[Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Universitatea Craiova vineri, la Giurgiu?

Poll ended at 26 Oct 2018, 22:30

Castiga, 3 puncte, incepem sa legam victoriile
25
81%
Egal, un punct bun in economia sezonului
3
10%
0 puncte, nea Gigi e mai bun ca Devis
3
10%
 
Total votes: 31

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 26 Oct 2018, 22:59

Huooo! Sa plece Mangia! Sa-i ia pe toti!
Sa vina nea Gigi! Huoo, Rotaru!
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

PS: unde sunteti, mah, aia, cu nea Gigi?! :)-
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 26 Oct 2018, 23:00

Avem echipă!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 26 Oct 2018, 23:00

Am trecut si peste prejudecata cu Brad Pitt.Meeci foarte bun.Suntem la turatie maxima si aratam bine de tot.Forza Stiintza.Mitrita man of the match si un adevarat lider.Toata echipa a fost ecelenta azi.Asa e la Craiovaaaaaa!!

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 26 Oct 2018, 23:00

Avem antrenor!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 26 Oct 2018, 23:01

florinkeke scrie:
26 Oct 2018, 23:00
Am trecut si peste prejudecata cu Brad Pitt.Meeci foarte bun.Suntem la turatie maxima si aratam bine de tot.Forza Stiintza.Mitrita man of the match si un adevarat lider.Toata echipa a fost ecelenta azi.Asa e la Craiovaaaaaa!!
Sa vezi cum revii tu la sentimente mai vechi daca ne arbitreaza vreodata cu oile...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 26 Oct 2018, 23:02

Avem suporteri!
Plecăciune băieților care au făcut deplasarea la Giurgiu! Stimă și respect!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 26 Oct 2018, 23:02

Local 2 frate. I-am subordonat grav pe Astra. Sper sa o tinem tot asa.
Victorie in cupa, victorie la Iasi si victorie cu stadion plin cu Sepsi. Vine colegul din UK si poate ramane acasa de dragul baietilor.
Bravo baietii!

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 26 Oct 2018, 23:04

florinkeke scrie:
26 Oct 2018, 23:00
Am trecut si peste prejudecata cu Brad Pitt.Meeci foarte bun.Suntem la turatie maxima si aratam bine de tot.Forza Stiintza.Mitrita man of the match si un adevarat lider.Toata echipa a fost ecelenta azi.Asa e la Craiovaaaaaa!!
Tot ne arsa la Alibec,merita rosu la intrarea accea.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

LiviuB

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 26 Oct 2018, 23:05

zschortau scrie:
26 Oct 2018, 23:00
Avem antrenor!
Asta mi se pare si mie. Am dominat total echipa de pe locul 3 la ea acasa. Ma bucur ca am avut incredere in Mangia cand foarte multi il voiau plecat. Si merita

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 26 Oct 2018, 23:10

Un meci bun, in care gazonul a fost aliatul nostru. Doamne, cat conteaza un gazon bun! Sper sa realizeze si astia de la Craiova faptul ca mizeria aia de gazon e adversarul nostru in fiecare meci!
Tin sa remarc prestatia lui Mitrita! A disparut jucatorul egoist din meciurile trecute! Se pare ca disparitia lui Ilie Balaci dintre noi l-a marcat foarte mult si a scos la suprafata superfotbalistul.
Dupa cum vorbeam si cu baietii la Donna, meciul cu FCSB-ul va fi definitoriu pentru acest campionat. Incepusem sa sper inca din aceasta vara, dar ultimele 2 meciuri mi-au demonstrat faptul ca vrem si putem sa luam acest campionat.
Desi o sa vi se para ciudat, eliminarea lui Alibec in primul minut al acestui meci ar fi transformat aceasta victorie intr-una comuna pentru noi, fara o prea mare valoare (cu exceptia celor 3 puncte din clasament!).
Asa, putem sa fim mandri de jucatorii Științei pentru ca au batut Astra intr-un meci 11 vs 11, cu 3-0, in deplasare. Si au urcat MERITAT pe locul 2!
Indrazniti sa credeti in aceasta echipa, prieteni!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 26 Oct 2018, 23:16

Koljic a fost cel mai bun jucator al nostru.Mezza coli foarte bun.Donkor foarte bun si el.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 26 Oct 2018, 23:38

Baietii nostri care au facut deplasarea la Giurgiu!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de fcdm3 » 26 Oct 2018, 23:39

Bravo, baieti! O repriza a doua excelenta! Exact cum s-a intamplat si cu FCSB!
Am ramas uimit sa vad cum se legau pasele la mijlocul terenului intr-o mare parte din repriza a doua! In sfarsit am vazut siguranta in aparare (Astra n-a avut nicio ocazie clara!), mijlocul a fost foarte bun iar atacul foarte periculos! Efectiv toti jucatorii au jucat bine repriza a doua! Mitrita + Koljic au marcat 16 goluri, cat toata echipa Astrei! Koljic, fabulos: 7 goluri din 7 meciuri! Nu s-a mai intamplat pana acum ca un nou venit la Craiova sa aiba o asemenea cota! Donkor, de netrecut! Mitrita, travaliu urias: recupera mingi aproape de propria poarta in min. 89! Fedele si Cicaldau, stapanii mijlocului teren! Mihaila, va ajunge mare, daca va continua asa! Meza Collli, cand se va integra in echipa si va fi 100%, va fi mult peste Baluta, o sa vedeti!
Craiova a demonstrat ca poate bate orice echipa cu pretentii din campionat (3-0 cu Astra, 2-1 cu FCSB, 3-0 cu Dinamo, 2-0 cu Viitorul si putea s-o bata si pe CFR dar s-a terminat 0-0, dupa un penalty ratat).
De asemenea, ma bucura ca in studioul Digi e doliu! Vali Moraru si Dinu Vama sunt morti de oftica! Ce mizerii de oameni! Pentru ei, craiovenii au avut noroc ca Astra a jucat foarte slab, nu ca au jucat ei f. bine! Iar Multescu, pe care multi de aici il doreau la Craiova, vorbeste in dodii, ca arbitrul trebuia sa le dea un penalty!
De comentatorii de la Digi, ce sa mai zic? Idiotii, se amuzau ca Alibec i-a taiat nasul si buza cu crampoanele lui Kelic in secunda 15!!! Faza la care arbitrul trebuia sa acorde direct rosu, nu galben dupa 1 minut!

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 26 Oct 2018, 23:41

Donkor foarte bun dupa parerea mea, uneori poate prea sigur pe el. Bărbuț trebuie încurajat si folosit in momentele cheie pe care, evident, doar antrenorul le stie, deci aici merg pe mana lui Mangia, daca el considera ca merita sa fie titular sau intre pe parcurs, inseamna ca stie de ce. Pana acum i-a iesit.
Despre Koljic, ce mai poate fi spus, sa continue tot asa ca o face bine. Mitrita a facut un meci foarte bun si, cu siguranta poate mult mai mult. Asteptam sa revina la forma lui buna. Mateiu munceste mult acolo la mijlocul terenului, foarte bine ii iasa pana acum. Imi place aceasta echipa. Sper si cred ca vor face meciuri bune in acest campionat.
Din punctul meu de vedere, Mangia este antrenor, chiar daca unii la un meci mai slab îi vor demisia, trebuie mers pe mana lui. Pana la final. Felicitari echipei!

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de fcdm3 » 26 Oct 2018, 23:47

Statistica de pe SOCCER24 ne arata dominarea clara a jucatorilor nostri:
Suturi (pe poarta): 8-15 (3-9)
Mingi salvate de portari: 6-3
Faulturi: 18-12
Cartonase galbene: 1-0

Închis