[Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Cu cate puncte se intoarce Știința de la Călărași?

Poll ended at 12 Aug 2018, 20:35

3 puncte
16
70%
1 punct
5
22%
cu mana goala!
2
9%
 
Total votes: 23

LiviuB

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 12 Aug 2018, 17:31

Bravo. O victorie dupa un joc solid. Sper ca jucatorii sa prinda incredere in ei. Si ma bucur ca incep sa se inteleaga Mitrita cu Cicaldau

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 12 Aug 2018, 17:35

Foarte important ca au inceput sa capete incredere in ei.
Bravo baietii!!!
Hai sa il ascultam pe sclavul de Naum.

LiviuB

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 12 Aug 2018, 17:40

Ce scarbos e Naum asta

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 12 Aug 2018, 17:41

Cristian Frisk, nu stiu cine e, dar o sa tin minte acest nume. Am simtit cum mi-a luat de pe suflet toata negreala ce mi-au lasat-o de ani buni comentatorii romani sportivi si ziaristii care n-au vrut, n-au putut sa inteleaga niciodata ce inseamna Universitatea Craiova si ar fi vrut-o exclusa din viata lor si a noastra. E atat de usor si costa atat de putin sa faci lucruri bune in viata. Desi, adesea e suficient sa nu faci rau.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Aug 2018, 17:41

Astia de la Look din studiou sunt mai cretini ca aia de la JijiSport. Cica Fedele nu are drept de joc cu nemtii!

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 12 Aug 2018, 18:01

...am rezolvat si de mijlocas. Fedele, da! Bai, Burlacu ori nu stie acolo pe dreapta, ori il suge aia ( o stiu ) de-l stoarce de vlaga, ori, pur si simplu nu e fotbalist! Alta varianta nu cred ca exista. In fine, important e ca incepem sa ne revenim. Hai si cu sold out-ul la retur si sa facem spectacol...

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 12 Aug 2018, 18:28

sorin107 scrie:Burlacu degeaba alearga, e ca musca fara cap. Pacat de el si de calitatile lui.

Nu stiu daca fedele poa’ sa duca 90 de minute, mai ales pe caldura asta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uite ca Fedele duse meciul...

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Aug 2018, 18:30

Liga profesionista de amatori, pui un meci la 15.30 la 35 de grade si sacadezi jocul cu 4 pauze de apa. Parca jucam basket
Joc castigat categoric in deplasare desi nu am avut posesie mai buna decat Calarasi, avem aceleasi probleme ca anul trecut. Nu se supara nimeni daca aveam 5-6 la unu. Ocazii ratate copilareste si gafe lamentabile in aparare si la mijloc. Ne bazam si anul acesta pe valoarea individuala a jucatorilor?
Mangia inca nu a reusit sa gaseasca PIN-ul. Un lucru bun este ca l-a urcat pe Bancu si promoveaza tinerii.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 12 Aug 2018, 18:30

dantes scrie:Cristian Frisk, nu stiu cine e, dar o sa tin minte acest nume. Am simtit cum mi-a luat de pe suflet toata negreala ce mi-au lasat-o de ani buni comentatorii romani sportivi si ziaristii care n-au vrut, n-au putut sa inteleaga niciodata ce inseamna Universitatea Craiova si ar fi vrut-o exclusa din viata lor si a noastra. E atat de usor si costa atat de putin sa faci lucruri bune in viata. Desi, adesea e suficient sa nu faci rau.
A comentat și de pe extensiv. Am avut plăcerea să-l cunosc personal. Foarte ok omul

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

sorin107

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 12 Aug 2018, 18:30

A fost schimbat cu tiago, dar nu mai putea de prin minutul 65.

Mangia voia sa-l schimbe mai devreme, cu popa, dar s-a accidentat donkor si a trebuit sa mai astepte.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 12 Aug 2018, 18:32

Sa il vedem si pe Colli. Daca isi dau drumul si incep sa faca spectacol Mitrita, Coli si Bancu, cu tot publicul in spate, ne putem astepta la un sezon reusit.
Hai baietii, hai Craiova!!!

LiviuB

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 12 Aug 2018, 18:35

cortinadampezzo scrie:
12 Aug 2018, 18:30
Liga profesionista de amatori, pui un meci la 15.30 la 35 de grade si sacadezi jocul cu 4 pauze de apa. Parca jucam basket
Joc castigat categoric in deplasare desi nu am avut posesie mai buna decat Calarasi, avem aceleasi probleme ca anul trecut. Nu se supara nimeni daca aveam 5-6 la unu. Ocazii ratate copilareste si gafe lamentabile in aparare si la mijloc. Ne bazam si anul acesta pe valoarea individuala a jucatorilor?
Mangia inca nu a reusit sa gaseasca PIN-ul. Un lucru bun este ca l-a urcat pe Bancu si promoveaza tinerii.
Ca joc am fost clar peste Calarasi. Hai sa fim seriosi iar jocul nu a fost castigat doar de calitatea jucatorilor. Se vad clar trasee, nu a fost un rezultat intamplator.

sorin107

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 12 Aug 2018, 19:14

Clar am fost peste ei. Daca si meza colli e la acelasi nivel cu donkor si fedele si daca mai reusim sa aducem un varf adevarat, atunci o sa avem un sezon reusit.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 12 Aug 2018, 20:02

pe lângă donkor, fedele, mirko în meciul asta mi-a plăcut cicâldău! cred că a început să înțeleagă ce se vrea de la el. burlacu, bancu, mateiu și mitriță din nou m-au dezamăgit. briceag, martici si kelic în nota obișnuită.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 4] Dunarea Călărași - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 12 Aug 2018, 20:08

zschortau scrie:
12 Aug 2018, 20:02
pe lângă donkor, fedele, mirko în meciul asta mi-a plăcut cicâldău! cred că a început să înțeleagă ce se vrea de la el. burlacu, bancu, mateiu și mitriță din nou m-au dezamăgit. briceag, martici si kelic în nota obișnuită.
De acord cu remarcatii. Dar Mitrita a dat totusi 2 goluri. Chiar daca au fost din 11m si lovitura libera, asa am castigat. Bancu a facut 2-3 faze de clasa dupa parerea mea, in afara de 2 suturi de meserias.
Cam sters Mateiu si multe mingi pierdute. Burlacu in afara de lovitura obtinuta a fost praf din pacate.
Eu zic ca o sa isi revina toti. Daca fac meci bun cu Leipzig, indiferent de rezultat, ii va ajuta foarte mult cu moralul, care e foarte important, ca sunt oameni nu masini.

Închis