[Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in acest meci cu FCSB?

Poll ended at 19 Oct 2018, 23:45

Luam 3 puncte mari, spargem gheata!
22
69%
Egal, nu putem mai mult
3
9%
Luptam ca niciodata, luam bataie ca intotdeauna
7
22%
 
Total votes: 32

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Neagu.djuvara » 22 Oct 2018, 00:50

Sa nu exageram si sa spunem ca a fost un blestem.Doar un blocaj psihic generat de presiunea data de meciurile directe din ultimii 16 ani.Speram ca am scapat definitiv de acest complex.Fcsb in meciurile cu noi venea cu relaxarea aceea de echipa din start invingatoare,iar noi cu presiunea uriasa a echipei mereu invinse.In ultimii ani am pierdut meciurile cu ei la nivel psihologic,si nu "stand capra" cum au speculat unii.

JustME

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de JustME » 22 Oct 2018, 02:06

_BGD_ scrie:
22 Oct 2018, 00:42
Azi a trebuit să moară un om, și nu orice fel de om, ca să câștigăm și noi împotriva oilor. Prea scump plătită această victorie, luați-o înapoi dar dați-ni-l pe Nea Ilie.

apld apld apld

m-am bucurat ca un copil pentru aceasta victorie insa, lejer, as da inca 16 ani din viata fara victorie impotriva alora dar sa il avem pe Ilie Balaci, Minunea noastra Blonda, iarasi printre noi. of, Doamne... :mad:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Bobby » 22 Oct 2018, 02:44

In acesti 16 ani i-am pierdut pe Ilie, pe Tilihoi, pe Stefanescu, pe Corneliu Stroe, pe Crisan...

Am vazut si repriza a doua, inregistrata - o schimbare mult in bine a jocului si atitudinii. Koljic a facut un meci bun - gol de atacant de rasa. Pacat de penalty-ul prost batut...Probabil ca Fedele era rezerva daca Cicaldau nu era suspendat. Asa a vrut destinul - sa joace ieri si sa marcheze.

Cineva scria pe forum acum citeva zile ca speranta in acest joc sta in jucatorii noi veniti - care nu au dezvoltat un complex FCSB. Uite ca marcatorii au fost chiar jucatori noi veniti.

Mi-a fost teama de un nou esec la scor acasa dupa prima repriza. Ar fi fost o mare rusine. Nu stiu de ce ai nostri au intrat asa prost in meci. Felicitari antrenorilor si jucatorilor ca au intors meciul si au cistigat !

O zi si un meci thriller - FCSB marcheaza chiar in minutul 8 ! jucam prost, intoarcem scorul in repriza a doua si ratam un penalty care ar fi putut incheia jocul mai devreme. Echipa asta ne imbolnaveste pe toti - si nu de ieri, de azi.

Un meci de poveste, pe care nu am mai rezistat sa-l vad live - in a doua repriza.

Parca nu-mi vine sa cred ca Ilie s-a dus. S-a dus in zi de meci mare, dupa ce statuse in anturajul echipei in ultimele zile.
Last edited by Bobby on 22 Oct 2018, 02:57, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Bobby » 22 Oct 2018, 02:53

Declaratie onoranta a lui Mangia dupa meci : "Avem ce ne trebuie, atmosfera la meciuri este excelentă. Doar pe 3-4 stadioane din Italia mai găseşti o astfel de atmosferă”.

Mangia a ramas acelasi om elegant spunind ca meciul a fost cistigat de Ilie. Fara cuvinte.

Multumiri Ilie pentru ce ai facut cu echipa in aceasta saptamina - se pare ca ai discutat cu jucatorii, cu antrenorii...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de blixa » 22 Oct 2018, 04:57

Nu m-am uitat la meci. Pe Balaci am deschis ochii, el imi doream sa fiu. Nu stiu daca-mi mai pasa de rivalitati. Acum, sigur nu! Ma uitam la fotbal pentru Balaci, Crisan si Stefanescu. Abia apoi pentru echipa. Asa era copilaria mea. El mi-a fost nazuinta, pavaza si identitate. Radacinile mele au crescut in timpul lor.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Bobby » 22 Oct 2018, 11:59


LiviuB

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de LiviuB » 22 Oct 2018, 12:22

cifrele arata o victorie total meritata. si intr-adevar, meciul a fost castigat la mijloc. acolo a fost impins jocul in jumatatea stelei. in prima repriza, mi-a fost teama ca se va repeta scenariul, stelisti profita din nou de o stare latenta a jucatorilor nostri si marcheaza. plus norocul lor din toate meciurile - acum au beneficiat de un autogol. se vedea presiunea pe jucatorii nostri, greseau pase sau preluari simple, plus ca din orice clinci, mingea sarea la ei.
dupa ce s-a facut 1-1, la inceput mi-am zis ca tot o sa pierdem, au fost multe mecuri in care am egalat si ne-au batut apoi. dar dupa minutul 60 am devenit sigur ca o sa batem cu 2-1, de altfel, eram convins ca ratam 11m pentru scorul trebuia sa fie 2-1 :).
ma bucur ca Balaci a fost onorat asa cum trebuie

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de malus dacus » 22 Oct 2018, 12:32

https://m.digisport.ro/bloguri/dan-filo ... vei-543241
...nu suport digi, dar imi place cum a scris baiatul asta...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Neagu.djuvara » 22 Oct 2018, 12:56

Bobby scrie:
22 Oct 2018, 02:44
In acesti 16 ani i-am pierdut pe Ilie, pe Tilihoi, pe Stefanescu, pe Corneliu Stroe, pe Crisan...

Am vazut si repriza a doua, inregistrata - o schimbare mult in bine a jocului si atitudinii. Koljic a facut un meci bun - gol de atacant de rasa. Pacat de penalty-ul prost batut...Probabil ca Fedele era rezerva daca Cicaldau nu era suspendat. Asa a vrut destinul - sa joace ieri si sa marcheze.

Cineva scria pe forum acum citeva zile ca speranta in acest joc sta in jucatorii noi veniti - care nu au dezvoltat un complex FCSB. Uite ca marcatorii au fost chiar jucatori noi veniti.

Mi-a fost teama de un nou esec la scor acasa dupa prima repriza. Ar fi fost o mare rusine. Nu stiu de ce ai nostri au intrat asa prost in meci. Felicitari antrenorilor si jucatorilor ca au intors meciul si au cistigat !

O zi si un meci thriller - FCSB marcheaza chiar in minutul 8 ! jucam prost, intoarcem scorul in repriza a doua si ratam un penalty care ar fi putut incheia jocul mai devreme. Echipa asta ne imbolnaveste pe toti - si nu de ieri, de azi.

Un meci de poveste, pe care nu am mai rezistat sa-l vad live - in a doua repriza.

Parca nu-mi vine sa cred ca Ilie s-a dus. S-a dus in zi de meci mare, dupa ce statuse in anturajul echipei in ultimele zile.
Dupa prima repriza ai fi putut jura ca ne dau cu terenu-n cap.Victoria a venit asa dupa doua super executii nu dupa un joc elaborat.Jocul nostru sufera,jucam incet,previzibil,pierdem mingi usor la mijlocul terenului,dam pase simple aiurea.Poate ca si ceea ce s-a intamplat in jurul lor i-a apasat,nu intamplator jucatorii straini au marcat golurile.Dintre jucatorii romani Mihaila a fost cel mai bun,excelent joc a facut.Are nevoie de mai multa forta,in rest are de toate.

LiviuB

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de LiviuB » 22 Oct 2018, 13:27

unde draq nu a fost joc elaborat? executiile alea au venit in urma unor faze bine lucrate, cu jucatori intercalati intre liniile adversarului. si din prima repriza, daca scoti primele 15 minute, la ce au fost superiori cei de la fcsb?

iuli

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de iuli » 22 Oct 2018, 13:30

unii merita injurati,genul astuia de jigneste memoria unui mare roman,dar momentul impune respect.toate la timpul lor.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de cortinadampezzo » 22 Oct 2018, 13:59

Lider. Cat timp Mitrita isi pastreaza calmul si coordoneaza echipa din teren luptam pana in ultimul minut. Vezi cum a gestionat faza cu galbenul lui Briceag sau vezi reactia lui dupa conflictul Mihaila-Benzar.
Atunci cand Mitrita isi pierde rabdarea, incepe sa injure si nu este concentrat, echipa nu merge !

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Neagu.djuvara » 22 Oct 2018, 14:42

LiviuB scrie:
22 Oct 2018, 13:27
unde draq nu a fost joc elaborat? executiile alea au venit in urma unor faze bine lucrate, cu jucatori intercalati intre liniile adversarului. si din prima repriza, daca scoti primele 15 minute, la ce au fost superiori cei de la fcsb?
Au luptat admirabil aseara,dar jocul nostru a fost modest,cu exceptia a 15-20 de minute.Ma asteptam sa vad un joc mai inchegat.Speram ca la meciul cu astra jocul sa arate mai bine.

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 22 Oct 2018, 15:28

eu cred ca sezonu asta am castigat un jucator si anume Mihaila,cat de mult a putut sa alerge copilu asta aseara pe mine 1 ma inpresionat si a alergat cu folos nu ca musca fara cap.Trebuie sa ramana cu picioarele pe pamanat sa munceasca incontinuare si va avea de castigat in viata,deja la facut uitat pe obositu de Burlacu.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de _BGD_ » 22 Oct 2018, 16:04

Povestea un coleg de facultate azi că are un prieten care a pus un bilet la meciul de aseară cu 100 RON pe olx, a stabilit cu clientul unde și când să se întâlnească... surpriză: jandarmeria :)). 10 milioane amendă. KARMA 🤣🤣🤣

Închis