[Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte aduce Stiinta din "Groapă"?

Poll ended at 16 Dec 2018, 13:01

3 puncte, e timpul sa punem capat perioadei fara victorii pe terenul javrelor
20
77%
1 punct, javrele sunt greu de batut
5
19%
0 puncte, "reusim" sa-i inviem si pe astia
1
4%
 
Total votes: 26

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 16 Dec 2018, 00:31

eu consider ca daca vrem sa urcam mai sus de locul 3 inseamna sa schimbam profilul psihologic si reteta financiara. suntem cam romantici. ne trebuie si niste jucatori puternici si pragmatici. trebuie sa urcam o treapta. pana la nivelul locurilor 1-2 din campionat e doar o jumate de treapta. e cazul sa tintim mai sus si sa urcam o treapta intreaga.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 16 Dec 2018, 00:34

Neagu.djuvara scrie:
15 Dec 2018, 23:52
LiviuB scrie:
15 Dec 2018, 23:12
Din pacate, in acest meci, au stricat tot ce au facut bun in intregul an. Dupa acest meci, nu vreau sa il vad pe niciunul dintre ei. Stiau ce inseamna acest meci, si ei l-au tratat cu indiferenta. Imk cer scuze tuturor cu care am fost in contradictoriu in acest an.... nu pot sa ii mai apar, antrenorul si jucatorii au fost penibili
N-ai de ce sa-ti ceri scuze,e normal sa te contrazici(in termeni civilizati) pe acest forum,ca doar de aia exista.Esti suparat pentru ca ai asteptari nerealiste de la echipa asta.Parcursul echipei era previzibil.Ce-am.facut in anii trecuti,facem si anu asta:"ne umflam ,dupa care la final ne dezumflam".Acum vreo 3 ani,se umflau in pene ca au 19 meciuri fara infrangere,si la final ce sa vezi,rateaza play-offul.Era primul an in care se juca sistemul cu play-off-play-out,cu cartu si sandoi antrenori.
ala a fost ultimul an cu 18 echipe. anul urmator a fost primul cu sistemul actual. capul in pamant , asta e umilinta. sa te bata o echipa de desculti cand tu visezi la titlu, chipurile
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 16 Dec 2018, 00:44

Alishor scrie:
16 Dec 2018, 00:34
Neagu.djuvara scrie:
15 Dec 2018, 23:52
LiviuB scrie:
15 Dec 2018, 23:12
Din pacate, in acest meci, au stricat tot ce au facut bun in intregul an. Dupa acest meci, nu vreau sa il vad pe niciunul dintre ei. Stiau ce inseamna acest meci, si ei l-au tratat cu indiferenta. Imk cer scuze tuturor cu care am fost in contradictoriu in acest an.... nu pot sa ii mai apar, antrenorul si jucatorii au fost penibili
N-ai de ce sa-ti ceri scuze,e normal sa te contrazici(in termeni civilizati) pe acest forum,ca doar de aia exista.Esti suparat pentru ca ai asteptari nerealiste de la echipa asta.Parcursul echipei era previzibil.Ce-am.facut in anii trecuti,facem si anu asta:"ne umflam ,dupa care la final ne dezumflam".Acum vreo 3 ani,se umflau in pene ca au 19 meciuri fara infrangere,si la final ce sa vezi,rateaza play-offul.Era primul an in care se juca sistemul cu play-off-play-out,cu cartu si sandoi antrenori.
ala a fost ultimul an cu 18 echipe. anul urmator a fost primul cu sistemul actual. capul in pamant , asta e umilinta. sa te bata o echipa de desculti cand tu visezi la titlu, chipurile
Nu,nu,te inseli.Cu un an inainte de a veni multescu,cand a castigat astra titlu,s-a jucat tot in sistem play-off.In anul in care n-am fost capabili sa castigam nici play-outul.A castigat iasi cu nicolo napoli si s-au dus in europa league.Ideea este ca nu s-a schimbat mentalitatea de acum 3 ani,nu conteaza ca a fost sau nu sistem.play-off-out.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 16 Dec 2018, 00:55

SergyuR scrie:
16 Dec 2018, 00:45
Dezamăgit, frustrat pentru ca era momentul nostru. Și i-am înviat. Am fost superbi în peluza o repriza. Și apoi ne-am făcut de ras mai rău decât jucătorii. E doar părerea mea, știu ca voi considerați ca meritau toate mistourile făcute dar sa le întorci spatele când vin la gard. Ok, nu ii aplauzi, nu faci nimic. Dar nu le întorci spatele. Nu prea am mai văzut asa ceva... Neagra zi, cred ca cea mai neagra de când am am retrogradat prima oara pe giulesti.
De acord cu tine, doar ca exagerezi putin. Cu toate astea ti se pare normal ca Mitrita a auzit ca l-a apostrofat unul de la noi (nu sunt de acord cu injuratul jucatorilor) imediat dupa ce a tras un sut de tot rahatul si a inceput sa faca semne spre peluza? Cum vere sa auzi ca tipa unul din peluza la adresa ta daca tu esti concentrat la meci?

P.S. Just, nu ma injura, Mitrita e valoros, dar nu e indeajuns de istet pentru a'si da seama ca nu va ajunge fotbalist mare cu atitudinea asta (din teren si din afara lui).

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 16 Dec 2018, 01:02

...asta e mai grav decat orice. Speram la o galerie cu mentalitate si chiar parea. Refuz sa cred ca au actionat toti de-acolo la unison la faza cu spatele...

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 16 Dec 2018, 01:54

Absolut de acord, Sergiu. Chiar daca nucleul Sezione e destul de harsit, peluza in ansamblul ei a fost naiva si victima a propriilor asteptari si iluzii. Nu doar jucatorii trebuie sa creasca si sa aiba atitudine de invingatori.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Dec 2018, 02:49

SergyuR scrie:
16 Dec 2018, 01:06
Noi le-am intors spatele la primul moment foarte nasol. Nasoale am mai avut, asta a fost cel mai nasol. Rusinos probabil, foarte dureros pentru toata lumea. In fine, nu mai scriu, e doar o parere personala, asa s-a considerat ca este atitudinea corecta. Pentru mine a fost primul moment cand nu am fost mandru de peluza noastra.
Sergiule, aici te contrazic. Indiferent de rezultat, de scorul din teren (vezi acel 2-5 cu FCSB la Severin...), toata lumea le-a fost alaturi. Dar totul are o limita! Mie mi se pare o lipsa totala de bun simt sa vina 1000 de suporteri dupa tine la Bucuresti, la -2 grade, cod portocaliu de ninsori, pe stadionul adversarului etern, iar tu sa NU JOCI NIMIC!
Sa nu ai tu o faza mai rasarita tot meciul, sa nu joci nimic 90 de minute! Nimic! Râși! Asta au fost in seara asta - niste clowni imbracati in tricoul Craiovei, care au avut un singur scop comun in acest meci: sa termine cat mai repede cele 90 de minute ale meciului si sa fuga la caldura!
Cum ai fi vrut sa fie tratati cand au fentat fotbalul 90 de minute? Sa ii consolam? Sa le cantam imnul? Pai astia nu merita asa ceva!
In seara asta problema nu a fost ca nu s-a putut. Nu, nu! In seara asta problema a fost ca nu s-a vrut! Iar asemenea persoane nu merita ovatii, aplauze sau respect din partea voastra, a celor care ati fost acolo cu ei, in "Groapa". Nu merita decat sa le intorci spatele pentru ca nu au facut altceva decat sa fenteze fotbalul!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Dec 2018, 03:48

Statistica meciului :

Posesie: 49%-51%, ocazii de gol: 4-7, șuturi pe poartă: 3-3, șuturi pe lângă poartă: 1-4, lovituri libere: 10-5, cornere: 6-6, intervenții portar: 3-0.

Dinamo a avut 3 suturi pe poarta, 3 goluri !

JustME

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 16 Dec 2018, 04:19

White&Blue scrie:
16 Dec 2018, 00:55
De acord cu tine, doar ca exagerezi putin. Cu toate astea ti se pare normal ca Mitrita a auzit ca l-a apostrofat unul de la noi (nu sunt de acord cu injuratul jucatorilor) imediat dupa ce a tras un sut de tot rahatul si a inceput sa faca semne spre peluza? Cum vere sa auzi ca tipa unul din peluza la adresa ta daca tu esti concentrat la meci?

P.S. Just, nu ma injura, Mitrita e valoros, dar nu e indeajuns de istet pentru a'si da seama ca nu va ajunge fotbalist mare cu atitudinea asta (din teren si din afara lui).
Batrane, nici in gand nu te-as injura. nu cunoastem de prea multa vreme, am vazut o gramada de meciuri impreuna si stiu ca nu esti genul ala de habarnist de internet care se uita la fotbal ca rama-n piatra asteptand momentul potrivit (o infrangere, un egal, un meci mai slab) pentru a-si etala prostia si nepriceperea. cred ca stii bine cat de mult pretuiesc parerile tale o:

sincer nu stiu ce s-a intamplat la meci, nici macar la tv nu am putut sa-l vad, deci nu stiu ce s-a intamplat cu Mitri. acum incerc sa vad un rezumat ceva (eu sper sa gasesc undeva tot meciul) sa-mi dau seama ce naiba s-a intamplat in seara asta.

in ceea ce-l priveste pe Mitri, avem pareri nitel diferite. iti dau dreptate cand spui ca problema lui e la nivel de atitudine dar nu e in sensul ca ii lipseste atitudinea, ca nu se implica, neatentie, ca nu pune suflet in teren, ca are impresii de vedeta etc.

daca as putea sa vorbesc 5 minute cu Mitri si daca as putea sa ii dau un sfat, eu l-as sfaturi (si probabil o sa ti se para ciudat) sa se implice mai putin. sa incerce mai putine lucruri, sa incerce lucruri mai simple, sa nu mai puna atat de multa presiune pe el. sa nu-l mai impovareze atat de mult nereusitele, sa isi doreasca mai putine. e doar parerea mea dar eu cred ca la Mitrita, uneori, apare un blocaj psihic tocmai din dorinta de a face cat mai multe.

Ilie Balaci i-a dat un sfat de aur: distreaza-te pe teren! Mitri, din punctul meu de vedere, e prea incrancenat. stiu ca pare contraintuitiv pt ca multi ar vrea sa-l vada pe Mitri alergand din atac in aparare cum facea Cavani pe vremea cand juca la Napoli. nu e genul asta de jucator, iarasi, e doar parerea mea dar de la Mitrita nu trebuie sa asteptam travaliu, sa il vedem mancand gazonul.

el (si repet ca e pur si simplu parerea mea) trebuie sa inteleaga foarte bine care-s calitatile dar si minusurile sale. el uneori vrea sa faca lucruri care nu ii sunt la-ndemana. nu stiu cum sa explic cu exactitate ce as vrea sa spun, Ilie a spus-o cel mai bine cand l-a sfatuit sa se distreze pe teren.

pe Mitri nu-l ajuta fizicul sa fie jucator de travaliu. n-are gabarit, n-are rezistenta si structura fizica necesara pentru a fi genul asta de jucator. compara-l cu Baluta care era un pachet de muschi. Baluta iti alerga bai nene, desi era tot scund avea alta structura. Baluta era bataios, artagos dar mult mai putin tehnic in comparatie cu Mitrita. ideal ar fi sa ai ambele calitati insa Mitrita e mult mai firav, e mult mai boem, mult mai iute.

Mitri nu are fizicul necesar sa fie bataios si artagos. nu are nici talie si nu are nici musculatura suficient de dezvoltata sa fie gen Baluta. poate o solutie ar fi sa il inchidem in sala de forte sa puna niste muschi pe el :) personal il prefer asa cum e, mai firav dar iute si foarte tehnic.

si ca sa concluzionez postarea asta lunga si plictisitoare, eu cred ca Mitrita va ajunge un fotbalist foarte mare in momentul in care o sa reusasca sa puna in practica ceea ce i-a spus Ilie.. sa se distreze pe teren. eu cred ca la el problema e psihicul, daca ar fi mai puternic dpdv psihic ar da un randament mult mai mare pt ca nu ar mai fi incrancenat, ar fi mult mai multumit de el insusi, nu ar mai lasa nereusitele sa il apese atat de mult. eu cred ca asta inseamna "Distreza-te pe teren!", un psihic puternic care sa-i permita sa fie dezinvolt pe teren. asta cred eu ca incerca Ilie sa-i transmita.

o sa te convingi, Batrane, ca e fotbalist mare cand o sa se intoarca in Italia - de data asta la Napoli - si o sa fie nasul lui Lazio :)(
Last edited by JustME on 16 Dec 2018, 04:43, edited 2 times in total.

JustME

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 16 Dec 2018, 04:32

ah, uitasem. meciul asta stim amandoi foarte bine unde s-a pierdut :) am plecat din tara si te-am lasat acolo sa preiei fraiele, sa aduci eventul in Banie. e greu fara mine Batrane :lol: dar nu-ti face probleme ca dupa infrangerea asta facui si eu niste lobby, dadui niste telefoane :lol: o sa vezi ca la meciul cu Medias se indreapta lucrurile. trebuie sa fii mai incisiv Batrane, trebuie sa dai niste pumni in mese, sa ridici putin tonul. oricum eu am incredere in tine, sunt 100% sigur ca poti sa aduci eventul in Banie! :)(
o sa mai vin si eu din cand in cand in tara sa impingem echipa spre event ucv (si pe Mitri spre Napoli :)( )

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 16 Dec 2018, 05:34

Ba...Posibil sa ai dreptate, posibil sa fie de la incrancenare, dar nu o foloseste in folosul lui si al echipei. Cu toate astea, inca nu pot sa scuz faptul ca a fost atat de atent la tribuna in timpul meciului.
2. Napoli poate sa fie nasul lui Lazio si fara el ( atunci cand e Ciro accidentat :)) ), dar vezi ca daca il duci la Napoli il pui in umbra lui Insigne :P
3. Sunt convins ca nu o sa facem 2 meciuri consecutive proaste, a durut mai tare ca i-am bagat pe astia in joaca si ca am luat atatea galbene meci de meci, iar in meciul asta nimic...baietii nu au pus osul la bataie. Cat despre dat cu pumnul in masa, nu e genul meu, ii las sa ia decizii singuri, omul (in general) trebuie sa fie singurul artizan al alegerilor pe care le face, pentru ca la final doar el e raspunzator de propriile actiuni.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 16 Dec 2018, 05:39

Haideti sa uitam meciul asta si sa trecem la urmatorul nivel , cu gazul TREBUIE sa castigam daca nu vrem sa fim echipa de umplutura in playoff; adevarul este ca am simtit inca din startul meciului ca nu suntem in ghete dar am sperat pentru ca, nu-i asa : ''o echipa mare castiga si cand joaca prost'' ! Nu e cazul nostru inca ! Eu zic ca dusul asta rece ii va motiva f tare pe baieti si o sa vedeti diferenta de mod de abordare in meciul cu gazarii- eu merg pe un 3-0 la pauza ! Problema noastra, a suporterilor, este ca relaxarea asta a venit exact cu echipa care ne-o doream ''ucisa'' in cel mai bestial mod si in cel mai bun moment; dar ce sa vezi, s-a intamplat exact invers. De ce ? Eu cred ca este o problema motivationala la ai nostri si mai cred ca avem un prim unsp'e bunicel dar ce e in spatele acestui prim unsp'e nu prea mai face fata presiunii, vin lipsiti de motivatie, nu sunt jucatori capabili ''sa rastoarne'' un meci atunci cand se apeleaza la ei. Eu cred ca aici se face o diferenta intre o echipa ''la varf'' si una de umplutura, atunci cand ai jucatori de rezerva care sunt capabili pe termen scurt, 15-20 de minute, sa schimbe fata unui meci cand intra. Atunci si titularul simte presiunea dinspre banca de rezerve iar lucrul asta nu poate sa duca decat la progres in jocul echipei.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 16 Dec 2018, 07:48

Rusinos, Mangia trebuie demis, cu un astfel de antrenor o sa termibam oe 4 sau 5.
E important sa scapam repede de Italian, sa-l aducem pe Victor Piturca si sa-l lasam sa aduca 2
-3 jucatori cu care sa abordam returul iar anul viitor sa luptam la titlu.
Anul asta cu dezamagire o spun mai mult de locul 3-4 nu putem.
Mangia trebuie sa plece, ii multumim pt tot, dar Adio

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Dec 2018, 08:14

Bobby scrie:
15 Dec 2018, 23:04
Mangia se temea de Montini inainte de meci - si uite ca Montini a cistigat meciul.
A fost ca o caprioara Montini, nimeni nu l-a marcat. Nici dupa ce a dat un gol, doua, trei ... pana la urma l-a schimbat Rednic
.Apoi Rednic a zis ce stiam cu totii ca va spune "am antrenat la alta Craiova" si uita asa l-am facut antrenor
Chiar si asa Tot facem eventul

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 16 Dec 2018, 09:01

Meci groaznic, din toate punctele de vedere. Trebuie uitat de noi suporterii si invatat ce trebuie din aceasta umilinta de catre jucatori si antrenori.
Echipa a jucat prost si cu alte ocazii, dar nu ca acum, cand practic nu am avut nicio ocazie. Cred ca nici cu Sepsi in tur nu a fost asa rau.
Pica rau acest rezultat mai ales pe fondul unui joc rau de tot.
Sa speram ca joaca altceva cu Gazul. E foarte important.

Închis