[Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Ardeal?

Poll ended at 16 Sep 2018, 00:16

3 puncte, ne intram in ritm
21
81%
1 punct, Gazul inca traieste
3
12%
0 puncte, Gazul e surpriza campionatului
2
8%
 
Total votes: 26

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 16 Sep 2018, 18:08

Esti de o nesimtire absolut penibila! Dupa ce ca jignesti ca un birjar tot tu esti cel care se arata deranjat ca nu vreau sa facem din forumul asta o porcaiala!
Cat de penibil esti

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 16 Sep 2018, 18:24

@Djuvara: aminteste-mi te rog care e trofeul pentru sfarsitul turului de campionat.

@marius: ti-am raspuns pe privat. Limbajul nu iti face cinste si doar demonstreaza ca nu ai argumente pentru ceea ce spui. (Puteai sa spui d ex. Ne-a batut Medias, o echipa care nu a batut pe nimeni anul asta, desi a jucat cu noi, FCSB, CFR, dinamo. A stai ... nu e asa).

@Sergiu: Aplauze si ne vedem pe stadion.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 16 Sep 2018, 18:45

alex.p scrie:
16 Sep 2018, 18:24
@Djuvara: aminteste-mi te rog care e trofeul pentru sfarsitul turului de campionat.

@marius: ti-am raspuns pe privat. Limbajul nu iti face cinste si doar demonstreaza ca nu ai argumente pentru ceea ce spui. (Puteai sa spui d ex. Ne-a batut Medias, o echipa care nu a batut pe nimeni anul asta, desi a jucat cu noi, FCSB, CFR, dinamo. A stai ... nu e asa).

@Sergiu: Aplauze si ne vedem pe stadion.
Nu-i nevoie sa-ti amintesc,ca stii foarte bine care e acela.Am spus ca sunt curios sa vad cum incheiem turul,pentru ca atunci vom putea trage o prima concluzie referitor la valoarea echipei/antrrnorului.Avem doua examene grele:Fcsb si cfr.Daca luam 4 puncte cu ei inseamna ca avem valoare.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 16 Sep 2018, 18:55

Parerea mea e ca o concluzie putem trage abia in iarna. Sfarsitul turului e doar mijloc de sezon competitonal acum, se mai joaca destule meciuri dupa. Nu ai cand sa lucrezi cu jucatorii intre tur si retur.

Si nu, nu stiu trofeul care se acorda la sfarsit de tur. Avem vreo poza cu el?

Sent from my phone



THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 16 Sep 2018, 18:59

Concluziile le tragem la sf campionatului. Aseara nu meritam sa pierdem dar se mai intampla. Singurul meci unde am pierdut meritat a fost cu Sepsi. Daca diseara nu bate fcsb suntem la 4 pct de locul 1. Suntem acolo chiar daca s-a inceput prost. Oricum marea batalie se va da in playoff.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Sep 2018, 19:00

Ca tot spun unii ca am dominat clar, statistica meciului nu prea arata asta :

Statistica meciului: posesie 45%-55%, ocazii de gol: 11-9, șuturi pe poartă: 4-5, șuturi pe lângă poartă: 7-4, lovituri libere: 20-22, cornere: 6-5, ofsideuri: 5-5, aruncări de la margine: 6-19, intervenții portar: 3-1, faulturi: 17-15.

Am citit despre Fortes ca ar avea un salariu foarte mic la Medias (club in insolventa), si ca vrea in primul rind sa-si relanseze cariera - pina la iarna. Baiatul asta nici nu avea cota pe transfermarket in aceasta vara (!!). Pina si Adrian Mititelu JR, care jucase citeva minute acum 5 ani in liga 2 din Romania, avea cota pe acest site in vara (si inca are :-)), dar nu si Fortes. Ce salariu o avea Fortes a Medias ? 2-2500 pe luna ? Nu zic ca o fi mare fotbalist - dar cam asa si-a facut Medias echipa in vara asta...

In alta ordine de idei, oamenii pot avea pareri diferite. De aia nu sintem in Coreea de Nord.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Sep 2018, 19:04

THE LION scrie:
16 Sep 2018, 18:59
Oricum marea batalie se va da in playoff.
Am mai scris - in campionatele cu play off s-au observat citeva trenduri :

1. Cine a fost pe primul loc in campionatul regulat a cistigat si titlul dupa play off.Tot timpul.
2. Craiova a jucat modest in play off.
Last edited by Bobby on 16 Sep 2018, 19:06, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Sep 2018, 19:05

Ma, intreb si eu: ce am pierdut aseara, campionatul?
Personal, cred ca aseara am castigat altceva (sau asta ar fi trebuit!): niste jucatori cu picioarele pe pamant! Degeaba bati tu pe dinamo cu 3-0 daca nu esti in stare sa faci un meci bun si asezat la Medias. Ma repet, unii erau cu gandul inca la nationala, iar altii cred ca si-au jucat ultima sansa pentru postul de titular.
Apreciez foarte mult evolutia lui Mihaila si a lui Fedele in meciul de ieri. In schimb, altii au ramas datori amaratilor alora de suporteri care au indurat ploaia pentru a-i urma la Medias: Barbut, Mitrita, Tiago.

Pentru cultura voastra generala, sa va zic un mic secret: impresarul lui Fortes s-a prezentat la Craiova inainte de finalizarea perioadei de transferuri si i-a zis lui Rotaru ca poate sa-l aduca la Craiova inainte de 1 septembrie. Cum? Destul de simplu: Fortes are o clauza de reziliere de 250k de euro pentru echipele din Romania si 500k de euro pentru cele din afara Romaniei. Negociasera si contractul: 3 ani, cu salarii de 4000 euro, 5000 de euro si 6000 de euro pe cele 3 sezoane. Ce s-a intamplat? Rotaru s-a suparat cand a aflat ca acest impresar mersese la TOATE CLUBURILE din Liga I care si l-ar fi permis pe portughez cu aceiasi oferta. Numai ca la celelalte cluburi impresarul nu ceruse prima de 100k de euro pentru el, ca la noi.

Si uite asa asta a ramas la Medias.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 16 Sep 2018, 19:06

Ok,iti respect opinia,chiar daca eu vad lucrurile altfel.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 16 Sep 2018, 19:16

E clar, după înfrângeri forumul devine fecabookul retard, din cauza unora. Nu zice nimeni sa nu critici, dar ești penibil când apari DOAR după înfrângeri sau egaluri, și îl ceri pe Piți sau demisia... Marius vâlcea, Jimmy, și alții ca voi: sâmbătă avem meci acasă. Aveți tot timpul sa veniți la o bere înainte de meci. Sunteți invitați. Ca în multe alte ocazii. Veniți?! PS. Posibil sa batem, sa facem egal, sau sa o luam. Nu contează. Dacă nu veniți, atunci o mare m....e din partea mea! De ce? Pentru ca deși nu va știe nimeni, ii [cenzurat] pe toți de pe forumul asta cu o nesimțire maxima. Aștept confirmarea voastră de participare. Locația v-o spun eu, dacă nu o știți...

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

LiviuB

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 16 Sep 2018, 19:21

si Thiago a jucat slab. in meciul cu Viitorul as prefera sa se joace in centru cu Gardos si Donkor

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Sep 2018, 19:50

sorialis scrie:E clar, după înfrângeri forumul devine fecabookul retard, din cauza unora. Nu zice nimeni sa nu critici, dar ești penibil când apari DOAR după înfrângeri sau egaluri, și îl ceri pe Piți sau demisia... Marius vâlcea, Jimmy, și alții ca voi: sâmbătă avem meci acasă. Aveți tot timpul sa veniți la o bere înainte de meci. Sunteți invitați. Ca în multe alte ocazii. Veniți?! PS. Posibil sa batem, sa facem egal, sau sa o luam. Nu contează. Dacă nu veniți, atunci o mare m....e din partea mea! De ce? Pentru ca deși nu va știe nimeni, ii [cenzurat] pe toți de pe forumul asta cu o nesimțire maxima. Aștept confirmarea voastră de participare. Locația v-o spun eu, dacă nu o știți...

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
Sorine, mai putin cu atitudinea asta de Don Quijote... Si tu intri in aceiasi categorie cand folosești un asemenea limbaj.
Acesta este un forum, unde se discuta despre echipa. Nu ne injuram, pastram decenta, ne batem IN IDEI SI ARGUMENTE! Cititi regulamentul!
Cine nu intelege, oricat de prieten imi e, va fi sancționat!

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Sep 2018, 20:03

Dunarea Calarasi are mai multe puncte ca noi. Cred ca trebuie tras semnalul de alarma sau ne trezim ca de la favorita pentru titlu devenim favorita la playout

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 16 Sep 2018, 20:29

Propun o modificare in regulament, si sunt cat se poate de serios in propunerea pe care o fac, pt ca s-ar putea ca asta sa fie ultimul meu mesaj pe aici pt o perioada lunga de timp de acum inainte, se pare ca sunt prea "*****" pt multe minti luminate de pe aici!
Propun ca de acum inainte sa nu mai posteze (mai ales cand e vorba de critici la adresa echipei sau a antrenorului) decat cei care pot sa dovedeasca ca au fost la meciul precedent, eventual cu poze de la biletul de la meci sau poze de pe stadion, dar daca se poate sa nu fie vorba de tribuna 2 ! Altfel sa nu ai dreptul sa spui ceva "de rau"! Au voie doar cei care vad totul in roz, restul sunt niste "idioti"!
P.S. in calitate de critic (civilizat) al lui mangia, eu nu am nicio problema in a-mi pune cenusa in cap si de a-mi cere iertare pt ca nu am crezut in el, daca timpul imi va dovedi ca m-am inselat, o voi face cu cea mai mare placere! Dar as vrea sa-i vad pe cei care ii gasesc acum toate scuzele de pe pamant pt inceputul asta dezastruos de campionat pe unde or sa scoata camasa daca va fi demis peste cateva etape! Sa dea Domnul sa fiu eu cel care ma insel, dar asa cum am avut dreptate si cu zlatinski (nu-i asa, DeuxEx?), cand m-am mai contrat cu cativa pe aici, care il vedeau mai oltean decat toti oltenii, asa presimt ca am dreptate si acum!
Toti care suntem membri ai acestui forum ne dorim ca Stiinta sa castige, a nu se uita lucrul asta! Toti ne dorim ca lucrurile sa mearga tot timpul foarte bine, chiar si cei care nu merg poate niciodata intr-un sezon la stadion, chiar si cei care merg doar la 10 meciuri si cei care merg la toate!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Sep 2018, 20:34

Nu ai avut dreptate cu Zlatiski. Bulgarul a fost motorul echipei timp de vreo 2 sezoane.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis