Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Moderator: grup_moderatori

Închis

Mai avem șanse la titlu?

Da și ne luăm revanșa
11
55%
Nu prea, facem egal
2
10%
Adio, dar rămâi cu Știința
7
35%
 
Total votes: 20

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Iancu Magheru » 27 Noi 2021, 15:32

Duminica întâlnim ocupanta locului secund, Fcsb, intr-o ultimă zvacnire de orgoliu pentru lupta la titlu, care o-ți mai crede in el. In retur ne-am luat umilință, 1-4 la bucurești, dar eram intr-o perioada foarte dificilă, Marinos tocmai plecase dupa un alt meci penibil, 0-1 cu Laci, in Albania.
In general in partidele cu oile, apărarea conteaza cel mai mult să isi faca treaba. Cand ne-am apărat bine, le-m luat puncte, vedeți meciurile din primăvară când pe ai noștri ii dirija Ouzunidis. Din pacate, cu Reghe la cârmă, in defensivă suntem cam instabili. Un minus va fi și lipsa lui Găman.
Meciul se va juca cu spectatori, dar condițiile sunt demne de operele lui Caragiale. Vom putea asista doar la prima repriză. Rușine Guvern și rușine televiziuni daca nu reprogramează meciul mai devreme.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Paul » 27 Noi 2021, 15:39

Sper sa batem si sa revenim la jocul bun de dinainte de meciul cu Faru.
Nasol fara Gaman dar asta e, trebuie sa ne descurcam. Screciu trebuie sa joace simplu si fara riscuri prostesti, si nu mai trebuie sa pierdem oamenii din marcaj.
Eu as juca cu doua varfuri, fie Kolijc si Ivan, sau Kolijc si Marko si Ivan in banda. De ce nu?
Hai baietii!

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Guardiola » 27 Noi 2021, 16:50

Acum ori niciodată. Daca nici la meciul asta nu intra concentrați și determinați, o să mai vadă spectatori când o să renunțe Mititelu la echipă. Apărarea trebuie să meargă ceas, mijlocul să facă un pressing continu și să fie inspirați la pase, iar atacanții trebuie sa o bage in ate. Teoria o știm cu toții la practica stam mai rău și mai ales cu oile. Să văd că se lupta pentru fiecare minge și că nu fac greșeli ușoare, nu cred că un egal ar fi o opțiune pentru noi.
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de fabius_2014 » 27 Noi 2021, 16:58

Meciul care ne arata unde suntem si la ce putem spera in campionatul asta. Sa fie victorie !

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Dany » 27 Noi 2021, 17:47

Având în vedere situația în care se va desfășura meciul sper sa nu fie probleme la pauza. Doamne în ce tara trăim, niște incompetenți in Guvern care decid soarta tuturor romanilor. Este de noaptea minții sa poți sa mergi pe strada fără probleme după ora 21, dar sa nu putem sta în aer liber în tribune după aceasta ora.
As propune jucătorilor Universității Craiova sa nu reia jocul după pauza decât după minim o ora ca să aibă timp suporterii sa ajungă acasă sa vadă restul meciului. Eu, ca suporter, as vrea sa vad tot meciul, dar dacă plec la pauza nu am timp sa ajung acasă.
Trebuie făcut ceva ca să vadă că se greșește foarte mult.
Suntem departe de lumea normala, suntem o tara de oameni bolnavi, fiecare cu interesele lui, nu știu dacă ne mai facem bine.
Cat despre meci, sper sa castigam.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Stefan.. » 27 Noi 2021, 18:06

Victoria ar fi rezultatul dorit, in ideea ca am lupta cu sanse pentru locul al- II-lea. Altfel, nici egalul nu ar fi de neglijat. Nu am pierde contactul cu FCSB-ul si nu am mai da motiv de discutie celor ne vad la mana lui Gigi Becali.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Takeiteasy » 27 Noi 2021, 18:41

Daca memoria nu ma inseala, de la renastere doar antrenorii straini au batut FCSB : Mangia, Bergodi, Ouzonidis. Sper ca Reghe sa fie primul antrenor roman sa bata FCSB dupa 2013.

Pe noi ne-a batut FCSB cu oricine pe banca - Petrea, Todoran, Vintila etc.: am avut impresia uneori ca Gigi poate pune o oaie pe banca si tot ne bate. Dar antrenorul conteaza, trebuie sa si conteze - si Reghe trebuie sa fie mult peste Petrea si sa cistige duminica. Hai la 2 goluri : 2-0 sau 3-1.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Takeiteasy » 27 Noi 2021, 18:54

Stefan.. scrie:
27 Noi 2021, 18:06
Victoria ar fi rezultatul dorit, in ideea ca am lupta cu sanse pentru locul al- II-lea. Altfel, nici egalul nu ar fi de neglijat. Nu am pierde contactul cu FCSB-ul si nu am mai da motiv de discutie celor ne vad la mana lui Gigi Becali.
Dupa ce aia au calcat pe noi 1-4 in tur, si fara antrenor pe banca (Todoran = zero) - eu zic ca echipa noastra trebuie capacitata la maxim sa cistige. Evident - daca se simte miine pe teren ca nu se poate (nu avem o zi prea buna, apararea fara Gaman are probleme etc.), un punct e mai bun decit zero puncte.

In ceea ce priveste Reghe :

- sper sa-l vad pe Lazar miine;
- fara Ivan exilat in banda; Ivan sa joace al doilea virf;
- sa avem in teren fundas dreapta de meserie, nu Capatina;
- ideal mi-as dori sa avem doi fundasi centrali de meserie experimentati, nu Screciu.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Takeiteasy » 27 Noi 2021, 20:36

Acest articol apare pe GDS ca publireportaj - adica publicitate platita.

https://www.gds.ro/Bani-afaceri/publire ... l-cu-fcsb/

Ma intreb - cine plateste pemtru asa ceva ? Clubul ? Daca da, e nasol.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Paul » 27 Noi 2021, 21:02

De ce zici ca e nasol? Nu ca nu ar fi nasol, dar ce anume e nasol? Ca trebuie sa plateasca ca sa scrie despre ei?
Pare ca vezi ceva mai sumbru si nu imi dau seama la ce te referi.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Takeiteasy » 27 Noi 2021, 22:16

Paul scrie:
27 Noi 2021, 21:02
De ce zici ca e nasol? Nu ca nu ar fi nasol, dar ce anume e nasol? Ca trebuie sa plateasca ca sa scrie despre ei?
Pare ca vezi ceva mai sumbru si nu imi dau seama la ce te referi.
Pai e nasol tare daca platesc un ziar din Craiova sa scrie despre un meci cu FCSB - unul din meciurile cele mai tari din campionat. Tu iti inchipui ca la Napoli ziarele sint platite sa scrie despre unul din meciurile mari ale echipei locale ?

E un semn trist pina la urma - banii sint aruncati inspre ziare, si nu inspre a face fotbal de calitate.

De fapt toata treaba asta inseamna destule (si nimic bun, pozitiv) - si nu le mai dau in scris.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de THE LION » 27 Noi 2021, 23:16

Publireportaj pentru ca fac reclama unei agentii de pariuri sportive.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Takeiteasy » 28 Noi 2021, 00:55

Publicul cumpara bilete pentru meciul de azi. Bravo !

https://www.fanatik.ro/bilete-vandute-u ... b-19820936

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Paul » 28 Noi 2021, 08:22

Takeiteasy scrie:
27 Noi 2021, 22:16
Paul scrie:
27 Noi 2021, 21:02
De ce zici ca e nasol? Nu ca nu ar fi nasol, dar ce anume e nasol? Ca trebuie sa plateasca ca sa scrie despre ei?
Pare ca vezi ceva mai sumbru si nu imi dau seama la ce te referi.
Pai e nasol tare daca platesc un ziar din Craiova sa scrie despre un meci cu FCSB - unul din meciurile cele mai tari din campionat. Tu iti inchipui ca la Napoli ziarele sint platite sa scrie despre unul din meciurile mari ale echipei locale ?

E un semn trist pina la urma - banii sint aruncati inspre ziare, si nu inspre a face fotbal de calitate.

De fapt toata treaba asta inseamna destule (si nimic bun, pozitiv) - si nu le mai dau in scris.
Da, este trist dar eu vad asta exclusiv ca o degradare a presei si un apetit tembel pentru negativitate a presei locale, care abia asteapta sa faca misto de echipa orasului.
Inaintea unui meci cu Fcsb ar fi cazul sa fie altfel, si poate ca Betano plateste, desi nu cine plateste e problema, in opinia mea.
Eu nu stau sa ii fac socoteala lui Rotaru ca da cateva sute pe un articol, si mi se pare un gest foarte mare sa vanda bilete cu 1 leu si sa isi asume paguba doar sa vina spectatori in scenariul asta ***** cu plecarea la pauza.
In fine, am reusit sa ne transformam exact in ceea ce vrea presa, niste nemultumiti barfitori, ceea ce, ca veni vorba de Napoli si tifosi, nu e cazul acolo, unde mergeau 50k la un meci in Serie C.
La noi asta cu “si la bine si la greu” e doar trecuta in cantec, in rest suntem ca la reality showurile alea in care se cearta toata lumea cu toata lumea.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Iancu Magheru » 28 Noi 2021, 12:31

Keșeru la oaspeți nu va juca azi. Cu puțină concentrare in apărare ar trebui să nu incasam prea multe.

Închis