[P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Cu cate puncte incepem play-off-ul?

Poll ended at 10 Mar 2018, 22:02

3 puncte, nici nu se poate altfel! ucv
21
88%
1 punct, o dam la pace :)-
1
4%
0 puncte (sa vina nea Gigi/Piti/etc!) :lol:
2
8%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de FanStiinta » 10 Mar 2018, 23:46

E clar ca oboseala s-a acumulat la cei care au jucat meci de meci.. pe un asemenea teren se depune f mult efort, fapt pt care consider ca trebuie odihniti pe rand si gustavo, zlatinsky si mitrita desi e foarte greu fara ultimul. Santos e perfect in locul lui zlatinsky desi nu e inca pregatit fizic f bine, iar burlacu chiar merita mai multe minute.
Felicitari pt victorie!

iuli

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de iuli » 11 Mar 2018, 00:13

un joc urat,cu o echipa urata,pe un gazon execrabil. cu toate astea am luat 3 pcte mari si l-am batut pe iedi milogu'.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Dany » 11 Mar 2018, 00:43

Poate ar trebui să intrăm hotărâți în meci și să încercăm să punem presiune puternică pe adversar încă din primele minute cand ține și gazonul cat de cat. Ci cat trece timpul va fi din ce in ce mai greu. Era bine să nu se joace amicalul României aici deoarece erau 3 saptamani in care se mai rezolva ceva. Oricum am câștigat acest meci și mi-a plăcut atitudinea băieților. Bravo!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de alex.p » 11 Mar 2018, 00:51

De Glavina stie cineva ceva? Eu nu prea inteleg acest transfer.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de romaad » 11 Mar 2018, 01:03

Nu am vazut meciul in conditii foarte bune dar:
Nu mi se pare mare diferenta intre Santos si Mateiu/Zlatinski. Portughezul va fi clar un castig in momentul cand va fi si 100% integrat. Clar peste Bic si solutie extrem de avantajoasa daca Mangia pricepe in sfârșit ca noi ar trebui sa jucam 433 nu 343.
Baluta intra foarte bine in meci. Ii prinse bine sa i se arate pisica
Ne lipsește ingrozitor Bancu. Sper ca Briceag a jucat doar ca trebuie sa ii aburim pe bulgari
Favoritul meu Gustavo a intrat intr-o eclipsa de forma sportivă si de forma fizica. Sper sa ii treacă rapid
Barbut e sub nivelul echipei.Si nu cred ca poate fi o solutie decat cel mult de finaluri de meci.
Astra e o echipa slaba. Oricine poate face antijoc. Uneori mai bine pierzi 3-0 cu stil decat 1-0 mizerabil. Sa te mai si vaiti ca ai pierdut nemeritat dupa ce ai trecut centrul terenului de 5 ori tot meciul e nasol. Stiu unii care inca considera ca iedi e antrenor




Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Bobby » 11 Mar 2018, 01:08

Cum apreciaza Cosmin Staicu prestatia jucatorilor in www.cvlpress.ro:

Universitatea Craiova: Mitrovic 6 – R. Popa 6, Kelic 6, Tiago Ferreira 6 – Martic 6, Zlatinski 5, Andre Santos 7 (80 Mateiu) 8, Briceag 6 – Gustavo 6 (75 Burlacu) 6, Bărbuţ 6 (53 Băluţă) 6, Mitriţă 8.

P.S. La conferinta de presa de dupa meci Iedi a spus ca il cunoaste foarte bine pe Rotaru, ca au discutat de multe ori si pe teme generale si despre fotbal. Iedi spune ca Rotaru are o "pasiune extraordinara pentru fotbal si face eforturi extraordinare pentru echipa".
Iedi e un tip civilizat cu discurs in general corect - un pic pe stilul de comunicare al lui Mangia.
Last edited by Bobby on 11 Mar 2018, 01:41, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Bobby » 11 Mar 2018, 01:12

alex.p scrie:
11 Mar 2018, 00:51
De Glavina stie cineva ceva? Eu nu prea inteleg acest transfer.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Tranferurile iernii, Bic si Glavina, nu au prins nici macar banca de rezerve !

Nu prea vad de ce s-au platit 300 k pe Bic si Barbut.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DeuxEx » 11 Mar 2018, 02:06

Daca avam gazonul "Bandurilor", spre exemplu, eram azi cu mult mai multe puncte in portofoliu. Si o sa se vada asta la meciul cu Viitorul, meci ce se va juca pe un gazon excelent.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de alex.p » 11 Mar 2018, 02:26

Am vazit meciul si in reluare la tv, si mi-a confirmat ce am vazut pe stadion: pe terenul cel prost a fost o singura echipa preocupata sa joace. Am dominat clar meciul, dar parca nu ne mai cream asa de usor ocazii ca in sezonul de toamna. Vad ca echipele adverse ne-au cam invatat, nu mai avem elementul surpiza (ex. la mingile degajate din 6m de Mitrovic, toti aduc 3 oameni pe cei 3 fundasi centrali, astfel ca forteaza portarul sa dea minge spre atacanti, care nu au talie si pierd destule dueluri aeriene). Cred si sper ca Mangia va aduce ceva nou in etapele viitoare (deja nu ma mai gandesc la schimbare de sistem, cand si atunci cand adversarul nu ataca, noi tinem 3 oameni in spate).

Mi-as dori pana la sfarsitul play-off-ului sa incepem sa contam si noi la fazele fixe ofensive, unde acum av 3 scheme (minge in primul om, minge la portar sau minge direct in out).

Mi-a placut Santos, cred ca va fi un mijlocas foarte bun sezonul viitor. Sunt curios cum se descurca Gardos.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Augustus Caesar » 11 Mar 2018, 05:53

bravo baietilor, au scos maximum dintr-un meci in care suprafata de joc nu este aliatul nostru sub nici o forma. in acest moment tremur mai mult la meciurile de pe teren propriu din cauza acestuia. in sfarsit, o echipa mare trebuie sa arate ca poate castiga si asa ! foarte bine au intrat rezervele. spor la treaba, mai avem 12 obstacole pentru un vis frumos !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 11 Mar 2018, 07:59

...cum necum, a iesit bine. Era foarte important sa incepem play off-ul cu 3 pct. si ne-a iesit. Dupa j.de mii de ani, avem si noi o echipa care, vorba lu dumitrescu, isi subordoneaza adversarul. Suntem un pui de Barcelona Romaniei. Cam toti cei care vin la noi au ca obiectiv 1 pct. Si nu cred ca-s toti tampiti. Se tem, pt. ca sunt constienti ca la un joc deschis le-o tragem repede. In afara de gazon si un varf de careu, avem cam tot ce ne trebuie - peluza buna, public, concurenta pe posturi, jucatori de nationala, antrenor, organizare la club. Eu zic ca e bines...

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorinyki » 11 Mar 2018, 08:14

E prima data cand trecem peste FCSB in clasament! Semne bune!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de blixa » 11 Mar 2018, 08:49

3 puncte impotriva unei echipe de poff, care s-a aparat aglomerat. Asta inseamna enorm. In fata unor echipe mai slabe care au jucat astfel nu am castigat. A fost un meci foarte bun, din punctul meu de vedere, impotriva unei echipe foarte disciplinate si cu jucatori inteligenti. Am avut 3 schimbari fata de 11-le standard, am dus mingea pana in careu destul de usor, dar terenul si valoarea lor ne-au impiedicat la ultima pasa. Mi-a placut enorm echipa si, mai ales, ca am castigat impotriva unei redute, ceea ce nu prea reuseam.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DeuxEx » 11 Mar 2018, 10:36

Mie mi-a placut ca nu ne-am băgat cu fundu-n poarta dupa ce am marcat...

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [P.O. - Etapa 1] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de florinkeke » 11 Mar 2018, 11:04

Joc de uzura care ne.a rasplatit insistenta .De remarcat linia de aparare care creste de la meci la meci precum si mijlocasii centrali.Santos va fi inlocuitorul lui Zlati din sezonul urmator.Diferenta s.a facut la banca de rezerve.In momentul in care iti intra de pe banca Baluta ,Mateiu si Burlacu e clar ca ai forta.Toti trei au intrat f bine si au dinamizat jocul suficient cat sa castigam.Baluta si Mateiu au facut faza golului.Gazon prost care ne incurca pe noi adica echipa combinativa la firul ierbii.
As remarca ca pana acum nici o echipa nu ne.a dominat la 0.0 sau egalitate ecxeptand Fcsb in tur 30 de min.Lucrul acesta spune multe.Avem forta si cred ca se va vedea si in meciurile urmatoare.

Închis