[Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca va obtine Universitatea in Germania?

Poll ended at 09 Aug 2018, 02:43

O victorie nesperata!
7
18%
Un egal neasteptat!
15
39%
O infrangere pacatoasa!
16
42%
 
Total votes: 38

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 09 Aug 2018, 22:48

In sfarsit jucam si noi pe partea dreapta...asta datorita lui Donkor si Martic.Apropo...cand spuneam ca am auzit ca Mirko si Dobkor sunt nebuni,cineva de aici de pe forum ma lua in ras.Uite ca nebunii astia 2 au fost cei mai buni de la noi.Trebuie sa se mearga pe mana lui Mangia la adus jucatori..sper ca nimereste si un varf nebun pana la terminarea perioadei de transferari.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 09 Aug 2018, 22:51

Mi-a fost frica de un 5-0. Liga I cu Liga III... cam pe-aici. Nu avem alura de echipa europeana, asta e cel mai deranjant. Ne trebuie staif. Partea buna: avem sperante in campionatul nostru.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 09 Aug 2018, 22:51

Visam, avem cateva (mici) sanse, asa ca hai sa visam pana la final: Zorya - Braga 0-0 (min 65). Marturisesc ca nu ma interesam de scorul acestui meci daca nu dadeam golul ala.

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de fcdm3 » 09 Aug 2018, 22:52

Mie Bancu mi s-a parut unul din cei mai slabi de pe teren. Am stat cu ochii pe el si a gresit aproape toate pasele! Mereu in urma nemtilor, de pasit si de adversari si de joc! Nu stiu ce e cu el, de cand a auzit de oferta celor de la PSV pentru el in vara, joaca mizerabil. A jucat prost in toate meciurile din acest inceput de sezon!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 09 Aug 2018, 22:54

Problema acestei echipe este ca nu avem jucatori cu personalitate si cu forta.Preparatorii fizici nu-si fac treaba cum trebuie.In rest pot spune ca sunt premise pentru un campionat bun.Trebuie sa uitam de meciul cu Leipzig si sa luam 3 puncte de la Calarasi pentru ca altfel o sa ne indepartam de locurile fruntase.Sunt convins ca si daca-am.fi intalnit o alta echipa cotata mai slab ca si Leipzig tot nu ne-am.fi calificat.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 09 Aug 2018, 22:54

fcdm3 scrie:Mie Bancu mi s-a parut unul din cei mai slabi de pe teren. Am stat cu ochii pe el si a gresit aproape toate pasele! Mereu in urma nemtilor, de pasit si de adversari si de joc! Nu stiu ce e cu el, de cand a auzit de oferta celor de la PSV pentru el in vara, joaca mizerabil. A jucat prost in toate meciurile din acest inceput de sezon!
Corect. Pase numai in contratimp cu colegii. El si Mitrita au fost cei mai slabi de la noi. Urmati indeaproape de Tiago.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 09 Aug 2018, 22:54

de-aia trebuie lasati sa plece. cand vom avea anvergura europeana vom putea sa pastram jucatorii fara sa li se inece corabiile.
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 09 Aug 2018, 23:00

Astazi s-a vazut clar ca Kelic joaca excelent cand e folosit pe postul potrivit, adica fundasul din mijloc in linia de 3! Iar in sistemul asta cu 3 pe fund (pe care m-am convins ca Mangia il va folosi fara nicio exceptie, non stop) cei mai potriviti a juca langa Kelic sunt Briceag si Donkor, care sunt si cei mai mobili dintre toti fundasii nostri!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 09 Aug 2018, 23:03

Am fost astazi pe teren exact cum suntem noi ca si popor:fricosi,umili si fara personalitate.Ne-ar mai trebui inca 9 jucatori ca Donkor pe teren ca sa aratam ca o echipa europeana.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 09 Aug 2018, 23:04

cred ca merge si Bancu retras fundas stanga, si sa lase locul in fata cuiva mai inspirat in perioada asta.
S-a rupt Brazda.

sorin107

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 09 Aug 2018, 23:12

pai bancu mai mult de fundas nu poate juca niciodata, nu are ce-i trebuie pentru a juca in linia de atac. azi am vrut sa fim compacti si l-am folosit pe bancu acolo pentru a-i asigura un dublaj bun lui briceag, dar pe faza de atac a pierdut toate mingile pe care le-a avut.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 09 Aug 2018, 23:16

Eu cred ca unii va uitati lungul nasului, jur! Sau ati uitat ca am jucat cu echipa care se batea cu Bayern la titlu in Germania? Sa mentionez faptul ca aia au mutat cu Sabitzer sau cu Poulsen, iar noi am mutat cu Baicu si Markovic? Sau sa va spun ca aia aveau jucatori pe banca de rezerve care valoreaza, individual, cam de 3 ori cat toata echipa noastra?
Vedeti ca suntem in anul de gratie 2018, nu in 1983, da?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 10 Aug 2018, 00:06

Daca pot sa reprosez ceva azi, as reprosa atitudinea. Mi-ar fi placut sa vad aceeasi atitudine ca in meciul cu ac milan.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 10 Aug 2018, 02:21

Noi am aratat prost si in anii 90 cu Dortmund si PSG cind aveam echipa mai buna. E bine ca scorul ieri nu a fost mai dur.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Europa League] RB Leipzig - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 10 Aug 2018, 06:05

Neagu.djuvara scrie:
09 Aug 2018, 23:03
Am fost astazi pe teren exact cum suntem noi ca si popor:fricosi,umili si fara personalitate.Ne-ar mai trebui inca 9 jucatori ca Donkor pe teren ca sa aratam ca o echipa europeana.
3 mesaje pana acum, toate trei negative, bine ai venit pe forumul suporterilor! Ca popor suntem ok, numai ca unora dintre noi ne place sa ne desconsideram si sa ne tragem singuri in jos. Ca sa incerci sa ii iei de sus pe astia cu un lot de 300 milioane e ca si cum ai incerca sa depasesti pe autostrada un Ferrari cu o Dacia 1300. Vrei, dar nu poti. Cum nici ai nostri nu sunt toti romani in echipa, nici aia nu sunt nemti toti, asa ca nu cred ca nationalitatea conteaza. Donkor a jucat ani buni in Italia, e alt nivel, are incredere in el, pe care ai nostri o pot castiga in timp si cu meciuri tari, la care incet incet incep sa faca fata, in timp. Mie mi-a placut de Baicu, pe care l-am vazut prima data, si nu mai zic de Donkro si Pigliacelli. A juct binisor si Briceag, asa ca, cu lotul actual, eu ma astept sa inceapa sa joace bine.

Închis