Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Ce facem la malul marii?

Victorie, Reghe e peste Rege
12
75%
Egal, ne inecam ca rrapidistul la mal
2
13%
Pierdem, ne inecam in larg
2
13%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2163
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 05 Noi 2021, 16:39

Duminică, de la 15 30 avem deplasare la malul mării contra Farului lui Gică Hagi, o echipă dificilă atunci când vrea sa joace (nu ca aseară cu ciobanu)
Farul este pe locul 8 cu 21 p, iar noi pe 3 cu 28 p
Căutăm victoria a 6 a la rand in liga 1,echipa este in cea mai buna formă din acest sezon, însă trebuie avut grijă la mijloc unde in meciul cu Mioveni s au greșit foarte multe pase in prima repriza, de la care au venit 4 5 contraatacuri periculoase ale fauritorilor de loganuri.
Aștept de la Nistor, Houri, Cretu si Screciu sa fie mai conectați la meci, cu Mioveni au părut pe dinafară.
Pigliacellli - Bancu, Screciu, Găman, Căpățînă - Houri, Nistor, Crețu, Campanu-Ivan, Marko
Forza Știința!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2234
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 05 Noi 2021, 17:26

Meci greu. Echipa regelui blatist va avea altă atitudine, in meciul noi ,așa cum zicea si reghe. Și apropo de regele blatist : nici măcar nu era in stare sa mimeze supărarea dupa victoria oilor. Un penibil. Sper sa nu prindă p-off,dar tare mi-e teamă ca-i vedem împreună cu botoseii, in primele șase.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 05 Noi 2021, 17:55

fanucrv scrie:
05 Noi 2021, 17:26
Meci greu. Echipa regelui blatist va avea altă atitudine, in meciul noi ,așa cum zicea si reghe. Și apropo de regele blatist : nici măcar nu era in stare sa mimeze supărarea dupa victoria oilor. Un penibil. Sper sa nu prindă p-off,dar tare mi-e teamă ca-i vedem împreună cu botoseii, in primele șase.
Ferească să avem și Botoșani și Farul in play-off. Ar fi o luptă cu totul inegală.. eu sper la Rapid și Argeș să prinda primele 6. Ar pune probleme serioase cfr-ului si oilor, mai ales rapid-ul, iar noi i-am bate ca pe fasole.
Duminică văd un meci frumos, fără adversari care să se apere pe două linii. Invingem cu 2-1 sau 3-1.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Noi 2021, 18:36

Farul a avut ieri un meci de antrenament cu FCSB. Nu am vazut cartonase, nu am vazut ratari la poarta FCSB-ului, a fost o rusine de meci. Dupa ce au invins la Botosani, era cam clar ca Farul va ceda meciul FCSB-ului. Cred, totusi, ca vom invinge, as zice 3-1 pentru noi. Koljici o sa inscrie de data asta.

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Mesaj de Guardiola » 05 Noi 2021, 22:25

Meci greu in care trebuie sa speculam greșelile lor. Partea buna e că ei nu refuza fotbalul, deși daca marchează primii o să se închidă că restul echipelor. Important este sa fim.mai concentrați în apărare și în special la.mijloc unde ne trebuie un închizător de zilele bune ale lui Mateiu. Ar fi bine sa și înscriem cat mai mult, dar au jucători valoroși cam in toate compartimentele. Sper sa nu repetam greșelile din meciul cu Mioveni.
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 06 Noi 2021, 05:29

Echipa ''grea'' cand vrea rejele si sunt convins ca weekend-ul asta chiar o sa vrea ceva din meciul asta. Pentru ca rejele a fost, este si va fi o capra cu oierul; altfel trebuie si el sa-si justifice coroana. In sfarsit, ma intereseaza prea putin capraria dintre machedoni, noi mergem la razboi si ce va fi va fi. Am incredere in baieti, echipa chiar o vad la nivelul acela la care tanjeam de mult timp. Am incredere ca Reghe si Pandi vor comite o crima de lez-majeste.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3566
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 06 Noi 2021, 06:31

Sper sa batem si sa continuam jocul frumos, daca s-ar putea fara scaparile din aparare de la meciul cu Mioveni.
Ar fi bine sa inceapa sa marcheze Kolijc, si sa continue sa marcheze si sa joace excelent Ivan si Markovici. Ivan e mai de travaliu, dar Marko face 2-3 faze memorabile din talent si daca ne ajuta Dumnezeu da si un gol de generic.
Am impresia ca Panduru, care mi s-a parit rautacios la adresa lui Markovici, de fapt vrea sa scoata ce e mai bun din el si e un fel de profesor exigent care sa speram ca e si bun motivator, ca asa exigent si atat ca Piti, nu ne trebuie.
Sper ca el si Reghe sa ii faca pe toti sa isi atinga potentialul maxim, individual, dar mai ales ca echipa.
Eu sunt in continuare foarte placut surprins de Reghe, si imi pare foarte bine si ca ruleaza foarte multi jucatori.
Pacat de Mateiu, dar din pacate am banuiala ca si-o face si cu mana lui, prea a avut disparitii de-astea cu toti antrenorii, o fi de la el. Cine stie, poate revine cu succes si atunci stim clar ca avem o reteta de succes la Craiova.
Una peste alta, sper ca dupa meciul cu Hagi sa trecem de 30 de puncte 😉

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2527
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 06 Noi 2021, 06:56

mi-ar placea sa il vad titular pe Mateiu in locul lui Cretu

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9817
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 06 Noi 2021, 08:25

Mateiu a fost accidentat, asa a zis Reghe. Si daca si-a revenit nu cred ca il baga imediat

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2527
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 06 Noi 2021, 08:30

manex scrie:
06 Noi 2021, 08:25
Mateiu a fost accidentat, asa a zis Reghe. Si daca si-a revenit nu cred ca il baga imediat

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
ideea e ca mie nu-mi place acest Cretu, mai degraba mi-ar placea sa-l vad pe Ivanov acolo la inchidere, daca nu se poate cu Mateiu

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3566
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 06 Noi 2021, 08:41

Mie mi-ar placea sa joace si Mateiu, dar nu imi displace niciun jucator pe motive valabile poate in urma unei partide, cred ca e cel mai bine daca aproape toti din lot au sanse reale sa intre si sa arate ce pot.
Poate ca varianta asta cu un 11 stabil nu e ce trebuie pana la urma, ca daca lucreaza toti la niste scheme si sisteme de joc in care stiu sa interpreteze mai multe roluri, asta inseamna ca adversarii au mai putine sanse sa ne citeasca si sa ne contracareze.
Inca o data vreau sa remarc faptul ca Reghe schimba in mod activ mereu, nu reactiv, asa cum suntem noi inclinati sa credem, adica ala a gresit, da-l afara, sau joaca bine, baga-l mereu, si cred ca asta se intampla prima data la Craiova, eu nu imi amintesc sa fi fost vreodata asa ceva, era ori totul batut in cuie, ori se insista obsesiv cu cativa jucatori, ori erau schimbati drept pedeapsa.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Mesaj de David Graham » 06 Noi 2021, 19:25

Avem din nou meci maine sa speram ca baietii nostri nu vor sta in expectativa la combinatiile marinarilor asa cum i-am vazut in ultimul timp cand au luat niste goluri. Trebuie sa contribuie toti la aparare pentru ca sunt sigur ca vom marca...si vom castiga intr-un final.
:)(

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 514
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 06 Noi 2021, 21:27

trendul este pozitiv, jucăm un fotbal de bună calitate pentru campionatul ăsta, avem la ce să ne uităm, avem motive să sperăm la mai mult .. sper să nu pierdem aiurea, un punct ar fi important ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Noi 2021, 13:03

S-a stins unu de-al nostru.
Sa fie o victorie pentru Petrica Mitu Stoian!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1819
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 15:Farul Constanța - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 07 Noi 2021, 13:56

Ce s-a întâmplat cu Rogulici? Nu mai apare nici rezervă nici în lot.... Astăzi este un examen f important și nu contează cum joacă Farul ci contează punctele.... Vedem dacă merităm să ne batem la campionat sau nu.

Închis