[P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pronostic

Poll ended at 04 Mai 2018, 23:59

Tragem la locul 2
8
33%
Contiuna emotiile pentru locul 3
10
42%
Este bun si locul 4
6
25%
 
Total votes: 24

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 06 Mai 2018, 11:13

Mangia nu a avut conditii pt titlu. Investitii de locurile 3-4 am avut. Ai vandut cu 3 bulioane si ai cumparat de 700000 plus niste pariuri din campionatul intern. Restul nu sunt valizi. Eu zic ca Marcelinho e buba, sau cine s-a ocupat de transferuri. Ne-am miscat slabut. Inteleg ca Mitrita, cea mai reusita achizitie, s-a cerut singur la noi. Cred ca o apropiere de Hagi e cheia. Daca Hagi investea la noi, cu stadionul si publicul, defila. Popescu la oficiala , sa fie bine. Doar ca nu stiu care mai e relatia cu Craioveanu.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 06 Mai 2018, 11:49

Mi-as dori in cazul in care Mangia nu indeplineste obiectivele la noi sa il ia FCSB sau CFR ca sa se vada cat a contat prezenta lui la noi pe banca si ce poate face cu loturi mai bune !

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 06 Mai 2018, 11:54

Nu vad ce va plangeti atat! Dupa primele 3 etape, EXACT aceleași persoane cereati demisia lui Mangia pentru ca, vezi Doamne, "ne retrogradeaza". Hai sa ne vedem lungul nasului! Am pierdut pe terenul Chefereului cu un gol norocos, dupa ce am ratat un penalty! Penalty executat de cel mai bun executant pe care il aveam in teren!
Nu am pierdut in fata Voluntariului, ca pe vremea lui nea Gigi! Sa va aduc aminte faptul ca am castigat prima mansa a semifinalei Cupei Romaniei cu 5-1 in fata Botosaniului? Poate va aduceți aminte de asta cand invocati performantele lui nea Gigi, care nu a fost in stare sa bata Voluntariul...

Sa va aduc aminte ca aseara am jucat impotriva unei echipe care a investit un plus de X milioane de euro fata de noi?! Sa va aduc aminte de faptul ca Ioniță, jucator cumparat cu 1 milion de euro, a stat pe banca la Chefere pentru ca nu a avut loc in primul 11?

Unii dintre voi isi uita lungul nasului! Aseara am jucat PESTE ASTEPTARI, si numai ghinionul ne-a facut sa venim fara puncte din Ardeal. Pentru ca anul asta vom fi iar nasii FeCeSeBe-ului, cand ii vom bate pe Oblemenco si ii vom plasa iar pe locul 2.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 06 Mai 2018, 13:04

Cine se gândește că a fost ieri blat, mănâncă rahat.
Trebuie sa acceptăm că asta este valoarea echipei în acest moment. Nu avem un portar, nu avem un atacant de careu, clasic. Plus rezervele sunt mult mai slabe decât titularii, se simt diferențe enorme când o rezerva ia locul unui titular. De exemplu: când în locul lui Popa intra Screciu, se vad din avion diferențele.Cand în locul lui Martic intra Dimitrov, la fel se vad diferentele prea mari dintre cei 2 jucători. Când în locul lui Bancu intra Briceag, cred că e cea mai mare diferenta la cei doi.. La centru, până acum din jucătorii valizi, s-a văzut că niciun jucător nu poate să apară cuplul Mateiu-Zlatinki, iar în atac nu avem niciun jucător pe banca de rezerve care sa aibă valoarea apropiată de cea a lui Mitrita,Baluta, Gustavo.Cam acestea sunt bubele echipei, dim punctul meu de vedere. Portar, atacant, plus o bancă de rezerve mult mai buna.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 06 Mai 2018, 13:12

tu ai fost atent la ce s-a zis cu privire la meciul cu Astra? care era situatia cu jucatorii, cati erau apti? ai vazut ce s-a intamplat cu Gardos dupa... dar daca vrei sa facem discutii...
probabil ca tu chiar visai la titlu cu ochii deschisi de esti atat de dezamagit...
dar inainte de a ne lasa subiectivitatea sa tragem concluzii gresite mai bine vedem ce zic unii ce stiu putin fotbal (vezi I Dumitrescu aseara)

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 06 Mai 2018, 14:09

LiviuB scrie:
06 Mai 2018, 13:12
tu ai fost atent la ce s-a zis cu privire la meciul cu Astra? care era situatia cu jucatorii, cati erau apti? ai vazut ce s-a intamplat cu Gardos dupa... dar daca vrei sa facem discutii...
probabil ca tu chiar visai la titlu cu ochii deschisi de esti atat de dezamagit...
dar inainte de a ne lasa subiectivitatea sa tragem concluzii gresite mai bine vedem ce zic unii ce stiu putin fotbal (vezi I Dumitrescu aseara)
Nu mă refer la meciul cu Astra, mă refer pe parcursul campionatului că atunci când se mai strecura un briceag în locul lui Bancu se vedea diferența, când intră Dimitrov în locul lui Martic, la fel se întâmpla..și tot așa. Din punctul meu de vedere, acum fiecare poate să vadă situația altfel. Nu am Digi sport, am Telekom.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de OLD-ULTRAS » 06 Mai 2018, 14:35

din pacate o veste neplacuta:


BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 06 Mai 2018, 14:47

Cum pana mea s-a intamplat asta?!!! E bannerul principal sau doar unul pentru deplasari?
Last edited by DeuxEx on 06 Mai 2018, 14:49, edited 1 time in total.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 06 Mai 2018, 14:49

Valentin, nu ma refeream la postarea ta, scuze.
Cu privire la faza asta cu steagurile mi se pare o tiganie. Sa astepti ascuns in boscheti si apoi sa vii 10 contra 2. Si [****] de rivalitate viseaza si mediocrii astia?!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 06 Mai 2018, 15:01

marius_vl scrie:
06 Mai 2018, 08:08
Nu poate nimeni sa ma convinga ca si daca il aveam pe Mogosanu antrenor, la conditiile pe care le-a avut si le are echipa in sezonul asta, nu eram pe locul 3 si in semifinalele cupei in momentul asta! Numai decizii proaste si neinspirate, cu cat ne ducem mai mult catre sfarsitul sezonului cu atat pe mine acest Mangia ma dezamageste mai mult! In afara de victoria cu cfr in decembrie, in sezonul regulat si victoria cu botosani din cupa, absolut toate meciurile decisive le-a pregatit dezamagitor si a fost depasit clar de toti antrenorii adversi! Pt cel mai bine platit antrenor din Romania este foarte putin, sper ca si Rotaru sa-mi impartaseasca parerea...
...parerea ta e f. importanta pt. Rotaru si bine ca spusesi din timp, sa nu te scoale noaptea din somn sa te-ntrebe cum sa faca...

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 06 Mai 2018, 15:02

blixa scrie:
05 Mai 2018, 23:32
Craciunescu a spus ca trebuia repetat.
Tocmai ca n-a zis-o transant. A zis ca da, dar e o regula care de obicei nu se respecta. Si cand l-au intrebat aia de la jijisporc daca el ar fi dictat repatarea "in conditiile alea", a ras si a aburit-o, dand de inteles ca nu.

Asa s-a influentat rezultatul! Se trece prea usor peste asta.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de OLD-ULTRAS » 06 Mai 2018, 15:03

DeuxEx scrie:
06 Mai 2018, 14:47
Cum pana mea s-a intamplat asta?!!! E bannerul principal sau doar unul pentru deplasari?
doar "japoneze" , bannerul mic de deplasare NL nu a fost capturat
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 06 Mai 2018, 15:27

Nea Marin scrie:
06 Mai 2018, 15:02
blixa scrie:
05 Mai 2018, 23:32
Craciunescu a spus ca trebuia repetat.
Tocmai ca n-a zis-o transant. A zis ca da, dar e o regula care de obicei nu se respecta. Si cand l-au intrebat aia de la jijisporc daca el ar fi dictat repatarea "in conditiile alea", a ras si a aburit-o, dand de inteles ca nu.

Asa s-a influentat rezultatul! Se trece prea usor peste asta.
Acum trebuie sa și recunoaștem că era presiune imensa pe arbitru ținând cont de situația din campionatul nostru. Trebuia să ai sânge în tine că să dictezi repetarea, chiar daca așa era regulamentar. Va dați seama ce scandal făceau milogii de la cfr daca se repetă și dădeam gol după? Chiar daca regulamentul era de partea noastră și a arbitrului.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 06 Mai 2018, 15:47

Doar doua meciuri trebuie castigate si sezonul e salvat,cel cu jigodia de becali si cel din finala cupei....

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 06 Mai 2018, 16:47

...nu stiu ce zice codul ultras dar mi se par invechite rau practicile astea cu furatul steagurilor. Prin Europa s-or mai ocupa baietii cu asa ceva? Iar pe de alta parte, ce treaba sa aiba sepcile maronii/rosii, ma rog, cu meciul de aseara? U Cluj mai exista, habar n-am...

Închis