[P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem sambata cu bursucii lui Petrescu?

Poll ended at 01 Apr 2018, 17:09

Victorie, 3 puncte mari!
17
63%
Un egal, echipele se vor bloca reciproc, 1 punct!
5
19%
O infrangere, 0 puncte!
5
19%
 
Total votes: 27

iuli

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de iuli » 01 Apr 2018, 13:57

cine si-a facut iluzii de titlu nu e realist.echipa asta a crescut treptat,adica o crestere normala inseamna podiumul si o eventuala finala de cupa.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 01 Apr 2018, 14:11

Echipa asta a crescut normal si sanatos. Fara bani pompati cu nemiluita, ca la Chefere in anii de glorie, fara valize catre arbitrii si alte echipe ca la FCSB. Progresul s-a facut natural, asa cum s-a facut si in anii de glorie ai Maximei.
Cine vrea o echipa umflata cu pompa, ar trebui sa caute pe net ce fac acum echipe ca Poli AEK, Unirea Urziceni, ASA Tg-Mures sau Vaslui.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk



"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 01 Apr 2018, 14:32

Mi-a placut mult maturitatea de care a dat dovada echipa. Clujenii au facut o presiune extraordinara. Ganditi-va, am jucat cu o echipa care a bagat dupa pauza 2 jucatori de nationala. Obiectivul nostru ar trebui sa fie consolidarea locului 3.
Sunt convins ca in ultimele 3 etape vom risca mai mult. Deocamdata nu e momentul

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Florin-UCV » 01 Apr 2018, 16:06

sorinyki scrie:
31 Mar 2018, 23:20
Multescu si Balint la Digi isi dau cu parerea ca nu riscam, ca stam prea mult cu fundul in poarta, ca numai jucam ofensiv!
Anul trecut, exact in acelasi moment al playoff-ului, cefereul (cu o echipa mult mai slaba) ne-a linistit definitiv, iar Multescu stie de ce
Eu nu am vazut echipa noastra cu fundul in poarta, cefere nu a fost cu nimic peste noi aseara (nu ma intereseaza dominarea sterila a alora la 35 m de poarta noastra)

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorinyki » 01 Apr 2018, 17:25

Sunt de acord, jucam ca o echipa mare. Baluta e iesit putin din forma dar isi va reveni.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 01 Apr 2018, 21:46

la lotul si conditiile pe care le are echipa in sezonul asta fata de sezonul trecut (un lot mult mai puternic si mai numeros decat sezonul trecut, stadionul nou, suporterii in numar foarte mare langa echipa, salariile marite la majoritatea jucatorilor) orice antrenor ar fi dus echipa in momentul asta pe locul pe care ne aflam acum si in semifinalele cupei, tinand cont de ce adversari am avut pana in semifinale! Observ ca unii prea ii fac statuie lui Mangia, insa parca as fi fost curios sa vad cum se descurca si Multescu in asemenea conditii! Nu a demonstrat nimic deosebit mangia pana acum, in afara de obsesia pt asezarea asta cu 3 pe fund, pt care niciodata nu are un plan de rezerva! Cei care am venit aseara din toate colturile Olteniei si am umplut stadionul nu am venit ca sa ne multumim cu un egal, ca vezi domne e de ajuns pt sezonul asta un loc 3 si o cupa, nu tata, am venit sa castigam meciul si sa ne batem la titlu! Aici e CRAIOVA! a avut Viitorul sezonul trecut conditiile pe care le avem noi acum, a avut lotul cel mai valoros si mai experimentat? cu siguranta nu... Astept de-o viata titlul, tot de o viata astept deja si o victorie impotriva oilor, cred ca a sosit momentul adevarului pt nenea Mangia, lalaiala de-asta ce joaca el acum o puteam avea binemersi si cu Cartu sau Sandoi, ca sa nu fiu rautacios sa zic de Mogosanu...

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de OVI2806 » 01 Apr 2018, 22:03

Ce curajos joaca Iasiul la oi, si astia nu se mai bat pentru titlu.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 01 Apr 2018, 22:24

Vai de pana mea ce ii fura jigodia pe moldoveni! Asa ceva vezi numai in filme!
Asta e un preview pentru ce ne asteapta pe noi luni, dupa Paste.
Cred ca nu scapa niciun jucator de la moldoveni fara galben.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de gogu2005 » 01 Apr 2018, 22:29

Meci relativ bun facut de noi. Asta a fost cel mai greu meci, era important sa nu luam bataie. In play off strategia e cu totul alta, nu te poti desfasura ca in sezonul regulat. Defensiva va face diferenta in play off.

Trebuie facut ceva cu crainicul stadionului. Este un tampit fara masura. Urla ca un cretin si acopera galeria, da indicatii publicului de parca suntem la liga satelor.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 01 Apr 2018, 22:42

Zi-i lui Copacel de crainic. Poate duce mesajul tau unde trebuie...

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 01 Apr 2018, 22:47

A facut teixeira cel putin 2 faulturi dure, in conditiile in care avea galben si nimic din partea lui comanescu. Arbitrajul conteaza enorm, spunea cineva mai sus ce au avut in plus astra si viitorul in campionatele trecute - au avut arbitraje. Noi am ajuns sa ne bucuram cand nu ne fura arbitrii, desi asta e normalitatea.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 01 Apr 2018, 22:57

Eu, in locul lui Stoican, scoteam echipa de pe teren... E rusinos ce s-a intamplat acolo in ultima jumatate de ora (cat am vazut eu din meci).


Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Jimmy Darmody » 01 Apr 2018, 23:00

Craiova ia macar doua goluri pe 9,tot timpul suntem echipa de pe locul 20 cand jucam cu FCSB...ei fiind pe 1

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de THE LION » 01 Apr 2018, 23:18

Imi place de Andre Santos, se vede ca are calitate, paseaza bine si incearca sa dea viteza jocului.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk

Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 01 Apr 2018, 23:23

Jimmy Darmody scrie:Craiova ia macar doua goluri pe 9,tot timpul suntem echipa de pe locul 20 cand jucam cu FCSB...ei fiind pe 1
Cata siguranta in exprimare... Poate si motivezi putin aceasta neincredere.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis