[P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem sambata cu bursucii lui Petrescu?

Poll ended at 01 Apr 2018, 17:09

Victorie, 3 puncte mari!
17
63%
Un egal, echipele se vor bloca reciproc, 1 punct!
5
19%
O infrangere, 0 puncte!
5
19%
 
Total votes: 27

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de OVI2806 » 01 Apr 2018, 00:42

Sa castigam campionatul trebuie sa castigam toate cele 7 meciuri si sa piarda cfr cel putin 2, cui i se pare asta realist? In plus trebuie asta ca sa luam pe fcsb, bineinteles daca castiga maine. [****]. Mangia trebuia sa riste, mi-a placut mult ca antrenor dar in ultimele meciuri a gresit grav, esti la Craiova, in primul rand joaca fotbal si fa spectacol, macar acasa!
Last edited by OVI2806 on 01 Apr 2018, 00:48, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de ady_azzuro » 01 Apr 2018, 00:48

Daca noi castigam toate cele 7 meciuri, cfr nu trebuie sa piarda 2 meciuri. Trebuie sa piarda cu noi, iar apoi sa mai faca un egal si suntem campioni.

Inca avem sanse mari la campionat, conteaza sa nu pierdem la fcsb, sa batem cfr in deplasare si sa batem oile pe Oblemenco. Celelalte meciuri le scoatem noi la capat. :cool:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 01 Apr 2018, 02:16

Daca pierdeam era game over. Totusi avem sanse mici la titlu : CFR si FCSB au loturi mai bune, mai experimentate, gazon bun acasa. Ce rezerve avem noi si ce rezerve au cele doua favorite. Ce rezerve au avut clujenii azi comparativ cu noi !

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 01 Apr 2018, 02:33

Eu pariez pe moldoveni in meciul cu oile... Am asa, un feeling :)-
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Dany » 01 Apr 2018, 09:51

Am jucat mai mult sa nu pierdem. Am scos un egal bun contra unei echipe bune care stă bine în teren. Se vede ca sunt mai experimentați decât noi. Parca și gazonul nu mai este asa rau ca in meciurile anterioare.
Pana la meciurile viitoare sigur va fi și mai bun. Deocamdată suntem pe 3, e bine dar cred totusi ca putem mai mult.
Oricum atmosfera este superba la fiecare meci, sa joci la Craiova este o placere!


Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 01 Apr 2018, 10:14

Eu zic sa numai visam la titlu, nu avem nici o șansă să îl luam, cupa rămâne singuru trofeu pt care ne batem cu șanse sa îl câștigăm.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de UneKa » 01 Apr 2018, 10:44

Ii facem campioni pe jegurile de la fscb.....italianul e mana moarta.
Jocul a ajuns la final, una e sa ai 4 puncte fata de o echipa si alta e sa ai fata doua echipe.
Trebuie ca ambele sa aiba probleme si noi sa batem tot.
Asta cu 7 victorii e o caterinca, tu nu bati Iasi si Timisoara acasa, dar speri la 7 victorii, rusinos.
Trebuia de mult dat afara si adus un antrenor capabil lr play off. Ce a facut el in regulat facea aproape oricine la ce lot si conditii a avut, aici trebuia sa arate ca e antrenor, si ne-a aratat ca e o leguma.
Asta e...mergem mai departe, Hai Craiova!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 01 Apr 2018, 11:07

...in urma cu cativa ani practic nu existam, iar acum strambam din nas, in conditiile in care suntem pe 3, avem jucatori la nationala, stadion smecherie etc. Important este ca fotbalul a revenit in Oltenia si ca am inceput sa contam. Vor veni si rezultatele. Noi tr. sa ne facem datoria de suporteri, sa mergem la meciuri si sa incurajam echipa...

iuli

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de iuli » 01 Apr 2018, 11:16

am jucat bine defensiv,pe alocuri chiar excelent.slab la mijloc si in atac,doar Mitrita a jucat bine.Mangia joaca altceva acum pt ca si adversarii sint mai puternici.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 01 Apr 2018, 11:29

Sunt unii care bocesc de parca am luat bataie de la ultima clasata la scor. Treziti-va, ma! Am jucat cu Chefere, favorita arbitrilor, echipa de pe primul loc. Echipa care, intre noi fie vorba, nu a prea miscat aseara!
PS: mai are cineva dubii cu privire la faptul ca Mitrovic are mai mult bulan in poarta decat Calancea?
PS2: inca un meci in care nu am luat gol, desi atacul Chefereului e pe locul 2 in Liga 1.


Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de u2blue » 01 Apr 2018, 12:03

campionatul e vis erotic. Locul 3 e tot ce putem avea cu lotul asta. Cupa ar fi minunat, primul trofeu după zeci de ani.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de florinkeke » 01 Apr 2018, 12:30

meci inchis cu o echipa puternica si bine asezata.nu am riscat nimic.important e sa ne consolidam locul 3 si sa pasyram distanta fata de urmatrioare.Anul acesta cupa romaniei si o participare in EL sunt obiective realizabile.

sorin107

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorin107 » 01 Apr 2018, 12:31

meciul viitor o sa ne spuna unde stam. daca pierdem sau facem egal si franele castiga, ar trebui sa ne concentram clar pe cupa. daca castigam...luptam in continuare pe ambele fronturi.

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Trubadurul » 01 Apr 2018, 12:51

Pot înțelege cinismul de a te apăra tot timpul de ce e nevoie de o așa strategie cu lotul nostru dar asta nu înseamnă că trebuie să îmi și placă jocul și atitudinea.
Eu am memoria meciului anterior cu Cfr care a arătat altfel și pe care l-am trăit la intensitate.
Acum n-avuserăm nici măcar curaj să scoatem un fundaș și să băgăm singurul atacant din dotare. Mă întristează ce văd.
Vreau o echipă care luptă cu îndârjire chiar dacă n-are șanse de câștig nu o echipă speriată care pășește pe terenul de joc de parcă e trimisă la ghilotină și care ține cu dinții de un amărât de egal. Pentru că oricum nici nu și-a propus mai mult de atât. Bine că nu luarăm bătaie? Yay? :mad:

Nu nu îmi place deloc ce am văzut până acum. Parcă s-a reîntors teama din play off precedent. Măcar de ne-am apăra așa bine și cu Botoșani să nu clacăm psihic tocmai atunci.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [P.O. Etapa 3] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de adi_g » 01 Apr 2018, 13:17

ady_azzuro scrie:
01 Apr 2018, 00:48
Daca noi castigam toate cele 7 meciuri, cfr nu trebuie sa piarda 2 meciuri. Trebuie sa piarda cu noi, iar apoi sa mai faca un egal si suntem campioni.

Inca avem sanse mari la campionat, conteaza sa nu pierdem la fcsb, sa batem cfr in deplasare si sa batem oile pe Oblemenco. Celelalte meciuri le scoatem noi la capat. :cool:
Corect! o:

Închis