[Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Victorie de moral sau nervozitate crescuta

Poll ended at 29 Iul 2018, 17:42

Sepsi nu ne-a pus niciodata probleme
13
52%
Nu vrea sa intre in poarta
9
36%
Sepsi se bate la PlayoFF
3
12%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 30 Iul 2018, 07:17

DeuxEx scrie:
29 Iul 2018, 20:07

Cat despre Baicu, o sa mai auzi de el... Oamenii de la juniori spun ca Ivan era, la varsta lui Baicu, la ani lumina... in spate!
La virsta lui Baicu, 18 ani, Ivan avea deja 19 meciuri jucate la liga 1 ! Ivan a debutat si la nationala mare la 18 ani. In plus, Baicu apare mai slabut fizic, chiar mult de tot, comparativ cu Ivan la 18 ani.

Imi e greu sa vad diferenta altfel decit mult in favoarea lui Ivan - bazindu-ma si ce am vazut la Baicu, meciuri in liga 3 la satelit si vara asta cu echipa mare.

Bine - nu il vad pe copilul asta in fiecare zi. Eu ii doresc succes si sa-l depaseasca pe Ivan.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 30 Iul 2018, 07:31

Cosmin Staicu este nemilos cu jucatorii Craiovei pe www.cvlpress.ro :

Sepsi: Niczuly 6 – Moura 7, Viera 7, Jovanovici 7, Sato 7 – Velev 6, Vaşvari 7 – Drăghici 6 (48 Yasin Hamed) 7, I. Fülöp 8 (78 Fl. Ştefan), Prosser 7 (57 Simonovski) 7 – Tandia 9. Antrenor: Eugen Neagoe. Rezerve neutilizate: Fejer – Ursu, A. Rus, Hadnagy.

Universitatea Craiova: Pigliacelli 7 – Kelic 4 (55 Zlatinski) 4, Gardoş 4, Tiago Ferreira 3 – Briceag 3, Mateiu 5 (77 Bărbuţ), Cicâldău 4, Bancu 5 – Mihăilă 4 (55 Glavina) 4, Burlacu 2, Mitriţă 5. Antrenor: Devis Mangia. Rezerve neutilizate: L. Popescu – Borţa, R. Popa, M. Şerban.

Se pare ca oltenii au fost cei mai slabi de pe teren, inclusiv la gazde :-) Draghici pare a fi jucatorul gazdelor cu cea mai mica nota.

Golul primit a aratat o aparare penibila : Bancu l-a lasat pe Hamed sa centreze, iar Briceag nu a facut marcaj la Tapadia - gol ca in curtea scolii.

Vinovati ? Jucatorii si antrenorii. Dinamo vinde vagoane de jucatori, nu aduce pe nimeni (sau aduce rebuturi din liga 1), are un buget de salarii de trei ori mai mic decit Craiova...iar rezultatele de pe teren se vad.

Craiova a platit pe Cicaldau cit a bagat Dinano in transferuri in ultimii 5 ani.

Craiova continua traseul modest din play offul trecut. In primavara, Bratu promova tineret - la noi, zero tineret, l-am tot rodat pe Glavina. Ce se vede pe teren bun sau rau este responsabilitatea lui Mangia. Cum sa joci in atac cu 3 extreme stinga : Mitrita, Burlacu si Mihaila ?

Asta e - mergem inainte. Ma ia groaza cind ma gindesc la meciul cu Leipzig. Nemtii nu se opresc dupa ce-ti dau 2-3, astia te capacesc pina in minutul 90. Jale. Ma tem ca va fi macel.

Declaratie Gardos dupa meciul cu Sepsi : "„Ne-am prezentat lamentabil! Toţi, fără nicio excepţie. N-am avut prospeţime, n-am avut agresivitate, n-am avut nimic. Chiar n-a mers nimic. Nu ştiu ce se întâmplă. Sper să ne revenim. Trebuie să ne revenim, pentru că în ritmul ăsta nu prindem nici play-off-ul“"

P.S. Sintem blestemati cu atacantii de meserie. Rambe, Fajic, Roman si Glavina au jucat zeci de meciuri laolalta in Banie si n-au marcat nici macar un gol la Craiova !

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 30 Iul 2018, 08:28

Obsesia lui Mangia pentru un anumit sistem de joc ne va costa. Nici sezonul trecut lucrurile n-au stat chiar perfect, dar a mers. Acum însă, pare ca nu mai funcționează nimic și nici nu are cum când joci 3 fundași extrem de lenți (cred ca și bunica are o viteza în plus față de Gardos) și niciunul nu urca în fața cu mingea, când joci c în atac cu Mitrita și Burlacu care nu știu sa stea în teren decât în stânga, asa cum Cicaldau nu înțelege nimic din ce trebuie sa facă în poziția în care e pus, când pe dreapta și-n atac nu este nimeni, jocul de ieri a părut ceva firesc. La ce avem noi în curte e greu sa le ceri jucătorilor sa interpreteze o anumita partitura. Lasă-i sa joace ce știu ca să salvezi puncte și joaca adoratul sistem în momentul în care conducerea este în stare sa aducă jucători pentru ce vrei tu, eventual de Crăciun.

iuli

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 30 Iul 2018, 08:42

pt cei care credeau ca Roman e cel mai slab atacant,Burlacu se ambitioneaza sa nu aiba nicio ocazie in 3 meciuri.sau de fapt nicio preluare utila.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 30 Iul 2018, 09:32

Bobby scrie:
30 Iul 2018, 07:31

Vinovati ? Jucatorii si antrenorii. Dinamo vinde vagoane de jucatori, nu aduce pe nimeni (sau aduce rebuturi din liga 1), are un buget de salarii de trei ori mai mic decit Craiova...iar rezultatele de pe teren se vad.

Craiova a platit pe Cicaldau cit a bagat Dinano in transferuri in ultimii 5 ani.
Si care ar fi acele rezultate ale lui Danone mai exact? Ce a castigat Danone si nu stim noi? Danone are fix 2 puncte si noi 1 (pt ca la sfarsit se vor injumatati). Avem un inceput mai greu, dupa un campionat in care am luat cupa dupa 31273817398173981 de ani si un loc 3 pe care nu-l mai vazusem tot de 31273817398173981 de ani.
E greu sa aduci pe cineva care sa inlocuiasca imediat piesa principala din echipa si fostul capitan de echipa.
Singurul lucru deranjant de aseara, si pe care l-am vazut la fata locului, este ca jucatorii intrasera foarte, foarte relaxati inca de la incalzire. Au luat peste picior adversarul si a luat-o peste bot. A fost un dus rece pt intreaga echipa si sper sa-i trezeasca.
CRAIOVA NESUPUSA

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 30 Iul 2018, 09:42

Sa fim seriosi, Craiova nu a stat numai in Baluta, ceva nu este in regula, suntem in cadere de mult, nu de acum. Treptat, treptat numai avem acel joc frumos, ocaziile sunt intamplatoare, numai legam "3 pase".

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 30 Iul 2018, 10:06

Meci slab facut de ai nostri.Parca am uitat fotbalul de anul trecut.Apararea a gafat de foarte multe ori si doar valoarea adversarului a facut ca noi sa luam doar un gol.Mijlocul scartiae iar in atac stam doar in Mitrita.Ieri Mitrita nu a mers ,deci tot atacul a fost 0 barat.Nu stiu daca schimbarea asezarii ne va ajuta insa cateva modifcari pe fiecare compartiment s-ar putea sa dea roade.Cu atitudinea asta o sa ne luptam sa prinem play-off-ul desi avem al 3-lea lot din campionat si in vara asta suntem pe primul loc la investitii.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 30 Iul 2018, 10:34

Eu cred ca anul trecut am avut un lot slabut, din care am folosit mai mereu aceiasi 13-14 jucatori. Iar in acest an avem un lot foarte slab, din care nu vad decat vreo 7-8 jucatori ca titulari. Cred ca asta e problema, lotul foarte slab, fara solutii nici macar pentru primul 11. Cand joci cu Burlacu in dreapta fata, sau cu Briceag extrema dreapta, ai o problema.
Sa nu mai amintesc faptul ca jucatori ca Bancu sau Mitriță nu au nici cea mai mica concurenta pe post?
Avem nevoie de jucatori, iar daca este adevarat faptul ca exista o asa-zisa comisie care cenzureaza solutiile de tranaferuri propuse de Mangia (Toni Sorica dixit pe fb), inseamna ca avem o problema.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 30 Iul 2018, 10:49

...mie mi s-a pus pata pe Gardos. In sezonul trecut, cu Kelic in centru am avut o serie de meciuri fara gol primit si chiar isi intrase in ritm ca lumea. A venit Gardos si l-a scos din echipa, doar pentru ca il cheama Gardos. Nu a adus niciun plus, nicio siguranta, ba dimpotriva. Daca apararea mergea, trebuia lasata asa iar vedeta sa se fi antrenat si sa-si fi asteptat randul. Asa, l-a scos din bulan si p-ala iar el e aerian. Sper ca Mangia sa nu mai tina cont de tot felul de presiuni si sa bage in teren doar pe cine merita. Cam la fel cred ca s-a intamplat si cu Zlatinski vs. Cicaldau. Nu zic ca nu e bun sau nu e de viitor Cicaldau dar trebuia sa intre tot treptat, nu titular din prima. In atac ne-am cam lamurit si cu pustii. Nu spun ca trebuia ca Mihaila sa rupa norii, dar un jucator cu personalitate sare in ochi. Nu e cazul lui. Acum vad ca se discuta despre un cetatean Baicu. Sa-l vedem si p-asta, dar nu cred sa zaca vreun talent imens in el. Singurul in care-mi pun sperante e Markovic, dar daca o tine tot cu accidentarile e clar si cu asta. In rest, despre cine o mai veni, ramane de discutat dar cred ca pana in iarna n-avem sanse sa ne revenim...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 30 Iul 2018, 11:08

Hai sa-i lasam pe unii ca Mihaila si Baicu sa ajunga in fotbalul mare cum trebuie: treptat, la inceput, pe finalul meciurilor. Problema noastra e ca avem nevoie de jucatori care sa faca diferenta acum, nu peste 3 sezoane.
Iar Mihaila, ca tot vorbeau unii, a jucat mult mai bine ca altii cu zeci de meciuri in prima liga.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 30 Iul 2018, 11:21

Eu imi doresc ca jocul prost de ieri sa fie datorat doar unei zi nefaste a intregii echipe.Sper sa nu fie vorba de lupte interne....Pana la urma,orice echipa putea contracara jocul nostru,fiindca pe dreapta nu miscam..asa ca au concentrat toata apararea pe Mitrita si Bancu.Astazi cred ca va fi sedinta de analiza ....eu unul sper ca nu va urma demiterea lui Mangia.Rotaru cred ca are intelepciunea sa nu plece urechea la trepadusii din preajma echipei...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 30 Iul 2018, 11:41

...tocmai ce comentau astia la digi de treaba asta, ca ar exista si la noi doua tabere - romani vs. italieni. Daca e adevarat, din start nu e bine. Iar daca nu cunoastem pricina e greu sa ne pozitionam...

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 30 Iul 2018, 11:57

Exact ce ziceam eu...azi e sedinta cu Rotaru,si se pare ca Mangia va fi demis.Variante cica ar fi..Neagoe,Iordanescu,Zenga.Cica Mangia ar fi radpuns la reprosurile ca nu dam gol. Intrati voi si dati gol,nu vedeti ca nu am cu cine?......sursa fanatik

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 30 Iul 2018, 11:59

Ar fi un mare rahat....am face fix-pwula.Daca jucatorii l-au sapat,ne meritam soarta!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Sepsi Sf. Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 30 Iul 2018, 12:02

Pai, italianul are dreptate. Nu avem cu cine sa jucam.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis