[P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom obtine in aceasta partida?

Poll ended at 14 Mai 2018, 21:54

3 puncte, e momentul sa ne ridicam peste mioare
21
75%
1 punct, le anulam orice speranta la titlu
2
7%
0 puncte, ni se confirma cele mai negre temeri
5
18%
 
Total votes: 28

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 14 Mai 2018, 22:55

Doryne, vezi ca noi controlam meciul la momentul golului lor, am avut posesie, am avut corner, nu stiu unde era doar o chestie de timp...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 14 Mai 2018, 23:01

A treia infringere la rind : 0-1 cu CFR, 1-2 cu Botosani, 0-1 cu FCSB. Cam astia sintem, din pacate. Pacat de public si pacat de cei citiva jucatori de valoare certa pe care ii avem. Exista 3-4 jucatori de top la Craiova - oamenii astia merita mai mult in cariera lor decit sa fie ciuca batailor cu FCSB. Pentru binele lor, poate ca ar trebui sa fie lasati sa plece la cluburi mai mari.

Kelic le-a facut cadou gigistilor primul gol la acel 0-2 pe AN. Acum a fost un jalon in fata lui Tanase.

Ca de obicei, Craiova resusciteaza FCSB. E trist. Un gust amar ca ultimul joc acasa pe teren propriu sa se termine asa.

Un play off ratat.

P.S. In momentul de fata Craiova are acelasi numar de puncte in play off, cite a facut si Multescu in play offul trecut (mai exista un meci de disputat in acest sezon). In cele 9 meciuri de play off din acest campionat, Craiova nu a marcat in 6 jocuri !
Last edited by Bobby on 14 Mai 2018, 23:10, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 14 Mai 2018, 23:03

Ma, e prima infrangere cu astia la care nu aveam sperante dinainte! Mai ales ca am vazut cine e arbitru!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 14 Mai 2018, 23:04

nu cred ca vor fi bani sa se aduca jucatori pt sistemul lui Mangia. Cu tot respectul, dar Gardos nu e destul de rapid, nu va fi o solutie si nici nu stim daca va ramane. Cred ca a fost incapatanat italianul. e spectaculos, dar se vede ca pierdem pe greseli individuale, deci e riscant, pentru ca nu avem milioane sa dam pe jucatori de valoare. Sincer, daca pierdem locul 3 la Iasi, e cazul sa regandim totul. Pricipalii vinovati sunt cei care au facut transferurile, dar si Mangia are partea lui de vina. Daca pierdem locul 3, prefer sa vina un antrenor ca Stoican. Trebuie victorie la Iasi sa salvam campionatul si apoi bagat mana adanc in portofel. Publicul te obliga!!!
Last edited by blixa on 14 Mai 2018, 23:08, edited 2 times in total.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 14 Mai 2018, 23:07

Eu cred ca ar trebui regandit sistemul de joc, in functie de cine ramane, cine pleaca si cine vine in vara. Si cred ca un 4-3-3 ar fi mai spectaculos decat un 3-4-3.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 14 Mai 2018, 23:10

in iarna s-a gresit, ca si anul trecut. transferuri idioate, au fost adusi jucatori care nu te-au ajutat cu nimic. sunt diferente mari de valoare la nivelul lotului, avem 3 jucatori de nationala, mai sunt cativa buni si restul slabi, mult sub nivelul nostru. nu se poate sa nu fii in stare sa aduci un portar de valoare care sa dea siguranta (au dormit pe ei cand putea fi readus Balgradean), sa nu aduci un fundas central din ianuarie, nu in martie, sa aduci un mijlocas central care sa te ajute, sa aduci un atacant.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 14 Mai 2018, 23:12

asta e stiuta, ca Marcel e degeaba, dar Mangia trebuia sa observe ca nu are valoare pt ce vrea. ca trebuie o aparare mai sigura. daca nu se cerea Gustavo afara, era schimbat curand? a fost mana moarta astazi. mereu un pas in urma.
S-a rupt Brazda.

DoRyN

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DoRyN » 14 Mai 2018, 23:15

LiviuB scrie:
14 Mai 2018, 22:55
Doryne, vezi ca noi controlam meciul la momentul golului lor, am avut posesie, am avut corner, nu stiu unde era doar o chestie de timp...
m-ai pus pe ganduri, ma voi documenta sa vad ce inseamna sa controlezi meciul, dar cred ca ai dreptate daca am avut corner e clar ca dominam :ruga

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 14 Mai 2018, 23:15

sper sa ne debarasam de Marcel. sa stea sa aiba cupa in CV si sa dispara din club!
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 14 Mai 2018, 23:16

da, Gustavo trebuia sa fie schimbat demult. sunt si f fragili jucatori nostri.
Doryn, eu cred ca stii ce inseamna sa controlezi meciul. nu inseamna dominare. e altceva

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de sorinyki » 14 Mai 2018, 23:18

Totusi, noi avem locul in Uefa asigurat?

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 14 Mai 2018, 23:22

Sunt convins ca luam cupa si terminam pe podium. Dar oare ce presedinte poate face o strategie pt club? e obligatoriu sa trecem la alt nivel. Ori Mangia devine manager, ori vine un presedinte care sa stie mai mult decat sa dea din gura. Orice ar insemna asta; schimbata echipa tehnica sau pastrata. Personal as mai merge un an cu Mangia si ai lui. Ori ca manager, ori sub un presedinte cu ochi la jucatori, care sa miste la momentul potrivit. si triplata suma pentru achizitii.
S-a rupt Brazda.

Thunder

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Thunder » 14 Mai 2018, 23:26

Devin rusinoase meciurile astea cu fcsb... Ce [****] de lot are iasu si n-avem noi sa nu fim in stare sa-i batem p-astia... Incep sa-mi schimb impresia despre Mangia, e mai bun decat mulcescu dar nu e cel mai bun din tara, din pacate. E deja prostesc sa ajungi la al 10lea meci cu ei si sa nu fii in stare sa-i bati odata, basca sa-i mai bagi si-n statistica stadionului. A 2a oara. Ultima echipa care a batut pe Oblemenco si prima care a batut pe noul Oblemenco. Iar unii jucatori au avut atitudine de pandari de camp azi. Pareau mai concentrati pe scandal decat pe ce tre` sa faca in teren. Daca la anu` reusim sa-l tinem pe Gardos si mai luam un fundas mai de doamne ajuta si portar, putem avea sperante de mai mult... daca nu se-ntampla asta si ramanem si fara alde Baluta, ca fara Zlatinski e cam clar ca ramanem, o sa fim mai jos ca anu` asta.

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 14 Mai 2018, 23:27

trebuia sa avem un presedinte care sa faca ceva sa nu fim bataia de joc a arbitrilor.

cu privire la meci, daca noroc nu ai, nimic nu ai, a fost faza la Thiago unde Balgradean nu stiu cum a scos mingea aia. sau sutul lui Mateiu cand a trecut pe langa poarta. in schimb, mingea din ricoseu ajunge la teixeira.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 14 Mai 2018, 23:33

Si Mitrovic ti-a scos cu piciorul mingea aia. Ocazii avem, apararea e fragila si greseste cand ti-e lumea mai draga.
S-a rupt Brazda.

Închis