[Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revine Stiința din nordul Moldovei?

Poll ended at 26 Noi 2018, 18:59

3 puncte mari, ne menținem sus
19
70%
1 punct, smuls adversarului
4
15%
0 puncte, cu mana goala
4
15%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Noi 2018, 00:19

In campionatele cu play off, cine a terminat camionatul regulat pe primul loc a cistigat titlul.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 27 Noi 2018, 00:21

DeuxEx scrie:
27 Noi 2018, 00:17
Lupta pentru titlu nu a inceput inca si deja unii o vedeti pierduta...
Ohohoo, nici macar incalzirea nu s-a facut pentru titlu, mai sunt foarte multe etape( punand la socoteala si play-offul), in care se pot intampla foarte multe.
Chiar nu sunt suparat dupa acest meci, am dovedit ca putem avea aceea daruire de care avem nevoie, noi trebuie sa ii impingem de la spate duminica sa joace asa din primul minut. Hai, Stiinta!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 27 Noi 2018, 00:23

Bobby scrie:
27 Noi 2018, 00:05
Neagu.djuvara scrie:
26 Noi 2018, 23:16
Bobby scrie:
26 Noi 2018, 22:54
Nu avem lot, antrenori si conducatori de club cu amplitudine de campioni. Sugerez ca in viitor, cind mai imprumutam jucatori, sa incepem meciul cu echipa care foloseste jucatorul nostru de la 0-1.

Va fi foarte greu sa mai prindem podiumul anul acesta, zic eu.

Sfatul meu e sa mai taiem din cheltuieli, sa mai vindem unul-doi jucatori ca acest club sa supravietuiasca. Nu are rost sa ma cheltuim banii pe obiective marete - mai mult nu se poate cu ceea ce avem.

Joc bun in repriza a doua - sper sa nu ne facem de ris acasa cu Calarasi.
Clar, n-avem lot sa castigam campionatul,dar nu trebuie nici sa trecem.in partea cealalta si sa ne gandim ca putem.rata podiumul.Noi ca sa castigam campionatul,avem nevoie de 2 3 jucatori de anvergura,dar aia costa sute de mii-milioane.Clubul nu plateste sume mari pentru jucatori.E clar ca orice loc mai jos.de.locul 3 ar fi un esec total,considerand ca anul trecut am.avut o echipa.mai slaba ca anul asta si am luat locul 3.
Avem echipa buna, antrenori buni si liniste la club. Dar totusi ne lipseste ceva fundamental ca sa ne batem la virf in liga 1. Nu e OK ca la conditiile si bugetul Craiovei sa fii la egalitate de puncte cu Gaz Metan Medias.

Eu spun ca Viitorul pare mai pregatita de locul 3 - parca are ceva in plus fata de noi; tot timpul vind jucatori si tot timpul revin in top. Viitorul pare a avea ceva in ADN care noua ne lipseste. Aerul tare al inaltimilor ne sufoca; la Viitorul si CFR asta nu pare a fi o problema.
E clar ca avem echipa buna.Ne lipsesc vreo 2-3 jucatori cu experienta si cu fizic puternic.Noi nu castigam unele meciuri pentru unii jucatori(barbut,mihaia) nu pot castiga duelurile fizice.Sunt meciuri de genul astuia,in care e nevoie mai mult de lupta decat de tehnicitate.Avem nevoie de jucatori mai buni si mai experimentati in locul lui barbut si mihaila,si un fundas mai bun decat kelic.Ai vazut si tu cum aia de la cfr se bat pentru orice minge,nu te lasa sa respiri.Campionatele se castiga cu multa sudoare si daruire,si mai putin cu tehnicitate.Cei de la viitorul sa stii ca sunt mai bataiosi ca noi.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 27 Noi 2018, 00:43

zeddDarko scrie:
27 Noi 2018, 00:21
DeuxEx scrie:
27 Noi 2018, 00:17
Lupta pentru titlu nu a inceput inca si deja unii o vedeti pierduta...
Ohohoo, nici macar incalzirea nu s-a facut pentru titlu, mai sunt foarte multe etape( punand la socoteala si play-offul), in care se pot intampla foarte multe.
Chiar nu sunt suparat dupa acest meci, am dovedit ca putem avea aceea daruire de care avem nevoie, noi trebuie sa ii impingem de la spate duminica sa joace asa din primul minut. Hai, Stiinta!
Lupta pentru titlu a inceput in etapa 1.S-au pierdut puncte pretioase care o sa cantareasca greu.Echipa care a castigat campionatul in ultimii ani,a stat cam.tot timpul pe locul 1,facand scurte rocade cu locul 2.Anul trecut cfr a stat numai pe locul 1,cu mici exceptii in play-off cand a stat vreo 2 etape pe locul 2.Acum 2 ani la fel in cazul viitorului.La momentul asta cfr e mare favorita.Anul trecut am.fost in aceiasi situatie,tot campionatul am stat pe 3 si n-am reusit o etapa sa stam.pe locul 2.Ce-i drept exista si o exceptie,cand acum 2 ani dinamo a fost la 2 minute de a castiga titlu,in conditiile in care au intrat cu mari emotii in play-off.Au facut un play-off senzational.Daca stai bine sa te gandesti,dinamo era cam de aceeasi valoare cu noi la momentul ala.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 27 Noi 2018, 00:44

Noi nu suntem javrele...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 27 Noi 2018, 06:08

Offff ,mizerabil meci din toate ''unghiurile'' ! Impresia mea este ca am intrat ''pe varfuri'', cu multa teama in acest meci, izvorata poate dintr-un mecanism de protejare alor nostri de teama unor posibile accidentari si l-am terminat asa cum trebuia sa incepem. Bineinteles ar mai fi de adaugat si alte ''elemente'' dar, ce mai conteaza acum ?! Sigur, conteaza faptul daca invatam de aici ca in primul rand aceste meciuri se castiga ''cu atitudine'' din minutul 1 pana la ultimul fluier. Altfel , nu am pierdut nimic, de exemplu mai important pentru mine ar fi fost sa fi castigat meciul cu Neagoe, trupa lui fiind o candidata directa la poff. Atat timp cat mentinem pana la inceperea p-off ecartul intre noi si primul loc de maximum 5 puncte care pot fi anulate in doua victorii directe (iar pentru o echipa care se vrea campioana e obligatoriu sa poata face asemenea rezultate) suntem la mana noastra ,cu conditia sa facem un p-off de senzatie. Iar pentru asta ne trebuie sa ''descoperim'' 1-2 jucatori senzationali in pauza de iarna. In rest, capul sus dragii mei forumisti pentru ca avem de ce, nu va mai jigniti nici intre voi si nici echipa, nu ne mai trebuie mult pentru a deveni FORMIDABILI !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 27 Noi 2018, 06:16

Sunt foarte placut surprins de tonul comentariilor, care, spre deosebire de alte dati dupa o infrangere, reusesc sa vada daruirea si sa aprecieze jocul bun din repriza a doua.

Nu cred ca neaparat Cfr se bat mai mult pentru fiecare minge decat noi, dar sigur nu iau goluri asa stupide ca ala venit dintr-o centrare rabona, data cu incetinitorul, la care ai nostri au stat ca la plaja.
Avem momente in joc in care dispare concentrarea, atat in atac dar si mai grav, in aparare.
Meza Coli da semne bune, cred ca daca e bagat imediat dupa pauza va si incepe sa faca diferenta.

Despre titlu eu cred ca nu e nimic jucat. Normal ca era mai bine sa avem vreo 10 puncte in plus decat sa le fi pierdut aiurea, dar acum ce conteaza este ce urmeaza.
Cfr se poate incurca, de ce nu, sper chiar sa intre intr-o pasa proasta si sa faca o serie de meciuri fara puncte pentru ei, ca de proaste si slabe asa sunt toate. Pentru mine Cfr este o rusine de echipa care omoara fotbalul.
Fcsb au probleme, putem sa ii batem si nu mi se par de speriat.
Mai degraba Viitorul pare o echipa buna si cu joc placut, cam ca noi. M-as bucura pentru ei sa termine pe 2, sub noi, si sa jucam finala cupei pe care tot noi sa o castigam.
Exemplul cu Dinamo de acum cativa ani care a intrat greu in poff si puteau sa termine campioni arata ca se poate.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 27 Noi 2018, 06:24

@Arthur Felicitari pentru mesajele scrise direct in romaneste, efortul si pasiunea ta sunt de apreciat!
La sfarsitul lui mai 2019 ne pregatim sa sarbatorim eventul!
Pana atunci vei fi fluent in romana, si, mai important, in olteneste.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 27 Noi 2018, 07:22

De ce nu am fi jucat ieri cu ei acasa pe o altfel de vreme? Chiar asa a fost an de an,jucam la ei numai iarna...data viitoare cu saniile :))

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 27 Noi 2018, 07:45

Foarte interesanta statistica meciului
Statistica jocului: posesie 35%-65%, ocazii de gol: 6-9, șuturi pe poartă: 4-4, șuturi pe lângă poartă: 2-5, lovituri libere: 14-16, cornere: 0-13, ofsideuri: 1-3, aruncări de la margine: 16-31, intervenții portar: 3-2, faulturi: 15-11, cartonașe galbene: 2-5.
Posesie zdrobitoare, dublul nr de ocazii si 13-0 la cornere.
Dar 0 puncte. Cfr da cate un sut, hai 2, si ia 3 puncte meci de meci.
Mor de ciuda!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 27 Noi 2018, 08:13

Încă odată cred ca intrăm prea relaxați în teren la astfel de meciuri...de multe ori am fost conduși cu echipele mici si nu am mai reusit sa revenim. Totul tine de atitudinea cu care intrăm în meci. Nu este pierdut totul dar ar trebui să nu mai pierdem puncte asa usor. Încă avem șanse la titlu si la cupa. Suntem in grafic și nu trebuie să dramatizam acest eșec de la Botoșani, dar estw nevoie ca toti jucătorii să conștientizeze că doar împreună putem reuși. Avem valoare sa ne batem acolo sus dar cu mai multă atitudine din partea tuturor.

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

iuli

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 27 Noi 2018, 08:28

furt pe fata!atat si nimic mai mult....

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastru » 27 Noi 2018, 08:33

Suntem niste rupatori de oase :)) , jumatate din faulturile noastre au fost de galben , de mult nu am mai vazut un asemenea arbitraj golanesc

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 27 Noi 2018, 08:47

...asa e, ne-au lucrat si arbitrii, inclusiv "tușarii" vorba lui Pinalti si cred ca oricum nu castigam, dar ramane gustul amar dupa atitudinea de domnisoare de la tara din prima repriza...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 27 Noi 2018, 10:19

Paul scrie:
27 Noi 2018, 06:24
@Arthur Felicitari pentru mesajele scrise direct in romaneste, efortul si pasiunea ta sunt de apreciat!
La sfarsitul lui mai 2019 ne pregatim sa sarbatorim eventul!
Pana atunci vei fi fluent in romana, si, mai important, in olteneste.
E bn sa fii optimist,dar pe ce te bazezi cand spui ca luam eventul.Cu totii visam de la titlu,an de an,dar anul asta e imposibil.Tu chiar crezi ce spui,sau doar vrei sa te minti frumos?

Închis