[P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cecredeti ca facem cu echipa "rejelui"?

Poll ended at 28 Apr 2018, 22:27

3 puncte pentru locul 3! o:
15
68%
1 punct, o dam la pace! :o
2
9%
0 puncte, drama continua! :bad:
5
23%
 
Total votes: 22

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de LiviuB » 28 Apr 2018, 22:42

Asta iarna nu l-am vrut pe cojocaru, nici pw ramniceanu. L-am preferat pe bufonul asta

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de FanStiinta » 28 Apr 2018, 22:48

Uite de-asta spun ca Mangia e un antrenor mediocru. Insista cu Calancea doar asa ca e orgolios desi ne ingroapa meci de meci.. pai poate nu s-a plasat bine Popica la golul cu Astra, dar oare se pot compara greselile vreodata? Din retur a aparat constant prost si tot insista aiurea cu el.. macar Popica mai poate creste, cu Calancea ce sa mai faci la 31 de ani sau cat o avea? Deja a inceput toata lumea sa-l huiduie..

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de FanStiinta » 28 Apr 2018, 22:48

Postare dubla
Last edited by FanStiinta on 28 Apr 2018, 22:49, edited 1 time in total.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1223
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de sorinyki » 28 Apr 2018, 22:49

Asta e! Cojocaru era bun. Ne pastram sansele in continuare. Suntem buni avand in vedere ca am jucat atatea meciuri fara portar!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 28 Apr 2018, 22:50

Meci bun, am revenit de 2 ori. Pacat de faptul ca jucaram in 10, fara portar.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de LiviuB » 28 Apr 2018, 22:51

Perfect de acord. Pana acuma i-am tot tinut apararea. Dar sa il bagi mereu pe Calancea e inadmisibil. Chiar nu inteleg

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1223
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de sorinyki » 28 Apr 2018, 22:52

Si cat am ratat! Trebuie sa aducem cupa! Echipa merita!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 28 Apr 2018, 23:01

Cred ca uitati prea usor cum il ridicati in slavi pe Calancea. Asta e, omul este la pamant, nu e vina lui ca joaca, nu cred ca ar trebui sa fim suparati pe el, ci pe cine il baga si cine a facut campania de achizitii.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 28 Apr 2018, 23:02

Ma, ori nu imi aduc eu bine aminte, ori Calancea degaja mai bine cu piciorul in sezonul trecut? Sper sa nu il mai vad nici macar pe banca. Ii multumim frumos la vara lui Calancea si il bagam pe Popescu pana la finalul campionatului asta.
Sau pe Dica!

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de u2blue » 28 Apr 2018, 23:08

Un meci foarte bun. Mie mi-a plăcut la maxim. Multe puncte pe + la valorile noastre sigure: Bancu, Mitrita, Baluță. La negative ceea ce știm de la începutul campionatului: Calancea e varza iar Screciu pe poziție de fundaș e un experiment cel puțin ciudat (de altfel, e singurul lucrul care îl reproșez antrenorului). Ce mi-a părut rău, ca n-a băgat-o și burlacu în ațe. Trebuie avut grija de el, are un potențial fantastic. Deci pe scurt ma doare'n plua de rezultat. ne trebuie la vara un portar, 2 ×fundasi și înlocuitori pt zlatinski și Dimitrov, iar pana la vară, o cupă.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de sorialis » 28 Apr 2018, 23:24

u2blue scrie:Un meci foarte bun. Mie mi-a plăcut la maxim. Multe puncte pe + la valorile noastre sigure: Bancu, Mitrita, Baluță. La negative ceea ce știm de la începutul campionatului: Calancea e varza iar Screciu pe poziție de fundaș e un experiment cel puțin ciudat (de altfel, e singurul lucrul care îl reproșez antrenorului). Ce mi-a părut rău, ca n-a băgat-o și burlacu în ațe. Trebuie avut grija de el, are un potențial fantastic. Deci pe scurt ma doare'n plua de rezultat. ne trebuie la vara un portar, 2 ×fundasi și înlocuitori pt zlatinski și Dimitrov, iar pana la vară, o cupă.
Cel mai frumos meci al campionatului. Cu cel din cupa cu botoseii, și t 2 meciuri superbe, cele mai bune, protagonista Știința. Restul, ma doare și pe mine în plua de egai, deși la câte ocazii am avut, un 6 la 3 era mai corect. Spun 3, pentru ca 2 sunt ale lui Calancea sigur. Îmi pare rău, l-am susținut, dar anul asta e praf. Baluta își revine, Mitrita atomic, bancone e meserie. Și restul au luptat extraordinar. Un meci după care noi, suporteri, ne ridicam în picioare și aplaudam. Bine, Calancea ne face sa aplaudam 10 jucători în loc de 11. Despre Mangia? Atenție, uneka: a reproșat la ocazia lui Baluță ca nu a pasat. Apoi, la pasa lui, pentru gol, exact asta a arătat, se vede la tv-joci ca o echipa, câștigi. Sau cel puțin arăți fotbal. Tot respectul. Ps. Daca va întrebați de ce la băgat iar pe calancea:eu în prostia mea, cred în el ca antrenor, și cred ca la băgat exact din același motiv pentru care a băgat alți jucători meciul trecut-face doar evaluări, sa știe pe cine și cum se bazează sezonul viitor.
Felicitări echipei, un meci superb.
Scuze pentru mesajul lung. Din Salonic, cu 2 premii 1 la dansuri, va salut.
Mergem înainte, Forza Știința!!!

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 864
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de valentin0001 » 28 Apr 2018, 23:32

Eu când am zis să îl aducem pe balgradean, ați zis că nu are ce căuta la noi. Uite că la oi este bun!
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 625
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 28 Apr 2018, 23:33

Sper ca dupa meciu cu FCSB-ul sa se schimbe mizeria aia de gazon,daca si dupa vremea frumosa de care am avut parte acest gazon arata groaznic,nu are cum sa isi mai reviana si in seara aceasta a aratat oribil gazonu.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Jimmy Darmody » 28 Apr 2018, 23:38

Calancea nu are viza expirata?Sa il expulzeze odata :),cum ar fi sa fie Calancea in poarta in returul de cupa,ma [cenzurat] pe el de ra....

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1972
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [P.O. Etapa 7] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de lory69 » 28 Apr 2018, 23:51

Cine il critica pe Mangia pt meciul asta..e nebun.Combinatii ca in acest meci nu am vazut niciodata in campionatul nostru.Bancu,Mitrita,Baluta....fantastici!S-a vazut spiritul de lupta,dorinta de a invinge...pacat ca am avut calul troian in poarta noastra.

Închis