[Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vor face jucatorii Stiintei in meciul de joi?

Poll ended at 15 Aug 2018, 20:58

Victorie si ne calificam
15
47%
Victorie, dar ramanem acasa
3
9%
Egal, primul punct in competitiile europene
10
31%
A doua infrangere in fata nemtilor
4
13%
 
Total votes: 32

iuli

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de iuli » 26 Aug 2018, 20:29

Leipzig demonstreaza la Dortmund ca e muci la faze fixe,oare ai nostri stiau asta?da' stai ca si noi sintem praf la faze fixe...

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de gogu2005 » 27 Aug 2018, 11:03

La Dortmund..... Craiova mai are ceva de tras ca sa demonstreze ceva, orice la Dortmund. La noi e greu sa demonstram ceva cu chiajna...
Pana acum am jucat de doua ori consecutiv cu echipe SF care valoreaza mai mult decat tot orasul nostru cu tot cu locuitori. Nu prea ai ce demonstra in astfel de meciuri.
CRAIOVA NESUPUSA

sorin107

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de sorin107 » 27 Aug 2018, 11:58

Hai iuli ca doar nu te asteptai sa batem lepzig. Ca sa speculam slabiciunile lor la faze fixe trebuie sa ajungem sa le avem, adica sa ajungem in apropierea careului.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iuli

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de iuli » 27 Aug 2018, 12:40

am avut faze fixe in toate meciurile,campionat si cupe europene.n-am fost periculosi niciodata,Dortmund i-a batut facand lucruri simple.Daca eram o echipa serioasa,cu putina atitudine puneam mari probleme nemtilor.asta vroiam sa sintetizez,aduceti-va aminte cum au marcat nemtii la Craiova,o faza fixa simpla.

sorin107

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de sorin107 » 27 Aug 2018, 12:52

iuli scrie:am avut faze fixe in toate meciurile,campionat si cupe europene.n-am fost periculosi niciodata,Dortmund i-a batut facand lucruri simple.Daca eram o echipa serioasa,cu putina atitudine puneam mari probleme nemtilor.asta vroiam sa sintetizez,aduceti-va aminte cum au marcat nemtii la Craiova,o faza fixa simpla.

Eh, una-i una si alta-i alta. Ca suntem praf la fazele fixe e o realitate. Dar ca le-am avut la leipzig sau chiar si acasa nu e realitate. Plus ca niciun meci nu seamana cu celalalt, golurile de la dortmund puteau fi foarte bine evitate. Oricum, deja e tardiva discutia :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

iuli

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de iuli » 27 Aug 2018, 12:58

@sorin107:noi nu stam bine la nicio repunere in joc,nu-mi vine sa cred ca Mangia nu vede asta.iar cu Leipzig aceste momente contau,indiferent cate am avut,la fazele fixe nivelul jucatorilor se egaleaza si intervin antrenori si asezarea lor tactica.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Aug 2018, 16:52

Adica la corner nivelul lui Mitrita se egalizeaza cu nivelul lui Konate. Glumesc. Intradevar respingerile sau devierile noastre erau mai adesea la adversar. Leipzig spre deosebire de Universitatea este o echipa care sta bine in teren, cu calitate superioara la toti jucatorii, fizica, dinamica si tehnica.
LaMeciul cu Dortmund nivelul jucatorilor s-a egalizat si a contat, concentrarea, asezarea tactica si inspiratia .

Orice s-ar spune , dupa dubla cu nemtii am inscris si acasa si in deplasare si a fost 4-2 la general. Cel putin nu am luat 4-0 de la luxemburghezi sau alti invoiti de la lucru sa joace in EL

Închis