara comentarii.

Dinamo a adus multi mijlocasi de valoare cu zero lei : Anton, Nistor, Palic etc. Ce mijlocas central bun a adus Craiova pe gratis ? Nici unul.

Dinamo a adus multi jucatori gratis pe care i-a vindut pe bani OK pina la urma. Oamenii fac un business bun. Stiu sa faca bani, ruleaza multi jucatori si nu au performante mai slabe ca noi.

Baga si ei bani in juniori si ii vind pe bani frumosi : Filip, Nedelcearu sau Costache.

Nu stiu cum fac ciinii dar tot timpul culeg ce e mai bun in Romania, liber de contract. Afacerea Nistor - trimis la Cluj in vara la schimb cu Nascimento; peste 6 luni, Nistor revine gratis la Dinamo, si Nascimento e vindut cu 200k. Profit de 200 k in 6 luni, si Nistor e tot la Dinamo !

Cazul Filip e de manual. Dinamo ia un jucator bun de la Hajduk Split, Pesici (sub contract !), pe gratis, iar Hajduk plateste sa-l ia pe Filip de la Dinamo :-) Se invirt tot timpul ciinii si fac bani din piatra seaca...

LiviuB

Re: [Etapa 25] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 19 Feb 2018, 18:50

nu pot fi de acord cu cele mentionate, daca asta inseamna sa faci un business bun... dpdv al meu este targ, piata, talcioc, scoti totul pe taraba fara nicio strategie. La noi au fost vanduti 2 juctaori (3 daca il pui si pe messi) si au fost luati mai multi bani decat tot ce a luat dinamo pe lista aia mare a ta. sa vinzi tu jucator de 20 de ani care bate la portile nationalei, cu aproape de 100 de jocuri in liga 1 cu doar 500.000 de euro... sau pe costache... sa pierzi jucatori ca Palic, dielna, bushuladic (sau cum il cheama), schimbul nistor contra nascimento... plus ca omiti sa spui ca sunt niste mari semne de intrebare cu privire la aducerea anumitor jucatori - de exemplu sunt convins ca la aducerea lui nistor sunt lucruri nu tocmai ok.
la noi uiti de Zlatinski (parca s-a dat 100.000 de euro, dar e o suma mult prea mica fata de ceea ce inseamna el pt echipa), de Martic, de Popa.
nici nu exista termen de comparatie intre noi si ei. la noi a fost construit totul, pas cu pas, fara sprijinul arbitrilor (aspect f important si pe care il omiti, din nou), exista o strategie, exista stabilitate si in mod sigur suntem pe o panta ascendenta.
deci hai sa fim putin mai ingaduitori si cu ai nostri si sa nu luam drept exemplu tot ce fac ceilalti (sa ne aducem aminte de comparatiile cu Tg-Mures prin 2014, 2015)

Închis