[Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Victorie de moral sau nervozitate crescuta

Poll ended at 29 Iul 2018, 17:42

Sepsi nu ne-a pus niciodata probleme
13
52%
Nu vrea sa intre in poarta
9
36%
Sepsi se bate la PlayoFF
3
12%
 
Total votes: 25

LiviuB

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 01 Aug 2018, 09:11

Vad ca intelegi destul de putin... dar ca sa iti fie mai clar e vorba doar de a recunoaste meritele cuiva. Daca gasesc o solutie mai buna, sa il dea afara. Nu mi se pare insa o abordare profesionista nici macar sa vorbesti de demisie dupa 2 etape. Atat.
Iar despre Mitrita ai uitat cum a venit acum un an.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 01 Aug 2018, 09:30

Nu Liviu. Eu vorbesc despre un play-off aproape ratat in care locul 3 l-am obtinut la mustata in dauna unor echipe decimate (Astra si Viitorul). In Cupa am avut parte de o conjunctura extrem de favorabila si aici Da, e bine ca nu am ratat si acest obiectiv. Mangia trebuie sa demonstreze ca poate sa faca ceva rezultate si cu un lot mai fragil deocamdata, pentru ca altfel nu e cu nimic peste Multescu, Cartu sau Mogosanu care au esuat, dar in conditii infinit mai grele.

LiviuB

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 01 Aug 2018, 09:38

Ca antrenor, Mangia nu este nici prea prea nici foarte foarte. E un antrenor decent. Ceea ce apreciez este asigurarea unui climat profesionist. Apreciez ca daca are ceva de transmis jucatorilor sau conducerii nu o face prin intermediul presei, nu cauta scuze (desi am fost faultati de arbitri deseori). Si e un antrenor care cauta sa joace fotbal. Atat.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 01 Aug 2018, 13:31

fanucrv scrie:
01 Aug 2018, 08:58
Ce tare e asta : l-a facut mangia fotbalist pe Mitrita. Incet-incet se pare ca forumul asta incepe sa semene cu unele pagini de FB, acelasi tip de fanatici doar idolul e altul: aici e mangia, p-acolo e mititelu.
Cred ca intelegi destul de putine din fotbal. Probabil esti genul fanboy si momentan idolul tau e Mitrita.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 01 Aug 2018, 14:05

romaad scrie:
01 Aug 2018, 13:31
fanucrv scrie:
01 Aug 2018, 08:58
Ce tare e asta : l-a facut mangia fotbalist pe Mitrita. Incet-incet se pare ca forumul asta incepe sa semene cu unele pagini de FB, acelasi tip de fanatici doar idolul e altul: aici e mangia, p-acolo e mititelu.
Cred ca intelegi destul de putine din fotbal. Probabil esti genul fanboy si momentan idolul tau e Mitrita.
Nu cred ca e cazul sa ma jignesti , chiar daca nu-ti plac parerile mele.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 01 Aug 2018, 14:07

Ok, scuze! Nu am vrut sa te jignesc. Insa Liviu are dreptate. Mitrita a explodat in sistemul lui Mangia. Se poate discuta si de juctaorii pe care i-a avut langa el,dar e mare meritul lui Mangia

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Aug 2018, 19:11

Gustavo si Mitrita au avut cel mai bun an din cariera campionatul trecut. Si poate si Baluta - in special in prima parte. La Baluta a fost continuarea sezonului bun sub bagheta lui Multescu.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 01 Aug 2018, 19:59

alextudi scrie:
01 Aug 2018, 18:47
Nu ai de ce sa te simți jignit, are dreptate :))
Ok.Am inteles ca aici este un delict sa ai alta opinie si in consecinta mai voi abtine sa mai postez ceva. Ca sa ne despartim prieteni sunt gata sa strig "mangia the best" :))

LiviuB

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 01 Aug 2018, 20:07

Din nou...Daca iti spun din nou ca doar asta ai inteles.... te superi.. nu e vorba de asta ci doar de a avea o atitudine echilibrata, in care trebuie sa ii vezi si greselile dar si ce a facut bun.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 01 Aug 2018, 20:38

N-am vrut sa ma bag, dar chiar intelegi putin, spre deloc.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 01 Aug 2018, 20:42

Hai sa facem pace, ok?! Punctam acest meci ca prima infrangere din acest campionat. Sper sa nu se mai repete prea curand.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis