[P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca facem cu moldovenii?

Poll ended at 14 Apr 2018, 23:29

Le dam cu terenu-n cap, ne revenim ca Fat-Frumos! (3p)
19
66%
Nula-Nula, scaderea de forma continua!(1p)
6
21%
Luam bataie ca in "7 pacate"! (0p)
4
14%
 
Total votes: 29

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de lory69 » 16 Apr 2018, 15:21

Ne dadeam si noi cu parerea...Vatajelu face banca de etape bune,iar pe postul lui e aglomeratie mare la sparta praga.Ivan nu a prins nici macar banca de rezerve sambata.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de lory69 » 16 Apr 2018, 15:25

In sfarsit,programul competitional ne avantajeaza si pe noi.Botosani joaca azi la Timisoara,iar joi vin la noi.Sunt curios daca joaca astazi cu rezervele.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Bobby » 16 Apr 2018, 17:56

Felicitari echipei si antrenorilor pentru victorie ! Iasi a jucat fotbal si ne-a fost mai usor - nu a refuzat jocul precum Astra, de exemplu. Interesanta schema celor de la Iasi sa lobeze mingea peste apararea noastra in line, cu om de la venit din linia doua pentru mingea lobata. Au avut doua faze similare la 3-0 : la una s-a marcat, la cealalta Tiago a scos mingea de pe linia portii (gol ca si facut !). Mai rar ca o linie de aparare sa fie pacalita la fel in decurs de citeva minute.

M-a amuzat decizia lui Mangia de a-l pune pe Zlati sa bata penalty-uri, dupa ce bulgarul ratase ultimile lovituri de la 11 m la aceasta echipa. Ce vrei sa mai faca Zlati la penalty-uri ca sa-l nu mai desemnezi pe el sa bata, bai nene ? Sa ia mingea in mina si sa fuga cu ea la vestiare, in loc sa bata penalty-ul ? :-) Mitrita a spus dupa meci ca Zlati a acceptat sa-l lase pe el sa bata penalty-ul cu Iasi, pentru ca voia sa faca un hatrick.

Interesanta aparitia lui Glavina - eu ma abtin sa-i comentez prestatiile pina se termina sezonul; valoarea inseamna constanta. Vom vedea cum arata apararea Craiovei cu Gardos in meciuri mai tari. Evident ca Gardos are o experienta si o prestanta mult peste ceilalti aparatori ai nostri. Baiat super bun Calancea - din pacate omul nu prea mai poate juca la nivel de play off, zic eu.

Intrebare pentru colegii de pe forum - Craiova are vreo 12 jucatori straini in momentul de fata. Care dintre straini par a avea fata de play off, dupa 5 meciuri disputate ? La Kelic parca am vazut un progres fata de anul trecut. Zlati in general slabut (la fel ca in play offul de anul trecut), iar Gustavo pare a repeta prestatiile cenusii din play offul de acum un an. Brazilianul a avut un sezon regulat mult mai bun - dar in play off nu a aratat prea multe. Oboseala sau lipsa de valoare la acest nivel ?

P.S. Cel mai frumos moment al weekendului fotbalistic trecut - share pentru toata lumea:
https://www.telekomsport.ro/galerie-fot ... a-18066667

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de zschortau » 16 Apr 2018, 20:26

Mie mi-a plăcut Panțîru de la Iași. Cred ca ar fi bun si la noi.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [P.O. Etapa 5] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de gsm » 18 Apr 2018, 09:38

de niciun jucator strain din lotul nostru, nu mi-a lasat o impresie deosebita. eu zic ca avem jucatori tineri care sunt mai valorosi de cat ei.

Închis