Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care crezi ca va fi rezultatul meciului?

Victorie
16
76%
Egal
2
10%
Infrangere
3
14%
 
Total votes: 21

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 15 Aug 2021, 00:35

La meciul asta s-a vazut din cer ca nu avem lot. Ivan si Koljic sunt accidentati, si noi trebuie sa tragem de Markovic tot meciul, jucator de 20 de ani, care acum doua luni avea 90 de kile. Pentru ca nu mai avem nici macar un varf in lot. Nu ma plang ca am scapat de Tudorie si Mamut, dar nu se poate sa nu ai O REZERVA!. E penibil. Mai ales in conditiile in care Ivan si Koljic se accidenteaza des. La fel, e accidentat Cimpanu (alt jucator de 20 de ani), si nu ai pe cine sa bagi in banda dreapta. Iese Mateiu, cauti un mijlocas la inchidere cat de cat bun in tot lotul si nu dai de nimeni.

Apropo de accidentari, ce naiba se intampla de avem infirmeria plina? Ivan, Koljic, Cimpanu, Conte, Papp. E deja jumate de echipa. Preparatorii fizici ce mai zic?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 15 Aug 2021, 00:39

fanatic16 scrie:
15 Aug 2021, 00:00

Markovic imi place dar e egoist, pe final trebuia înlocuit, nu mai putea
Inca nu are ritm de joc ca titular in liga 1. Sezonul trecut a jucat vreo 300 de minute in liga 1. In tot campionatul ! Cred ca azi a fost primul joc din cariera cu 90 de minute la seniori penru Markovic.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Aug 2021, 00:46

FreakBoy scrie:
14 Aug 2021, 23:50
marius_vl scrie:
14 Aug 2021, 23:47
Unde dracu mergi mă tu înainte? Își dau viața toți cu noi, ce să-ti spun... Nu simți mirosul de putrefacție? Chiar nu realizezi că ariciul se pregătește să dispară din peisaj?
Fa un dus verișor.si dacă ariciul dispare, mirosul tot de la tine vine.
Lasă-l ca își revine, doar ca nu face fatza presiunii.. tot asa l-am înjurat și eu acum 2 ani pe același motiv dar dupăia tot el a zis ca o sa avem 7/7 in Play-off ul cu Bergodi.. asa e el antisistem, mai anarhist dar ii trece

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 15 Aug 2021, 00:47

Daca pina si gsp e de acord ca uta trebuia sa primeasca 2 cartonase rosii in prima repriza...Au fost greseli ale echipe noastre, dar nu nu uitam si maniera brutala de joc a gazdelor tolerata de arbitri :

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/uta-cs ... 39451.html

Daca se mai intimpla asa ceva la un meci de liga 1, sa scoata echipa de pe teren. Nu se poate sa joci fotbal cu macelari, sa fim seriosi.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Aug 2021, 01:22

Chestia e ca scuzele astea ne cam plac.. Dacă ne pune mana pe currr noi în loc sa ii un șut în coae, noi tipam.. am văzut episodul asta cu Botoșani, fcsb, clinceni, Chindia, Gaz, sepsi... chiar și cu Viitorul..noi mereu suntem victime sau poate s-a dus vorba ca suntem domnișoare și asa merge cu noi, la intimidare.. pana la urma noi am luat galben pt simulare și pt dat cu mingea în tribuna

Sau poate nu avem fotbaliști, poate nu e pt toți sportul asta care după ultimul csmpionat european se anunță din ce în ce mai dur și fără simulări

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 15 Aug 2021, 09:40

Repriza a2a de kko (atac inexistent), (pentru ca) lot subtire, apararea chiar a aratat bine , gol de portar, arbritaj de 1984, Orwell. Fara transferuri anul asta o luam in mana.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 15 Aug 2021, 10:23

Un meci deosebit de frustrant, am privit cu ură tv-ul. Măcelari ăi de la uta, dar blegomani și ai noștri, maxim 10 minute atacuri susținute in tot meciu. Jucatorii pofesioniștin u trebuie sa se lase intimidați nici de atmosfera, oricum ar fi ea de ostilă.
Vînă incepe să imi displacă deja, macaronaru e zero, restu plafonati, lipsiți de idei, cu excepția lui Jovan. Nici Găman nu prea mi-a dat siguranță ca in alte meciuri. Trebuie transferuri urgent, cate un om in fiecare compartiment. Rotarule, hai că știm că chibzuiești mai alene, ia odata deciziile alea nu le mai pitroci atât, că vine toamna și noi tot pe 8 suntem.
Felicitări galeriei, m-a durut sufletul cand am văzut un cadru de la final cu ei, ne puseserăm toti speranțe in victoria asta.
Victorie cu mediaș!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 15 Aug 2021, 11:12

Daca ne mai calmaram, macar sa incercam sa tragem niste concluzii cat de cat corecte. Meciul per ansamblu l-am pierdut pe fond de ciobanie si anti-fotbal prestate de uta + gol încasat usor, cu ghinion, nuj cum sa-i zic. Nu-s genul care cauta sa le găsească scuze jucatorilor, dar de data asta chiar au dreptate. Au recunoscut-o si boii de la uta ca asa au pregătit meciul. Sa nu ne lase sa jucam. E aiurea sa incepi cu domnisoare si chestii. Ce domnisoare ? Cum contracarezi asa ceva? Te apuci sa dai si tu, iei rosu si tot acolo ajungi. E greu cu ciobanii. Plus atata tavaleala si crampe simulate, daca se face o statistica asta va ramane meciul cu cele mai multe asemenea mizerii din tot campionatul. E greu de batut recordul. La gol, mai mult ma enerveaza cum centrează ăla de lângă doi proști ai nostri. Sa iei cu boltă, iar e de ccacat. Dar nu poți sa-l scoți vinovat pe Pigliacelli pt. ca e scund. Atâta e, ce dracu să-i ceri ? Nici Lazar nu-i vreun imens, nu se stie daca nu l-ar fi incasat si el. Dar, asa e la suparare, trebuie sa gasim neapărat un vinovat sa-l rastignim.
Altfel, stam rău de tot cu lotul. Asa e, n-ai cum sa te emiți pretenții cu un singur atacant valid, la primele lui 90 min. intr-un meci oficial. Despre dl. nr. 10 Vînă spun doar atat: e posibil sa ne fi țepuit becali. Matematic, sansele sa ne fi țepuit sunt mai mari pt. că lui becali, din doi jucatori, poate îi iese cu unul. Pe când la noi, dacă nu-ți iese cu Vînă din Vînă - pa. Și, se pare că nu prea.
Cu excepția fazei de la gol unde dă ăla cu capul, mi-a plăcut Screciu. Dar, degeaba. Tot improvizație de fundaș rămâne. N-ai cum fundaș central, dacă nu sari bine la cap. Momentan îl văd, totuși, peste Marius Constantin, pensionar aflat in retragere pt. inca un an la Craiova.
Căpățână si V. Constantin in Turcia, rapid. Ne incurcam de ei degeaba prin lot. Mai bine mizam pe pustani de la echipa a 2-a. Baiaram, hai, rezervă decentă pt. încă un sezon, vedem dacă mai crește. Dar cu fuga aia, nu cred. In fine, cred că o sa ne revenim usor si vom incepe să adunăm puncte, dar suntem ciuruiți grav ca lot. Urgent, avem nevoie de întăriri.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 15 Aug 2021, 11:23

In ciuda rezultatului, sunt semne bune. Se vede ca incep sa se lege pase la firul ierbii, rod al pregătirii. S-a cristalizat un prim "opt" de viitor apropiat, din care Screciu, Vlădoiu, Campanu (nu a jucat la Arad), Marcovic (sa gestioneze mai responsabil momentele de finalizare, mai ales cand sunt rare) nu trebuie sa lipsească. Mai mult, se pare ca Pigliacelli va pleca si vom avea portar pe masura pretențiilor si, ,daca Reghe gaseste jucatori eficienti in locul lui Mateiu si Bancu, se poate vorbi de un prim "11" si bisericuta toxica ar fi sparta in sfarsit. Cu toate ca Bancu, daca ar uita de nationala, ne-ar mai putea fi util. Si nu in ultimul rand... UTA a castigat pe merit pe determinarea jucatorilor, constienti ca joaca pe teren propriu. Chestia cu ciobania e doar o scuza ieftina.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 15 Aug 2021, 12:57

Ce încearcă dl Cârțu cu ultimele declarații nu e ok. Într-adevăr că au jucat dur arădenii și arbitrul a fost fricos dar.... Să ne vedem și de problemele din curtea noastră. De ce luăm gol la primul șut pe poartă? De ce ne trebuie 10 ocazii să dăm și noi un gol? De ce avem infirmeria plină? De ce nu facem transferuri? De ce nu avem rezerve? S_a demonstrat și la european și în cupe.. Nu joacă banii, dacă ai voință și forță poți câștiga orice meci indiferent de adversar. Din păcate noi suferim la dăruire. În legătură cu plecarea lui Rotaru eu nu cred că este adevărată declarația lui, adică sinceră. Dacă vrei să pleci nu îl aduci pe Reghe pe un salar consistent și nu negociezi cu Mitriță.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 15 Aug 2021, 14:44

dorumihnea2 scrie:
15 Aug 2021, 12:57
În legătură cu plecarea lui Rotaru eu nu cred că este adevărată declarația lui, adică sinceră. Dacă vrei să pleci nu îl aduci pe Reghe pe un salar consistent și nu negociezi cu Mitriță.
Pai Rotaru a spus ca ar vrea sa se retraga in 2023. A semnat cu Reghe pe 2 ani. Nu stim daca vine Mitrita - si daca vine probabil ca e imprumut. Eu nu vad vreo contradictie. Aaa - mai zice ar se gindeste sa se retraga chiar mai devreme - dar asta inca nu e sigur...

Mie mi se pare ca e o prostie sa zici ca te retragi in avans ; fa-o nene in tacere...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 15 Aug 2021, 15:09

Ce v-a bagat rotaru frica in oase cu retragerea asta....
Asa credul am fost si eu si am votat USR, acuma imi vine sa ma ard cu tigarea pe coae

Nu pleaca nicaieri. Pai voi ati pleca cand stiti ca aveti de luat inca vreo 20 de mil pe Markovic, Cimpanu, Baiaram si Vladoiu ?
Ce afacere crezi ca se duce sa faca rotaru care in 8 ani sa ii aduca 30-40 mil de euro ? Baliverne

Legat de meci, problema a fost pe banca. Atunci cand UTA a redus turatiile noi nu am avut pe cine sa bagam sa facem diferenta.
Bine puteam sa il bagam pe Vatajelu si sa il urcam pe Bancu inter, sa trecem la 4-3-3. La 1-0 nu mai conta daca mai primeam inca 3, important era sa dam si noi.
Astfel, ma gandesc ca sa nu ne pripim cu niste transferuri grabite, fiind constransi de rezultate si timp. Tranferuri dinalea gen Rambe si alti :bad:

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 15 Aug 2021, 17:45

cortinadampezzo scrie:
15 Aug 2021, 15:09
Astfel, ma gandesc ca sa nu ne pripim cu niste transferuri grabite, fiind constransi de rezultate si timp. Tranferuri dinalea gen Rambe si alti :bad:
Păi cam asta e pericolul si nu e prima data cand se acționează sub impulsul momentului. Așa au adus mereu tot felul de petarde ,de care au scapat greu si cu costuri mari. Dar asa se-ntâmplă cand nu ai o strategie cât de cât.Ultimul exemplu e cu Cicaldau: te pregătești sa-l vinzi de ceva timp si nu urmărești pe nimeni sa pui in loc.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 15 Aug 2021, 18:26

Noi tot nu ne grăbim cu transferurile să nu luăm țeapă și alții își fac echipă de la 0 într-o lună cum e cazul Rapidului sau a Botoșaniului în fiecare an..... Nu frate trebuie un om cu ochi buni la fotbaliști, atât....

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 15 Aug 2021, 20:10

fanucrv scrie:
15 Aug 2021, 17:45
cortinadampezzo scrie:
15 Aug 2021, 15:09
Astfel, ma gandesc ca sa nu ne pripim cu niste transferuri grabite, fiind constransi de rezultate si timp. Tranferuri dinalea gen Rambe si alti :bad:
Păi cam asta e pericolul si nu e prima data cand se acționează sub impulsul momentului. Așa au adus mereu tot felul de petarde ,de care au scapat greu si cu costuri mari. Dar asa se-ntâmplă cand nu ai o strategie cât de cât.Ultimul exemplu e cu Cicaldau: te pregătești sa-l vinzi de ceva timp si nu urmărești pe nimeni sa pui in loc.
Parerea mea e ca Rotaru a pierdut o sansa uriasa prin neangajarea lui Dan Petrescu; multi au primit sansa asta la Craiova in ultimii 8 ani - e incredibil ca Petrescu nu a primit-o. Acest antrenor a dovedit ca poate construi / reconstrui echipe.

Publicul vrea rezultate si Dan Petrescu le poate obtine. Cind n-ai bani sa aduci staruri, incerci cu disciplina, atentie in defensiva, atitudine si pregatire fizica. Adica Dan Petrescu. Rotaru n-are bani sa faca spectacol si nu-si da seama.

Rotaru mi se pare ingrozitor de naiv in fotbal, e paralel la scouting (ca el face scoutingul) si nici nu cunoaste bine istoria Stiintei; el viseaza fotbal spectacol a la Craiova Maxima, dar aduce vagoane de petarde. Nebunule, cum sa faci spectacol fara jucatori care nu stiu sa dribleze - sa dribleze nu sa fuga cu mingea la picior pe linga adversari, ca ala e atletism. Vrei spectacol, adu-l pe Morutan, si nu-l pierde pe Octavian Popescu. Echipa construita de Cirtu la sfirsitul anilor 80 era disciplinata si defensiva, pe stil Dan Petrescu. Aia era Craiova atunci - ca nu se putea bate la fotbal spectacol cu Steaua si Dinamo.

Închis