[Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Ardeal?

Poll ended at 16 Sep 2018, 00:16

3 puncte, ne intram in ritm
21
81%
1 punct, Gazul inca traieste
3
12%
0 puncte, Gazul e surpriza campionatului
2
8%
 
Total votes: 26

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 16 Sep 2018, 22:16

de parca suntem critici de arta...
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 16 Sep 2018, 22:22

blixa scrie:
16 Sep 2018, 22:16
de parca suntem critici de arta...
Respecta ca sa fii respectat, stii ce zic? Nu jigni ca birjarul si apoi te plangi ca a scazut calitatea!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 16 Sep 2018, 22:27

eu cred ca ar trebui sa fim constienti ca vorbim despre fotbal. si e vorba de un fenomen care pe unii ne ajuta sa nu innebunim. eu m-am injurat cu cativa pe aciisea si nu tin raca. Nu-mi plac apelativele si injuraturile zeflemitoare, dar asa, o injratura scapata ca-ntr-o discutie de chibiti nu vad o mare problema. nu-mi plac nici observatiile superioare, nu-mi plac "desteptii", pentru ca recunosc aspecte ale personalitatii mele care nu-mi place. vere, e o tribuna. vorbim cumva despre estetica fotbalului si nu am aflat eu?
daca ar fi afacerea mea, as fi mai relaxat cu regulile. suntem un amestec eterogen de oameni; poate vreti sa devenim gruppo maxima...
Last edited by blixa on 16 Sep 2018, 22:31, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 16 Sep 2018, 22:30

Cred ca ar fi timpul ca sa strângem cu toții rândurile și să câștigăm meciurile următoare, iar noi, suporterii, să-i ajutam pe fotbaliștii noștri asa cum stim mai bine - umplând tribunele la meciurile Craiovei si să-i încurajăm în fiecare meci!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 16 Sep 2018, 22:38


marius_vl scrie:
blixa scrie:
16 Sep 2018, 22:16
de parca suntem critici de arta...
Respecta ca sa fii respectat, stii ce zic? Nu jigni ca birjarul si apoi te plangi ca a scazut calitatea!
1. Nu m-am plans, am constatat.
2. Nu am jignit ca birjarul, ar fi insemnat sa vorbesc ca tine in mesajele private. Am folosit un singur termen, despre care cred in continuare ca li se potriveste unora. E treaba fiecaruia daca se simte sau nu.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 16 Sep 2018, 22:47

Am folosit un singur termen, despre care cred in continuare ca li se potriveste unora.
[/quote]

Pt ca esti birjar

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 16 Sep 2018, 22:59

Cred ca motivul principal pentru care ajungem sa ne luam unii de altii este faptul ca nu tinem asa de mult cont despre ce “simte” celalalt.
In cazul meu, eu tin cu echipa ca si cum ar fi copiii mei, si nu exagerez. Evident ca imi iubesc copiii mai mult, dar ce vreau sa spun este ca am incredere si imi pasa de jucatori si de antrenori ca si cum ar fi de-ai mei, din familie.
Asa ca imi doresc de la ceilalti ca macar sa ii respecte daca nu pot sa ii considere ca si mine ca fiind de-ai lor.
Cand vad reactii din-astea cu propuneri de inlocuiri si pe alocuri cu jigniri, efectiv ma doare ca si cum ar fi vorba despre ai mei, pe care ii terfelesc unii care zic ca sunt suporteri dar se poarta exact ca Becali: gata, afara, iau altii, la gunoi cu astia.
Am vrut sa imi explic pozitia mea. Stiu ca suntem diferiti dar daca se poate sa nu fiti ca Becali cred ca toata lumea castiga.

Se termina Cfr-Fcsb. Suntem la 4 puncte de primal loc. Calarasi e in fata noastra. Relax. Sau “calma, calma”.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

[Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 16 Sep 2018, 23:11

Constat ca practicam un joc mai bun ca cfr si fcsb, nu conteaza ca am pierdut etapa asta. Conteaza mai mult sa iti iasa jocul, chiar daca nu câștigi la începutul campionatului. Avem timp sa redresam situatia daca jucam tot la fel, o sa incepem sa câștigam chiar daca avem meciuri cu asa zisele fruntașe ale clasamentului. Sunt sigur ca o sa intram in play off lejer si o sa ne batem la campionat, mai ales ca atmosfera de la cfr si fcsb nu e potrivită pt a lua titlul.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 16 Sep 2018, 23:26

Este imposibil sa avem cu totii aceiasi parere.Probabil unii dintre noi avem asteptari de echipa asta care nu sunt conforme cu realitatea.Parere mea este ca pe forumuri legate de fotbal nu trebuie sa existe injurii,ironii si lamentari babesti.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Sep 2018, 23:45

marius_vl scrie:
16 Sep 2018, 22:47
Pt ca esti birjar
Daca nu te-a carat vreodata cu birja de la crasma pana acasa (sau vice-versa), nu inteleg de unde vine afirmatia asta. Astept o explicatie!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 17 Sep 2018, 08:51

blixa scrie:
16 Sep 2018, 22:27
eu cred ca ar trebui sa fim constienti ca vorbim despre fotbal. si e vorba de un fenomen care pe unii ne ajuta sa nu innebunim. eu m-am injurat cu cativa pe aciisea si nu tin raca. Nu-mi plac apelativele si injuraturile zeflemitoare, dar asa, o injratura scapata ca-ntr-o discutie de chibiti nu vad o mare problema. nu-mi plac nici observatiile superioare, nu-mi plac "desteptii", pentru ca recunosc aspecte ale personalitatii mele care nu-mi place. vere, e o tribuna. vorbim cumva despre estetica fotbalului si nu am aflat eu?
daca ar fi afacerea mea, as fi mai relaxat cu regulile. suntem un amestec eterogen de oameni; poate vreti sa devenim gruppo maxima...
...cel mai bun comentariu legat de discutiile de pe forum. Legat de fotbal, parca ne-a mai revenit sangele-n buci dupa rezultatul de aseara dintre frane si oi, chiar daca n-are legatura cu jocul echipei noastre...

LiviuB

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Sep 2018, 11:41

dupa ce am vazut chinul de aseara, nu mai pare draq-ul chiar atat de negru. echipele pe care le vedem favorite au jucat un fotbal chinuit iar din minutul 80 meciul a devenit un fel de tenis cu piciorul, cu centrul terenului pe post de fileu. Odata cu plecarea lui Dan Petrescu, cfr-ul si-a pierdur rigurozitatea, aspectul care le-a adus titlul.
eu zic ca e o paine de mancat, cu conditia sa se constientizeze acest aspect. nu trebuie sa mai irosim atatea oportunitati

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 17 Sep 2018, 12:49

SergyuR scrie:
17 Sep 2018, 06:14
.... Si Sorin chiar are dreptate. Hai fratilor sa bem o bere sa vedem si noi cu cine vorbim, mai lasati mesajele private (sper sa nu intelegeti iar ca e amenintare cu bataia sau alte delirisme).
.......
Urmeaza si eventul pe Facebook in cateva minute. o:

Locatia obisnuita
Sambata 18:30.

Marius, Jimmy, si altii care nu ati reusit de ceva ani sa veniti - acum ajungeti? :up:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 17 Sep 2018, 13:05

Pe gsp Craitoiu baga si el o fumigena, decretand "ex cathedra" ca Mangia trebuie sa ia minim 7 puncte in urmatoarele 3 meciuri pentru a nu fi demis:
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/e-in-m ... 48442.html
E foarte posibil ca sursele sa vina de pe forumul nostru, de la oamenii nemultumiti care vor domnule schimbarea antrenorului, ca sa fie bine, sa nu fie rau la Craiova!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Sep 2018, 15:06

Sa vezi distractie cu Viitorul fara Fedele si Mitriță...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis