[Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Universitatea la Cluj?

Poll ended at 01 Oct 2018, 23:34

3 puncte, lucrurile incep sa se aseze pe un fagas normal
16
67%
1 punct, CFR-ul e campioana en-titre
6
25%
0 puncte, echipa inca are fluctuatii de forma
2
8%
 
Total votes: 24

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2486
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 02 Oct 2018, 16:48

alex.p scrie:
02 Oct 2018, 16:36
Cu 2 dusmani de-ai lui Burleanu in conducere, sigur am avea intrare la FRF.
Bine ca avem acum intrare, cu MP la conducere, care nici macar nu e bagat in seama de nimeni! Dusmanul ala al lui Burleanu a luat titlul in 2017 ajutat de toata lumea, de la arbitrii pana la FRF!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 02 Oct 2018, 17:19

...am mai zis pe-aici de Gica. Pt. mine ramane un mare simbol al Craiovei, indiferent ca dinamo, ca cluj, ca hagi, insa despre calitatile lui de manager ma cam indoiesc. A castigat bani frumosi ca fotbalist, dar i-a bagat numai in afaceri proaste. Din primii lui bani a facut un ditamai hotel in kuru tarii, la Calafat, care n-a produs niciodata nici pe dreaqu iar pana mai deunazi era pe mana unor tepari din judet. A facut prima scoala de fotbal, trebuia sa zboare, scoate un fotbalist la zece ani. Nu mai zic de asocierea cu marii impresari etc...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 02 Oct 2018, 17:44

eram convins ca marcam pe final. tot meciul am avut senzatia ca e vom castiga. am fost aproape. pacat de puncte pierdute aiurea. anul asta chiar ne puteam bate la titlu, cu ceva sanse.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 02 Oct 2018, 17:44

DeuxEx scrie:
02 Oct 2018, 15:50
Cred ca glumesti cu G.P.... Sau uiți faptul ca si-a organizat acel meci la Cluj, NU LA CRAIOVA?! Pentru mine G.P. a murit cand a semnat cu dinamo.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Da, el e cu Hagi si cu Clujul, cu toata lumea numai cu noi nu. Si lasa vorbele, eu zic la fapte efective. De cand s-a intors la Dinamo a facut numai tampenii.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 02 Oct 2018, 17:46

Vasile65 scrie:
02 Oct 2018, 16:22
O veste foarte bună! MATEIU și-a prelungit contractul pentru 4 ani! Conducerea începe să se miște!
Foarte buna veste intr-adevar! Imi place mult de Mateiu si ma bucur ca vrea sa ramana cu noi! Bine, acum daca apare ceva e ok sa plece, si-a facut datoria, dar e foarte frumos din ambele parti ca se ajunge la prelungire, si inca pe 4 ani! Bravo!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Oct 2018, 18:03

Vasile65 scrie:
02 Oct 2018, 16:22
O veste foarte bună! MATEIU și-a prelungit contractul pentru 4 ani! Conducerea începe să se miște!
Asta chiar e o surpriza mare. Nu ma asteptam.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 02 Oct 2018, 18:53

Bobby scrie:
Vasile65 scrie:
02 Oct 2018, 16:22
O veste foarte bună! MATEIU și-a prelungit contractul pentru 4 ani! Conducerea începe să se miște!
Asta chiar e o surpriza mare. Nu ma asteptam.
Sa prelungești pe 4(!) ani, după ce ai deja 5, e mare lucru! Imagine, seriozitate, profesionalism. Un mare bravo atât clubului cât mai ales lui Alex. Poate pleacă mai devreme, înțeleg ca încă are opțiune sa plece la o oferta buna pentru ambele părți. Și acest lucru e de lăudat. Încet încet dovedim o atitudine profi, într-un campionat sub-amator. Eu unul sunt mândru. Încerc poate un articol legat de Alex. Sper sa am un pic de timp, și mai ales sper sa iasă cât de cât ok, nu sunt vreun talentat...

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 03 Oct 2018, 00:03

"Eu nu vorbesc de ratare, eu vorbesc de atitudinea lui. Îl preocupă numai jocul lui. El ratează şi se întoarce cu spatele. Mingea e în joc, putea să ajungă din nou la el. El renunţă... Sunt înnebunit că nu mai e în România vreun alt jucător care driblează în viteză, aşa cum o face el. Nasul mai jos, atât îi cer. Şi mai modest, că o să aibă mult de câştigat. Eu asta îi reproşez, nu ca fotbal. Ca fotbal, jos pălăria. Să îmi dea peste nas cu două goluri marcate. Eu ţin la Craiova, pentru că am fost acolo, am promovat cu Craiova şi am rămas fidel", a spus Gabi Balint, pentru Digi Sport.

Sunt intru totul de acord cu Balint. S-a vazut in meciul cu Viitorul ca echipa nu sta numai in Mitrita, si ar trebui sa inteleaga si el asta. Ma repet, am mai spus-o: o pasa data la timp poate valora cat un campionat.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 03 Oct 2018, 07:24

...pe Balint il apreciez pt. ca spune intotdeauna ceea ce crede, nu ca javra de dumitrescu. Asta nu inseamna ca are mereu dreptate...

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2486
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 03 Oct 2018, 08:16

DeuxEx scrie:
03 Oct 2018, 00:03

Sunt intru totul de acord cu Balint. S-a vazut in meciul cu Viitorul ca echipa nu sta numai in Mitrita, si ar trebui sa inteleaga si el asta. Ma repet, am mai spus-o: o pasa data la timp poate valora cat un campionat.
Asta tine numai si numai de antrenor! El e singurul care il poate "forta" pe Mitrita sa dea acea pasa atunci cand trebuie, el e singurul care il poate capacita, care il poate motiva si il poate corecta! Ma deranjeaza si pe mine foarte mult cand il vad in unele momente foarte pasiv, cand se intoarce cu spatele sau pur si simplu ramane pe loc dupa ce a gresit o pasa sau a ratat un sut, asta numai Mangia o poate repara!
Nu vreau sa-l compar pe Mitrita cu Alibec, ca lucrurile nu sunt asa de grave la noi, insa cel mai bun exemplu in ceea ce am spus este relatia pe care Alibec o avea cu Sumudica antrenor, era cel mai bun atacant din Romania, cum nu l-a mai avut pe ala antrenor s-a ales praful de el!

crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 166
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de crazy_u.craiova » 03 Oct 2018, 09:08

Un jucător cu explozia lui mitrita, e normal ca nu poate urmări toate mingile la fel cu aceiasi concentrare,el își dozează efortul doar pe fazele lui,fizic nu o poate face mai mult.de acea jucătorii de profilul lui nu sunt căpitani la nicio echipa nu au suficienta oxigenare.ca e puțin arogant ,(vb lui balaci, dacă ești bun,unui oltean nu îi strica putina aroganta ) e.echipa merge bine,nu luam capionatul,nu îl luam și gata,sa ne bucuram de ea.
marius_vl scrie:
DeuxEx scrie:
03 Oct 2018, 00:03

Sunt intru totul de acord cu Balint. S-a vazut in meciul cu Viitorul ca echipa nu sta numai in Mitrita, si ar trebui sa inteleaga si el asta. Ma repet, am mai spus-o: o pasa data la timp poate valora cat un campionat.
Asta tine numai si numai de antrenor! El e singurul care il poate "forta" pe Mitrita sa dea acea pasa atunci cand trebuie, el e singurul care il poate capacita, care il poate motiva si il poate corecta! Ma deranjeaza si pe mine foarte mult cand il vad in unele momente foarte pasiv, cand se intoarce cu spatele sau pur si simplu ramane pe loc dupa ce a gresit o pasa sau a ratat un sut, asta numai Mangia o poate repara!
Nu vreau sa-l compar pe Mitrita cu Alibec, ca lucrurile nu sunt asa de grave la noi, insa cel mai bun exemplu in ceea ce am spus este relatia pe care Alibec o avea cu Sumudica antrenor, era cel mai bun atacant din Romania, cum nu l-a mai avut pe ala antrenor s-a ales praful de el!
Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk


Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 03 Oct 2018, 09:51

mitrita este unul dintre jucatorii care fac cel mai mult fort, e pe tot terenul, este cel mai accidentat si cel mai vanat jucator de pe teren, plus vizat de arbitrii imputiti. e normal ca in minutul 80 sa aiba un moment de lipsa de concentrare si sa execute gresit. ar trebui sa avem un algoritm de batere a 11m (ca la echipele de afara) in functie de minut. dar problema la noi in echipa este ca numai mitrita stie sa bata 11m din toata echipa. si mai mult, se doreste si scoaterea lui ca golgheter.

capul sus Mitrita, etapa urmatoare o luam de la capat si vom castiga. De aceea suntem Craiova, pentru ca renastem mereu chiar si din propria cenusa.
CRAIOVA NESUPUSA

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2486
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 03 Oct 2018, 10:34

Dupa mine Mitrita nu este doar cel mai bun jucator din lotul nostru, este cel mai bun jucator din Romania, insa sa spui ca are dreptul sa mai fie si lipsit de concentrare si sa execute gresit penaltyuri, doar pt ca este cel mai accidentat si cel mai vanat...las-o dreacu, ca deja astea sunt SF-uri, eu refuz sa mai discut pe subiectul asta, ma depaseste efectiv nivelul!
Un antrenor ca Dan Petrescu i-ar fi rupt capul la Medias, dupa ce a ratat acel penalty si n-ar mai fi batut in viata lui penaltyuri la Craiova!
il iubesc pe Mitrita, este idolul meu, insa asa cum a zis si Balint, in ultima vreme, cam de cand a plecat Baluta si a ajuns capitanul echipei e cam lipsit de modestie si n-ar strica deloc sa lase nasul in jos, prea se cearta el cu toata lumea, ca nu se invarte totul in jurul lui la Craiova si s-a vazut asta foarte clar etapa trecuta cu Viitorul!
De ce la Voluntari, in min 90, cand aveam 4-1, l-a lasat pe Bancu sa bata penaltyul? De ce nu a batut el atunci? Era un moment prea putin important, nu-i asa? Nu mai era el principalul actor in acel moment, ca deja jocul era terminat si luminile reflectoarelor erau stinse
Un capitan adevarat pune interesul echipei inainte, nu interesul lui, asta vreau de fapt sa spun, chiar daca era el principalul desemnat sa bata, l-as fi apreciat de o mie de ori mai mult daca lua mingea si i-o dadea lui Koljic sa bata el!
Si inca o chestie care m-a deranjat, dupa ce a dat-o peste tribuna, s-a uitat la punctul cu var, ca si cum gazonul a fost de vina pt executie! Fii ma barbat, fii capitan adevarat pana la capat, vino la interviuri dupa meci si fii capitan, asuma-ti greseala, nu sta ascuns, vino si arata ca ai [cenzurat], asa cum ai sarit prin tribune sa te bati cu aia care te injurau, hai si acum sa te vad ca esti capitan adevarat, sa te vad ca esti rau si acum cand ai comis-o, vino si spune ca tot tu vei bate si urmatorul penalty, arata ca esti capitan!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 03 Oct 2018, 10:49

Eu sper ca Meza sa fie asa de bun cum se vorbeste.Daca va dovedi Meza ca este si altruist,il va face si pe Mitrita sa joace pt echipa.Din acel moment vom deveni o super-echipa.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 03 Oct 2018, 13:03

Se vorbeste prea mult despre mitrita.El nu trebuie sa fie criticat,dar nici ridicat in slavi.Asta e,nu face baiatu fata presiunii meciurilor tari.Poate si banderola aia ii pune o presiune mare pe umeri.Trebuie sa-si faca autocritica,si sa-nteleaga ca el nu e messi sa poata castiga de unul singur un meci.El e doar un jucator bun la craiova si atat.

Închis