[Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte credeti ca terminam acest sezon?

Poll ended at 19 Mai 2019, 14:09

36 (infrangere)
9
31%
37 (egal)
6
21%
39 (victorie)
14
48%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 18 Mai 2019, 23:29

Jucatori s-au adus - dar cine i-a adus nu se pricepe la sportul asta (actionari, scouteri etc.). Sau poate ca jucatorii adusi nu sint folositi ca lumea la Craiova. Eu tot zic pe aici ca Andrei Cristea nu poate juca pivot, cu spatele la poarta. Antrenorul n-are nici o treaba. Unde l-a vazut cineva pe Cristea sa joace ce l-au pus astia la Craiova ?

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 18 Mai 2019, 23:30

Upsss!!! S-a schimbat discursul lui Papi. Daca in conferinta de presa premergatoare meciului a spus ca el este antrenorul echipei si in sezonul urmator, acum la flash-interviuri, intrebat fiind daca va fi antrenorul echipei si in sezonul urmator, a raspuns : " Nu stiu, vom vedea ce va fi".
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 18 Mai 2019, 23:38

Mai bine lua Rotaru un antrenor de la copii si juniori sa-l puna pe banca, decat sa-l lase pe Papura sa-si bata joc de finalul asta de campionat.
Am inceput in genunchi, terminam tot asa. Am ajuns la mana lui Hagi pentru a putea juca in cupele europene. RUSINOS! Si e numai vina lui Rotaru si a anturajului sau dubios, in frunte cu Papura!
Nu stiu pentru voi, dar pentru mine este cel mai dezamagitor final de sezon din 2014 incoace.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fanucrv » 18 Mai 2019, 23:40

N-am nimic cu Mihăilă. Dar m-am saturat de jucători penibili gen fortes sau de speranțe ca Mihăilă . Cred ca oameni chiar "merita mai mult". Singura noastră apărare în fata detractorilor sunt rezultatele. Aaaaa... Sa nu uit:pustiul ăsta pe care l-am criticat, daca prinde 6 luni bune se vinde instant iar noi rămânem iar cu speranțele și penibilii.

LiviuB

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de LiviuB » 18 Mai 2019, 23:41

Pana la urma e si ceva bun in asta, poate isi dau seama si cei cu putere de decizie cat de mult conteaza un antrenor, cat de mult conteaza sa nu iti slabesti echipa cand te asteapta un poff... si poate e schimbat ala care propune jucatori

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de White&Blue » 18 Mai 2019, 23:42

blixa scrie:
18 Mai 2019, 23:20
Acka vorbeste mai bine ca Hagi.
Implicit si decat Papura care era o balbaiala totala la interviuri, nu avea nicio idee in cap!

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 18 Mai 2019, 23:44

@DeuxEx Corect. Asta se intampla atunci cand patronul are langa el doar periatori si limbute. Asa cum am zis, poate Mangia nu era el super-extra antrenor, dar era profesionist si se impunea in fata jucatorilor. Cand ai antrenor pe unu care stii ca este tinut in brate de patron, e clar ca respectul este ZERO. Mai il vezi si cu conferintele alea de presa de te doare mintea...
Last edited by G.Ovidiu-Catalin on 18 Mai 2019, 23:46, edited 1 time in total.
ucv ucv ucv

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de galmeele » 18 Mai 2019, 23:45

Inainte sa-l faceti pe Papura vinovat, ar fi bine sa realizati ca aceasta este echipa formata, condusa de Mangia . Rezultatele au fost aduse de tripleta plecata care intradevar stia ce sa faca cu mingea.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 18 Mai 2019, 23:47

G.Ovidiu-Catalin scrie:
18 Mai 2019, 23:30
Upsss!!! S-a schimbat discursul lui Papi. Daca in conferinta de presa premergatoare meciului a spus ca el este antrenorul echipei si in sezonul urmator, acum la flash-interviuri, intrebat fiind daca va fi antrenorul echipei si in sezonul urmator, a raspuns : " Nu stiu, vom vedea ce va fi".
O mica speranta.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 18 Mai 2019, 23:48

Papura a preluat echipa de la Mangia, echipa aflata pe locul 3. Si a reusit performanta sa termine campionatul pe 4. Cu aceiasi echipa cu care Mangia urcase pe podium. Asa ca las-o mai moale cu luatul apararii lui Papura. Daca era baiat destept, isi vedea de treaba lui, nu-l sapa pe Mangia pe la spate, ca sa-i ia postul...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 18 Mai 2019, 23:52

Antrenorul are un rol imens. José Mourinho a castigat Cupa Campionilor cu FC Porto avand un buget de 10 ori mai mic decat adversarii sai si jucatori mult mai slabi cotati. Acolo s-a vazut ce poate face un antrenor. La noi, Dan Petrescu la Urziceni. In concluzie, fara Papura.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 18 Mai 2019, 23:52

@galmeele.Care tripleta, ca tripleta a fost desfiintata la finalul campionatului trecut. Tripleta Mitrita vrei sa zici? Ca pe Koljic l-au adus dupa inceperea sezonului. Asa, cu tripleta Mitrita, reusisem ca dupa etapa a 7-8 a sa jucam cel mai placut fotbal din Liga I. Dar nu este o problema, ok, Mangia a fost slab. De ce nu ai adus altul mai bun. Papura ?!?!
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 18 Mai 2019, 23:54

Daca incerc sa fiu obiectiv, totusi Viitorul a facut un play off mai bun decit Craiova, indifferent de antrenor. In ultimele luni, am condus Viitorul de trei ori cu 1-0 si tot de atitea ori am pierdut cu 1-2. Pe greseli mari in defensiva. In acest an, am jucat cu Viitorul 5 meciuri : un egal si patru infringeri. Pur si simplu au echipa mai buna si noroc mai mult. Pacat ca nu am folosit acest play off sa mai promovam copii - tot pe locul 4 terminam.

Eu l-as pastra pe Fedele - e un jucator bun. Astazi starurile noastre - Mateiu, Cicaldau, Bancu - nu au prins o zi mare.

Acum 3 luni toata lumea spunea ca sintem favoriti la titlu : liniste la club, fani multi, lot echilibrat. S-a prabusit totul din pacate.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 18 Mai 2019, 23:55

DeuxEx scrie:
18 Mai 2019, 23:48
Papura a preluat echipa de la Mangia, echipa aflata pe locul 3. Si a reusit performanta sa termine campionatul pe 4. Cu aceiasi echipa cu care Mangia urcase pe podium. Asa ca las-o mai moale cu luatul apararii lui Papura. Daca era baiat destept, isi vedea de treaba lui, nu-l sapa pe Mangia pe la spate, ca sa-i ia postul...
Cred ca atunci cand a preluat Papura echipa, aveam si vreo 4 puncte avans. In plus, Rotaru a declarat ce rolmare a avut Papura in transferurile facute, adica exact acolo unde s-a gresit cel mai mult.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 18 Mai 2019, 23:57

Bobby scrie:
18 Mai 2019, 23:54
Daca incerc sa fiu obiectiv, totusi Viitorul a facut un play off mai bun decit Craiova, indifferent de antrenor. In ultimele luni, am condus Viitorul de trei ori cu 1-0 si tot de atitea ori am pierdut cu 1-2. Pe greseli mari in defensiva. In acest an, am jucat cu Viitorul 5 meciuri : un egal si patru infringeri. Pur si simplu au echipa mai buna si noroc mai mult. Pacat ca nu am folosit acest play off sa mai promovam copii - tot pe locul 4 terminam.

Eu l-as pastra pe Fedele - e un jucator bun. Astazi starurile noastre - Mateiu, Cicaldau, Bancu - nu au prins o zi mare.

Acum 3 luni toata lumea spunea ca sintem favoriti la titlu : liniste la club, fani multi, lot echilibrat. S-a prabusit totul din pacate.
Si pe Martici l-as pastra, e profesionist.

Închis