[Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea in ultimul meci al anului?

Poll ended at 19 Dec 2018, 12:49

3 puncte, își mai spală din păcate
15
75%
1 punct, echipa scârțâie
3
15%
0 puncte, rusinea se adancește
2
10%
 
Total votes: 20

LiviuB

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de LiviuB » 19 Dec 2018, 22:44

O victori f importanta! Una peste alta a fost un an f bun.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2018, 22:51

Un scurt rezumat al conferintei de presa tinuta de Devis Mangia:
- reunirea echipei: 7 ianuarie, pe 8 e vizita medicala.
- isi doreste inca un atacant pe profilul lui Koljic
- pregatirea de iarna - Antalya
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Arthur Rimbaud » 19 Dec 2018, 23:34

Forte bun joc la reprise. Prima partea noi avut destul de putine occazii dar dominat légèrement mijloc de teren. Aici este punct forte al nostru. Mie place mult acest Cicaldau. El are viziune ampla de joc. Eu remarcat ça voua place mult Mitritza. Est adevarat ça el monopolise attentia la prima impressia insa eu vad adevarat créateur si axe de mijloc Cicaldau.
Uimit de gardien (portier? ) de Médias. Colossale.

Conclusia: eu placut mult déterminatia la jucatori de Craiova.
Pacat ça asa putini spectateurs.
Eu vrut stat la pelouse Nord, unde este KOPP, insa amici mei cumparat tickets la tribune.
In fine. Putin important.
O seara parfaite. :up: ucv
CRAIOVA JE T'AIME !!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de malus dacus » 19 Dec 2018, 23:38

...nu vazui meciul dar il ascultai pe Teja si zise victorie meritata a Craiovei. Il ascultai si pe Craioveanu care spuse ca nu pleaca nimeni in aceasta iarna - deci, jumara, ghinion, nu fu ultimul meci al lui Bancu. Una peste alta, suntem bine, asteptam increzatori noul an. Forza Stiinta!...
p.s. jumara, tie ti-ar placea sa fii normal?

iuli

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de iuli » 19 Dec 2018, 23:48

deci mister nu e deloc prost,e doar incapatanat.felicitari tuturor pt jocul de azi!rocea merita sa bata penalty-ul. :)(

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Neagu.djuvara » 19 Dec 2018, 23:48

Sper ca anul 2019 sa fie unul mai bun.Anul asta n-a fost unul rau,dar raman la parerea ca se putea mai mult decat un loc 3.Cred ca un loc 2 ar fi dat alt moral jucatorilor,inainte de inceperea returului.Vom vedea din primavara ce se va schimba.Trebuie "pus biciul" pe ei in cantonamentul din antalya,ca altfel n-o sa aibe rezultate bune in p-off.Echipele puternice se fac cu multa suferinta.

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de iepurakis » 20 Dec 2018, 00:07

Bine că am învins! Una peste alta suntem sus, merită felicitări tot clubul. Suporteri - nr 1! Marketing - nr 1! Mangia are magia, păcat că pare ușor încăpâțânat pe alocuri. Dar ce dracu’, el stă cu ei bot în bot toată ziua!!! Îmi doresc ca sărbătorile să-l aducă pe pământ pe Donkor ăsta că am mereu palpitații când e implicat! Sărbători frumoase tuturor!

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de _BGD_ » 20 Dec 2018, 00:30

Avem cel mai tacticizat joc... de cornere :)

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Bobby » 20 Dec 2018, 05:10

Remarc executia buna a lui Mitrita la penalty - sus, tare si linga bara. Vad ca baiatul si-a schimbat coltul - inainte dadea numai in dreapta portarului, acum vad ca experimenteaza si pe stinga. Tot pe stinga a batut si penalty-ul cu Voluntari. Executia buna imi indica exercitiu la antrenamente. Bravo !

P.S. Nu stirbesc cu nimic din meritele victoriei daca intreb : a fost sau n-a fost penalty ? Mi s-a parut ca a fost dat foarte usor - dar nu sint arbitru.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Augustus Caesar » 20 Dec 2018, 05:11

Bravo echipei, imi era frica de meciul asta dar asta este atitudinea necesara performantei. Am avut inima-n chiloti la vreo doua faze ale gazului dar asta este fotbalul, trebuie sa ai si noroc cateodata ; bineinteles ca pana a avea noroc iti trebuie multa vointa, capacitate, concentrare si multe alte ingrediente pe care baietii chiar le-au aratat aseara. Pentru sarbatorile acestea eu sper ca mosul sa ne aduca un atacant (imi place stilul bataios al lui Fortes asta, poate ceva pe profilul asta), sa nu pierdem nimic din echipa de baza si o ''curatenie'' la nivelul rezervelor.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Bobby » 20 Dec 2018, 05:32

Mangia a facut inca o data declaratii elegante si frumoase dupa meciul cu Medias. El a spus ca are o explicatie pentru ceea ce s-a intimplat cu Dinamo, dar pastreaza explicatia pentru sine. In alta ordine de idei, Mangia a spus ca are nevoie de o rezerva pentru Koljic. Eu spun ca Markovic este OK ca back up la Koljic - daca este refacut.

Ca tot vorbesc de declaratii, si Mitrita a facut o declaratie interesanta : "Antrenorul are susţinerea noastră, e cel mai bun din Liga I. Ne-a pus fotbalul pe masă, e normal să fim alături de el"

Last edited by Bobby on 20 Dec 2018, 07:09, edited 1 time in total.

sorin107

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de sorin107 » 20 Dec 2018, 06:06

Clar ne trebuie dublura la koljic. Si daca nu pleaca nimeni, eu l-as lua si pe tandia. In 4-2-3-1 e nevoie ca de aer de un numar 10 adevarat, iar mihaila nu e ceea ce trebuie inca. Tandia s-ar potrivi perfect in jocul nostru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de malus dacus » 20 Dec 2018, 06:22

...cu Tandia, cu Fortes si un fundas central facem instructie in liga 1. Dar ce facem cu andardoosunii??...

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de lory69 » 20 Dec 2018, 08:22

Bobby,Jovan era considerat de Mangia ca varful de rezerva al lui Koljic.Ghinionul lui Markovic il determina pe Mangia sa ceara alt varf....Si eu consider foarte utila aducerea lui Tandia.In sfarsit pregatirea se va face cu tot lotul si asta va fi determinant pt lupta din primavara!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de lory69 » 20 Dec 2018, 08:28

Cel mai important lucru dupa victoria de ieri este ca ne-am ipotecat locul in play-off.De acum urmeaza batalia pt puncte......

Închis