[P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cecredeti ca facem cu echipa "rejelui"?

Poll ended at 28 Apr 2018, 22:27

3 puncte pentru locul 3! o:
15
68%
1 punct, o dam la pace! :o
2
9%
0 puncte, drama continua! :bad:
5
23%
 
Total votes: 22

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de u2blue » 29 Apr 2018, 22:45

sper ca meciul cu cfr sa-l pierdem cu 10-0 iar cel cu fcsb sa-l castigam in minutul 95 cu 1-0 gol din offside.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 29 Apr 2018, 22:48

Nu, bre... Penalty inventat la un fault in atac. Ca sa doara si mai tare!

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 29 Apr 2018, 23:05

Vom face egal la CFR si cu vom lua bataie de la FCSB acasa,de atat suntem in stare la momentu de fata.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Jimmy Darmody » 29 Apr 2018, 23:48

Asa s-a rugat bai [cenzurat] morti ma-si de oier cu maica ma-si cu golul inimii ma-si care face cat un campionat,pana acum deschidea sampanii,acum semna la 1-1,are incredere in Craiova ca sta capra,daca spurcatii astia iau 3 puncte pe Oblemenco imi bag [*****] in ea de echipa si nu mai calc pe stadion,nu am de ce ....

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 30 Apr 2018, 00:50

Vrem, nu vrem Craiova ii cam face campioni pe FCSB. In campionatul regulat, FCSB ne-a luat 6 puncte, iar CFR a luat doar 3 puncte cu noi. In play off, FCSB a luat deja 3 puncte, CFR doar unul din meciul cu noi. Asta inseamna ca 4 puncte, cu rotunjire, in favoarea FCSB vin din contruntarile cu Craiova !

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de adi_g » 30 Apr 2018, 02:04

Bobby scrie:
30 Apr 2018, 00:50
Vrem, nu vrem Craiova ii cam face campioni pe FCSB. In campionatul regulat, FCSB ne-a luat 6 puncte, iar CFR a luat doar 3 puncte cu noi. In play off, FCSB a luat deja 3 puncte, CFR doar unul din meciul cu noi. Asta inseamna ca 4 puncte, cu rotunjire, in favoarea FCSB vin din contruntarile cu Craiova !
FCSB 4 puncet in sezonul regulat...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 30 Apr 2018, 08:38

3-1 cu Fahcahsebe si 2-1 cu chefere. Pentru noi, evident. Dar pierdem in ultima etapa. Cat despre titlu, Bursucu ala chinuit, cribdos si ofticos ar merita la fel de mult ca Jiji sa si-o ia in freza. Ieri a fost iertat de 11 m si tot arunca pe arbitru. E un isteric necontrolat. Locul lui e in ospuciu. Chiar nu-mi pasa cine castiga campionatul.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Paul » 30 Apr 2018, 09:12

blixa scrie:
30 Apr 2018, 08:38
3-1 cu Fahcahsebe si 2-1 cu chefere. Pentru noi, evident. Dar pierdem in ultima etapa. Cat despre titlu, Bursucu ala chinuit, cribdos si ofticos ar merita la fel de mult ca Jiji sa si-o ia in freza. Ieri a fost iertat de 11 m si tot arunca pe arbitru. E un isteric necontrolat. Locul lui e in ospuciu. Chiar nu-mi pasa cine castiga campionatul.
De acord cu tot ce ai spus, dar nu inteleg de ce sa pierdem in ultima etapa? Au picat foarte bine meciurile de sambata si duminica, intr-o antiteza totala, sa ne lamurim cu totii, daca aveam dubii, care e de fapt cea mai frumoasa echipa din tara!
E ca la scoala cand copiii cu pile iau note mari si premii si cei talentati si simpatici se multumesc cu ce ramane.
Bine, una peste alta noi nu am batut Steaua, si asta e obligatoriu sa facem. Dubla masura e incredibila cand se comenteaza fazele de penalty - apropos de umar la umar cum a fost si la Dimitrov.
Si, ca de obicei, trebuia sa existe macar o lovitura data gratis de la marginea careului pentru Budescu. La noi a fost gol, astia au scapat.
Petrescu este groaznic, nu stiu cum cineva ar putea sa fie multumit cu el si cu atmosfera si imaginea pe care o creaza?!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de malus dacus » 30 Apr 2018, 10:09

...nici mie nu-mi pasa cine ia campionatul si bine-ar fi sa putem sa-i batem si pe unii si pe altii. In mod normal cu fcsb n-ar trebui sa avem cine stie ce rivalitati, pt. ca...asta e istoria. Becali mi-e mai simpatic decat oricine de la cfr, pana la faza cu marca/stema/culorile, unde normal ca-i urez traditionalul "sa sooji pwoola ciobane!"...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 30 Apr 2018, 12:40

Frumos ar fi sa-i depuncteze astia la comisii si pe unii, si pe altii cu vreo 10 puncte :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de malus dacus » 30 Apr 2018, 15:17

...nu-s de acord. Nu e corect fata de jucatorii care au castiagat punctele pe teren. N-as recunoaste un titlu obtinut in asemenea mod...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 30 Apr 2018, 15:19

Daca incurcam CFR in etapa viitoare (sa zicem ca facem egal), inseamna ca titlul se cam duce la FCSB. Iar daca titlul se duce la FCSB - 3 ori 4 puncte avans pentru gigisti in ultima etapa - CFR va avea motivatie zero in meciul CFR Cluj - Viitorul din ultima etapa. Care meci ar putea trimite Viitorul pe locul 3 ! Echipa lui Hagi are un program ideal in ultimele 3 etape : acasa cu Astra si Iasi, in deplasare in ultima etapa cu CFR, atunci cind FCSB are putea fi deja campioana !

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de LiviuB » 30 Apr 2018, 15:30

Eu bu ii vad sa le bata pe amandoua, pe astra si pe iasi

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 30 Apr 2018, 15:49

Ce atatea calcule?! Batem si pe Chefere, si pe FCSB si gata...

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 30 Apr 2018, 16:01

In turul play offului am luat 1 punct din dubla CFR-FCSB. Ce argumente avem ca sa speram la mai mult acum ?

Un scenariu de cosmar ar fi sa pierdem inca o data cu FCSB pe Ion Oblemenco - prima infringere acolo in meci oficial, la ultima prezenta acasa pentru echipa -, acele 3 puncte sa-i faca pe gigisti campioni inainte de ultima etapa, si apoi sa pierdem locul 3 cu Viitorul jucind cu un CFR demotivat. Un asemenea scenariu ar putea avea efecte de durata - entuziasm mai putin in ceea ce priveste finalul de sezon, poate mai putine abonamente vindute la vara etc. N-as vrea sa fiu in locul lui Mangia - un final de sezon greu, multe accidentari in lot, etc.

Închis