[P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom obtine in aceasta partida?

Poll ended at 14 Mai 2018, 21:54

3 puncte, e momentul sa ne ridicam peste mioare
21
75%
1 punct, le anulam orice speranta la titlu
2
7%
0 puncte, ni se confirma cele mai negre temeri
5
18%
 
Total votes: 28

FreakBoy

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de FreakBoy » 15 Mai 2018, 01:02

**** fotbalului modern. Și mai multă **** forumului modern.
Bobiță, stai frumos, dă-i o bere lui termopan sa te susțină.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 15 Mai 2018, 02:33

Am vazut un comentariu pe facebook precum ca Iasi a luat mai multe puncte in acest sezon FCSB-ului decit a luat Craiova in ultimii 16 ani. Cind indiferent de antrenor rezultatul pare acelasi - cauzele sint mai adinci. Probabil ca patronii, conducatorii de club, antrenorii si jucatorii nu pregatesc aceste meciuri ca lumea. Presiunea venita de la presa si fani nu ajuta.

Am avut destule oportunitati sa fim pe primul loc in campionat - si nu doar in acest sezon. Dar de fiecare data echipa a clacat, chiar in meciuri considerate mai usoare. De ce ? Care este cauza acestui blocaj psihic in momentele importante ? Poate ca cei de la club ar trebui sa angajeze un psiholog bun care sa inteleaga ce se intimpla cu aceasta echipa in momentele de presiune.

Acum e important ca tot ce inseamna club - conducatori, antrenori, jucatori - sa se concentreze pe ultimele doua meciuri ale sezonului, sa le cistige.

P.S.1 Una dintre intrebarile pe care le am pentru cei de la club este in ceea ce priveste achizitiile. In anul 2014 s-au adus niste jucatori buni si vandabili : Vatajelu, Ivan, Baluta, Bancu, Mateiu, Madson, Rocha. De atunci, singurul jucator de valoare (si vandabil) achizitionat a fost Mitrita. Care e cauza ? Un singur jucator foarte bun adus in 4 ani ? Bani s-au cheltuit - dar fara inspiratie...

P.S.2 Cifrele meciului cu FCSB, de pe gds.ro : posesie: 42%-58%, ocazii de gol: 7-5, șuturi pe poartă: 4-3, șuturi pe lângă poartă: 3-2, lovituri libere: 32-26, cornere: 5-3, ofsideuri: 3-5, aruncări de la margine: 19-27, intervențiie portar: 2-4. Cifrele nu indica un joc prost la Craiovei.

sorin107

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de sorin107 » 15 Mai 2018, 06:17

pentru ca n-a fost un joc prost, doar crispat, asa. probabil tot din complexul pe care-l avem la meciurile cu oile.

meritam cel putin egal dpdv al jocului aseara, dar na, iar am pierdut. ne lipsesc intr-adevar cativa jucatori, dar in mod sigur aseara n-a fost vina antrenorului nicaieri. a mai fost si hategan cum a fost si cam asta a fost povestea meciului.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 15 Mai 2018, 08:47

...dincolo de meci, baietii cu portavocile, cu microfoanele, liderii din Peluza Nord, bai fratilor, faceti mah si putina educatie, nush cum sa zic. Dati mesaje mai clare si repetate pt. astia care aterizeaza din intamplare/prostie in acest sector. Nu este posibil sa vii la Peluza Nord si sa ti se strige din spate: stai jos, stai jos, lasa fularul jos! Sector 4, randul 20...

Avatar utilizator
TrumpD
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 18 Iul 2017, 21:04

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de TrumpD » 15 Mai 2018, 09:14

Sa-ti administreze astia ultima infrangere pe Vechiul Oblemenco si tot ei sa iti administreze prima victorie cam sterpeleste oarecum din bucuruia unui trofei. Asta daca Mangia reuseste sa castige cupa pentru ca e clar ca e cam depasit de situatie si nu mai scoate nimic din ei. Cam ajungem pe locul 5. Astra joaca bine impotriva fcsbului iar pe noi nu ne vad sa sa scoatem mai mult de un 0-0 la iasi.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de marius_vl » 15 Mai 2018, 11:29

Cu 0-0 la iasi terminam pe locul 3, insa ma indoiesc ca vom pleca neinvinsi de acolo! Repet pt a o mia oara, si este parerea mea, acest mangia nu este antrenorul care ne trebuie pt a face pasul urmator, adica pt a ne implica in lupta pt titlu pana la sfarsit! o puteam face inclusiv sezonul asta daca aveam un antrenor adevarat, care sa stie sa-si mobilizeze jucatorii, sa stie sa schimbe tactica in functie de adversar si de situatia din teren, care sa aleaga exact echipa potrivita! Sa nu fii tu in stare sa joci si altceva in afara de tactica asta cu 3 pe fund si fara atacant de careu, este peste puterea mea de intelegere! o sa sara unii sa strige ca suntem in finala cupei, f.u.t.u.i. cupa ma-sii, ca vezi domne, ne-am menajat pt aceasta finala, astea sunt basme...
Este adevarat ca stam in 4-5 jucatori cu care te poti bate in momentul asta pt titlu (Mitrita,Baluta,Bancu,Mateiu, poate Martic, poate Gardos), dar un antrenor coios putea scoate mult mai mult din lotul pe care l-a avut la dispozitie sezonul asta, pt ca a avut toate conditiile din lume la dispozitie!
Si cred ca a sosit si momentul ca Rotaru sa bage mana adanc in portofel, daca nu, sa ridice mana si sa ne vedem de treburile noastre, ca ne place cand jucam cu stadionul plin si ne laudam cu cea mai mare asistenta la meciuri si cand ne intra sutele de mii de euro in conturi la fiecare meci jucat acasa...
Dupa meci, de parca nu era de ajuns amaraciunea infrangerii, iese oierul si zice ca Qaka e rezolvat, de parca nu aveau un lot super puternic...
Noi ramanem cu zlatinski, santos si bic...si la anul iar ne umflam in pene ca ii facem praf si iar plecam desumflati acasa

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de FanStiinta » 15 Mai 2018, 11:46

E urata rau infrangerea asta, dar macar de data asta am jucat bine. Am avut si ghinion ca nu ne-a intrat in poarta, l-am mai avut si pe hategan care a jucat la ei.. Din pacate e diferenta de valoare mare intre noi si ei. Poti observa usor asta si numai daca analizezi schimbarile din timpul meciului. Totusi diferenta de valoare poate fi compensata mereu prin daruire si ambitie, asa cum ii bateam acum 20 de ani, desi aveau si atunci lot mai bun. Pacat ca nu am reusit mai mult si imi pare rau de Screciu ca a gresit acolo deoarece e doar un copil si merita protejat. Nu trebuia bagat el pe final in opinia mea. Portaru nu a gresit meciul asta.
Frustrare mare ca nu i-am batut pe astia, dar asta e. Avem o finala de jucat si trebuie sa fim alaturi de baieti dupa care se va trage linie si sper ca cei din club vor analiza mult mai bine ca pana acum situatia si vor lua masurile ce se impun.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 15 Mai 2018, 12:00

@marius_vl:
1. pe cand fcsb-ul se pregateste sa catige un nou loc 2, noi suntem aproape sa castigam un TROFEU si sa jucam cu al doilea, pe masa, la Craiova! Chiar conteaza rezultatul unui meci, sau conteaza rezultatul final? Mie mi se rupe de rezultatul din acest meci, atata timp cat la finalul campionatului vom castiga primul trofeu din acest secol!
2. fcsb-ul si chefereul au fost deasupra noastra in acest sezon pentru ca au avut un lot mai numeros, mai multi mercenari platiti si, sa fim realisti, niste arbitraje partinitoare. Noi ne-am axat pe promovarea catorva tineri, ca Popa, Screciu, Burlacu sau Popescu (eu il vad o solutie U21 si pe Popescu), pe cand cele doua echipe mai sus mentionate au bagat mana adanc in buzunar sa cumpere cativa jucatori tineri (vezi cazurile Mailat, Man, Messi al portarilor, etc)
3. nu inteleg nebunia asta cu Qaka - mi se pare un jucator mediocru, pe care nu-l vad jucand in fata lui Mateiu, spre exemplu. Vrei un jucator bun din campionatul intern? Uita-te la unul ca Pantaru sau ca Florentin Matei!

Nu pot sa nu fiu dezamagit de rezultatul de aseara, dar din momentul cand am vazut cine ne arbitreaza, am stiut ca un egal e maxim ce putem sa scoatem. Pentru ca un arbitraj corect ar fi dus la terminarea meciului mult mai repede, intrucat vreo 5 jucatori de la FCSB ar fi fost eliminati pentru cartonase rosii sau cumul de cartonase galbene. Dar nu cu Hotugan!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 15 Mai 2018, 12:14

avem si noi greselile noastre, dar la stabilirea clasamentului au contribuit din plin oamenii in negru. si aseara, s-a vazut de pe luna ca sunt 2 unitati de masura.
in sfarsit, duca-se, sa speram ca ii batem in sezonul urmator cand poate victoria ne va ajuta mai mult decat obtinerea locului 3. sper sa gestionam mult mai bine pauzele dintre sezoane (pt ca asta-iarna nu am facut-o, si e a doua oara la rand).
trecand de suparare, cupa ar fi o performanta extraordinara. sper ca toata lumea sa treaca peste neajunsurile acestui sezon si sa ne mobilizam pentru cupa.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de mihu » 15 Mai 2018, 12:26

Eu unul nu l-as acuza pe Screciu de gol...era abia intrat iar mingea la el a ajuns si din deviere dupa centrarea aluia, a deviat-o altul pana la Screciu...marea greseala este a lui Kelic, un jucator rudimentar fara viteza si cu carente pe partea tehnica..aici ar trebui investit.
In rest meciul a fost unul bun al nostru, in care nu li se pate represa jucatorilor ca nu si-au dorit mai mult..din pacate norocul si hotugan a fost de partea lor !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de marius_vl » 15 Mai 2018, 12:39

Ne aruncam toti in bratele cupei, ne consolam cu castigarea ei! Ok, este o reusita extraordinara,este un sezon excelent daca reusim sa o castigam, abia astept momentul asta dupa 25 de ani, dar pt sezonul viitor eu nu sunt optimist absolut deloc! Probabil din cei 5-6 jucatori mentionati de mine vor pleca vreo 2 (Baluta sigur, Mateiu sau Bancu aproape sigur), vor intra bani frumosi in conturile clubului, cum au mai si intrat de altfel! Noi ce dracu facem? stam iar in zlatinski si santos? nu zic de Qaka, da-l dracu, dar adu frate jucatori adevarati care sa faca cu adevarat diferenta, baga mana in portofel daca vrei sa te bati cu adevarat la titlu! cfr-ul in sezonul trecut au fost la nivelul nostru, mi se pare ca au si terminat in urma noastra, dar vara trecuta au spart banca, au investit 7-8 milioane in jucatori si si-au facut echipa de titlu, si acum gata...si-au scos banii! E adevarat ca i-au ajutat enorm si arbitrii, dar nu poti s-o bagi numai pe asta cu arbitrii, ca te-au furat arbitrii la infinit, nu poti s-o bagi pe-asta la infinit ca e deja penibil! Arbitrul te poate ciupi la o faza, poate doua decisive, cum a fost aseara "rosul" neacordat pt simulare la Coman, poate sa te arbitreze smechereste, cum s-a intamplat de zeci de ori in sezonul asta, dar daca ai valoare si ai echipa nu au ce sa-ti faca! Nu datorita arbitrajelor am ratat complet acest playoff

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 15 Mai 2018, 13:14

Din contra! Poti sa ai tu echipa de 100 de milioane de euro. Daca dai de un arbitru care vrea sa te faca, iei bataie si de la Gilortul Carbunesti. Nu te lasa sa joci, fluiera numai contra ta, tolereaza jocul dur al adversarilor, te umple de galbene pentru proteste. Ca aseara! Aseara diferenta a facut-o Hategan. Nu jucatorii de "n" milioane ai fecesebeului!

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 15 Mai 2018, 13:14

Ba tata, frumos meci !
S-a jucat deschis, s-a vazut valoarea. Au fost cateva dueluri 1 la 1 de tip El Clasico ( vezi Coman-Popa sau Bancu-Benzar )

Diferenta a facut-o banca de rezerve - ce inseamna sa nu ai rezerve ... schimbarile au facut sa pierdem meciul. Mangia nu are experienta, dar nici banca de rezerve.

Un play-off ratat pentru Mangia. Avem o problema cu recuperarea. Dupa 4 zile de la meciul de cupa nu am reusit sa trecem de minutul 59. Din minutul 59 ne-am retras si am aratat semne de epuizare.

Mergem inainte pentru a 7-a cupa, asteptam banii de la finalul campionatului si sper ca suntem inteligenti la tranferuri pentru urmatorul sezon. Nu meritam mai mult de locul 4

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 15 Mai 2018, 13:17

jucam duminica la Iasi. locul 3 e al nostru. usteag
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de marius_vl » 15 Mai 2018, 13:26

DeuxEx scrie:
15 Mai 2018, 13:14
Din contra! Poti sa ai tu echipa de 100 de milioane de euro. Daca dai de un arbitru care vrea sa te faca, iei bataie si de la Gilortul Carbunesti. Nu te lasa sa joci, fluiera numai contra ta, tolereaza jocul dur al adversarilor, te umple de galbene pentru proteste. Ca aseara! Aseara diferenta a facut-o Hategan. Nu jucatorii de "n" milioane ai fecesebeului!

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Astea se numesc naivitati! Hai atunci sa fim Miorita in continuare si sa dam mereu vina pe arbitrii pt toate esecurile si sigur vom progresa mult in viitor! fereasca sfantul sa spunem lucrurilor pe nume, nu frate, mai bine sa plangem ca ne-au furat mereu arbitrii, ca de-aia nu i-am batut pe jepatii astia de 16 ani, ca ne fura mereu arbitrii! mi se ridica parul in cap cand citesc comentarii gen "cand am vazut ca ne arbitreaza hategan am stiut ca mai mult de un egal nu putem scoate"!

Închis