[Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in prima mansa din semifinala Cupei Romaniei?

Poll ended at 19 Apr 2018, 16:26

Victorie, meciul cu Iasul ne-a scos din pasa proasta!
18
75%
Egal, meci greu!
3
13%
Infrangere pentru prima data pe "Oblemenco".
3
13%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de valentin0001 » 03 Mai 2018, 16:53

Dupa parerea mea, finala trebuie sa se joaca la Craiova. Chestia asta cu "onoarea" ma cam enerveaza, pentru ca am avut atatea momente in care ne-a durut fix in pl de onoare. Unde ne-a fost onoarea cand am jucat cu rezervele cu Viitorul doar ca sa nu ia fcsb campionatul si ne-am cam bagat pl in ea de competitie? Atunci de ce nu s-a protestat?
Chiar daca nu impartasesc acelasi punct de vedere cu cei de la Sezione, le respect gestul.

P.S.: Stati linistit ca acel comunicat pe care il dadu clubul, tot la ordinul lui Marcel Popescu fu dat, probabil isi dadu seama ca gresi.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de sorin107 » 03 Mai 2018, 16:56

mi se pare ca asta cu datul peste botul lui nea marcel e cusuta cu ata alba din partea clubului, ca sa cada in picioare. nu cred ca nea marcel a vorbit fara acordul conducerii in sensul asta. dar poate am eu paranoia.

nici eu nu sunt de acord cu punctul de vedere al sezione, chiar daca e absolut onorabil. mi se pare o leaca exagerat de onorabil, dar na, e parerea lor. cred ca finala ar trebui sa se joace la craiova sau in cel mai rau caz la cluj :D

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de DarkComy » 03 Mai 2018, 17:02

sorin107 scrie:
03 Mai 2018, 16:56
mi se pare ca asta cu datul peste botul lui nea marcel e cusuta cu ata alba din partea clubului, ca sa cada in picioare. nu cred ca nea marcel a vorbit fara acordul conducerii in sensul asta. dar poate am eu paranoia.

nici eu nu sunt de acord cu punctul de vedere al sezione, chiar daca e absolut onorabil. mi se pare o leaca exagerat de onorabil, dar na, e parerea lor. cred ca finala ar trebui sa se joace la craiova sau in cel mai rau caz la cluj :D
sunt convins ca si rotaru and co. isi doresc jucarea finalei la Craiova, iar comunicatul are doar rolul de a spala ce a zis nea marcel legat de suporteri, dar nu si despre cupa.
Dar repet, chiar daca clubul nu e de acord cu ce zic suporterii, nu procedezi precum melteanul de popescu, ci precum clubul..."nu stim inca, o sa vedem, o sa tinem cont de parerea fanilor etc."
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Bobby » 03 Mai 2018, 17:21

Reactie nepotrivita a lui MP. Dar cum ar trebui sa reactioneze clubul acum ? O parte dintre fani nu doresc varianta Craiova - pozitie exprimata oficial. Altii sint OK cu finala la Craiova.

Pozitia mea e similara cu Sezione - dar vad ca nu toate lumea imbratiseaza aceasta opinie.

Si atunci ce poate sa faca acest club ? FRF va decide probabil Craiova in CeX de luni (Craiova nu face parte din CeX).

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de DarkComy » 03 Mai 2018, 17:31

Bobby scrie:
03 Mai 2018, 17:21
Si atunci ce poate sa faca acest club ? FRF va decide probabil Craiova in CeX de luni (Craiova nu face parte din CeX).
Sa-i convinga pe cei care o sa vina sa vada gazonul, ca acesta nu poate sa reziste la 2 meciuri consecutive pe el (inainte de finala cupei, o sa fie si finala U19)
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Dany » 03 Mai 2018, 18:01

Si daca anunțau de la început că se joaca la București se găseau mulți dintre noi care sa facem gura ca nu au așteptat să se dea în folosință stadionul din Craiova și să se organizeze finala la Craiova având în vedere că e un stadion nou, spectatori mulți, etc. Dar până la urmă dacă se decide să se joace la Craiova cred ca noi avem datoria să mergem și să susținem echipa. Imi aduc aminte de ultimile 2 finale jucate de Craiova cu Rapid on 1998 și cu Dinamo în 2000 la București. Atunci era în regula sa joace o echipă din București acasa? Si au fost nenumărate situații de genul asta cand o echipă a jucat practic acasa. Nu pot sa nu recunosc ca atunci poate s-a anunțat din timp, dar asta nu inseamna ca trebuie sa cădem în extrema cealaltă și să nu ne dorim să jucam la Craiova dacă se va decide acest lucru și dacă ne vom califica.Nu trebuie să fim mai catolici decât Papa! Pana la urma fiecare dintre noi are o parere , unii isi doresc sa se joace la Craiova și alții nu. Respect părerea fiecaruia dar eu imi doresc sa ne calificam in finala, sa se joace unde vor decide cei de la FRF și să câștigăm cupa! Forza Știința!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de SLH » 03 Mai 2018, 18:32

marsel e un agarici angajat la club doar pentru ca o buna parte din suporterii romani inca mai pun botul la declarati libidinoase cum face el. de fiecare data cand a fost luat la bani marunti de vreun reporter ne-a facut de ras. marsel nu are niciun fel de putere reala, de aia nici nu ne intereseaza prea mult parerea lui. Oricum el nu ne suporta din 2 motive: pentru ca nu o sa il iertam niciodata pt declaratiile in care a atacat Stiinta si stie asta pt ca i-am spus-o in fata si pentru ca a incercat niste combinatii cu charlie la peluza sud si ne considera pe noi vinovati pentru nereusita lor.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Bobby » 03 Mai 2018, 18:39

In ceea ce priveste finala cupei, poate ca o decizie a celor de la Medias/Sibiu/Botosani este metoda de rezolvare ? Cele 3 cluburi sa decida luni locatia finalei intre Bucuresti, Ploiesti, Craiova si Severin si gata.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de valentin0001 » 03 Mai 2018, 19:44

SLH scrie:
03 Mai 2018, 18:32
marsel e un agarici angajat la club doar pentru ca o buna parte din suporterii romani inca mai pun botul la declarati libidinoase cum face el. de fiecare data cand a fost luat la bani marunti de vreun reporter ne-a facut de ras. marsel nu are niciun fel de putere reala, de aia nici nu ne intereseaza prea mult parerea lui. Oricum el nu ne suporta din 2 motive: pentru ca nu o sa il iertam niciodata pt declaratiile in care a atacat Stiinta si stie asta pt ca i-am spus-o in fata si pentru ca a incercat niste combinatii cu charlie la peluza sud si ne considera pe noi vinovati pentru nereusita lor.
Ce aveti de gand sa faceti dupa aceste declaratii?
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de dantes » 03 Mai 2018, 19:59

Asta e tare de tot si e prima data cand vad ca o organizatie are o opinie separata de reprezentantul ei. Pana acum purtatorul opiniei clubului a fost Marcel Popescu, presedintele lui. In momentul in care o organizatie se dezice de declaratiile conducatorului ei e in mod clar acesta nu-l mai reprezinta si MC ori demisioneaza ori e demis.
Cum ar fi ca de acum inainte la fiecare aparitie publica, MP sa fie intrebat: sunteti sigur ca reprezentati clubul, daca nu am vrea sa vorbim cu cine-l reprezinta?
Daca Marcel Popescu a facut o greseala (si a facut) solutia corecta era sa si-o asume ori la tv ori sa semneze un comunicat in care sa-si ceara scuze si totul era OK. Si clubul si MP mai trebuie sa invete cate reguli simple de comunicare.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 03 Mai 2018, 20:51

Acu', intre noi fie vorba, pentru oricare dintre adversari o deplasare la Bucuresti/Ploiesti/Cluj este similara cu o deplasare la Craiova. Asa ca, de ce sa nu faca si ei un ban cinstit din bilete, mai ales ca nu stau prea roz in punct de vedere financiar? Cred ca prefera oricand un meci cu 30k de olteni in tribuna, la Craiova, decat un meci cu 10k de spectatori la Ploiesti. Si, una peste alta, orice adversar a venit la Craiova este impresionat pozitiv de atmosfera incendiara. Unii asteapta un asemenea meci intreaga cariera si da, pentru unii dintre ei e singura sansa sa evolueze intr-o asemenea atmosfera!
Si, ca sa continuam ideea, oricare adversar ne va pica, stie ca oricum pleaca cu sansa a doua in aceasta finala.

Ma repet, oricat ne-am da noi cu fundul de pamant ca vrem sau nu finala la Craiova, nici noi, nici adversarii nu avem niciun cuvant de spus! Recunosc, pozitia Sezione este "politically correct", dar sentimental e impotriva simtirilor noastre oltenesti.

Pana la urma, cred eu, finala se va juca la Craiova, iar galeria Craiovei va fi aplaudata la scena deschisa pentru pozitia fair-play avuta fata de locul de disputare al finalei.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Jimmy Darmody » 03 Mai 2018, 22:05

Cum ar fi sa faca Botosei surpriza si sa se joace la Craiova finala Sibiu-Botosani , has !

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de valentin0001 » 03 Mai 2018, 22:08

Jimmy Darmody scrie:
03 Mai 2018, 22:05
Cum ar fi sa faca Botosei surpriza si sa se joace la Craiova finala Sibiu-Botosani , has !
Sincer, cam asa meritam la cum ne certam ca bolovanii.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de valentin0001 » 03 Mai 2018, 22:10

DeuxEx scrie:
03 Mai 2018, 20:51
Acu', intre noi fie vorba, pentru oricare dintre adversari o deplasare la Bucuresti/Ploiesti/Cluj este similara cu o deplasare la Craiova. Asa ca, de ce sa nu faca si ei un ban cinstit din bilete, mai ales ca nu stau prea roz in punct de vedere financiar? Cred ca prefera oricand un meci cu 30k de olteni in tribuna, la Craiova, decat un meci cu 10k de spectatori la Ploiesti. Si, una peste alta, orice adversar a venit la Craiova este impresionat pozitiv de atmosfera incendiara. Unii asteapta un asemenea meci intreaga cariera si da, pentru unii dintre ei e singura sansa sa evolueze intr-o asemenea atmosfera!
Si, ca sa continuam ideea, oricare adversar ne va pica, stie ca oricum pleaca cu sansa a doua in aceasta finala.

Ma repet, oricat ne-am da noi cu fundul de pamant ca vrem sau nu finala la Craiova, nici noi, nici adversarii nu avem niciun cuvant de spus! Recunosc, pozitia Sezione este "politically correct", dar sentimental e impotriva simtirilor noastre oltenesti.

Pana la urma, cred eu, finala se va juca la Craiova, iar galeria Craiovei va fi aplaudata la scena deschisa pentru pozitia fair-play avuta fata de locul de disputare al finalei.
Toti banii de pe bilete ii ia FRF, ei se ocupa sa organizeze, ei platesc chiria stadionului, etc, tot ei o sa ia si profitul.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 03 Mai 2018, 23:03

...pozitia mea e urmatoarea: cand n-am nicio parere si mi-e indiferent, merg pe mana Sezione, clar! Marcel nu e la prima gafa iar de data asta a intrecut masura. Tonul la adresa galeriei este inacceptabil si pentru asta trebuie demis. Nu stiu ce-l recomanda pe el pentru functia pe care o ocupa in club. In toate interventiile la tv. e varza, debiteaza numai aberatii...

Închis