[Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea Craiova in meciul cu FCSB?

Poll ended at 23 Feb 2019, 22:50

3 puncte, zdrobim oile la ele acasa
21
57%
1 punct, Teja scoate un egal
10
27%
0 puncte, resuscitam oile.
6
16%
 
Total votes: 37

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 24 Feb 2019, 23:03

Apropo de Filip - l-a felicitat pe Tănase ca stie sa cada și să obțină lovituri libere sau 11 m pentru echipa lor! Gândire de fcsb-ist!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Feb 2019, 23:07

Sincer, m-am saturat de aberatiile unora de pe aici. Le-am dat acelor persoane un scurt concediu...

Meci bun facut de echipa noastra. Insa Avram a tinut sa arate cu cine tine si a impins jocul cand a trebuit, in momentele esentiale. Daca arbitra cu aceiasi masura, trebuia sa arate vreo 7-8 cartonase galbene oilor. Vreo 3 se transformau in cartonas rosu.
Nu inteleg de ce Mangia nu a schimbat pe Rocha cu Cristea la 2-2. Moldoveanul stie sa tina de minge, stie sa tempereze jocul si sa isi mobilizeze echipa. Nu inteleg introducerea lui Bic, omul care nu a mai prins un meci oficial de cand era lupul cățel.
Sper ca acest rezultat sa aiba si o parte pozitiva: sa-l faca pe Rotaru sa constientizeze faptul ca nu ne putem bate la titlu cu acest lot, fara dubluri pe posturi.
Ar trebui adusi minim 3 jucatori maine, dar nu cred ca se va intampla asta. L-as lua pe Tandia, pe ala mic de la UTA, in perspectiva campionatului viitor, si un fundas central.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 24 Feb 2019, 23:08

Paul scrie:
24 Feb 2019, 22:58
Scuze ca revin, dar parca sunt intr-o carte de-a lui Kafka. Numai eu am vazut offside la Filip?
AI gusturi bune..Nici vorba de offside, filip era.la multi metri in spate fata de ultimu fundas(KELIC),care se misca ca un muribund.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 24 Feb 2019, 23:10

Paul scrie:
24 Feb 2019, 22:58
Scuze ca revin, dar parca sunt intr-o carte de-a lui Kafka. Numai eu am vazut offside la Filip?
AI gusturi bune..Nici vorba de offside, filip era.la multi metri in spate fata de ultimu fundas(KELIC),care se misca ca un muribund.

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 24 Feb 2019, 23:20

Napoli1986 scrie:
19 Feb 2019, 10:17
Hategan ne-a arbitrat ok la meciul cu CFR, mi se pare ca a crescut mult de cand are meciuri in Champions League. Sper sa fie cu noroc si duminica.

Referitor la echipa, as juca cu Donkor in locul lui Kelic, care desi a jucat solid in ultimele meciuri, mi se pare prea lent pt meciul asta (si in tur a dat autogol tot din "lentoarea" sa proverbiala). La mijloc, pe langa Fedele care va intra in locul lui Mateiu, tot ce sper e sa nu joace cu Meza Colli; nici Barbut nu a miscat prea bine in ultimul meci, dar e mai util ca Meza Colli, care a reusit sa piarda 80% din mingile pe care le-a avut pana acum. In rest, intuiesc ca va face un meci f bun Cristea si as incepe tot cu Mihaila, trebuie cineva rapid si solid pe partea lui Benzar, Rocha nu cred ca ar face fata. Tactic as juca un pic la asteptare si pe contraatac, deoarece benzar si morais tind sa urce mult daca sunt lasati, si pot fi prinsi descoperiti pe laterale. 0-2.

Sper sa fim minimum 5000 in peluza :)
M-am citat singur ca sa ma "felicit" ca am avut dreptate.
Kelic lent, rocha relativ inexistent.

Voi puteti explica de ce s-a incapatanat Mangia sa nu joace deloc cu Cristea? Si de ce refuza sa faca inlocuiri mai devreme de min80? Nu e prima oara cand tine mortaciuni pe teren - azi a fost Fedele. Si Bic??? Pebune?? Ma gandesc ca poate imi scapa mie.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 24 Feb 2019, 23:28

Felicitari echipei, capul sus baieti! Pentru prima data dupa multi ani FCSB a tremurat in fata noastra pe teren propriu. Au fost momente in care au fost inghesuiti in terenul lor si li se citea spaima in priviri. Stiu ca este usor sa injuri din fata televizorului sau a calculatorului, dar pe teren nu este asa. Am avut erorile noastre, dar doar rautaciosii, mm-istii sau mititeii ar pune " batista pe tambal " si s-ar preface ca arbitrajul a fost ok. A fost un arbitraj PERFECT SMECHERESC, la limita acoperirilor, care in ultimile 15 minute a rezolvat elegant meciul. La Balasa a fost rosu indiscutabil( priviti intrarea si tibia lui Bancu ), iar lui Kelici i s-a aratat aiurea rosu ( auzi tebelisme, pentru injurii :))) ). Astfel, in loc sa jucam ultimile 15 minute, la 2-2, cu un om in plus, am jucat pana la urma cu unul in minus. Si ca sa intelegeti de ce spun ca a fost "smecher" arbitrul, ca totul a fost premeditat, este suficient sa analizati 2 faze : Intrarea lui Fedele cand calca o oaie ( cred ca pe Pintili ) si arbitrul promt ii arata galben ( cred ca este chiar faza glolului 1 al oilor). Comparati faza asta cu intrarea din tusa a lui Pintili asupra lui Bancu, mult mai dura si cu intentie clara (nu se da nimic)... Si au mai fost astfel de " faze neimportante"... Care pun amprenta pe jocul adversarului (ii umpli de galbene si intensitatea nu mai este aceeasi, trebuie sa ai grija).
Cat desprre cei care injura si urla impotriva lui Mangia, le respect opinia ( nu si limbajul ), dar am o singura intrebare : cand si cu ce antrenor a mai aratat Stiinta asa ( ma refer sa si joace frumos si sa si castige, deocamdata, un trofeu )??? Cred ca ne aprindem prea repede, la fel de repede cum uitam de cati ani nu am mai facut performanta ( podium, cupa, participare in cupele europene). Haideti sa lasam oamenii sa lucreze. Eu cred ca in ultimii 2-3 ani am aratat ca suntem un club care creste frumos si sanatos!
Forta Stiinta!

P.S. : Am o presimtire ca dupa poff multi din cei ce contesta acum, se vor deveni mari fani Mangia :)))
ucv ucv ucv

LiviuB

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 24 Feb 2019, 23:33

Pai in locul lui Fedele pe cine sa bage? Din pacate, Fedele a facut cel mai prost meci de cand e la noi. De acord, si eu cred ca Mangia trebuia sa faca schimbari mai repede, echipa avea nevoie de sange proaspat. Rocha nu mai putea....
Dar in meciul asta ne-am batut singuri, 3 greseli copilaresti la mijlocul terenului - la primul gol, Fedele se complica inutil si apoi face un fault gratuit, la golul 2, recuperam mingea prin Barbut dar iar Fedele.... iar la golul 3 a fost o alta minge balbaita la mijloc, o pasa prea lenta.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 25 Feb 2019, 00:07

Mi-e sila de acest mihai stoica,de cat de ipocrit si isteric este.Fotbalul romanesc e o mocirla,pseudo conducatorii ies inainte de meciurile lor cu contracandidatele si urla ca sunt furati,si ce sa vezi,toate bune si frumoase dupa meci.Se pare ca la noi la romani funnctioneaza perfect asta cu:"cine urla.mai tare,primeste ce vrea".Se pare ca la cfr vine dan petrescu(alt isteric),o sa fie circ si veselie inainte si dupa fiecare meci.de-al lor din play-off.Am auzit o explicatie stupida,referitor la delegarea arbitrilor bucuresteni la meciurile fcsb/dinamo:"bucurestiul e oras mare si nu au cum sa se cunoasca conducatorii cu arbitri":))))

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 25 Feb 2019, 00:16

Fata de ce nu s-a spus, eu am remarcat ca oile pentru prima data in ultimul timp au fost speriate clar de noi....au castigat pentru ca au un lot mult mai extins ca noi si au fost mai maturi in momentele cheie, au jucatori experimentati. Asta combinat cu arbitrajul smechereste a dus la rezultatul relativ mincinos.

Eu zic ca avand 2 meciuri directe cu ei in urmatoarele 2 luni , avem o abordare clar mai buna anul asta.

Sunt optimist, pentru ca suntem mai buni ca anul trecut, si sunt adeptul unei cresteri sanatoase decat campionat si apoi sa te bata cine stie ce echipa gen Dudelange sau sa bagi milioane in jucatori si sa incepi sa tipi ca oieru la tv ca ai dat bani si nu joaca si se mai crede si antrenor.

Cristescu a zis bine, suporterii nu pot sa-i fure....si FCSB cu mimi si cu oieru, care sunt fosti puscariasi mai au si tupeu sa vb pe la TV de corectitudine.

Forta stiinta, noi crestem si in teren si in tribune, restul sunt disperati doar , nu au strategie.

Daca jucam asa tot play-off si intram in Europa League de pe orice loc o fi sunt sigur ca 2-3 ani dominam in campionat dupaia.

LiviuB

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 25 Feb 2019, 00:17

Mimi este ultima reminiscenta a fotbalului trucat din anii 2000. Pana nu se va scapa de el, fotbalul romanesc nu se va insanatosi

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 25 Feb 2019, 02:00

Asta este - viata merge inainte.

Echipa a luat trenul de doua ori in acest campionat, in ambele meciuri a arbitrat Avram, si in ambele meciuri echipa a incasat 3 goluri. Sa nu mai luam trenul zic, eu :-)

Nu vreau sa spun mai mult, dar Kelic pare in general depasit cam la fiecare meci cu FCSB si face greseli capitale cam tot timpul. Pentru binele lui si al echipei, poate ca ar trebui tinut pe tusa la aceste meciuri in play off.

L-as fi vrut pe Cristea prin minutul 65-70 la 2-2. Succes echipei in play off !

Felicitari fanilor prezenti la meci.
Last edited by Bobby on 25 Feb 2019, 02:20, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 25 Feb 2019, 06:50

La rece si dupa ce am revazut meciul, parca ambele penalty-uri au fost cam usor acordate. Cu siguranta in nici un campionat serios nu se dadea penalty la Tanase. Asta s-a aruncat in careu ca atita stie sa faca. Nu va ajunge fotbalist niciodata.

Parca primul gol al fcsb a parut de fapt un autogol al lui Koljic. Am vazut eu aiurea ?

Arbitraj smecheresc al lui Avram - baietii de la fcsb si-au facut temele inainte de meci, cu sprijinul vindutilor de la GSP.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 25 Feb 2019, 09:07

...habar n-am de goluri, faze, cartonase, n-am apucat sa vad reluari si nici nu mai conteaza. De la fata locului impresia a fost ceva gen un 51 la 49 in favoarea fcsb si la fotbal si la arbitraj. Daca e sa fac pe antrenorul, i-as reprosa lui Mangia ca nu a inceput cu Bancu fundas stanga, cu Mihaila din primul minut si Cristea macar pe parcurs. Bancu mijlocas pare a nu mai fi o solutie, omul probabil ca s-a obisnuit fundas. La capitolul alte chestii, remarc instalatia de sunet extraordinara de pe AN si priceperea crainicului lor. Ne-a "taiat" ala si imn si tot, stia cand sa intre peste noi, practic ne-a facut de unul singur. In contrast cu ceea ce se intampla la noi pe Oblemenco, unde sunetul se intrerupe ca dracu iar prostul nostru tot pe noi ne incurca. Nesimtire la maxim cu folosirea denumirii "steaua" de catre organizatori si nu stiu cat e de legala treaba asta si de ce nu se sesizeaza nimeni?! E nevoie tot de Talpan ala sa se ia la tranta cu ei, Liga Profesionista chiar n-are nicio competenta in acest sens? In fine, sa zicem ca asta nu-i treaba noastra. In concluzie, sper ca Mangia va rezolva ce mai e de rezolvat si am incredere ca ne putem bate la campionat. Forza Stiinta!...

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de _BGD_ » 25 Feb 2019, 09:15

Oaia asta jegoasă... Mo**ii tăi de c**va.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Kellogg » 25 Feb 2019, 09:21

Sunt putin dezamagit de imaginea noastra ca peluza.
Mi se pare inacceptabil sa bati 250 de km dus pana la bucuresti si sa ti cante doar primele 4 5 randuri, asta in contextul in care echipa nu s a prezentat atat de rau. Sa urci cu portavocea la mijlocul peluzei si sa te rogi de oameni sa cante la 2-2 cand inca mai aveam sperante, iar majoritatea sa te ignore sau sa ti mai ia si m*rtii la plimbare. Poate ca ar trebui sa mai schimbam putin foaia, prea am fost baieti buni cu toata lumea si am permis sa faca fiecare ce vrea si cum il taie capul in peluza.
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Închis