[Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in prima mansa din semifinala Cupei Romaniei?

Poll ended at 19 Apr 2018, 16:26

Victorie, meciul cu Iasul ne-a scos din pasa proasta!
18
75%
Egal, meci greu!
3
13%
Infrangere pentru prima data pe "Oblemenco".
3
13%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Bobby » 23 Apr 2018, 03:49

DeuxEx scrie:
22 Apr 2018, 22:21
Copacul scrie:
22 Apr 2018, 20:24
Se pare ca atat Gazul cat si Sibiul si-au dat acordul ca finala sa se joace la Craiova. Imagine si bani pt ei!
Sa nu zicem "hop!" pana nu sarim pârleazul, zic... Apropo, cand e returul acestei semifinale?
Asta zic si eu. Imi aduc aminte cum tremuram linga radio la semifinala de cupa din 1991 cu Alba Iulia : Craiova cistigase in tur cu 4-0, la Alba Iulia gazdele au cistigat cu 3-0, dar atacau in draci pe final de meci, fiind aproape sa trimita meciul in prelungiri (cel putin ala de transmitea meciul la radio, parca Nicolae Secosan, ne spunea ca Alba Iulia ataca in draci :-)).

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de LiviuB » 23 Apr 2018, 08:59

da, imi aduc aminte meciul ala...
de aceea trebuie sa avem grija, sa nu ne facem meciul greu.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de alex.p » 27 Apr 2018, 23:41

Returul meciului cu Botosani va avea loc pe 9 mai, incepand cu ora 17.00.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de sorin107 » 28 Apr 2018, 11:08

Pe caldura si fara nocturna, ca sa fie bine.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de FanStiinta » 28 Apr 2018, 11:47

Trebuie sa dam gol neaparat. Daca marcam repede ii linistim. Daca se intampla invers si ne dau ei gol o sa vina peste noi si parca vad ca vom tremura, desi pe contraatac ar trebui sa-i omoram la ce viteza au piticii.. Sper sa avem un meci linistit ca sa mai economisim cativa ani de viata..
Ps: nu sunt de acord cu comunicatul Sezione. Eu vreau finala acasa, vreau da ne bucuram cu baietii pe stadionul nostru si apoi sa mergem toti in centrul vechi pt a sarbatori. Chiar nu ma intereseaza parerea celorlalti!

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de valentin0001 » 28 Apr 2018, 12:09

FanStiinta scrie:
28 Apr 2018, 11:47
Trebuie sa dam gol neaparat. Daca marcam repede ii linistim. Daca se intampla invers si ne dau ei gol o sa vina peste noi si parca vad ca vom tremura, desi pe contraatac ar trebui sa-i omoram la ce viteza au piticii.. Sper sa avem un meci linistit ca sa mai economisim cativa ani de viata..
Ps: nu sunt de acord cu comunicatul Sezione. Eu vreau finala acasa, vreau da ne bucuram cu baietii pe stadionul nostru si apoi sa mergem toti in centrul vechi pt a sarbatori. Chiar nu ma intereseaza parerea celorlalti!
Aceasi parere o am si eu in legatura cu acel comunicat al celor de la Sezione.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de dantes » 29 Apr 2018, 13:24

FanStiinta scrie:
28 Apr 2018, 11:47
Ps: nu sunt de acord cu comunicatul Sezione. Eu vreau finala acasa, vreau da ne bucuram cu baietii pe stadionul nostru si apoi sa mergem toti in centrul vechi pt a sarbatori. Chiar nu ma intereseaza parerea celorlalti!
1. Cine-ti garanteaza ca te vei bucura la sfarsit cu baietii daca joci la Craiova?
2. E o chestiune simpla: avem principii sau nu (sau le avem pana nu mai e convenabil sa le avem)? Sezione a ales si, intamplator sau nu, pana acum alegerile lor au fost corecte.
3. Daca nu te intereseaza parerea celorlalti, de ce le spui celorlalti parerea ta?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 29 Apr 2018, 14:36

Alegerea locului de desfasurare a finalei o face FRF-ul, nu finalistele. Iar daca FRF-ul zice ca acel stadion e "Ion Oblemenco", mi se rupe de parerea altora care nu au legatura cu echipa!

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Bobby » 29 Apr 2018, 17:43

Severin sau Ploiesti - orasele pe care le sugerez eu pentru finala cupei.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 29 Apr 2018, 17:52

Daca se rezolva cu receptia in timp util si nu se vrea la Craiova, recomand Targu-Jiu ...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de FanStiinta » 29 Apr 2018, 20:48

dantes scrie:
29 Apr 2018, 13:24
FanStiinta scrie:
28 Apr 2018, 11:47
Ps: nu sunt de acord cu comunicatul Sezione. Eu vreau finala acasa, vreau da ne bucuram cu baietii pe stadionul nostru si apoi sa mergem toti in centrul vechi pt a sarbatori. Chiar nu ma intereseaza parerea celorlalti!
1. Cine-ti garanteaza ca te vei bucura la sfarsit cu baietii daca joci la Craiova?
2. E o chestiune simpla: avem principii sau nu (sau le avem pana nu mai e convenabil sa le avem)? Sezione a ales si, intamplator sau nu, pana acum alegerile lor au fost corecte.
3. Daca nu te intereseaza parerea celorlalti, de ce le spui celorlalti parerea ta?
Nu-mi garanteaza nimeni, dar eu asa sper. Trebuie mereu sa facem noi figuri ca noi suntem olteni nu? Nu are legatura cu principiile. Sunt destule echipe care au jucat finala acasa asa ca nu vad nicio problema sa jucam si noi acasa.
Cand am spus ca nu ma intereseaza parerile altora ma refeream la parerile suporterilor altor echipe.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fanucrv » 30 Apr 2018, 20:48

Respect Sezione!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Bobby » 03 Mai 2018, 15:20

Asta nu arata prea bine - clubul si managerul general au opinii diferite :-)

"Clubul Universitatea Craiova nu împărtășește părerea managerului general, domnul Marcel Popescu, referitoare la suporterii care au cerut ca finala Cupei României să nu se desfășoare la Craiova.

Pentru noi, contează și va conta mereu și părerea unui singur suporter, pentru că Universitatea este a tuturor fanilor ei.

În ceea ce privește poziția noastră oficială referitoare la locul de desfășurare a finalei, considerăm că este prematur să ne pronunțăm înainte ca Federația Română de Fotbal să ia o decizie în acest sens. Așteptăm, așadar, anunțul oficial din partea FRF, după care vom decide care sunt următorii pași de făcut, nu înainte de a ține cont și de opinia suporterilor cu privire la subiect."


Declaratia in cauza a lui MP :

""Hai să fim serioşi. Cine semnează acel comunicat? Suporterii? Este o intoxicare de doi lei! Acel comunicat a fost dat ca să fie şi el dat.

Din ce am înțeles, cei de la Federație vor decide luni, într-un Comitet Executiv, stadionul pe care o să se joace finala. Ce dacă se va disputa finala la Craiova? Cum se simt formaţiile din province care vin şi joacă finala la Bucureşti cu o echipă din Bucureşti? Că se va decide să se joace la Ploieşti, Bucureşti sau Craiova, noi trebuie să acceptăm decizia organizatorilor.

Nu văd rostul să ne luăm aşa după comunicatele semnate de suporteri. Craiova este foarte aproape de câştigarea unui trofeu după foarte mulţi ani, iar lucrul ăsta trebuie să ne facă pe toţi să ne mobilizăm. Sunt convins că în Bănie o să fie mare sărbătoare dacă vom câștiga noi Cupa României", a declarat Marcel Popescu la Pro X."

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de LiviuB » 03 Mai 2018, 15:52

adevarul este ca M Popescu a avut o interventie total nepotrivita. Chiar daca nici eu nu sustin aceasta chestie (mi se pare o exagerare sa nu vrem sa se joace la Craiova) nu poti sa vii sa spui ca e o intoxicare (mai ales ca este semnat de gruparea care te-a sustinut de la inceput). Putea sa organizeze niste discutii, putea sa spuna ca nu e de acord, dar nu la modul in care a reactionat. este a doua bila neagra in mai putin de 10 zile (dupa semnele obsene pe care le-a facut si care nu aveau ce cauta in acel stadion, nu doar in zona de VIP).

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de DarkComy » 03 Mai 2018, 16:52

Bobby scrie:
03 Mai 2018, 15:20
Asta nu arata prea bine - clubul si managerul general au opinii diferite :-)

"Clubul Universitatea Craiova nu împărtășește părerea managerului general, domnul Marcel Popescu, referitoare la suporterii care au cerut ca finala Cupei României să nu se desfășoare la Craiova.

Pentru noi, contează și va conta mereu și părerea unui singur suporter, pentru că Universitatea este a tuturor fanilor ei.

În ceea ce privește poziția noastră oficială referitoare la locul de desfășurare a finalei, considerăm că este prematur să ne pronunțăm înainte ca Federația Română de Fotbal să ia o decizie în acest sens. Așteptăm, așadar, anunțul oficial din partea FRF, după care vom decide care sunt următorii pași de făcut, nu înainte de a ține cont și de opinia suporterilor cu privire la subiect."


Declaratia in cauza a lui MP :

""Hai să fim serioşi. Cine semnează acel comunicat? Suporterii? Este o intoxicare de doi lei! Acel comunicat a fost dat ca să fie şi el dat.

Din ce am înțeles, cei de la Federație vor decide luni, într-un Comitet Executiv, stadionul pe care o să se joace finala. Ce dacă se va disputa finala la Craiova? Cum se simt formaţiile din province care vin şi joacă finala la Bucureşti cu o echipă din Bucureşti? Că se va decide să se joace la Ploieşti, Bucureşti sau Craiova, noi trebuie să acceptăm decizia organizatorilor.

Nu văd rostul să ne luăm aşa după comunicatele semnate de suporteri. Craiova este foarte aproape de câştigarea unui trofeu după foarte mulţi ani, iar lucrul ăsta trebuie să ne facă pe toţi să ne mobilizăm. Sunt convins că în Bănie o să fie mare sărbătoare dacă vom câștiga noi Cupa României", a declarat Marcel Popescu la Pro X."
Comparatia perfecta intre doua tipuri de fotbal
-comunicatul clubului (abordare profesionista si eleganta asa cum gasesti la cluburile serioase sau in fotbalul profesionist)
-declaratia lui nea Marcel (abordare de meltean, in stilul fotbalului romanesc al anilor 90, al patronilor gen becali, mititelu and co.)
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis