[Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca va obtine Universitatea in Germania?

Poll ended at 09 Aug 2018, 02:43

O victorie nesperata!
7
18%
Un egal neasteptat!
15
39%
O infrangere pacatoasa!
16
42%
 
Total votes: 38

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Aug 2018, 07:14

Tin sa remarc un lucru: Craiova a marcat, in deplasare, primul gol in cupele europene inregistrat in acest secol. Asta in conditiile in care anul trecut doar am trecut pe langa gol.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 10 Aug 2018, 07:17

DeuxEx scrie:
09 Aug 2018, 23:16
Eu cred ca unii va uitati lungul nasului, jur! Sau ati uitat ca am jucat cu echipa care se batea cu Bayern la titlu in Germania? Sa mentionez faptul ca aia au mutat cu Sabitzer sau cu Poulsen, iar noi am mutat cu Baicu si Markovic? Sau sa va spun ca aia aveau jucatori pe banca de rezerve care valoreaza, individual, cam de 3 ori cat toata echipa noastra?
Vedeti ca suntem in anul de gratie 2018, nu in 1983, da?
Probabil ca toti am fi vrut mai multa ambitie si ceva curaj, dar cred ca ti se taie cand te iau aia cu pasele si cu patrunderile pe care le fac fara sa se forteze. Daca am juca cu echipe din astea de 2-3 ori pe an cred ca am prinde si noi mai mult curaj, pana atunci de-aia este diferenta asta mare de valoare si ca cota de piata a lotului si ca salarii si ca tot. Adica exista o explicatie, nu e ca si cum doar daca vrei poti. Poate la Craiova in retur o sa avem o surpriza placuta si poate le facem bucata.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Aug 2018, 07:21

Aia e problema, Paule. Ca e o diferenta clara de categorie intre noi si nemti. Iar unii dintre suporterii nostri nu vad acest lucru.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 10 Aug 2018, 07:26

Paul scrie:
10 Aug 2018, 06:05
Neagu.djuvara scrie:
09 Aug 2018, 23:03
Am fost astazi pe teren exact cum suntem noi ca si popor:fricosi,umili si fara personalitate.Ne-ar mai trebui inca 9 jucatori ca Donkor pe teren ca sa aratam ca o echipa europeana.
3 mesaje pana acum, toate trei negative, bine ai venit pe forumul suporterilor! Ca popor suntem ok, numai ca unora dintre noi ne place sa ne desconsideram si sa ne tragem singuri in jos. Ca sa incerci sa ii iei de sus pe astia cu un lot de 300 milioane e ca si cum ai incerca sa depasesti pe autostrada un Ferrari cu o Dacia 1300. Vrei, dar nu poti. Cum nici ai nostri nu sunt toti romani in echipa, nici aia nu sunt nemti toti, asa ca nu cred ca nationalitatea conteaza. Donkor a jucat ani buni in Italia, e alt nivel, are incredere in el, pe care ai nostri o pot castiga in timp si cu meciuri tari, la care incet incet incep sa faca fata, in timp. Mie mi-a placut de Baicu, pe care l-am vazut prima data, si nu mai zic de Donkro si Pigliacelli. A juct binisor si Briceag, asa ca, cu lotul actual, eu ma astept sa inceapa sa joace bine.
...e fantoma lui Neagu Djuvara si stie cum e cu popoarele, cu astea...

iuli

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 10 Aug 2018, 08:41

si pe mine ma deranjeaza multe lucruri la Mangia,dar e cam mult sa-i cerem sa joace de la egal la egal cu Leipzig cand noi de abia am scapat de infrangere cu Botosani.nu ma astept la minuni la retur,ma bucur ca golul lui Martic aduve inca vreo 5-6 mii in tribune.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Aug 2018, 08:43

Antrenor mic, tactica rusinoasa, reprezentatie lamentabila

Leipzig mai slaba decat Milan-ul de anul trecut. Craiova rusinoasa :mad:

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 10 Aug 2018, 08:54

...daca va imaginati ca trebuia sa ne propunem sa-i calarim pe nemti la ei acasa, va uitati degeaba la fotbal, sincer...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Aug 2018, 08:57

cortinadampezzo scrie:Antrenor mic, tactica rusinoasa, reprezentatie lamentabila

Leipzig mai slaba decat Milan-ul de anul trecut. Craiova rusinoasa :mad:
Cred ca vorbesti prostii... Preferai sa jucam deschis si sa ne dea aia 7-8 goluri? Uneori, am impresia ca unii dintre voi se uita degeaba la fotbal!

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Aug 2018, 09:11

"Ce impresie să-mi fac? M-a cam dezamăgit. Și tratamentul pe care îl are Craiova pentru competiția asta. Anul trecut s-a bătut pentru cupele europene, iar acum văd un tratament superficial. Să vii să joci cu Mihăilă, cu Baicu, cu Markovic... mi se pare exagerat, niște promovări exagerate, forțate. Ar trebui să respectăm mai mult competiția", a spus Sorin Cârțu

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 10 Aug 2018, 09:30

Unii ar trebui sa mai lasati playstationu', ca nu prea merge in viata reala combinatia patrat-triunghi.

Diferenta dintre cele doua echipe este ca de la cer la pamant, lotul alora valoreaza mai mult decat tot campionatul nostru la un loc (inclusiv ligile inferioare).

Momentan atat se poate cand joci cu Milan si Leipzig. Important este sa ne revenim in campionat, iar in Europa mai vedem cand trece timpul si poate avem si o bruma de noroc sa nu mai picam cu animale din astea.
CRAIOVA NESUPUSA

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 10 Aug 2018, 09:33

...l-am ascultat si eu pe Cartu. Cu tot respectul pentru el, mi s-a parut mai mult o exprimare de chibit decat de antrenor cu pretentii. Plus ca mai baga si batul prin gard, un pic, asa...

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 10 Aug 2018, 09:35

cortinadampezzo scrie:
10 Aug 2018, 09:11
"Ce impresie să-mi fac? M-a cam dezamăgit. Și tratamentul pe care îl are Craiova pentru competiția asta. Anul trecut s-a bătut pentru cupele europene, iar acum văd un tratament superficial. Să vii să joci cu Mihăilă, cu Baicu, cu Markovic... mi se pare exagerat, niște promovări exagerate, forțate. Ar trebui să respectăm mai mult competiția", a spus Sorin Cârțu
Vorbi Cartu, care s-a calificat in dauna unei banci de rezerve.... Ce usor pare de pe margine. Poate ca nu-i convin lui Cartu jucatorii astia ca nu-i poate directiona catre stelemeaua.
CRAIOVA NESUPUSA

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 10 Aug 2018, 09:39

Donkor si Pigliacelli au fost singurii care au avut [cenzurat],din pacate la restu' le-au tremurat chilotii,asta e nemultumrea...atitudinea.
Ma bucur am am fost multi la noi in galerie...din multe tari :)

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Aug 2018, 09:47

Cand toata presa europeana si romaneasca te face de rusine nu poti sa vi sa spui ca echipa a jucat bine, nici daca te cheama Cartu. Universitatea nu a existat, e ca si cum nu s-a prezentat la meci. Oricat de priceputi suntem noi la fotbal ... cand toata Europa scrie asta nu mai au rost argumentele

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 10 Aug 2018, 10:00

DeuxEx scrie:
10 Aug 2018, 07:21
Aia e problema, Paule. Ca e o diferenta clara de categorie intre noi si nemti. Iar unii dintre suporterii nostri nu vad acest lucru.
Stiu. Tuturor ne-ar placea sa jucam de la egal cu Leipzig, dar in momentul de fata atat se poate. Nu am facut decat sa ne aparam pentru ca aia sunt mult mai buni si au fost pe noi in permanenta. Nu are legatura cu atitudinea ci pur si simplu nu am putut mai mult cu o echipa mult mai buna care ne-a calarit. Scorul bun in conditiile date.

Închis