[P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem sambata cu bursucii lui Petrescu?

Poll ended at 01 Apr 2018, 17:09

Victorie, 3 puncte mari!
17
63%
Un egal, echipele se vor bloca reciproc, 1 punct!
5
19%
O infrangere, 0 puncte!
5
19%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 02 Apr 2018, 20:49

Pai ma gandesc ca fiind un fel de mini vacanta si fiind si Paste, s-or strange toti cu neamurile. Cel putin asta e cazul la mine si mai stiu cativa.
In fine, ar fi bine sa mearga cat mai multi, ca baietii au nevoie de sustinere, iar cu Steaua e foarte simplu si oportun sa dominam fondul sonor.
Ar fi super sa ii batem si sa facem si un joc foarte bun. Adica a putut Iasiul si nu putem noi sa le scoatem figurile din cap?
Asta ne-ar da aripi pur si simplu.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de adi_g » 02 Apr 2018, 21:19

florinkeke scrie:
02 Apr 2018, 13:48
Suntem inca in grafic si in campionat.Lunea viitoare tragem linie.O victorie ne aduce direct in lupta pentru titlu(si ce victorie ar fi,la oi in fief).Un egal ne mentine acolo iar o infrangere ne face sa ne focusam pe cupa.
Cupa mie imi pare obiectivul realist.Ce este peste este bonus.Sper intr-un sezon cum nu am mai avut de 20 si de ani :)
Foarte bine punctat! Doar infrangerea ne cam scoate definitiv din carti pentru titlu. Iar O victorie ne-ar face sa avem minim 50 la suta sanse...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 03 Apr 2018, 00:16

Ma intreb daca Mangia joaca defensiv pentru ca stie ca nu avem portari cu prestatii constante. Nu stiu de ce nu l-am luat pe Balgradean in iarna.

A fost suprinzator sa vad cum Craiova avea un singur om ofensiv pe banca, iar CFR avea patru jucatori ofensivi. Parca totul sugera ca Mangia dorea sa nu piarda.

Referitor la schimbari, o schimbare ofensiva in timpul meciului ar putea fi mutarea lui Bancu in atac (in locul unuia dintre ponei), si Briceag sa joace pe banda stinga in locul lui Bancone. Bancu are sut, dribling, forta de patrundere, este destul de puternic - ar putea fi de ajutor in atac daca poneii nu fac fata.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Augustus Caesar » 03 Apr 2018, 03:31

da, suntem in carti in continuare dar cine a zis ca titlul se castiga cu echipele "mici" a zis bine ! am fi avut o pozitie super in clasament acum daca Zlati nu ar fi ratat penalty-ul la ovidiu ! asta e, trebuie sa fim atenti in continuare si sa nu mai ratam sanse de genul celei de mai inainte; intr-o situatie nefavorabila de rezultate am putea ajunge in perioada urmatoare chiar sa ne temem ptr locul 3 !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 03 Apr 2018, 07:37

si sa nu uitam de penalty-ul ratat de Mitrita la medias in min 92, care ne-a costat inca un punct in plus in playoff! Si daca mai punem la socoteala si egalul prostesc cu ruptii de la timisoara in ultima etapa din sezonul regulat, adica inca un punct in plus in playoff, rezulta ca acum am fi avut 4 puncte in plus cu cele doua ratate la Ovidiu!!! Sunt 4 puncte irosite pur si simplu copilareste si prosteste!

Închis