[Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea in ultimul meci al anului?

Poll ended at 19 Dec 2018, 12:49

3 puncte, își mai spală din păcate
15
75%
1 punct, echipa scârțâie
3
15%
0 puncte, rusinea se adancește
2
10%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 18 Dec 2018, 22:35

Tare mi-e frica de meciul asta! E genul de meci in care, vorba celor de la Mafia, "E posibil s-o dai, da' e probabil s-o iei"... Personal, cred ca exista ceva probleme in vestiar. Cine le genereaza, cine este vinovat, care sunt solutiile - nu e treaba mea si nici a altor suporteri. Asta e treaba conducerii si a staff-ului tehnic s-o rezolve. Nu stiu de ce, dar cred ca in aceasta iarna ne vom desparti de Bancu. Altfel nu-mi pot explica lipsa de concentrare de la ultimele meciuri. Inainte sa fie vanduti, Ivan si Baluta au trecut prin aceiasi faza prin care trece Nicusor acum.
Sper sa facem un meci mare maine si sa incheiem anul cum trebuie - cu capul sus si cu gandul la un 2019 cu 2 trofee in plus in vitrina. Nu de alta, dar noi am facut eventul numai in anii impari ('81, '91).
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Arthur Rimbaud » 18 Dec 2018, 22:56

DeuxEx scrie:
18 Dec 2018, 22:35
Tare mi-e frica de meciul asta! E genul de meci in care, vorba celor de la Mafia, "E posibil s-o dai, da' e probabil s-o iei"... Personal, cred ca exista ceva probleme in vestiar. Cine le genereaza, cine este vinovat, care sunt solutiile - nu e treaba mea si nici a altor suporteri. Asta e treaba conducerii si a staff-ului tehnic s-o rezolve. Nu stiu de ce, dar cred ca in aceasta iarna ne vom desparti de Bancu. Altfel nu-mi pot explica lipsa de concentrare de la ultimele meciuri. Inainte sa fie vanduti, Ivan si Baluta au trecut prin aceiasi faza prin care trece Nicusor acum.
Sper sa facem un meci mare maine si sa incheiem anul cum trebuie - cu capul sus si cu gandul la un 2019 cu 2 trofee in plus in vitrina. Nu de alta, dar noi am facut eventul numai in anii impari ('81, '91).
1981 un an fantastique. Tata meu salvat pe mama de la viol. El reusit sa convinga pe ea. [redface] :)( Bun, si inca un detail. Liverpool castigat Cupa des Campioni pentru 3 a oara. :)(
1991 un an fabuleux. Prima mea erectia consciente. [miti] :)(
E clar de ce a fost la egala masura fabuleux cei doi ani pentru Craiova. [miti]
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Neagu.djuvara » 18 Dec 2018, 22:58

E clar ca bancu va pleca.Se vede ca are o stare de blazare in ultimul timp.Merita.sa plece,e de mult aici
,are nevoie sa schimbe aerul.Bancu si-a facut datoria fata de acest club,merita ce este mai bun de la fotbal.O sa ii fie simtita lipsa tare.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de blixa » 19 Dec 2018, 00:29

ba, io pronunt gaz metan si sunt nedumerit: cum poate rezista o echipa cu un asemenea nume? FC Apa Geotermala Felix. FC Lapte Covasit Taga. FC Namolu' Techirghiol. chiar ma astept ca echipa asta sa dispara. o batem chiar si numai pentru ca e impotriva spiritului sa existe o echipa de fotbal cu un astfel de nume.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2018, 07:04

Gand ai in spate tot Distrigazul & Transgazul, rezisti si cu numele asta... Dar asta nu e problema noastra.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Jimmy Darmody » 19 Dec 2018, 07:23

Faza e ca ei sunt deja in vacanta dupa cum zicea si unul dintre ei dinaintea meciului cu dinamo,intrebat "cum mai este atmosfera la echipa?",a raspuns "misto,ne gandim cum si unde ne vom petrece vacanta!",macar sa nu fie cea mai rusinoasa infrangere de la deschidere incoa de pe noul stadion,ca in rest....cu mila si cu biciul....

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2478
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de marius_vl » 19 Dec 2018, 08:27

Jimmy Darmody scrie:
19 Dec 2018, 07:23
Faza e ca ei sunt deja in vacanta dupa cum zicea si unul dintre ei dinaintea meciului cu dinamo,intrebat "cum mai este atmosfera la echipa?",a raspuns "misto,ne gandim cum si unde ne vom petrece vacanta!",macar sa nu fie cea mai rusinoasa infrangere de la deschidere incoa de pe noul stadion,ca in rest....cu mila si cu biciul....
Batem cu 3-0, ii urcam pe garduri, sunt absolut convins de asta!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2018, 10:47

Optimistule! Eu ma multumesc si cu un 1-0 muncit.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2478
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de marius_vl » 19 Dec 2018, 10:54

a ajuns si Gazul vreo mare echipa, ce sa-ti spun! Am ajuns sa ne fie frica de gaz metan la noi acasa? Cu atitudinea potrivita, pe care sunt convins ca o vom avea, ii calcam in picioare

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2018, 11:11

Principalul gazon diseara nu va fi Gazul, ci gazonul înghețat.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Neagu.djuvara » 19 Dec 2018, 11:25

Ba marius,nu crezi ca esti mult.prea optimist?Nu e.mare echipa.gazu,da ne-au dat cu terenu-n cap la.ei.Si inainte de meciul cu dinamo vedeam.numai scoruri de la.3-0in sus.Ne facem.mai mult rau cu chestii de genul asta.1-0 ar fi extraordinar.Si noi suporterii gresim,cand ne gandim tot timpul numai la scoruri,la umilinte pentru altii.Trebuie sa fim mai putin mandri,pentru ca noi nu suntem echipa aia puternica care rupe tot.E un meci complicat tare,pentru ca gazu' o sa ne domine fizic.

LiviuB

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de LiviuB » 19 Dec 2018, 11:58

stai un pic, unde draq ne-au dat cu terenul in cap? in tur au castigat cu fff mult noroc

iuli

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de iuli » 19 Dec 2018, 12:20

DeuxEx scrie:
19 Dec 2018, 11:11
Principalul gazon diseara nu va fi Gazul, ci gazonul înghețat.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
pai instalatia de incalzire?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de malus dacus » 19 Dec 2018, 12:28

...bai, avem atitudine de echipa mare. Ii luam pe toti la pret de matineu. O mica prbl. avem, luam bataie...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Neagu.djuvara » 19 Dec 2018, 12:42

LiviuB scrie:
19 Dec 2018, 11:58
stai un pic, unde draq ne-au dat cu terenul in cap? in tur au castigat cu fff mult noroc
Teribil ghinion am.avut,cu 3 penaltyuri primite,si nici un punct luat.Ne-au batut fara drept de apel.Norocul face parte din joc.Noi la.meciul cu voluntari n-am avut noroc?Vroiai sa spui poate,ca cei de la botosani au avut mare noroc cu noi.Acolo a fost un scor mincinos cu adevarat,la medias a fost corect.

Închis