[Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in acest meci cu FCSB?

Poll ended at 19 Oct 2018, 23:45

Luam 3 puncte mari, spargem gheata!
22
69%
Egal, nu putem mai mult
3
9%
Luptam ca niciodata, luam bataie ca intotdeauna
7
22%
 
Total votes: 32

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de fcdm3 » 21 Oct 2018, 23:44

O victorie istorica (din pacate) insa meritata. Dupa o repriza slaba, repriza a doua jucatorii au jucat altceva, cred ca si-au dat seama pentru ce si pentru cine joaca. Statistica de pe SOCCER24:
suturi (pe poarta): 11-9 (6-2)
mingi salvate de portari: 1-4
cornere: 6-3
faulturi: 20-18
cartonase galbene: 4-3
cartonase rosii: 0-1

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Neagu.djuvara » 21 Oct 2018, 23:44

O victorie mare,si totodata trista.Se pare ca jucatorii de la care se asteapta cel mai mult(Mitrita si bancu),nu suporta presiunea meciurilor tari.Tot jucatorii straini ne salveaza.Koljic si mihaila au fost cei mai buni de pe teren.Prima repriza au jucat jalnic,iar in a doua repriza a fost total opusa.Cred ca in prima repriza au fost apasati de ceea ce se intampla in tribune.In a doua repriza au luptat ca niste eroi.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Paul » 21 Oct 2018, 23:56

Ar trebui sa nu va mai grabiti cu desfiintatul echipei si al antrenorului. Nu zice nimeni nimic de scarbele de oi care au dat golul chiar in minutul 8 cand toti asteptam intreruperea planificata. Ii facurati ca sunt buni si au valoare dubla fata de ai nostri in loc sa ii aratam cu degetul pentru mizeria de gest de a inscrie cand trebuia intrerupere pentru omagiul minunii blonde.
Bravo baieti, l-ati facut mandru pe Iliuta al nostru!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Paul » 21 Oct 2018, 23:58

Paul scrie:
21 Oct 2018, 23:56
Ar trebui sa nu va mai grabiti cu desfiintatul echipei si al antrenorului. Nu zice nimeni nimic de scarbele de oi care au dat golul chiar in minutul 8 cand toti asteptam intreruperea planificata. Ii facurati ca sunt buni si au valoare dubla fata de ai nostri in loc sa ii aratam cu degetul pentru mizeria de gest de a inscrie cand trebuia intrerupere pentru omagiul minunii blonde.
Bravo baieti, l-ati facut mandru pe Iliuta al nostru!
Ok, stiu ca fu autogol dar ei presau sa inscrie. Nu vazui sa va deranjeze asta.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de alex.p » 21 Oct 2018, 23:59

Asa de tarziu se facu? Guralivii de la pauza sunt la culcare? Un meci are 90 minute, nu mai aruncati cu noroi dupa primele 45. Rabdare.

Despre meci: din statistici se vede ca am fost mai buni, am tras mai mult la poarta, am fost echipa pozitiva. Mi-a placut determinarea lui Mateiu (a ars mai tare numarul de pe spate decat durerea degetului rupt), Donkor, Mirko, Fedele. Mi-a placut cum a intrat in joc Meza Colli, pare fotbalist. Tancul incepe sa se integreze, sa fie jucat, dar e important ca si castiga mingi in fata pe faze pe care anul trecut le pierdeam (poneii nu prea castigau duelurile la cap, dueluri fizice). Mihaila nu joc decent. Ii trebuie meciuri sa intre in ritm si va deveni jucator de baza. Dupa o astfel de victorie, nu vreau sa critic pe nimeni, asa ca pot zice despre Bancu, Kelici si Mitri ca au jucat mai putin bine ca ceilalri.

Incepem sa aratam a echipa care se poate bate sus: inscriem mult din faze fixe, am inceput sa dam si din suturi de la distanta. La penalty-uri mai trebuie lucrat, dar mie mi se par progrese evidente fata de inceputul de sezon.

Si cel mai important: Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe Ilie!

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de fcdm3 » 22 Oct 2018, 00:24

Cred ca este cea mai importanta victorie a lui Mangia. Un antrenor bun se vede la pauza sau la schimbari. Azi, Mangia l-a invins clar pe Dica si la schimbarea jucatorilor si la determinarea echipelor ce au jucat dupa pauza. Insa eu cred ca problema e mai mult la jucatori. Nu-mi explic greseli simple la ai nostri, pase de cativa metri date ori prea tare, ori prea incet, nesincronizari elementare, marcaj larg (asa cum a facut Martic la adversarul sau la golul de 0-1). Echipa sufera la organizarea jocului, jucatorii dau impresia ca nu se cunosc prea bine, iau de cele mai multe ori decizii gresite. Eu cred ca antrenorul ar trebui sa lucreze mai mult cu momentul cand se initiaza atacul. Pigliacelli tot timpul degajeaza spre atacanti, deci nu se joaca prin pase cu fundasii, cu mijlocasii. Se joaca direct pe atacanti si mi-e necaz cand ii vad pe astia ca nu profita! Echipa inca nu are maturitatea necesara sa tina de minge, sa aiba posesie. Speram ca incet, incet, Mangia sa-si cristalizeze un prim 11, sa nu mai schimbe atat, mai ales fundasii si sa incerce sa lucreze mai mult la stabilitatea apararii, pentru ca mi se pare un punct sensibil al echipei!

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de fcdm3 » 22 Oct 2018, 00:32

Alte concluzii personale.
Koljic, care mi se pare un super jucator, nu este pus in valoare asa cum trebuie. Insa si asa, a marcat 6 goluri in 6 meciuri! Iar Meza Colli, mi se pare si el un jucator foarte bun pentru campionatul romanesc. Abia astept sa-l vad in combinatii cu ceilalti coechipieri! Donkor, desi este un jucator foarte puternic si talentat, mi se pare foarte dezordonat in joc. De multe ori, ori se complica, ori riposteaza agresiv dupa ce este faultat, riscand cartonase! Fedele si Mateiu au fost foarte determinanti la mijlocul terenului, in repriza a doua. Imi doresc mai multa inteligenta si maturiate in joc pentru mijlocul terenului pentru tot meciul, nu doar pentru o repriza.
Nu inteleg ce se intampla la loviturile de la 11 m, de ce ratam atat? Ma asteptam sa nu rateze Koljic, 3-1 era mai frumos... Oricum, Craiova a primit 9 lovituri de la 11 m (din 12 meciuri) si a ratat 3! Prea mult se rateaza!
Intr-o seara trista, a fost o victorie mare contra caracterelor mizerabile de la FCSB, in frunte cu interlopul semi-analfabet Gigi Becali! Eu am plans pentru Balaci dar m-am bucurat enorm pentru aceasta victorie!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de DeuxEx » 22 Oct 2018, 00:33

Blestemul a fost rupt! Nu stiu daca a fost si mana lui nea Ilie, Dumnezeu sa-l ierte, dar din acest moment s-a rupt si ultimul blocaj psihic!


Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Jimmy Darmody » 22 Oct 2018, 00:42

Am fost convins 100% dupa autogolul din minutul 8 ca vom invinge si asa a fost ! RIP Ilie Balaci !

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de _BGD_ » 22 Oct 2018, 00:42

Azi a trebuit să moară un om, și nu orice fel de om, ca să câștigăm și noi împotriva oilor. Prea scump plătită această victorie, luați-o înapoi dar dați-ni-l pe Nea Ilie.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Bobby » 22 Oct 2018, 00:43

Nu am rezistat tensiunii si am inchis televizorul in minutul 47. Am plins ca un copil toata ziua. Golul primit si prima repriza m-au terminat. O sa vad acum repriza a doua.

http://www.lupamea.ro/sport/atmosfera-s ... intre-noi/
Last edited by Bobby on 22 Oct 2018, 02:54, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de DeuxEx » 22 Oct 2018, 00:43

Jimmy Darmody scrie:
DeuxEx scrie:
21 Oct 2018, 18:21
Jimmy Darmody scrie:Nici nu mai conteaza ce vor face diseara, sincer.....dar pana la urma daca si acum ia bataie....e clar....
Tu ai impresia ca ii mai pasa cuiva de rezultat? Daca si acum luam bataie, asta e. Oricum mi se rupe!

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Ti se rupe tie cum mi se rupe si mie...doar demonstreaza ca actuala echipa este de [cenzurat] si au doar basini in cap usteag ucv
Ti-ai înghițit cuvintele? Ti-ai cerut scuzele de rigoare?

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Jimmy Darmody » 22 Oct 2018, 00:45

Acel autogol din minutul 8 si penalty ratat in minutul 88 au aratat ca lui Ilie Balaci ii pare rau ca a parasit CRAIOVA :((

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Jimmy Darmody » 22 Oct 2018, 00:48

Nu am ce scuze sa imi cer ca nu eu joc pe mii de euro :))) este datoria lor,ei primesc...eu platesc...sesizezi diferenta?

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Jimmy Darmody » 22 Oct 2018, 00:50

RIP ILIE BALACI !

Închis