Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Moderator: grup_moderatori

Universitatea - CFR

Poll ended at 24 Sep 2021, 15:22

Calificare
11
69%
Ne concentrăm pe campionat.
5
31%
 
Total votes: 16

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Mesaj de manex » 23 Sep 2021, 23:34

Cum sa ratezi asa??? Sper sa nu il fi ingropat de tot pe Koljic ratarea asta

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 163
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Mesaj de crazy_u.craiova » 23 Sep 2021, 23:39

Dupa ce data trecuta am jucat bine dar am pierdut.azi i-am invins cu armele lor.buna tactica lu' reghe,al dracu' ii iese fara sa vrea.
Hai cu inca doua victorii ,cel putin.

Trimis de pe al meu Redmi Note 8 Pro folosind Tapatalk


Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Mesaj de Iancu Magheru » 24 Sep 2021, 00:33

M-a frapat prestația lui Conte. Nu cred ca am vazut un fundaș asa slab din 2013 încoace la Craiova. Să nu reușești o preluare...
Buna victoria, de moral, Reghe nu a forțat sa fim seriosi, daca ne propuneam bateam echipa asta a cfr-ului cu 3-0. Pacat de ratarea lui Koljic.
Destul de puțină lume avand in vedere ca pe eventim era aproape sold out T2.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Mesaj de Takeiteasy » 24 Sep 2021, 00:41

manex scrie:
23 Sep 2021, 23:34
Cum sa ratezi asa??? Sper sa nu il fi ingropat de tot pe Koljic ratarea asta

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Mi se pare ca Koljic a pierdut din viteza de alergare, viteza de reactie si incredere dupa accidentare... Sper sa isi revina - dar nu se stie...

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Mesaj de Leonard Albert » 24 Sep 2021, 01:25

cortinadampezzo scrie:
23 Sep 2021, 23:26
Optimi
FC Voluntari, Minaur Baia Mare (L3), FCU, FC Rapid 1923, FC Argeș, FC Buzău (L2), Dunărea Călărași (L2), Chindia Târgoviște, Politehnica Timișoara (L2), Gaz Metan Mediaș, Hermannstadt (L2), Sepsi, Dinamo, FIliasi, Universitatea Craiova și FCSB

Daca suntem concentrati nu are cine sa ne ia cupa ucv + 2-3 transferuri in iarna
Are cine. FCSB sau Sepsi.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Mesaj de malus dacus » 24 Sep 2021, 01:48

Văzut meciul de la PN plus un mic rezumat yt.
Păreri:
*E bn. ca am trecut mai departe. Senzația e ca cfr nu prea se strofoaca pt. acest trofeu. Totusi, daca era sa fie cu ce au bagat in teren, n.ar fi zis ba pt. inca un tur;
*Ciudat 11-le de inceput al nostru. N.am inteles ce a urmărit Reghe. Daca era vb. de pedepse ceva, nu.i mai baga p.astia buni deloc. Poate are cineva vreo explicatie, eu nu gasesc;
*Petarda meciului ( cred ca si a lotului ), de departe Conte. Cine dracu aduce prabusitii astia la noi si, mai ales, cum ii gaseste, nu pot sa.mi dau seama;
*Remarcații mei ar fi Houri, Lazar si Vatajelu. Primul, atât pt. gol, dar mai ales pt. determinare. Aleargă, se zbate, paseaza, un castig mi se pare. Dezamagiri - Markovic, Baiaram, Cimpanu.
*Dezolant nr. redus de spectatori. Turnichetii aratau la final nr. de 3992. Hai, sa mai fie ceva nereguli cu accesul, dar nu cred ca am sarit de 5.000, numar real;
*Curios, in ciuda nr.lui mic de spectatori, PN mi s.a parut ceva mai intafoiata ca de obicei. Prestația, medie spre slabuta. Cantecele alea noi, vad ca se tot insista cu ele, dar parca n.au ceva. Ala cu mititelu in parnaie avea sanse sa sune bine, dar poetu a gasit.o p.asta cu mititelu e in parnaie, care mie unuia mi se pare jenanta. Nici celălalt nu e uau. Pare neterminat si ala, in fine. N.am inteles nici scandarile la adresa lui Petrescu. A zis ceva nasol de noi zilele astea sau inainte meci? Aiurea mi s.a parut.
Per total, o calificare fara fast, desi am intalnit campioana.
Hai Craiova!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Mesaj de Takeiteasy » 24 Sep 2021, 04:19

Cosmin Staicu pe cvlpress.ro nu iarta pe nimeni :

Lazar 6 – Conte 3, Screciu 7, M. Constantin 7, Vătăjelu 6 (86 Bancu) – Vînă 2 (46 Gustavo) 5, Fedele 5, Houri 8 – Cîmpanu 5 (72 Nistor) 5, Markovic 5 (46 Koljic) 4, Baiaram 5 (46 Ivan) 5

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Mesaj de David Graham » 24 Sep 2021, 07:38

Am vazut un meci si din sectorul 1 :)( ca un adevarat stadion-trotter ce sunt...Meci bunicel. Rezervele mi-au placut in prima repriza, un meci bun pentru Vatajelu, Lazar, Houri. Conte nu mi s-a parut petarda precum unora. Excelenta prestatia PN, mai buni decat de obicei.
:)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Mesaj de fanatic16 » 24 Sep 2021, 08:13

Cu dinamo vor fi mult mai mulți, lumea nu mai pune importanță pe cupa dacă am luat o de 2 ori un ultimii 3 ani, daca meciu asta cu cfr era in campionat chiar eram 11 mii cat era limita permisa
Eu unul vreau cupa din nou, nu înțeleg de ce unii stramba din nas la cupe sau supercupe
Anul asta nu putem lua titlu dar putem face o echipa competitiva care sa se bata cu șanse reale sezonul următor
E de departe clar ca Reghe e cel mai bun antrenor de la renașterea echipei

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Mesaj de dorumihnea2 » 24 Sep 2021, 08:36

Dacă noi am fi supărați după un meci câștigat cu rezervele ce să mai spun de fanii oilor sau ai lui Uta. În afară de pustiul din atacul cfr lui restul sunt fotbaliști cu salarii mai mari decât ai titularilor noștri, mulți jucători care nu ne-am permis să îi transferam. Dacă mai punem la socoteală că nu construiesc nimik și joacă doar pe angajament fizic, antijoc atunci să nu ne mirăm că nu am avut un meci reușit. Ca să nu mai spun că la noi deja e tradiție faptul că nu avem rezerve decente de mulți ani.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Mesaj de manex » 24 Sep 2021, 08:57

Takeiteasy scrie:
manex scrie:
23 Sep 2021, 23:34
Cum sa ratezi asa??? Sper sa nu il fi ingropat de tot pe Koljic ratarea asta

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Mi se pare ca Koljic a pierdut din viteza de alergare, viteza de reactie si incredere dupa accidentare... Sper sa isi revina - dar nu se stie...
Asta am zis si eu. Era cu 4, 5 metri in fata fundasului si l-a ajuns ala

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Mesaj de Iancu Magheru » 24 Sep 2021, 09:39

Cupa e relevantă strict pt faptul că, câștigarea ei te aruncă intr-un tur de conference league. Cfr dacă mizează pe titlu an de an si mereu cu șansele cele mai mari, ce sens ar avea să se incurce și cu cupa? Asta e pt cei care au emoții la prinderea podiumului.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Mesaj de fanucrv » 24 Sep 2021, 09:46

Iar noi avem emotii mari cu prinderea podiumului...Am avut si anul trecut cu Sepsi.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Mesaj de Paul » 24 Sep 2021, 11:03

Da, ne-am calificat in cupa eliminand CFR, in urma unui joc in care rezervele au miscat destul de bine. Eu atat aleg sa tin minte, restul ca ce face si ce nu face CFR, cu Dan Petrescu care ne-a spus in aceeasi fraza, fara rasuflare, ca el e un om civilizat, ca suporterii de la Cluj sunt altceva, nu ca ghiolbanii nostri, si ca el a fost si pe la Londra, gen cum a zis si nea Pitzi ""ba Adriene tu sti ba ce e aia parmegian?", toate aceste chestii consider ca nu merita atentie.
Sa fim noi fraierii aia care luam cupa anul asta, si usor usor sa le suflam in ceafa si la astia de sunt mari campioni ai Romaniei si pe care DP ii invata sa joace la angajament, la ciupeala, si sa blocheze tot, creatie zero. Poate cine stie, prind copiii astia ai nostri curaj si ii facem muci in cele 3 meciuri cu ei de anul asta.
Cred ca am iesit binisor din turul asta, noi si cu Filiasul, cu care sper sa jucam intr-o faza cat mai avansata, de ce nu in finala, pe care sa o castigam tot noi, dar fiind deja campioni sa mearga Filiasul in cupele europene, si, daca s-ar putea, asta sa insemne ca o echipa "simpatica" gen Sepsi sau Botosani, sa ramana sa se pregateasca mai bine pentru la anul, ca anul viitor merg doua echipe din Dolj in cupele europene, din care una singura din Craiova, singura legitima.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Cupa Romaniei. 16-zecimi. Universitatea - CFR

Mesaj de David Graham » 24 Sep 2021, 13:39

Ce i s-a strigat Bursucului, am vazut in presa chestiunea. Eu n-am fost atent.
:)(

Închis