[P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte se intoarce Stiinta de la Giurgiu?

Poll ended at 23 Apr 2018, 23:11

trei puncte, normal!
15
65%
un punct, ca si nea Gigi ne-a ajutat la nevoie!
6
26%
0 puncte, nea Gigi ne cunoaste!
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 24 Apr 2018, 04:51

UneKa scrie:
24 Apr 2018, 00:54
Mangia, un incompetent.
Pacat de echipa de o are pe mana
Tu o tii una si buna - antrenorul e de vina pentru orice, jucatorii nu au nici o vina. Eu nu cred ca le-a spus Mangia sa joace asa fara tragere de inima, sa nu faca pressing si deposedari si sa nu dea pase cand sunt pe contra-atac. Are si el partea lui de vina cand e cate un meci din-asta, dar cred ca se putea obtine un rezultat bun daca se juca cu ambitie si atentie, si asta tine de jucatori, nu e de tactica.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Apr 2018, 07:30

Eu am impresia ca daca noi luam cupa terminam pe locul 4 si Viitorul sau Astra pe 3,asa s-o fi strigat de "sus" :)))

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Apr 2018, 07:46

Mangia a dat o sansa unor jucatori de a arata ce pot intr-un meci cu o miza medie. Unii au dat chix, altii nu.
Raman la parerea ca accidentarile unor jucatori au contat enorm (Martic, spre exemplu).

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 24 Apr 2018, 07:48

Jimmy Darmody scrie:
24 Apr 2018, 07:30
Eu am impresia ca daca noi luam cupa terminam pe locul 4 si Viitorul sau Astra pe 3,asa s-o fi strigat de "sus" :)))
Pentru Viitorul daca termina pe 3 sau 4 e tot aia daca noi luam cupa, mai putin diferenta de bani de la televiziuni, dar pe-aia am pierde-o noi, ei ar vrea probabil doar prezenta in cupele europene. Astra e prea jos ca sa mai ajunga pe 3, poate doar pe 4 si sa faca schimb cu Viitorul, dar de ce am fi noi bagati in treaba asta?
Pe de alta parte si mie mi s-a parut destul de ciudat si cum s-a facut primul 11 si inca si mai ciudat cum s-a jucat, fara tragere de inima, de parca nu era nici o chestie daca nu batem, desi de asta ar fi depins sa ne apropiem iar de locul 1.
Una peste alta, lasand locul si rezultatele la o parte, pe mine m-a dezamagit rau jocul, si imi vine greu sa inteleg cum dupa cele 2 meciuri foarte bune sa aratam total schimbati.
Daca faceam experimente, de ce nu a incercat cu Glavina, ce stim pana la urma de baiatul asta? Il mai tin, nu-l mai tin, si daca da sau nu, in baza caror argumente? La fel si cu Gardos, l-au adus si freaca banca. Adica nu comentam daca jucam cu 11-le standard, dar asa, cand ai 7 schimbari, nu le gasesti loc si astora doi, care arata mult potential si poate ar fi solutii de titulari?

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 24 Apr 2018, 08:48

Am complicat lucrurile aiurea, cu o victorie cu Astra eram aproape siguri de locul 3, asa exista riscul sa nu luam cupa, sa ne bata Viitorul si sa ramanem cu buza umflata pt UEFA. Meciul asta trebuia tratat cu seriozitate maxima!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 24 Apr 2018, 08:50

DeuxEx scrie:
24 Apr 2018, 07:46
Mangia a dat o sansa unor jucatori de a arata ce pot intr-un meci cu o miza medie. Unii au dat chix, altii nu.
Raman la parerea ca accidentarile unor jucatori au contat enorm (Martic, spre exemplu).

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk
Eu consider ca nu era timpul acum de experimente, dar sa speram ca terminam bine!

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 24 Apr 2018, 09:04

pacat, mare pacat, acum aveam ocazia revansei, nu era usor, dar macar luptam pana la capat, ne batea cfr-ul la ei acasa, intelegeam, nu putem sa-i batem pe fcsb-isti acasa intelegeam, ce nu inteleg eu, ca sanse existau, de ce l-au adus pe gardos? ca sa ce? ca sa-i nasca sotia in Romania? pe mine ce-l mai mult in meciul de astazi m-a bucurat faptul ca I s-a oferit in sfarsit si lui laurentiu popescu sansa de a deputa in acest sezon... concluzie, daca pretinzi ca esti un club serios aparati sansele pana la capat, nu te multumi cu o calificare in finala cupei, ca nu esti sigut ca o vei castiga.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Apr 2018, 09:41

Total aiurea gestul lui Multescu,a aratat cat de frustrat este ca a plecat de la Craiova si el si fiul,meciul de aseara l-au castigat altii ......nu el,in fine...urat gest...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 24 Apr 2018, 09:52

gsm scrie:
24 Apr 2018, 09:04
pacat, mare pacat, acum aveam ocazia revansei, nu era usor, dar macar luptam pana la capat, ne batea cfr-ul la ei acasa, intelegeam, nu putem sa-i batem pe fcsb-isti acasa intelegeam, ce nu inteleg eu, ca sanse existau, de ce l-au adus pe gardos? ca sa ce? ca sa-i nasca sotia in Romania? pe mine ce-l mai mult in meciul de astazi m-a bucurat faptul ca I s-a oferit in sfarsit si lui laurentiu popescu sansa de a deputa in acest sezon... concluzie, daca pretinzi ca esti un club serios aparati sansele pana la capat, nu te multumi cu o calificare in finala cupei, ca nu esti sigut ca o vei castiga.
Sunt absolut de acord. A fost un plan falimentar din punctul meu de vedere, de ce sa faci experimente cand ai sanse la campionat inca si mai mult, iti trebuie frate punctele astea sa asiguri locul 3, ca nici asta nu e gata, deci nu era momentul, iar daca totusi faci experimente il tii iar pe Gardos, si as vrea sa adaug si pe Glavina, pe bara sau in afara lotului respectiv.
Sa fi fost doar Mangia care a gandit asa, sa i se fi cerut treaba asta ca sa ne lamurim despre alde Barbut, Briceag si Santos?
Una peste alta au avut planul lor, care nu prea a corespuns cu asteptarile noastre, iar pe mine asta m-a dezamagit.
Acum degeaba ne mai plangem pe aici, trebuie la meci sambata si batut Viitorul, ca altfel devine nasoala situatia.

sorin107

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Apr 2018, 10:00

glavina era accidentat in [cenzurat]. nu stiu cum [cenzurat] mea va legati de el ca si salvatore della patria acum, cand are jucate 60 de minute la noi. adica altii care au sute de minute jucate - gen burlacu si barbut - sunt experimente, dar glavina nu e, e direct o certitudine si daca juca el ii spargeam la bot pe astia de la astra?

hai s-o lasam usor.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 24 Apr 2018, 10:01

sorinyki scrie:
24 Apr 2018, 08:48
Am complicat lucrurile aiurea, cu o victorie cu Astra eram aproape siguri de locul 3, asa exista riscul sa nu luam cupa, sa ne bata Viitorul si sa ramanem cu buza umflata pt UEFA. Meciul asta trebuia tratat cu seriozitate maxima!
...asa e la Craiovaaa/
Asa va fi mereeeu...toate pe muchie. Mi-e greu sa mai zic ceva. Cand ia astia bataie, o zi, doua, pana-mi revin, nu mai am chef nici de-ale mele. Dar trebuie sa traim cu speranta si sa ne facem in continuare datoria de suporteri. Sa strangem randurile, sa mergem la meciul urmator, sa cantam, sa facem spectacol, sa ne respectam pe noi. Stiinta e mai mult decat o echipa de fotbal, e o stare de spirit, asa cum s-a spus...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Apr 2018, 10:23

Gata cu bocitul?! Nu de alta, dar sunt mai mult decat sigur de faptul ca acest forum nu a fost conceput de Doryn in Valea Plangerii!
Pana mai ieri il vroiati pe Popica in poarta si pe Briceag in locul lui Dimitrov. Uite ca Mangia v-a indeplinit dorinta! Popica a jucat ok, Briceag m-a facut sa-l regret pe Dimitrov!
Se plangeau altii ca nu joaca Burlacu si Screciu. Ambii au jucat aseara. Unul bine (Screciu), altul nu (Burlacu).
Gata, a trecut, sansele de a ne bate la titlu sunt tot alea care erau si inainte de acest meci.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 24 Apr 2018, 10:28

sorin107 scrie:
24 Apr 2018, 10:00
glavina era accidentat in [cenzurat]. nu stiu cum **** mea va legati de el ca si salvatore della patria acum, cand are jucate 60 de minute la noi. adica altii care au sute de minute jucate - gen burlacu si barbut - sunt experimente, dar glavina nu e, e direct o certitudine si daca juca el ii spargeam la bot pe astia de la astra?

hai s-o lasam usor.
N-am stiut ca e accidentat, my bad. Nu e deloc o certitudine, dar nu mai ai cand sa il incerci ca sa sti daca il mai tii sau nu. Si daca nu il tii iti trebuie altul, chestii destul de importante as zice eu, cand nu avem varf. In fine, nu se aplica nimic din rationamentul asta daca e accidentat.
Uite discutam si noi de suparare, ce sa facem, o lasam usor oricum dupa un pic de bombaneala, de ce te deranjeaza asa de rau?

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 24 Apr 2018, 10:40

Daca sambata nu invingem Viitoru,putem sa ne luam la revedere de la locu 3,avem un program mult mai greu in ultimele 3 etape ramase fata de Viitoru iar daca invingem Viitoru 99% locu 3 este asigurat.Sambata trebuie jucat la victorie si cu multa daruire din partea echipei,acest meci este foarte,foarte inportant in economia locului 3 si asigurarea locului de cupe europene.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

sorin107

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Apr 2018, 11:01

Paul scrie:
24 Apr 2018, 10:28
sorin107 scrie:
24 Apr 2018, 10:00
glavina era accidentat in [cenzurat]. nu stiu cum **** mea va legati de el ca si salvatore della patria acum, cand are jucate 60 de minute la noi. adica altii care au sute de minute jucate - gen burlacu si barbut - sunt experimente, dar glavina nu e, e direct o certitudine si daca juca el ii spargeam la bot pe astia de la astra?

hai s-o lasam usor.
N-am stiut ca e accidentat, my bad. Nu e deloc o certitudine, dar nu mai ai cand sa il incerci ca sa sti daca il mai tii sau nu. Si daca nu il tii iti trebuie altul, chestii destul de importante as zice eu, cand nu avem varf. In fine, nu se aplica nimic din rationamentul asta daca e accidentat.
Uite discutam si noi de suparare, ce sa facem, o lasam usor oricum dupa un pic de bombaneala, de ce te deranjeaza asa de rau?

pai chiar bombaneli sunt astea. ma deranjeaza ca plangeti ca niste peezde pentru ce putea fi. juca glavina si juca slab, pai nu-i bagati voi [cenzurat]-n gura lui mangia ca de ce joaca el cu glavina si de ce nu-l baga pe burlacu? sau juca mitrita si juca asa cum a facut-o, adica slab, pentru ca e obosit, pai nu-i dadeati voi la mwe lui mangia ca de ce [cenzurat] nu-l vede ca e obosit si nu baga pe altul care-i suta la suta?

asa numa' sa vorbim discutii pe-aici.

Închis