[Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeți că se va întâmpla în partida cu FC FCSB?

Poll ended at 02 Apr 2019, 00:15

3 puncte. Se naște o nouă mare echipă și mai facem un pas către campionat.
22
58%
1 punct. Încă suntem în cărți.
6
16%
0 puncte. O nouă dezamăgire din cauza arbitrilor, a ghinionului, sau a lipsei de inspirație a băieților noștri.
10
26%
 
Total votes: 38

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de malus dacus » 02 Apr 2019, 23:00

...Multescu e antrenor bun pt. atac, cu faza defensiva n-are nicio treaba, parerea mea, dar nu asta-i problema. A fost la noi, a facut lucruri bune, ii multumim, dar ce rost mai are discutia despre el? Omu' e pe pompa, ca sa semneze pe 6 luni isi face sapte mii de analize. Construim echipa pt. Europa cu Multescu acum?...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de Neagu.djuvara » 02 Apr 2019, 23:19

Am.vorbit destul despre multescu,nu-si mai au rostul discutiile,despre ceea ce a fost in trecut.Problema cea mai mare este ca echipa nu progreseaza,de la statutul asta de echipa.frumoasa,spectaculoasa,la cel de echipa puternica,echipa care sa-si subordoneze orice adversar,aici e durerea fiecarui suporter.Eu n-am vazut nici un progres anul asta,dimpotriva,am.vazut un regres.In ritmul asta n-o sa se bata in viitor.la mai mult de castigarea unei cupe.Vinzi an de an 4-5 jucatori buni,si cumperi 4-5 mai slabi,nu progresezi in veci.La vara o sa.mai dea 2,3 de baza,si ii repatriaza pe bawab si madson.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de Neagu.djuvara » 02 Apr 2019, 23:24

malus dacus scrie:
02 Apr 2019, 23:00
...Multescu e antrenor bun pt. atac, cu faza defensiva n-are nicio treaba, parerea mea, dar nu asta-i problema. A fost la noi, a facut lucruri bune, ii multumim, dar ce rost mai are discutia despre el? Omu' e pe pompa, ca sa semneze pe 6 luni isi face sapte mii de analize. Construim echipa pt. Europa cu Multescu acum?...
Cum au construit echipa pentru europa in vara?:)Ei n-au fost in stare sa faca o echipa care sa se bata la titlul de.campioana in campionatul nostru de rahat,si fac echipa de europa,fii serios.Mai intai faci echipa care sa-ti ia titlul si dupa aia te gandesti cum s-o imbunatatesti pentru a face fata rigorilor fotbalului european.N-o sa faca nimic nici la anul.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 03 Apr 2019, 01:11

Neagu.djuvara scrie:
02 Apr 2019, 19:03
Foarte buna observatie.Sa nu uitam ca multescu n-a.luat niciodata 5 bucati acasa cu fcsb,n-a luat niciodata scor de neprezentare de la dinamo.Sa nu uitam ca in iarna,inaintea play-offului a ramas fara cel mai bun jucator(vatajelu),si a fost nevoit sa joace tot play-offul cu briceag titular.Sa nu mai punem.la.socoteala faptul ca in mandatul lui multescu eram dezavantajati clar de arbitri,iar anul asta cu toata bunavointa arbitrilor,nu reusim sa trecem de locul 3.Cu el antrenor nu jucam.un fotbal.eficient,dar macar ramneam.cu spectacolul,acum nu avem nici eficienta si nici spectacol.Eu nu cred ca multescu cu actualul lot ar face mai putin decat mangia.
Multescu e ala care s-a [cenzurat] pe el si a pierdut o semifinala de Cupa in fata celor de la Voluntari! VOLUNTARI! Tot el lua 4 bucati ACASA de la Chefere Cluj (1-4). Imi mai aduc aminte de in 3-2 cu Poli TM, dupa ce am condus cu 2-1, un meci in care a uitat sa faca schimbarea pe final, desi aveam un jucator care se târa pe teren. Imi mai aduc aminte un 3-0 cu oile si o bataie acasa luata de la Astra cu 1-3.
Asa ca inceteaza sa mai aduci pe Multescu intr-o discutie in care nu-si are rostul! Daca esti fanul lui, urmareste-i cariera la Petrolul si poti sa iesi de pe acest forum.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de blixa » 03 Apr 2019, 01:13

Dar daca am avea antrenori in rotatie? Piti pentru deplasare si Multescu pentru acasa? Ha? Sau invers. Clasamentul adevarului, clasamentul dreptatii! Uitai! In cupa doar Mangia!
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 03 Apr 2019, 01:37

MAi lasati-ma frate cu Multescu. nu e antrenor care sa stea mai mult de un sezon la o echipa, la noi a fost o exceptie sa stea tot sezonul, omul e conflictual, a plecat cu scandal de peste tot. iar de acolo de unde nu a fost dat afara a avut grija sa arunce cu noroi. am mai scris acum 2 saptamani de diferenta de atitudine fata de noi dintre el si Balint.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de cortinadampezzo » 03 Apr 2019, 09:21

Cum se mai intampla lucrurile astea, ai zice ca sunt orchestrate

Pai dupa ce FCSB il ia pe Qaka pe 300 mii il tine 2 luni de pregatire si il vinde inapoi pe 75 mii. Cemai afacere.
Acum din intamplare, fundasu dreapta al Astrei, unu din cei mai buni jucatori ai echipei isi reziliaza contractu si brusc devine jucatorul stelei. Asa dupa o discutie pe niste bani dati imprumut si un meci dubios

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 03 Apr 2019, 09:56

Pe mine unul m-a cam dezamagit prestatia lui Mirko la ambele meciuri jucate in deplasare cu FCSB. Nu a scos nici o minge grea si a incasat 7 goluri. Cum m-a dezamagit la meciul pierdut in groapa, 0-3, sau la la Medias 2-3. In meciurile mari, jucatorii de clasa ies in evidenta. In aceste meciuri el nu prea a aratat ceva deosebit. Daca il aveam pe Straton tot acolo ieseam. Poate ca asteptam ca Mirko sa salveze ceva din dezastrul apararii in aceste meciuri...

P.S. In acest sezon Teja l-a batut pe Mangia cu 3-2 de trei ori !

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de cortinadampezzo » 03 Apr 2019, 11:25

Mai uitate odata la toate meciurile de care ai pomenit. A scos o gramada, fara el ne faceau oile manita
Cat poti sa aperi cand Kelic si Donkor isi dau autogoluri ?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de malus dacus » 03 Apr 2019, 11:30

...Mirko a luat trei, dar nici vorba de greseli si niciunul parabil. Iar pe teren n-au jucat Teja contra Mangia. Cu loturile valide putem discuta si de duelul antrenorilor. N-a fost cazul acum...

Închis