[P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pronostic

Poll ended at 04 Mai 2018, 23:59

Tragem la locul 2
8
33%
Contiuna emotiile pentru locul 3
10
42%
Este bun si locul 4
6
25%
 
Total votes: 24

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

[P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 01 Mai 2018, 23:59

Imagine
CFR Cluj - Universitatea Craiova
Samb 5 MAI . 20:45
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu Cluj

Vazand ce s-a intamplat la Real Madrid-Bayern intelegem ca portarul face diferenta. Nu ai portar ... nu ai pretentii

CFR este echipa cu cele mai multe victorii acasa, avand unul din cei mai titrati antrenori din liga 1 si da unul din golgheterii campionatului - Tucudean cu 14 boabe
Meciul cu cea mai mare audienta din sezonul in curs este Craiova - CFR Cluj din 31 Mar 2018 - 27 000, incheiat 0-0

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 02 Mai 2018, 00:15

Nu puteai sa mai astepti un minut, sa faci topicul miercuri, nu marti... [nnther]

Sper sa scoatem un egal macar! Nu de alta, dar vreau sa vina FeCeSeBe-ul incarcat de pozitivitate la meciul de pe 14 mai. Cand o sa le dam la mumu, ca sa piarda si campionatul asta! :lol: :lol: :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Vasile65
junior
junior
Mesaje: 22
Membru din: 02 Mai 2018, 14:51

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Vasile65 » 02 Mai 2018, 15:08

Vă salut! Sunt nou pe acest forum, dar sunt suporter Știința de vreo 45 de ani, adică din momentul în care am știut de fotbal.
Dar să revin la subiect.Nu cred că noi putem să jucăm trei meciuri consecutive, la același nivel.Sigur că mi- aș dori să- i batem și pe CFR și pe FCSBeee.Dar dacă îi batem pe mioare eu aș fi mulțumit. De aceea cred că ar trebui să folosim, în meciul cu CFR, jucători care nu au prea jucat. Iar in meciul cu Botoșani ar trebui să nu- i folosim pe Baluță și Mitriță. Iar cu FCSB, CRAIOVA MAXIMA!Nu cred că locul 3 este ceva deosebit, poate pt.conducere, pt.banii care vin.Dar pentru suporteri, în afară de locul I, nu există nimic.Părerea mea!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 02 Mai 2018, 15:27

Vasile65 scrie:
02 Mai 2018, 15:08
Vă salut! Sunt nou pe acest forum, dar sunt suporter Știința de vreo 45 de ani, adică din momentul în care am știut de fotbal.
Dar să revin la subiect.Nu cred că noi putem să jucăm trei meciuri consecutive, la același nivel.Sigur că mi- aș dori să- i batem și pe CFR și pe FCSBeee.Dar dacă îi batem pe mioare eu aș fi mulțumit. De aceea cred că ar trebui să folosim, în meciul cu CFR, jucători care nu au prea jucat. Iar in meciul cu Botoșani ar trebui să nu- i folosim pe Baluță și Mitriță. Iar cu FCSB, CRAIOVA MAXIMA!Nu cred că locul 3 este ceva deosebit, poate pt.conducere, pt.banii care vin.Dar pentru suporteri, în afară de locul I, nu există nimic.Părerea mea!
Bine ai venit Vasile, si hai sa fie exact cum spui pentru finalul asta de sezon :lol:
Adica macar sa ii batem pe Steaua si restul sa fie cum o fi. Dar mai e ceva, la BT nu jucam sa ne fortam prea rau, dar cupa trebuie sa o luam, si pentru asta trebuie sa ne calificam. Si, dupa cum am zis, dup-aia sa luam cupa!

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 02 Mai 2018, 16:23

eu vreau sa ne urmarim obiectivele noastre - cupa si locul 3. plus prezentarea unui mod profesionist de a face fotbal (re-castigarea respectului fata de Stiinta). cine ia campionatul - putin imi pasa.
anul trecut mi-a lasat un gust amar - in special acel 0-3 scurt cu fcsb.
sper ca anul acesta, conducerea, antrenorii si jucatorii sa gandeasca lucid, sa urmareasca interesele Universitatii Craiova si nu ale altor echipe.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Mai 2018, 17:52

LiviuB - big like !

Din dublele manse cu echipele la nivelul nostru, Viitorul si Astra, am luat 5 puncte din 12 posibile, adica 41 % din puncte.

La ce putem spera din dublele manse cu CFR si FCSB, echipe peste nivelul nostru ? Deocamdata am luat 1 punct din 6 posibile in turul playoffului.

E o situatie nu usoara pentru club - sper in locul 3 si cupa, iar cu FCSB sper cel putin sa vad atitudine si concentrare, ceva ce ne-a lipsit in majoritatea meciurilor cu ei.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 02 Mai 2018, 18:11

...cu fcsb sunt premise de sold-out! Ieri era nebunie la casele de bilete iar pe Eventim, T2 apare aproape full. Eu zic sa avem incredere ca ne putem indeplini obiectivul - 3/cupa. Poate chiar 2/cupa. Hai Stiinta!...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Mai 2018, 23:14

Partea interesanta, daca vorbim de meciul cu FCSB, este ca Iasiul are bilete mai scumpe la acest meci comparativ cu Craiova ! In etapa viitoare FCSB joaca la Iasi.

In alta ordine de idei, detalii despre accidentarea lui Gardos :

"Într-o postare pe pagina oficială de Instagram, Florin Gardoș înlătură dubiile unei recidive și speră să mai prindă câteva minute din actual sezon al Ligii 1.

"Vă mulțumesc celor care v-ați interesat de starea mea de sănătate! Azi am primit și diagnosticul, este vorba despre o leziune musculară la nivelul coapsei drepte.

Nu e o accidentare gravă, dar din pacate, vine într-un moment total nepotrivit.
Cu toate acestea voi face tot ce pot să revin înainte de finalul sezonului!", a scris Gardoș." - de pe gsp.ro

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 02 Mai 2018, 23:16

mi se rupe de meciul asta. tot ce vreau e sa luam cupa si s-o batem pe fcsb.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Mai 2018, 23:47

Dupa 7 etape de play off Craiova e pe locul 5 (considerind doar meciurile play offului). In acest moment Craiova e singura echipa din play off care nu a marcat in deplasare.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 03 Mai 2018, 05:48

judecand cu sufletul vreau sa batem tot pana la final. daca e sa ne urmam interesul nu trebuie sa scoatem cfr-ul din carti ptr locul 1 oferind astfel posibilitatea jegurilor becaliene sa sarbatoreasca titlul chiar pe Oblemenco. asta este o contradictie, deci, zic sa jucam cu cfr-ul cu echipa formata din jucatorii care au prins putin sau mai deloc prima echipa ,avand astfel posibilitatea de a ne odihni echipa clasica in vederea cupei si sa evaluam lotul in perspectiva sezonului urmator .
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 03 Mai 2018, 05:52

Bobby scrie:
02 Mai 2018, 23:47
Dupa 7 etape de play off Craiova e pe locul 5 (considerind doar meciurile play offului). In acest moment Craiova e singura echipa din play off care nu a marcat in deplasare.
In acelasi timp, Craiova a facut cel putin 3 meciuri de poveste pe Oblemenco, ultimele 3, din care ultimul a fost considerat de toti cel mai frumos al campionatului si daca nu era Calancea praf probabil bateam si nu mai eram pe 5. La fel si daca marca Zlati la Viitorul si daca nu luam golul la Astra. Vorbeam de titlu acum.
Nu mai vorbesc de media de spectatori acasa si care fac deplasari, ca acolo nu numai ca suntem detasat pe 1, dar practic nu avem competitie.
Pe mine chestiile astea ma intereseaza, nu sa extrag statistici din care rezulta ca suntem la vale.
Nu suntem, suntem in revenire de forma si in fata unor alte meciuri de poveste cu casa inchisa, si a unui trofeu dupa 25 de ani.
Hai sa incercam sa ne bucuram si sa traim momentul in loc sa gasim tot ce e negativ si sa il punem in lumina.
Ii putem lasa pe cei de la Digi sa faca asta pentru noi ca sunt profesionisti. Apropos de asta si un pic off-topic: am urmarit special daca la Digi24 spun ceva despre festivalul Shakespeare din Craiova. Absolut nimic, niciun cuvintel, nici la TV si nici online. Asta in timp ce despre Sibiu si Cluj ne umfla capul cu orice eveniment ar avea ei acolo, si nu numai. Daca asta nu are nimic de-a face cu dubla masura pe care o aplica la greu DigiSport la adresa noastra, atunci am eu mania persecutiei si ei sunt deontologi.

Mesajul meu pentru tine, prieteneste, este sa incerci sa fi mai pozitiv, nu ai ce pierde.
Hai mai bine sa ne consideram norocosi ca avem echipa pe care o avem, cu piticii nostri atomici, cu stadion minune si public fierbinte. Ca sa zi asa "altii moare si-asa n-are".

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 03 Mai 2018, 07:00

Augustus Caesar scrie:
03 Mai 2018, 05:48
judecand cu sufletul vreau sa batem tot pana la final. daca e sa ne urmam interesul nu trebuie sa scoatem cfr-ul din carti ptr locul 1 oferind astfel posibilitatea jegurilor becaliene sa sarbatoreasca titlul chiar pe Oblemenco. asta este o contradictie, deci, zic sa jucam cu cfr-ul cu echipa formata din jucatorii care au prins putin sau mai deloc prima echipa ,avand astfel posibilitatea de a ne odihni echipa clasica in vederea cupei si sa evaluam lotul in perspectiva sezonului urmator .
GSP scrie ca oficialii Craiovei ar fi decis ca nici un jucator nu va fi menajat la Cluj. Eu sper ca cei de la club - conducatori, antrenori, jucatori - vor avea succes in a obtine locul 3 si cupa.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 03 Mai 2018, 07:46

Bobby scrie:
03 Mai 2018, 07:00

GSP scrie ca oficialii Craiovei ar fi decis ca nici un jucator nu va fi menajat la Cluj. Eu sper ca cei de la club - conducatori, antrenori, jucatori - vor avea succes in a obtine locul 3 si cupa.
Asa va fi! Jucam fotbal si batem tot pana la final. Un final de vis! Merita baietii si meritam si noi. A venit si vremea noastra.
Iar in sezonul viitor, cu un portar de clasa, ne batem la titlu. De ce sa intre Becali mereu in Liga si sa ia o spinare de bani cand am putea foarte bine sa fim noi aia?
Cum ar fi, si stiu ca e aproape imposibil, ca noi sa batem tot iar Steaua si CFR sa piarda tot in aceste ultime 3 meciuri? Matematic se poate, iar eu, dupa ce am vazut meciul direct intre ele, nu cred ca ar fi total exclus.
Ar fi de pomina lumii, va dati seama spume la disperatul de Petrescu si la alde Becali?
Vise, stiu, dar sunt vise frumoase, este?

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [P.O. Etapa 8] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 03 Mai 2018, 08:10

Paul scrie:
03 Mai 2018, 07:46
Bobby scrie:
03 Mai 2018, 07:00

GSP scrie ca oficialii Craiovei ar fi decis ca nici un jucator nu va fi menajat la Cluj. Eu sper ca cei de la club - conducatori, antrenori, jucatori - vor avea succes in a obtine locul 3 si cupa.
Asa va fi! Jucam fotbal si batem tot pana la final. Un final de vis! Merita baietii si meritam si noi. A venit si vremea noastra.
Iar in sezonul viitor, cu un portar de clasa, ne batem la titlu. De ce sa intre Becali mereu in Liga si sa ia o spinare de bani cand am putea foarte bine sa fim noi aia?
Cum ar fi, si stiu ca e aproape imposibil, ca noi sa batem tot iar Steaua si CFR sa piarda tot in aceste ultime 3 meciuri? Matematic se poate, iar eu, dupa ce am vazut meciul direct intre ele, nu cred ca ar fi total exclus.
Ar fi de pomina lumii, va dati seama spume la disperatul de Petrescu si la alde Becali?
Vise, stiu, dar sunt vise frumoase, este?
Încearcă să le visezi la anul, poate au mai mult succes atunci.:)))
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Închis