[P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom obtine in aceasta partida?

Poll ended at 14 Mai 2018, 21:54

3 puncte, e momentul sa ne ridicam peste mioare
21
75%
1 punct, le anulam orice speranta la titlu
2
7%
0 puncte, ni se confirma cele mai negre temeri
5
18%
 
Total votes: 28

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Trubadurul » 14 Mai 2018, 23:38

Am pierdut din punctul meu de vedere și din cauza fricii antrenorului.
Dacă stai cu capul la cutie tot meciul, dacă prima ta schimbare vine abia în minutul 75 DUPĂ ce ți se accidentează un jucător, dacă în minutul 85 când ți se accidentează un fundaș din cei 5 tu bagi tot un fundaș (care nu numai că nu e fundaș dar a și clacat la meciurile cu miză) ce se întâmplă? Păi iei gol.
Am văzut scenariul ăsta repetându-se de atâtea ori până acum. Și n-am învățat nimic din el. Degeaba vorbim frumos la conferințe despre cum o să atacăm noi în valuri iar în timpul meciului ne bazăm pe sclipiri individuale să scoată din dificultate o apărare jenantă.
Aveam în campionat o forță ofensivă de temut. Ce s-a întâmplat cu ea?
Glavina nu e bun? Păi nene comparativ cu sezonul trecut când sărea mingea din Fajic și Jazvic ca din gard, e Luis Suarez. Și până la urmă cum naiba de nu reușim sa să ne lipim și noi de un atacant? Sau de un portar, fundaș mijlocaș etc. Până dăm noi de un jucător mai bun trebuie să încercăm o grămadă de ciurucuri iar alții parcă pocnesc din degete și îi găsesc numaidecât.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 14 Mai 2018, 23:42

Pentru ca aia platiti de club sa aduca jucatori, nu o fac. Eu nu inteleg de ce nu l-a bagat pe Martic din prima. Sau de ce nu a inceput cu Popescu. Parca da o alta siguranta fata de Mitrovic.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 14 Mai 2018, 23:49

Eu nu inteleg ce trebuie sa faca Hategan asta ca sa nu mai fie delegat la meciurile Craiovei. Sa impuste jucatorii pe teren ?

Omul asta e penibil - e obositor sa-l vezi tot timpul anti Craiova, fie ca jucam cu FCSB sau cu Dinamo.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de inima de leu » 14 Mai 2018, 23:50

Dedicatie pentru blixa, SLH si SergyuR:
Ramane cum am stabilit. Cu o echipa care sufera de nanism (nu ma refer la Mitrita si Baluta) si cu cu patron care nu investeste nici pe sfert cat o face Becali nu o sa batem prea curand FCSB. Si nici nu o sa luam campionatul cat timp nu Rotaru va fi cel care cumpara ce e mai bun din Romania.
Dar noi ne mintim singuri cu submediocri gen Glavina,Gustavo sau Zlatinski in timp ce Burlacu sau Screciu stau pe banca. Driblingul lui Tanase, daca ar fi jucat la Universitatea ar fi insemnat 1-0 pentru noi si meci castigat. Fotbalul mare se joaca cu fotbalisti mari, fotbalul mediocru se joaca cu mediocri.
Analizati schimbarile din atac: la FCSB a intrat Budescu, la noi fabulosul Glavina!
Toate acestea vor fi uitate daca echipa castiga Cupa Romaniei. Ar face cu adevarat istorie!
P.S. Nu ma intereseaza referirile voastre la starea invatamantului superior, doctorate etc. Nu aveti nicio competenta in domeniu!
P.S.2. Astept sa fiu contrazis cu argumente nu cu referiri la Mititelu.
Last edited by inima de leu on 14 Mai 2018, 23:54, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 14 Mai 2018, 23:52

Eu cred ca vrei sa-ti umple cineva frigiderul si incerci marea cu sarea.

Ia zi-mi, ce face fecesebeu' pe 27 mai si ce face Rotaru cu aia micii?
Ia zi-mi cati bani a bagat ciobanul in ultimii 3 ani si cate campionate a castigat? Dar cupe?

Trimis de pe Xiaomi Note 4


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 14 Mai 2018, 23:58

daca era Popescu in poarta, macar stii ca el poata sa creasca. si cand s-a accidentat Popa putea sa intre Popov.
revenim la discutia de asta iarna, cu frustrarea ca vedem ca alte echipe pot sa aduca jucatori competitivi iar noi dam gres in peste 80% din cazuri. si cfr a adus fara bani, dar i-a adus pe Arlauskis, pe fundasul ala Vinicius, pe mijlocasul central, pe Hoban. noi i-am rulat pe Datkovic, Spahija, Fajic, pana si Thiago mi se pare teapa.
pacat de publicul asta minunat.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 15 Mai 2018, 00:00

Cum evalueaza Cosmin Staicu (www.cvlpress.ro) evolutia jucatorilor :

Universitatea Craiova: Mitrovic 6 – R. Popa 6 (84 Screciu) 4, Kelic 6, Tiago Ferreira 6 – Dimitrov 6, Mateiu 6, Zlatinski 6 (90 Burlacu), Bancu 6 – Gustavo 6 (76 Glavina), Băluţă 6, Mitriţă 6. Antrenor: Devis Mangia. Rezerve: Popescu – Andre Santos, Martic, Briceag.

FCSB: Bălgrădean 8 – R. Benzar 6, Planic 6, Momcilovic 6, Jr. Morais 6 – Pintilii 6 (83 Cr. Tănase), Ov. Popescu 5 –F. Tănase 7, Teixeira 8, Fl. Coman 5 (73 Man) 5 – Gnohere 5 (72 Budescu) 6. Antrenor: Nicolae Dică. Rezerve: A. Vlad – Bălaşa, Nedelcu, L. Filip.

O declaratie usturatoare a simulantului Florin Tanase :""Înainte de meciul cu Iaşi, mă gândeam că e mai greu decât cel de la Craiova şi uite că am avut dreptate."


Nu inteleg de ce Mangia a tot insistat in acest sezon cu Screciu ca fundas central. Pustiul a gresit mult - in aparare fiecare eroare costa.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Ovidiu* » 15 Mai 2018, 00:17

LiviuB scrie:
14 Mai 2018, 23:58
daca era Popescu in poarta, macar stii ca el poata sa creasca. si cand s-a accidentat Popa putea sa intre Popov.
Nu putea Liviu, ca n-aveai U21...Burlacu intra la 0-1.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 15 Mai 2018, 00:18

ne cacam pe noi, de la antrenori la jucatori. nu avem curaj, de asta nu ii dovedim. nu punem presiune pe ei si ii asteptam in jumatatea noastra, ii invitam aproape de careu.

Ovvidiu, daca era Popescu in poarta aveai jucator sub 21 de ani

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 15 Mai 2018, 00:20

Ba, Inima, crede-ma ca degeaba ai scoala... Vii aici si rabufnesti ca un pustiulica cribdos, dupa ce etalezi niste titluri de doi bani. Mereu am sustinut ca nu avem lot si apararea e slaba si nu am cursuri la FRF pt asta. Tu ai o problema in dulap cu Mititelu, dar o acoperi cu hartii fara valoare.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Paul » 15 Mai 2018, 00:22

Mi-e ciuda de mor ca iar ne batura milogii astia ordinari. E incredibil cum a tras Hategan cu astia, imi inchipui ca e foarte enervant sa fi mereu fluierat ca faultezi in atac si cand esti faultat sa faca semn ca merge.
E clar ca noi suntem subiectivi, dar cred ca orice statistica arata ceva gen 90% decizii favorabile alora.
Si cine ne-a batut frate, o trupa de simulanti enervanti care stiu ca le tine taticul lor in negru palma la fund.
Din toate ocaziile noatre nimic iar pensionarul de Teixeira o intepa la o pasa de gol de la Screciu.
Pacat.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Ovidiu* » 15 Mai 2018, 00:23

Ah, am inteles ce voiai sa zici...Dezamagirea e mare, hai totusi sa ne calmam, sunt aceeasi care ne-au dat sperante la titlu si care ne-au dus in finala Cupei...Pe bune, Iasi n-a batut pe nimeni PO asta in afara de fcsb si parca multi ar da totul pe-o vitorie cu astia...Eh, eu n-as da finala Cupei si-un eventual trofeu pe 10 victorii cu ei...Ma pis pe ei si pe becali, n-o sa-mi strice bucuria Cupei niciodata.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de inima de leu » 15 Mai 2018, 00:27

DeuxEx scrie:
14 Mai 2018, 23:52
Eu cred ca vrei sa-ti umple cineva frigiderul si incerci marea cu sarea.

Ia zi-mi, ce face fecesebeu' pe 27 mai si ce face Rotaru cu aia micii?
Ia zi-mi cati bani a bagat ciobanul in ultimii 3 ani si cate campionate a castigat? Dar cupe?

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Ultimii trei ani?
2016/2017: Viitorul
2015/2016: Astra
2014/2015: FCSB

Cand o sa cumpere si Rotaru jucatori ca Tanase, Man, Coman, Nedelcu, Benzar, Budescu si Alibec mai discutam. Ala da 2 milioane pe Alibec, in noi se umfla pipota ca am dat 800000 din banii incasati pe Ivan ca sa-l luam definitiv pe Mitrita.
Acum sincer: aia ne bat in 75% din meciuri, in 25% din meciuri ne bat chiar rau, ne umilesc, iar noi ne pierdem vremea vorbind despre investitiile lui Becali.
Nu prea ma stresez ce face FCSB la final de mai. Eu voi fi pe stadion la finala Cupei.
Acum, sa mergem la culcare! Las ca-i batem noi intr-o zi. usteag

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 15 Mai 2018, 00:32

Pai tu ai inceput cu investitiile lui Berbecali. Sau uiti cine a inceput discutia? Pune si sezonul asta la calcule, cand vorbesti de alea 3 sezoane, ca e gata. Astra, Viitorul, Chefere - deci [cenzurat] FC oaia. Sa cumpere Rotaru jucatori ca Budescu si Alibec ca sa ce? Sa strice atmosfera in lot? Sa-i invete pe astia micii cu bautele? Ca nu inteleg...
Vezi ca tu cam fugi de raspundere atunci cand cineva vorbeste cu argumente, asa cum ai solicitat! Asa ca te-as sfatui sa-ti cam vezi de drum si sa ne cam ocolesti.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 15 Mai 2018, 00:40

Ovidiu* scrie:
15 Mai 2018, 00:23
Ah, am inteles ce voiai sa zici...Dezamagirea e mare, hai totusi sa ne calmam, sunt aceeasi care ne-au dat sperante la titlu si care ne-au dus in finala Cupei...Pe bune, Iasi n-a batut pe nimeni PO asta in afara de fcsb si parca multi ar da totul pe-o vitorie cu astia...Eh, eu n-as da finala Cupei si-un eventual trofeu pe 10 victorii cu ei...Ma pis pe ei si pe becali, n-o sa-mi strice bucuria Cupei niciodata.
ai dreptate

Închis