[Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vor face jucatorii Stiintei in meciul de joi?

Poll ended at 15 Aug 2018, 20:58

Victorie si ne calificam
15
47%
Victorie, dar ramanem acasa
3
9%
Egal, primul punct in competitiile europene
10
31%
A doua infrangere in fata nemtilor
4
13%
 
Total votes: 32

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de nyk_sorin » 16 Aug 2018, 16:14

Cica l a racolat clubul pe Ciurezu si vine ala sa faca live pe fb, cu telefonu’, defapt asta e bomba aia cu care ne ameninta Sorica!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de alex.p » 16 Aug 2018, 16:18

u2blue scrie:
16 Aug 2018, 16:12
valentin0001 scrie:
16 Aug 2018, 16:02
gogu2005 scrie:
16 Aug 2018, 15:22
poate ar fi frumos daca clubul ar permite un stream online, daca tot nu s-au putut vinde drepturile tv. Ar fi o palma data televiziunilor.
Cred că așa se va intampla, dar așteaptă să se mai vanda bilete până pe la 6-7 și după vor anunța.
Pai adica aia care ar plati pay-per-view nu s-ar duce la stadion ... sa fim seriosi.
Pay-per-view e pentru astia ca mine, pt ca de la 3000 de km e mai greu sa ajungi la stadion. Daca anunta la 6-7 e o tampenie ... nu cred ca o sa am timp sa-mi organizez o vizionare. Daca spuneau de ieri plateam instant.
Corect. Anunti din timp ca e pay-per-view, si atunci cine nu are posibilitatea sa ajunga la meci, dar vrea sa il vada, plateste pentru asta. Asa mi se pare cel mai corect.

In acest fel nu ar mai exista discutii.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de valentin0001 » 16 Aug 2018, 16:37

O să existe discuții oricând. Unora nimic nu le convine.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de Leonard Albert » 16 Aug 2018, 17:16

Pai normal ca nu le convine. Am prieteni care au fost tot anul la meciuri. Au si ei o vacanta cu familia. Vor si ei sa vada Craiova-Leipzig, dar nu se poate ca nu vrea clubul. Pai de ce nu vrei bai clubule? Au fost buni tot anul cand au venit la stadion, cand au sarit, cand au cantat, cand au platit, acum nu mai vrei tu sa televizezi ca sa vinzi mai multe bilete. Atitudine de club mic, atitudine meschina! Normal ca unii sunt revoltati si le dau dreptate.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de alex.p » 16 Aug 2018, 17:20

Leonard Albert scrie:
16 Aug 2018, 17:16
Pai normal ca nu le convine. Am prieteni care au fost tot anul la meciuri. Au si ei o vacanta cu familia. Vor si ei sa vada Craiova-Leipzig, dar nu se poate ca nu vrea clubul. Pai de ce nu vrei bai clubule? Au fost buni tot anul cand au venit la stadion, cand au sarit, cand au cantat, cand au platit, acum nu mai vrei tu sa televizezi ca sa vinzi mai multe bilete. Atitudine de club mic, atitudine meschina! Normal ca unii sunt revoltati si le dau dreptate.
Dar de ce nu intrebi: de ce nu vrei bai digi, look, tvr, telekom? De ce trebuie clubul sa fie de vina in toate? De ce nu a venit nimeni nici macar cu varianta sa cumpere drepturi doar pentru online si sa il dea in pay-per-view?

anonim1312
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 3
Membru din: 06 Iun 2017, 11:37

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de anonim1312 » 16 Aug 2018, 17:23

eu cred asa: clubul nu are nici o vina , si gratis daca il dadeau la digi, tvr sau altei televiziuni tot nu se transmitea...pai ei lucrau moca ? daca nu vindeau mai departe transmisia...nemtii au zis ca nu vor meciul ... suntem noi in tribune si strigam pt cine nu poate ajunge..presimt ca trecem de nemti. :hai

sorin107

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de sorin107 » 16 Aug 2018, 17:28

eu as fi luat pay per view fara indoiala.

chiar, daca exista prin minune vreun link, sa-l puneti si aici :)

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de alex.p » 16 Aug 2018, 17:38

Nu stiu daca exista link, cineva ar trebui sa produca transmisiunea ca sa fie data pe vreun stream.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de lory69 » 16 Aug 2018, 17:41

Fratilor,macar puneti un live pe fb,sa putem vedea si noi cei de departe!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de Leonard Albert » 16 Aug 2018, 18:10

@alex.p: La meciul tur, Leipzig-Craiova, toti se luau de nemti ca cer prea multi bani si nu se va televiza, toti saream de fund in sus. Ei bine, pana la urma nemtii au negociat, s-a ajuns la un consens cu TVR si s-a transmis meciul. Acum ca noi suntem in situatia aia, e totul ok, nu e nicio problema. Pai suntem ipocriti sau nu suntem?
Azi se joaca, atentie, 36 de meciuri in Europa League si-mi inghit palaria daca mai e vreunul netelevizat in afara de al nostru! Pai doar suntem olteni, nu? Cei mai ai dreaqu de pe planeta si cei mai atenti cu fanii nostri! STF Marcel Popescu si pe toti aia care au luat decizia asta!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de alex.p » 16 Aug 2018, 18:13

Leonard Albert scrie:@alex.p: La meciul tur, Leipzig-Craiova, toti se luau de nemti ca cer prea multi bani si nu se va televiza, toti saream de fund in sus. Ei bine, pana la urma nemtii au negociat, s-a ajuns la un consens cu TVR si s-a transmis meciul. Acum ca noi suntem in situatia aia, e totul ok, nu e nicio problema. Pai suntem ipocriti sau nu suntem?
Azi se joaca, atentie, 36 de meciuri in Europa League si-mi inghit palaria daca mai e vreunul netelevizat in afara de al nostru! Pai doar suntem olteni, nu? Cei mai ai dreaqu de pe planeta si cei mai atenti cu fanii nostri! STF Marcel Popescu si pe toti aia care au luat decizia asta!
Toti? Arata-mi unde am zis eu asta. Nu sunt ipocrit, e vorba de business. Sumele oferite de televiziuni au fost mult (sau foarte mult) sub cerere.

sorin107

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de sorin107 » 16 Aug 2018, 18:44

http://www.ucv1948.ro/LIVE-Universitate ... RB-Leipzig

hai ca-l transmit aici, si nu oricum.

a fost cu schema asta, sa se umple stadionul. si a fost si cu mwie pentru televiziunile de la noi.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de Leonard Albert » 16 Aug 2018, 18:45

Asa si? Sumele au fost sub cerere, normal, ca doar n-am vrea sa fie peste. NEGOCIAZA, bai clubule! Nu intorci spatele ca o mimoza ofuscata!
Exact ca la mitingul ala, ma supara cativa derbedei si va bat pe toti, pentru ca pot! Asa si acum, ma supara televiziunile ca nu-mi dau cat vreau si ma pis pe toti. Pentru ca pot!
Prin chestia asta clubul va pierde pe termen lung mult mai mult decat va castiga azi. Bataie de joc totala la adresa suporterilor care au fost mereu aproape. E parerea mea si a multora. Punct.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de inima de leu » 16 Aug 2018, 19:03

ATENTIE!
Meciul cu Leipzig va fi transmis pe DIGISPORT 2.
Asa a zis Radu Naum acum.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de OVI2806 » 16 Aug 2018, 19:38

A fost cu m..e ptr televiziuni dar muia si-au luat-o ei. O strategie gresita inca din primavara cand au marit preturile la abonamente si care sunt convins ca a scazut numarul lor, cand strategia trebuia fie una care sa adune cat mai multi abonati. Daca puneau preturi corecte la bilete si vindeau dreptul de televizare la un pret corect adunau bani dublu acum. Plus preturile la bilete in campionat, 30 de lei la tr.2 si 40 de lei la 1, la preturile astea or s joace multe meciuri cu stadionul gol.

Închis