[Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte scoatem din meciul cu Astra?

Poll ended at 05 Mar 2019, 13:12

3 puncte, ne mentinem sus, langa oi si franari
22
79%
1 punct, Astra rezista
3
11%
0 pncte, o noua dezamagire
3
11%
 
Total votes: 28

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de THE LION » 06 Mar 2019, 11:26

Aud vorbe cum ca Multescu nu a avut jucatorii pe care ii are Mangia. A inceput bine, a jucat spectaculos, a sfarsit lamentabil. Erau atunci: Ivan, Baluta, Gustavo, Bancu, Mateiu, Kelic, Zlatinski. Mangia are continuitate si rezultatele sunt cel putin la valoarea lotului. Daca in primele 6 etape obtinem 12 pct suntem in grafic pt titlu. Din ultimele 4 etape, 3 le jucam la Craiova unde sper ca spectatorii sa sustina echipa pe intreaga durata a meciului.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de galmeele » 06 Mar 2019, 11:34

Neagu.djuvara scrie:
06 Mar 2019, 11:14
galmeele scrie:
06 Mar 2019, 09:30
Neagu.djuvara scrie:
05 Mar 2019, 18:45
N-o sa-l schimbe nimeni pe mangia,pentru ca nu are niciun sens.Oricine ar veni,nu ar face mai mult de locul 3 cu actualul lot.Probabil la vara il va schimba,cine stie."Crestem incet si sigur",cu minim 6 jucatori vanduti pe sezon.La vara o s-o ia de la 0,banuiesc ca bancu si mateiu,si poate si altii vor.pleca.Ne-am aprins repede dupa meciul cu cfr,si ne-am desumflat aseara,cam.repede ce-i drept.
Cu acest lot de jucatori alti antrenori au facut echipe competitive, vezi Astra, Sepsi, etc. Hai sa fim seriosi, Mangia nu-i antrenor.
Da astra si sepsi,au jucatori de.locul 4 si 6,iar noi jucatori de locul 3,ce e asa greu?Ce antrenor face mai mult cu cei pe care ii are la.momentul asta.Singura vina a lui mangia eate ca,nu se impune in fata conducerii.Daca era un antrenor cu personalitate,nu accepta sa il vanda pe mitrita,sau accepta da sa i se aduca un jucator pe masura,nu cu nuno rocha.Stim,tot timpul trebuie sa se gaseasca un vinovat,iar acela tot timpul este anttellrenorul,pentru ca este cel mai usor de dat afara.Sa nu fim naivi,conducerea si-a batut joc.de acest lot.Ei vor sa faca bisnita cu jucatori,nicidecum performanta,se pisa pe ceea ce vor suporterii.
Te faci ca nu intelegi sensul celor scrise. Repet, daca Astra sau Sepsi ar fi avut acelasi lot precum Craiova, acum erau mai sus de locurile care le ocupa in prezent. Este vorba de ANTRENOR.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DeuxEx » 06 Mar 2019, 11:50

@Ovidiu: nu m-am angajat avocat la club si nici nu sterg mesaje de aici, de pe forum, cu exceptia celor care nu si-au locul (injurii, etc). Ti se pare tie ca predecesorii lui Mangia nu au avut jucatori de acelasi calibru? Pai Multescu avea pe Ivan si Baluta, Mangia are pe Meza Colli si Mihaila la ora actuala. Sesizezi diferenta?
Sa vii pe forum si sa spui ca Mangia nu e antrenor, cand ti-a adus un trofeu dupa 25 de ani, e ca si cum ai spune ca cei din Peluza Nord nu sunt suporteri.
Sau uiti ca jumatate din sezonul trecut l-am jucat pe la Severin, iar jucatorii s-au antrenat pe coclauri? Conditii are acum, nu avea atunci.
Cat despre numele userilor pe care i-am sters de pe forum, te rog sa-i nominalizezi aici. Ca eu nu-mi aduc aminte sa fi sters vreunul. Daca vrei sa stii motivul pentru care nu mai intra aici, ti-l zic eu: a scazut calitatea discutiilor si a oamenilor care posteaza pe aici.
Trimis de pe Xiaomi Note 4


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Neagu.djuvara » 06 Mar 2019, 11:59

galmeele scrie:
06 Mar 2019, 11:34
Neagu.djuvara scrie:
06 Mar 2019, 11:14
galmeele scrie:
06 Mar 2019, 09:30


Cu acest lot de jucatori alti antrenori au facut echipe competitive, vezi Astra, Sepsi, etc. Hai sa fim seriosi, Mangia nu-i antrenor.
Da astra si sepsi,au jucatori de.locul 4 si 6,iar noi jucatori de locul 3,ce e asa greu?Ce antrenor face mai mult cu cei pe care ii are la.momentul asta.Singura vina a lui mangia eate ca,nu se impune in fata conducerii.Daca era un antrenor cu personalitate,nu accepta sa il vanda pe mitrita,sau accepta da sa i se aduca un jucator pe masura,nu cu nuno rocha.Stim,tot timpul trebuie sa se gaseasca un vinovat,iar acela tot timpul este anttellrenorul,pentru ca este cel mai usor de dat afara.Sa nu fim naivi,conducerea si-a batut joc.de acest lot.Ei vor sa faca bisnita cu jucatori,nicidecum performanta,se pisa pe ceea ce vor suporterii.
Te faci ca nu intelegi sensul celor scrise. Repet, daca Astra sau Sepsi ar fi avut acelasi lot precum Craiova, acum erau mai sus de locurile care le ocupa in prezent. Este vorba de ANTRENOR.
Evident ca daca,astra sau sepsi,ar fi avut lot precum al nostru,ar fi fost mai sus,pe.3.maxim,adica pe.acelasi loc pe.care suntem.noi acum.Nu este vorba numai de antrenor.Daca tu crezi ca lotul este bun,si antrenorul slab,te inseli.Mangia are marfa de maxim locul 3,hai sa incetam.sa-l mai atacam ca n-are rost,ti s-a pus pata pe el...Uita-te mai bine,si vezi ce mijloc slab avem...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DeuxEx » 06 Mar 2019, 12:18

Mijlocul e cel mai bun din liga 1, dupa parerea mea. Mateiu si Cicaldau sunt cei mai buni mijlocasi centrali din prima liga. Problema noastra e la capitolul aripa stanga si dreapa, fundas stanga si fundas central. Cand lipsește Bancu, e deranj mare. In dreapta, Barbut are evolutii alternante: cand foarte bune, cand foarte slabe. Mihaila e un copil si e singurul pe post (Rocha nu e in veci extrema stanga), iar Briceag joaca fotbal un pic mai bine ca mine.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Neagu.djuvara » 06 Mar 2019, 14:01

@DeuxEx:Nu contest valoarea lui mateiu si cicaldau,dar cred ca acolo in in locul lor am.avea nevoie de un jucator de alt profil,unul in genul lui nistor.Un mijlocas care sa fie orientat in permanenta cu fata spre poarta,unul care sa stie bine sa driblezre,sa aibe imaginatie,sa dea pase fitrante,sa stie unde sa paseze si cand.Mateiu se lupta mult,dar n-are limpezime,da multe pase gresit.Mitrita era singurul din echipa care scotea oameni din joc,care avea fantezie.E greu pt antrenor cu jucatori gen:briceag,barbut,mihaila si rocha sa faca rezultate care sa-i satisfaca pe suporteri.Sunt jucatori cu capacitate tehnica redusa,in conditiile astea nu poti emite pretentii la mai mult.Din pacate,rezultatele de anul acesta,sunt mai slabe ca cele de anul trecut,anul asta avem 7 infrangeri,iar anul trecut am avut vreo 3,plus programul din cupa e mult mai greu decat cel de anul trecut.

iuli

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de iuli » 06 Mar 2019, 14:05

Hai ca o dadusi,jumara,nistor mai mijlocas decat Cicaldau....

LiviuB

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 06 Mar 2019, 14:42

In pozitia in care joaca Cicaldau si Mateiu nici nu ar fi indicat sa fenteze prea mult. Orice minge pierduta acolo insemna pericol pentru poarta noastra. Chestia asta trebuie sa o faca cei 3 de langa Koljic

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 06 Mar 2019, 15:08

...suntem cam dezbinati. Unii zic bun Mangia, altii rau. Unii zic e ok sa injuri, e Craiova, e presiune, altii nu. Unii zic bine cu stabilitate financiara, altii ca transferuri. Unii ca avem lot, altii ca n-avem lot. Se le luam pe rand. 1. Mangia. Parerea mea e ca Mangia e antrenor bun si ca trebuie sa ramana pana la sfarsitul contractului. I-as reprosa doar ca ( paradoxal ) nu da credit tinerilor de la echipa secunda si nu incearca sa "scoata" ceva de acolo. Prefera cum s-ar zice, calea batuta, merge la siguranta. Dar aici e de discutat. Poate ca nici nu are de unde, poate nici ritmul si obiectivele impuse nu-i permit.
2. Publicul. Aici e belea mare. La Peluza Nord nu vad probleme, aici deja incepe sa se raspandeasca o alta mentalitate, e alt aer. Problemele cu injuraturile si fluieraturile de la tribune nu se rezolva cu una, cu doua. Daca ar fi dupa mine, eu inteleg sa recurgi la asemenea gesturi numai daca vezi o atitudine indolenta, neimplicare, gesturi urate din partea jucatorilor sau alte asemenea chestii. In rest, daca oamenii vor dar nu pot mi se pare deplasat. Una peste alta, n-avem ce face, n-are rost sa iscam acuma vreun conflict si intre spectatori, oamenii trb. lasati in pace, sa se manifeste cum vor, chiar daca nu e ok.
3. Problema transferurilor. Personal, prefer stabilitatea financiara si o crestere sanatoasa ( o expresie uzata ), in detrimentul unui titlu in acest an. Subliniez, in acest an. Suntem, totusi, la inceput de drum dupa renastere. Nu putem sa ardem etapele ( inca o expresie uzata ). E adevarat ca am luat niste bani ( poate nici n-au intrat in conturi, alta discutie ), dar nu sunt de acord ca acum sa scoatem din foame jumatate din liga1 platind niste preturi umflate de sute de ori, pt. ca stiu ca avem bani. Ceea ce as avea de reprosat la acest capitol, este ca responsabilii din cadrul clubului nostru nu sunt in stare sa gaseasca ei niste fotbalisti-mocaciune precum sepsi, botosani, astra etc...

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de lory69 » 06 Mar 2019, 16:08

Dacule,apropo de pctul1....nu ai frate ce promova!Fundas stanga este pribat acum Zete(asta in lipsa de variante).Singurul post unde vad ceva estw atacant stanga...noul venit Trasca.Dar sa-l mai urmarim cateva meciuri(am inteles ca el ae pregateste cu prima echipa in timpul saptamanii).

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Paul » 06 Mar 2019, 17:11

Eu zic ca o sa fie bine, am pierdut cu Astra, ce mare lucru. Cu FCSB am fost furati, chit ca nu am putut tine si noi de scor. Dar acum incepe playofful, avem toate sansele, nu ma sperie absolut de loc FCSB si CFR.
Iar cu treaba cu injuratul si cu pata pusa aiurea pe oameni, cred ca tine de educatia fiecaruia si nu prea e nimic de facut. Degeaba nu ne place, trebuie sa vina de la fiecare.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 06 Mar 2019, 18:40

lory69 scrie:
06 Mar 2019, 16:08
Dacule,apropo de pctul1....nu ai frate ce promova!Fundas stanga este pribat acum Zete(asta in lipsa de variante).Singurul post unde vad ceva estw atacant stanga...noul venit Trasca.Dar sa-l mai urmarim cateva meciuri(am inteles ca el ae pregateste cu prima echipa in timpul saptamanii).
...da, am zis, am luat in calcul ca poate n-are solutii nici de-acolo. Dar e cu "poate", nu stim sigur. Cum il baga pe Mihaila degeaba, asa poate sa bage si unul mai rasarit de-acolo. Ne lamurim si gata, macar n-avem ce mai comenta. Anul trecut ne-a omorat cu Burlacu, acum ne omoara cu Mihaila. Iar aia acolo daca nu scot talente, ma scuzati, cu ce se ocupa? La noi se mai ocupa oare cineva de scouting, exista relatii pe la alte cluburi, mai umbla cineva sa vada jucatori prin judet, prin tara? Pe Trasca ala l-au luat ca le-a facut lor mucii cravata intr-un meci. E bine si-asa, dar trebuia sa-l fi stiut dinainte, trebuie sa stii sa-ti cultivi relatii pe la cluburile mici, sa cunosti tot ce apare, sa te duci sa vezi. Cum dracu sa ajunga Morutan la botosani? De ce nu l-a vazut nimeni de la noi?...

un oltean
junior
junior
Mesaje: 22
Membru din: 06 Mar 2019, 08:22

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de un oltean » 06 Mar 2019, 18:55

Craioveanu iese in presa și spune ca a luat diploma de antrenor (o are de anul trecut)
spune asta exact acum 😱
cum vi se pare,
broscoiul dacă nu bate in primul meci este pa - surse
rotaru este in spumele marii când vede ca ii scapă titlu, a vrut sa l demită imediat după meci

un oltean
junior
junior
Mesaje: 22
Membru din: 06 Mar 2019, 08:22

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de un oltean » 06 Mar 2019, 19:13

apropo,
ati vre sa știți cât cheltuie rotaru cu broscoiul și tot staful
dacă va spun va ia pitpalac 🤣

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de zeddDarko » 06 Mar 2019, 19:19

un oltean scrie:
06 Mar 2019, 19:13
apropo,
ati vre sa știți cât cheltuie rotaru cu broscoiul și tot staful
dacă va spun va ia pitpalac 🤣
Oricat ar cheltui, cum ar trebui sa te credem? Nu prea am incredere in ''sursele'' astea..

Închis