[Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte aduce Stiinta din "Groapă"?

Poll ended at 16 Dec 2018, 13:01

3 puncte, e timpul sa punem capat perioadei fara victorii pe terenul javrelor
20
77%
1 punct, javrele sunt greu de batut
5
19%
0 puncte, "reusim" sa-i inviem si pe astia
1
4%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Dec 2018, 13:01

Sambata, 15.12.2018, incepand cu ora 20.00, Universitatea Craiova se deplaseaza pe cel mai urât stadion din Romania, Stefan cel Mare (probabil domnitorul Moldovei se rascoleste in mormant la fiecare joc al javrelor pe acest stadion). Universitatea vine dupa o victorie obtinuta in fata codasei FC Voluntari, 3-1.
Javrele au scos in ultima etapa un 1-1 in compania sibienilor de la FC Hermannstadt.
De la noi este incerta prezenta lui Koljic. De la javre va lipsi Penedo, care a intregit lista jucatorilor pusi pe liber de Rednic.
Ce rezultat credeti ca vom obtine in acest meci? Cu ce prim 11 ar trebui Devis Mangia sa abordeze partida?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 12 Dec 2018, 14:36

Batem si ii umilim. Nu e bine sa dai in cineva cand e jos, dar asta nu se aplica in cazul javrelor spurcate! In general eu nu sunt de acord cu echipele care dau scoruri mari, cred ca daca ai 4-0 de exemplu, ai putea sa incerci doar sa inscrii la spectacol, nu cu orice pret. Insa, din nou, pentru dinamo se poate face o exceptie din punctul meu de vedere, si daca le dam 10 e bine!
Asa ca sper sa avem o prima victorie in groapa dupa foarte multi ani. Vor avea si portar nou fara experienta, e vis ce face Rednic.
Eu sper sa intre Barbut, m-a mirat absenta lui in meciul cu Voluntari, ca practic a fost MVP la Chaijna si nu pare genul care sa oboseasca, dar ce stiu eu pana la urma. Zic asa pentru ca cred ca merita titular in momentul asta.

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de valynet » 12 Dec 2018, 15:03

Anticipez un meci cu multe goluri marcate. Cred ca vom si incasa, dar la final ne vom impune cu un scor gen 3-1, 4-2. Inca suferim in aparare si Dinamo va juca ofensiv, fiind cu cutitul la os. Dar pe contraatac Bancu, Mitrita si Barbut vor fi letali. Singurul lucru de care imi este teama este de cartonasele galbene. Sper ca Mitrita sa isi pastreze calmul si sa nu mai primeasca un nou cartonas care l-ar face indisponibil pentru meciul de miercuri cu Gaz Metan Medias. Ar fi pacat!
Offense sells tickets, Defense wins championships.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Dec 2018, 15:34

Daca vor sa se bata pentru primul loc,obligatoriu trebuie sa invinga,pentru ca fcsb si cfr au meciuri usoare etapa asta.La momentul asta stam bine in clasamentul play-offului,la 2 puncte de cfr si 1 de fcsb.Daca la finalul campionatului regulat ramanem.la aceeasi distanta e bine.Meciul cu dinamo va fi unul deschis,ceea ce ne convine,ne ramane doar sa fim concentrati in fata portii.Fundasii nostri trebuie sa fie atenti la daniel popa,care e cel mai periculos jucator al lor.

le_boc
junior
junior
Mesaje: 48
Membru din: 13 Dec 2006, 18:32

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de le_boc » 12 Dec 2018, 15:40

Neagu.djuvara scrie:
12 Dec 2018, 15:34
Daca vor sa se bata pentru primul loc,obligatoriu trebuie sa invinga,pentru ca fcsb si cfr au meciuri usoare etapa asta.La momentul asta stam bine in clasamentul play-offului,la 2 puncte de cfr si 1 de fcsb.Daca la finalul campionatului regulat ramanem.la aceeasi distanta e bine.Meciul cu dinamo va fi unul deschis,ceea ce ne convine,ne ramane doar sa fim concentrati in fata portii.Fundasii nostri trebuie sa fie atenti la daniel popa,care e cel mai periculos jucator al lor.
FCSB si CFR joaca in deplasare la Botosani si la Viitorul, nu as zice ca sunt meciuri usoare.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 12 Dec 2018, 17:28

...dupa atatea meciuri pierdute jucand bine, sau castigate jucand prost, ar fi cazul unei victorii ca urmare a unui joc bun. Vreau sa incepem cu cel mai bun 11, fara ruleta ruseasca. Nu stim situatia lui Koljic...

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 12 Dec 2018, 17:46

Va fi un meci greu...câinii vor să tragă la play-off și au nevoie de victorie dar și noi tragem la primele locuri și avem nevoie de victorie!Cred ca avem șanse să câștigăm deoarece ei vor veni peste noi si îi vom prinde pe contre. După părerea mea va fi un meci frumos și cred ca vom câștiga deoarece nici ei nu sunt în formă buna si avem un lot mai bun si mai valoros. Trebuie sa ne concentrăm pe tot parcursul meciului și să nu avem milă de câini. E nevoie de victorie și acum și cu Mediaș deoarece după pauză avem meciuri grele!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Dec 2018, 17:56

Neagu.djuvara scrie:
12 Dec 2018, 15:34
Daca vor sa se bata pentru primul loc,obligatoriu trebuie sa invinga,pentru ca fcsb si cfr au meciuri usoare etapa asta.
Usoare zici, pai CFR joaca in deplasare la CT si Steaua joaca in deplasare la BT, daca viitoru si botosani sunt echipe usoare noi ne facem probleme cu dinamo

Ultimul meci de anul asta il avem cu Gaz Metan, meci care trebuie castigat pentru ca steaua joaca cu cfr. Facem eventul anul acesta !
Cu dinamo jucam 3-4-3 asa din poignet
Mirko - Thiago , Kelic , Martic - Bancu, Fedele, Cicaldau, Barbut - Mitrita, Mihaila, Rocha

Acum se va vedea de ce in ultimele zece zile am jucat 3 meciuri la ralanti, vom defila cu dynamo si gazu

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Dec 2018, 18:52

cortinadampezzo scrie:
12 Dec 2018, 17:56
Neagu.djuvara scrie:
12 Dec 2018, 15:34
Daca vor sa se bata pentru primul loc,obligatoriu trebuie sa invinga,pentru ca fcsb si cfr au meciuri usoare etapa asta.
Usoare zici, pai CFR joaca in deplasare la CT si Steaua joaca in deplasare la BT, daca viitoru si botosani sunt echipe usoare noi ne facem probleme cu dinamo

Ultimul meci de anul asta il avem cu Gaz Metan, meci care trebuie castigat pentru ca steaua joaca cu cfr. Facem eventul anul acesta !
Cu dinamo jucam 3-4-3 asa din poignet
Mirko - Thiago , Kelic , Martic - Bancu, Fedele, Cicaldau, Barbut - Mitrita, Mihaila, Rocha

Acum se va vedea de ce in ultimele zece zile am jucat 3 meciuri la ralanti, vom defila cu dynamo si gazu
Fcsb joaca cu satelitul ei botosani,deci se stie rezultatul.botosani au castigat 3 puncte la sepsi ca sa i le dea etapa asta fcsbului.Cfr are la viitorul,care e o echipa bunicica,dar cu un joc.plin de naivitati.Nu cred ca viitorul o poate incurca pe cfr.In fine,prea putin conteaza ce fac cele doua,important e sa castigam noi la dinamo si sa ramanem in coasta lor.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 12 Dec 2018, 19:11

[quote=Dany post_id=472736 time=1544629606 user_id=1737]
...câinii vor să tragă la play-off

...bancurile st. cu un topic mai jos...

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 13 Dec 2018, 00:53

Serie B, dinamo-Serie B!
Pigliacelli-Martic, Kelic, Thiago, Bancu- Mateiu, Fedele, Cicaldau- Mitrita, Barbut- Koljic (Mihaila, in cazul in care Koljic e accidentat)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 13 Dec 2018, 02:45

Pe pagina de facebook a clubului a fost postat urmatorul comunicat:

"Elvir Koljić a efectuat astăzi un RMN, el suferind o accidentare minoră. Departamentul medical al clubului încearcă să îl recupereze pe atacant pentru meciul cu Dinamo."
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 13 Dec 2018, 05:06

Dincolo de rivalitate la acest moment ,pentru mine personal , este buna orice fel de victorie acasa la javre, chinuita sau nechinuita, vreau DOAR 3 PUNCTE ! As fi vrut sa zic ''hai in groapa cu totii'' da' mi-am dat seama ca nu suna prea bine asa ca zic ''la meci cu totii sa-ngropam javrele".
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 14 Dec 2018, 13:26

Cred ca ii batem,dar cu emotii asa,prevad un 2-1 la pauza si 2-3 final...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Dec 2018, 17:16

Exixta oameni la club care se pricep foarte bine sa faca imagine echipei. O simpla deplasare la Bucuresti a fost transformata in mod inteligent intr-o originala actiune de imagine. Bravo !

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ial-575909

Închis