[P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce ziceţi că facem cu oile?

Poll ended at 10 Apr 2018, 11:46

Belim oaia – 3 puncte
14
40%
Ne mulţumim să nu pierdem – 1 punct
9
26%
Dezamăgire din nou şi ne luptăm pentru podium – 0 puncte
12
34%
 
Total votes: 35

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de LiviuB » 10 Apr 2018, 00:19

Eu zic ca acum platim tribut greselilor din iarna, la fel ca anul trecut. Pacat ca nu am fost in stare sa aducem un atacant care sa ne ajute. Mai mult, am renuntat si la Roman. Au fost adusi 2 jucatori cand a inceput poff-ul. Trebuiau adusi in iarna. Asta este, probabil ca s-a considerat ca obiectivul poate fi atins cu acest lot.

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de LiviuB » 10 Apr 2018, 00:23

Si sa nu trecem peste arbitraj. Ca a fost Mangia, Multescu, Sandoi sau Cartu, mereu a trebuit sa puna arbitrii umarul pt fcsb. Va amintiti de 11m dat de tudor? Sau de la bagat in careu de petrescu? In seara asta am avut 11 m la ultima faza din prima repriza, dar s-a dat pentru fcsb la o faza discutabila (cand s-a rupt meciul, pt ca in prima repriza am jucat bi e). Si in seara asta au fost multe decizii pt fcsb...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de Bobby » 10 Apr 2018, 00:37

Da - exista multe motive obiective, dar parca nu inteleg atitudinea complet aeriana a echipei la ultimele 2 meciuri cu FCSB, la inceputurile partidelor. Cum e posibil ca, in aceste doua meciuri, apararea sa cedeze chiar din primele minute ? Parca baietii astia sint anesteziati cind joaca cu FCSB. Am vazut asta cu Sandoi, Multescu si Mangia (cu exceptia acelui 1-1 din toamna).

Mangia m-a dezamagit total la ultimele 2 meciuri cu FCSB. Mi s-a parut in aceste meciuri ca gigistii nici nu s-au obosit prea tare sa ne bata. La meciurlle cu FCSB si CFR din play off am avut un singur jucator ofensiv pe banca. Cum e posibil asa ceva ? Ce joaca Zlati si Gustavo de apar tot timpul in primul 11 ?

Echipa si clubul trebuie sa se trezeasca in ceea ce priveste meciurile cu FCSB. De asta ma gindesc ca "nimeni la meci", desi o solutie extrema, pare singura solutie.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de fanucrv » 10 Apr 2018, 00:43

Cred ca lui Mateiu i se face o mare nedretate. Faptul ca a ajuns sa fie rezerva lui Santos, care e cu doua clase sub, nu este ceva in regula , asa cum mi s-a parut ca lui Baluta trebuia de ceva vreme sa i se arate banca de rezerve.

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de LiviuB » 10 Apr 2018, 00:46

E clar ca avem un complex de inferioritate in fata lor . Jucatorii sunt timorati.
Sunt f suparat pe Zlatinski si pe Kelic. Era f important sa nu luam gol repede iar cei doi au dormit la primul gol. Nu stiu ce a pazit bulgarul dar mingea aia nu avea voie sa treaca de el. Iar kelic nu l-a deranjat cu nimic pe momcilovic.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de DeuxEx » 10 Apr 2018, 01:04

E momentul sa vedem si alti jucatori in primul 11...

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de marius_vl » 10 Apr 2018, 01:14

DeuxEx scrie:
10 Apr 2018, 01:04
E momentul sa vedem si alti jucatori in primul 11...

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk
E tarziu acum sa-i mai vedem...trebuia sa-i vedem in seara asta, dar cum sa-i vedem cand gustavo este intr-o forma mizerabila si totusi "mister coverciano" incepe cu el meci de meci, cand zlatinski e mai lent decat bunica-mea si-ti rateaza penalty decisiv si totusi joaca meci de meci, cand Popa nu stie decat sa dea pasa in lateral la Kelic si e depasit de orice atacant si totusi joaca meci de meci, pt ca Gardos a fost adus sa faca tusa... cand santos e mai bun decat Mateiu, etc, etc

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de blue ray » 10 Apr 2018, 01:20

La primul gol eu îl văd vinovat și pe Mitrovic. Nu pt felul în care a respins primului șut, ci pentru lipsa de reacție la al doilea. A fost pe colțul lui, deja se ridicase, dacă era portar o scotea. Rămân la părerea că Mitrovic, deși are un joc de picior foarte bun, e mult sub Calancea. E doar un portar norocos, cu asta s-a scos până acum.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de malus dacus » 10 Apr 2018, 07:20

...îi desfiintaram pe toti. Dar noi, cu mentalitatea asta de suporteri de rezultat, cu ce suntem mai breji? Din tot ce s-a zis aici pana acum, sunt de acord ca la gol Kelic cam dormea si ca Mateiu ar fi peste Santos. In rest, cu Mangia in continuare! Macar pt. simpul fapt ca pare om cu capul pe umeri, echilibrat, fara arogante ieftine etc. Baluta e bun, dar cam prostut si obraznicut. Nu tb. sa facem inmormantare dupa acest esec. Bravo celor care au facut deplasarea si Hai Stiinta!...

iuli

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de iuli » 10 Apr 2018, 07:42

daca Baluta era titular si se misca asa cum a facut-o in ultimele 3 meciuri il injurati pe Mangia ca nu-l baga.Asa e la Craiova,toti se pricep mai bine decat cel de pe banca.vreti sa stiti cine rau marii contestatari ai lui Multescu?nu mai cautati mesajele de anul trecut,sint tot astia de sint mai buni decat italianul.Kelic e slab acum dupa ce a fost,intr-un meci depasit,in ultimele 7 fusese imperial.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Apr 2018, 07:43

Craiova a fost si ramane o rampa de lansare pentru Mangia, a avut toate conditiile in cel mai slab campionat din ultimii 20 de ani in Romania cand nu avem niciun jucator care participa la Campionatul Mondial

Mangia este un antrenor bun dar fara experienta.
Deja din meciul cu Astra s-a vazut ca tactica lui Mangia a fost invatata, contracarata si nu poate surprinde adversarii, problema s-a repetat in meciul cu viitorul si apoi cu cfr

Probabil experienta ar fi insemnat ca Mangia sa nu caute jucatori pe banca pentru acelasi sistem pe care oricum echipele din liga I ti-l contreaza, Sistemul de joc trebuie schimbat atunci cand nu mai functioneaeza, nu jucatorii. Mangia trebuie sa mute inteligent sa aibe o noua strategie pentru meciurile din poff. Nu ai jucatori atat de valorosi incat sa ai acelasi sistem de 10 ani cum e Real Madrid.

Gardos, Burlacu, Mateiu, Baluta cred ca nu ar trebui sa lipseasca din primul 11, insa pentru asta trebuie sa ai un sistem cu 4 fundasi.
In poff Mangia trebuia sa joace cu 4 fundasi!!!!!

ramane cupa...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de Paul » 10 Apr 2018, 07:43

malus dacus scrie:
10 Apr 2018, 07:20
...îi desfiintaram pe toti. Dar noi, cu mentalitatea asta de suporteri de rezultat, cu ce suntem mai breji? Din tot ce s-a zis aici pana acum, sunt de acord ca la gol Kelic cam dormea si ca Mateiu ar fi peste Santos. In rest, cu Mangia in continuare! Macar pt. simpul fapt ca pare om cu capul pe umeri, echilibrat, fara arogante ieftine etc. Baluta e bun, dar cam prostut si obraznicut. Nu tb. sa facem inmormantare dupa acest esec. Bravo celor care au facut deplasarea si Hai Stiinta!...
Foarte bine spus dupa parerea mea. E clar ca suntem toti dezamagiti, dar e si mai limpede ca majoritatea avem un comportament de suporter de rezultat, trecem imediat la mitralierea jucatorilor si a antrenorului cand nu ne convine scorul sau jocul, de parca ei nu ar fi vrut altceva. Steaua a luat tot ce a vrut si ce a putut ca fotbalisti, uitati-va numai ca Gnohere e golgheter si face tusa, si, sa nu uitam, desi ne-au batut pe merit, penaltiul dat in minutul 49 a fost discutabil dar fix ce le trebuia, altfel i-am dominat. Arbitrii pun mereu umarul, si asta de cand ma stiu eu, pentru Steaua, cam la fel ca pe timpul lui Ceausescu. Nu extrem de mult daca nu e cazul, dar cat trebuie acolo.
Baluta spune ce gandeste si ce simte, dar nu inseamna ca asta e si bine pentru echipa. Cand a fost intrebat despre faptul ca nu am dat gol de 3 etape, el a raspuns ca de vreo 8, adica el, nu echipa, ceea ce inseamna ca e putin cam egoist si se pune pe primul plan mereu - putina modestie nu ar strica, mai ales ca in 2018 a jucat prost. Ok, poate cu ambitia lui si stilul bataios putea sa impulsioneze echipa, dar nu e cazul sa ii zica lui Mangia prin TV ca spera sa nu mai faca greseala de a nu il baga pe el in primii 11 in viitor. Cred ca ar trebui sa ia exemplu de la Gardos in ceea ce priveste declaratiile si in general tonul si diplomatia lui Florin.
Pana la urma poate fi un lucru bun ca ne-am "scapat" de presiunea campionatului, nu e pentru noi anul asta, acum putem sa ne axam pe cupa si pe mentinerea pe locul 3, care sunt obiective mai realiste si sa speram ca vor fi indeplinite si totodata se vor folosi si alti jucatori, cum ar fi Gardos, Burlacu, de ce nu si Glavina, ca doar de-aia l-au adus.
Ma gandesc ca lasarea lui Burlacu pe banca o fi legata de probleme medicale, sau indisciplina poate, cine stie? Nu a fost nici in lot.
Una peste alta Hai Stiinta, bravo baietilor care au facut deplasarea si incurajeaza echipa mereu, cum ar fi cazul sa o facem cu totii.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de Jimmy Darmody » 10 Apr 2018, 08:04

Mangia : " Baluta trebuie sa joace si sa nu vorbeasca prea mult " .... mai bine de atat nu ar fi zis-o nimeni,o sa se incurce si feceveceu si iar o sa apara pretentii de titlu....

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de florinkeke » 10 Apr 2018, 09:47

Meci foarte salb facut de noi,in nota ultimelor prestatii.Avem o mare problema de la mijloc in sus.Oile nu au fost nici ele cine stie ce dar in momentul in care te blochezi la 20 de metri de poarta lor nu ai cum sa scoti ceva din meci.Avem un complex major in fata lor si asta se vede.Intram crispati,numai buni de invins.In prima repriza Dimitorv avea bulevard pe partea lui,nu a fost in stare sa dea o centrare din alergare.Gustavo este total iesit din forma,nu alearga,nu are viteza,pur si simplu nu ii iese nimic.Barbut slab,Zlatinski la fel,iesit total din forma.Nu poti sa joci numai cu Bancu si Mitrita.Santos a mai incercat o pasa ,doua insa,ma repet,de la 20 de m de poarta lor pur si simplu parca nu mai functionam.
Baluta a avut doua faze insa a sarit mingea din el ca din coltul mesei.La una din ele era singu cu portarul cu doi fundasi in spate,prelua corect si fie dadea gol fie scotea penalty...
Asta e...mergem inainte,vital e sa castigam sambata cu Iasiul si apoi in Cupa care devine principalul obiectiv.
Mangia ar trebui sa mai opereze schimbari
Observ si eu o problema in vestiar...sper sa fie trecatoare,altfel Mateiu si Baluta ar trebui sa fie titulari

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de inima de leu » 10 Apr 2018, 09:56

FCSB a batut din trei motive:
1. Ajutor din partea arbitrului si la 11 m si pe parcursul meciului.
2. Echipa lor, cel putin individual, este mai valoroasa. Nu te poti bate cu FCSB cand tu nu ai un varf de atac si suferi de nanism.
3. CEL MAI IMPORTANT: Patronul lor cumpara in fiecare an cei mai buni jucatori in timp ce patronul lui U ne ofera (cu exceptia lui Mitrita) numai vrajeli.
Peste toate, jucatorii nu au mentalitate.
Nu stiu ( cu cateva exceptii) la ce echipa joaca. Si, la modul cel mai sincer, cred ca nici macar nu ii intereseaza.
Mangia nu e un antrenor rau dar cand aduci atatia straini submediocri sau esti de acord cu achizitia lor si ii mai si introduci pe teren iti meriti soarta.

Închis