[Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ramanem dupa meciul cu Dunarea?

Poll ended at 02 Dec 2018, 13:36

3 puncte, avem o echipa mult mai buna decat Dunarea
21
88%
1 punct, oaspetii se baricadeaza in aparare
1
4%
0 puncte, intram iar intr-o pasa proasta
2
8%
 
Total votes: 24

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de blixa » 02 Dec 2018, 20:09

un arbitraj scarbos al centralului, care i-a adus pe aia in apropierea portii. tusierii buni, din cate vazui eu. fu greu, dar am controlat meciul.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Bobby » 02 Dec 2018, 20:15

cortinadampezzo scrie:
02 Dec 2018, 20:05
Mateiu la nationala !
De acord !

LiviuB

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de LiviuB » 02 Dec 2018, 20:23

bine ca am batut, o echipa mare castiga si cand joaca prost.
am o intrebare - la poff se sterg cartonasele, nu? pt ca pana atunci o sa ne bazam sacadat pe Mitrita

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Neagu.djuvara » 02 Dec 2018, 20:24

Daca presedintele clubului,a spus ca obiectivul echipei este sa intre in play-off si apoi tot ceea ce face acolo este un bonus,atunci noi ca suporteri trebuie sa fim multumiti de evolutia echipei din seara asta.Eu zic ca e bine,29 de puncte in 16 etape.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de DeuxEx » 02 Dec 2018, 20:25

Paule, nu e deranjant ca am castigat meciul. E deranjant modul in care o mare parte dintre jucatori au tratat meciul! Si ma refer aici in special la jucatorii de nationala, Bancu si Mitrita. Nu se poate ca 75% dintre pasele celor doi sa fie numai unul catre altul. Ma intreb de ce il mai baga Mangia pe Koljic daca astia 2 nu fura in stare in 90 de minute sa ii dea o singura pasa buna in careu! Ma, nu vroiam zece pase - numai una!
Asta imi arata faptul ca Mitrita pune (inconstient sau voit!) titlul de golgheter pe primul plan si nu interesele echipei. Iar Bancu achisează la dorinta colegului de la Nationala.
@LiviuB: da, se reseteaza numaratoarea. Raman, insa, valabile suspendarile (daca un jucator a luat cartonas rosu in ultima etapa din sezonul regulat, va fi suspendat in primul meci din play-off/play-out. Cel putin, asa stiam ca se face...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de lory69 » 02 Dec 2018, 20:28

Liviu,in play-off se sterg cartonasele...

LiviuB

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de LiviuB » 02 Dec 2018, 20:34

mie mi s-a parut Cicaldau modest astazi, cred ca ar merita titularizat Fedele. da mai multa siguranta echipei. Mateiu e punct fix, dar Cicaldau ar trebui sa aiba un randament mai bun. de asemenea, Mitrita ar trebui sa caute sa nu mai cada atat de usor. daca vrea sa ajunga la un nivel superior va trebui sa caute sa lupte mai mult.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de malus dacus » 02 Dec 2018, 20:39

...chinuit, nechinuit, sunt 3 puncte. Vreau victorii chinuite cu echipe de-astea de la tara si astept play-off-ul cu incredere...

LiviuB

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de LiviuB » 02 Dec 2018, 20:40

ia uite cum pun umarul arbitrii la fcsb....

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Neagu.djuvara » 02 Dec 2018, 20:44

LiviuB scrie:
02 Dec 2018, 20:34
mie mi s-a parut Cicaldau modest astazi, cred ca ar merita titularizat Fedele. da mai multa siguranta echipei. Mateiu e punct fix, dar Cicaldau ar trebui sa aiba un randament mai bun. de asemenea, Mitrita ar trebui sa caute sa nu mai cada atat de usor. daca vrea sa ajunga la un nivel superior va trebui sa caute sa lupte mai mult.
Liviule,n-avem jucatori seriosi,degeaba visam.noi la cai verzi pe pereti cu echipa asta.Degeaba e mitrita mingicar daca e neserios.Cicaldau,doar numele de el.Asta-i fotbalist de 1 milion de euro, care nu face un dribling,nu scoate 1 2 jucatori din joc?

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de sorinyki » 02 Dec 2018, 20:56

Si daca nu avem arbitri! Uite Hotogan rosu pt Medias, noi cu Botoseii 2 penalturi neacordate, ne ingalbenii ala astazi, si tot asa

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Paul » 02 Dec 2018, 21:08

DeuxEx scrie:
02 Dec 2018, 20:25
Paule, nu e deranjant ca am castigat meciul. E deranjant modul in care o mare parte dintre jucatori au tratat meciul! Si ma refer aici in special la jucatorii de nationala, Bancu si Mitrita. Nu se poate ca 75% dintre pasele celor doi sa fie numai unul catre altul. Ma intreb de ce il mai baga Mangia pe Koljic daca astia 2 nu fura in stare in 90 de minute sa ii dea o singura pasa buna in careu! Ma, nu vroiam zece pase - numai una!
Asta imi arata faptul ca Mitrita pune (inconstient sau voit!) titlul de golgheter pe primul plan si nu interesele echipei. Iar Bancu achisează la dorinta colegului de la Nationala.
@LiviuB: da, se reseteaza numaratoarea. Raman, insa, valabile suspendarile (daca un jucator a luat cartonas rosu in ultima etapa din sezonul regulat, va fi suspendat in primul meci din play-off/play-out. Cel putin, asa stiam ca se face...
Eu ma indoiesc ca Bancu si Mitrita nu il joaca pe Kolijc iar Mitrita vrea sa fie golgheter cu orice pret. Adu-ti aminte golul 3 de la Iasi. Cred ca pur si simplu lor le ies pasele scurte in banda mai usor, iar Kolijc nu a fost demarcat pentru ca stat Seroni pe el mereu, astfel incat a pierdut cam toate angajarile, in special la cap.
Iar la Mitrita se vede foarte clar ca e timorat, ori dau toti in el si e ok, merge, ori daca cumva indrazneste sa cada ii dau galben. Nu conteaza ca e dezechlibrat sau lovit, trebuie sa nu cada, si in niciun caz sa zica ceva ca e mancat. Si daca scapa de crampoane sau arbitrii, nu are cum sa scape de vigilenta propriilor suporteri care il injura foarte creativ. Cred ca trebuie sa fie greu in locul lui. Toata lumea cum ar veni s-a lamurit despre el, gata, e un distrus. Eu chiar ma certai, a doua oana in acest sezon, cu un “suporter” care fu foarte preocupat sa ii injure absolut tot meciul pe Mitrita si pe Bancu.
In momente dificile oamenii trebuie incurajati nu huiduiti si injurati. Eu asa cred. Sunt convins ca joaca toti pentru echipa. Nu ajungea Kolijc al doilea marcator daca nu era jucat, la multe goluri cu assisturi chiar de la Mitrita. Numai ca ne-au citit astia care fac doar anihilare.
Pot sa si gresesc, dar ales sa le dau credit si sa ii incurajez. Judecatile de valoare si eventualele fracturi de familie dintre jucatori, despre care eu sunt convins ca nu exista, le las in seama lui Mangia ca ma gandesc ca s-o pricepe mai bine, altfel ar avea de unde sa aleaga Rotaru, ca e pe bani.

LiviuB

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de LiviuB » 02 Dec 2018, 21:17

Cicaldau e un jucator f bun si merita bani dati pe el. nu imi plac fazele astea de dupa un meci ca nu merita banii, ca nu joaca nimic. orice jucator poate sa aiba o perioada mai slaba, cu atat mai mult jucatorii tineri. La fel si Bancu s cu Mitrita, nu imi place sa vad asemenea chestii scrise despre ei, cred ca merita mai mult respect din partea noastra.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Paul » 02 Dec 2018, 21:20

Neagu.djuvara scrie:
02 Dec 2018, 20:44
LiviuB scrie:
02 Dec 2018, 20:34
mie mi s-a parut Cicaldau modest astazi, cred ca ar merita titularizat Fedele. da mai multa siguranta echipei. Mateiu e punct fix, dar Cicaldau ar trebui sa aiba un randament mai bun. de asemenea, Mitrita ar trebui sa caute sa nu mai cada atat de usor. daca vrea sa ajunga la un nivel superior va trebui sa caute sa lupte mai mult.
Liviule,n-avem jucatori seriosi,degeaba visam.noi la cai verzi pe pereti cu echipa asta.Degeaba e mitrita mingicar daca e neserios.Cicaldau,doar numele de el.Asta-i fotbalist de 1 milion de euro, care nu face un dribling,nu scoate 1 2 jucatori din joc?
De ce e neserios? Da nu exemplu de neseriozitate azi te rog. Intelegi ca daca cineva I’ll dezechilibreaza, chiar daca nu e fault, poate fi dificil sa nu cada?
Florin Tanase e un simulant, dar nu el pateste ceva pentru circaraie. Au reusit in schimb sa il anihileze pe Mitrita, cu crampoanele, cu arbitrii sau cu etichetarile de experti pretentiosi din partea tuturor.
Din punctul meu de vedere e un moment trist. Cred ca au fost meciuri in care ne-a aratat virtuozitate, si ca e nu jucator special. Dar noua ne trebuie seriozitate, nicidecum spectacol.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de DeuxEx » 02 Dec 2018, 21:22

Paule, ma repet... Nici macar o singura pasa nu ii dadura azi. Una! Si nu ca nu ar fi avut cand...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis