[Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Universitatea la Cluj?

Poll ended at 01 Oct 2018, 23:34

3 puncte, lucrurile incep sa se aseze pe un fagas normal
16
67%
1 punct, CFR-ul e campioana en-titre
6
25%
0 puncte, echipa inca are fluctuatii de forma
2
8%
 
Total votes: 24

iuli

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 02 Oct 2018, 08:59

3p cu Chiajna,1p la Medias,2p la Cluj:in loc sa fii primul,esti pe locul 7.echipa nu joaca rau,dominam toti adversarii,dar nu castigam.o fi anul in care putem castiga titlul,dar nu prea avem noroc.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 02 Oct 2018, 09:15

...ale dreaq penalty-uri, parca suntem blestemati, mai bine nu primeam! Imi pare rau de Mitrita si imi doresc sa treaca repede peste acest moment. Nu e vina nimanui, pur si simplu asa a fost sa fie. El era jucatorul desemnat sa bata si cu asta, basta. Nu e vorba de valoarea jucatorului sau tehnica executiei ci cred ca problema este la nivel mental. Spre binele lui, nu ca vreo pedeapsa, cred ca ar trebui ca de acum incolo, prima optiune sa fie Koljic. Altfel, ne-am miscat bine, cu atitudine de echipa mare iar asta i se datoreaza in mare parte chiar lui Mitrita. Cand calaresti campioana la ea acasa si cauti victoria, nu poti sa spui ca n-avem atitudine de echipa mare. Incepe sa se vorbeasca si la noi cu o juma' de gura despre titlu iar asta mi se pare cel mai important. Credit total antrenorului si echipei. Pe 21 moare digi/moare gigi! Forza Stiinta!...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Oct 2018, 09:18

alex.p scrie:
02 Oct 2018, 08:06
Sorin Cirtu vorbeste altfel la tv dupa ce a fost sunat de Rotaru.
Adica ?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 02 Oct 2018, 09:43


LiviuB scrie: Si intr-adevar, nu avem mentalitate de campioni, deocamdata. Dar se construieste
Aici te contrazic... Sa faci egal pe terenul campioanei en-titre si sa fi supărat dupa meci înseamna ca avem jucatori cu stofa de campioni.
Daca intra golul la acel penalty eram acum intr-o alta stare.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 02 Oct 2018, 09:55

calitate avem iar asta se vede in joc.
problema noastra este ca suntem risipitori, de aia zic de mentalitate. nu exista concentrare suficienta in fata portii (si aici nu ma refer doar la penalti, dupa lovitura de la 11m am mai avut 2 situatii in care puteam marca cu mai multa atentie).
Sorin Cartu imi este un om foarte drag, dar as fi curios daca ar avea aceeasi parere daca maine ar fi numit antrenor la noi.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 02 Oct 2018, 13:57

Mi-a placut mult Donkor meciul acesta.O singura scapare a avut atunci cand putea sa ia rosu pentru iesirea nervoasa.Pana la urma s-a prins ca trebuie sa il ia tare pe Tucudean si l-a potolit.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 02 Oct 2018, 14:52

A fost o lupta surda tot meciul intre cei 2. Iar galbenul ala si l-a luat nemeritat.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 02 Oct 2018, 14:58

merita tucudean cel putin un galben, l-a agasat tot meciul pe donkor. dar i-a mancat pur si simplu ficatii ghanezul, la fel cum i-a facut si lui dragus.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 02 Oct 2018, 14:59

L-a terminat psihic donkor pe tucudean in meciul de aseara:)).Era disperat saracu tucudean,ca n-a putut in fel.si chip sa-l depaseasca

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 02 Oct 2018, 15:07

Avem aceeasi problema de cand a venit multescu. Ratam enorm de mult, iar penalty-urile au devenit un fel de chin. Toti fotbalistii exponentiali pe care i-am avut in ultimii ani au ratat, si nu 1 din 10, ci 1 din 2/3. Si Mitrita a inscris primul 11m si am zis ca ne-am gasit in sfarsit executant. Ce va face sa credeti ca la fel Kolic nu o sa rateze in viitor. Personal prefer sa nu mai avem 11m pt ca seaca psihic. Ma uimeste ca inca va mirati de felul in care suntem arbitrati cu cfr, in special de kovacs. Pana nu pateste ceva serios un arbitru care ne batjocoreste in felul asta ani de zile nu scapam, pentru ca clubul este 0 ca influenta.
Meci bun, deplasare frumoasa, pacat ca nu reusim sa scapam de blestemul penalty-urilor.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 02 Oct 2018, 15:15

poate daca am avea si noi un presedinte adevarat n-am mai fi 0 ca influenta! Eu nu inteleg care e combinatia de se insista atat cu MP! Sa fiu in locul lui Rotaru as calca pe cadavre sa-l aduc pe Gica Popescu manager general

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 02 Oct 2018, 15:50

Cred ca glumesti cu G.P.... Sau uiți faptul ca si-a organizat acel meci la Cluj, NU LA CRAIOVA?! Pentru mine G.P. a murit cand a semnat cu dinamo.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Vasile65
junior
junior
Mesaje: 22
Membru din: 02 Mai 2018, 14:51

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Vasile65 » 02 Oct 2018, 16:22

O veste foarte bună! MATEIU și-a prelungit contractul pentru 4 ani! Conducerea începe să se miște!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 02 Oct 2018, 16:29

DeuxEx scrie:
02 Oct 2018, 15:50
Cred ca glumesti cu G.P.... Sau uiți faptul ca si-a organizat acel meci la Cluj, NU LA CRAIOVA?! Pentru mine G.P. a murit cand a semnat cu dinamo.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Nu glumesc deloc, G.P. ar fi un pas important in ceea ce cred eu ca este scenariul perfect pt noi sa luam titlul si sa accedem in grupele cupelor europene...Hagi! A nu se intelege ca iar dau in Mangia, dar parerea mea este ca o combinatie Hagi-Craiova ar fi invincibila!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 02 Oct 2018, 16:36

Cu 2 dusmani de-ai lui Burleanu in conducere, sigur am avea intrare la FRF.

Închis