Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Mateiu al nostru este mai tare la bautura decat Tamas

+3 Cu siguranta Mateiu il baga sub masa
17
77%
+1 Sunt amandoi la fel de buni
1
5%
0 Nu degeaba Tamas a jucat la Dronkaster
4
18%
 
Total votes: 22

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9817
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 12 Dec 2021, 14:20

Fara legatura sau cu.. Reghe pe prima la Dinescu

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 12 Dec 2021, 17:17

Judecand la rece, am concluzionat ca :
Ne-au lipsit : Gaman, Bancu, Conte, Houri, Rogulici, Koljoci, Markovici. Pe Pigliacelli nu-l pun la socoteala ca mi-am cam dorit sa-l vad rezerva.
Cu jumatate de echipa lipsa se poate spune ca rezultatul nu a fost rau. Am jucat, totusi, cu echipa de pe locul 3.
Ma intreb, de ce avem asa multi accidentati ? Poate ca preparatorul fizic nu este ceea ce trebuie.
Campionatul nostru este extrem de slab daca Rapid si Voluntari sunt pe locurile 3 si 4. Spun asta pentru ca echipele astea nu joaca nimic.
Mie mi se pare ca echipa cea mai in forma este Sepsi.
Nu cred ca vom avea probleme sa intram in play off si cu putina atentie luam si cupa.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2234
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 12 Dec 2021, 18:08

...ca apoi sa iesim din primul tur in Europa. Este si logic daca ne chinuim atât de tare in campionatul ăsta de doi bani, așa cum am convenit cu totii. Părăsirea cupelor europene din primul tur , eliminați de echipe modeste, nu este deloc o întâmplare. Iar de doi ani numai avem "norocul" sa dam de milan, leipzig sau aek atena( echipa de duzina dupa mine) ca sa avem scuza ca ne-au scos unii cu bugete mari , din campionate puternice.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 12 Dec 2021, 18:28

O sa vina si vremea noastra. Rabdare si tutun. Stabilitate ne trebuie si o sa reusim si in cupele europene, iar apoi sa ne priveasca si FRF cu mai mult respect. Respect inseamna printre aletele si arbitraj corect.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 12 Dec 2021, 18:59

Contextual, am rămas pe 5 dupa etapa asta. Ne-au ajutat rezultatele din alte meciuri. Și marți ne luăm revanșa cu cotonogarii din arad!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 12 Dec 2021, 19:17

fabius_2014 scrie:
12 Dec 2021, 17:17

Ma intreb, de ce avem asa multi accidentati ? Poate ca preparatorul fizic nu este ceea ce trebuie.
Care dintre ei ? :laughing: Reghe si-a adus unul roman plus ca Rotaru a angajat doi straini la inceputul anului asta.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1819
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Dec 2021, 19:47

După cum spunea și Cârțu problema lui Screciu e că vrea să joace elegant, să nu bubuiasca mingea și apar gafele. Baiaram e talentat și are și șut puternic, a marcat frumos campionatul trecut cu un șut de la distanță problema cu cei tehnici e că la o ocazie clară vor să dea interioare și exterioare nu am văzut la noi unu care să rupă plasa din poziție fața în fața cu portarul.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 169
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 12 Dec 2021, 19:50

Un punct salvat cu noroc... Altfel, de la Multescu pâna in prezent, cu exceptia lui Papură, am avut pe banca oameni mai mult decat decenti, antrenori cu merite anterioare. Lotul de jucatori poate fi mai bun, dar, exeptand doua echipe, celelalte stau mult mai rau. Cred ca e o problema de anturaj al lui Rotaru, acesta nu are oameni de fotbal, doar pupincuristi. De aici pleaca instabilitatea. Asa se explica faptul ca antrenorii sunt demisi, dar pietrele raman.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Dec 2021, 20:27

Sampania sau nu dar in ultimii 5-6 ani nu am fost niciodata atat de departe de podium. Eu cred ca CFR va avea 30 de pct avans fata de noi la sf campionatului...

Ma simt bine la victoriile cu 4-0 5-0 dar cam asta e fericirea. 2-3 victorii categorice si apoi 20 de meciuri cu rezultate mediocre.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 514
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 12 Dec 2021, 20:27

sper să facem, mai des, B A I A R A M după golurile lui Ștefan .. nu Bairam(este greșit) !!
este un mingicar, bună tehnica de dribling dar un pic cam infatuat, ca altitudine ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 12 Dec 2021, 20:37

Takeiteasy scrie:
12 Dec 2021, 19:17
fabius_2014 scrie:
12 Dec 2021, 17:17

Ma intreb, de ce avem asa multi accidentati ? Poate ca preparatorul fizic nu este ceea ce trebuie.
Care dintre ei ? :laughing: Reghe si-a adus unul roman plus ca Rotaru a angajat doi straini la inceputul anului asta.
Cand erau doar aia adusi de Rotaru, jucatorii nu se accidentau asa des. Poate ca ai nostri nu sunt obisnuiti cu antrenamentele tari, dar dupa pauza o sa fie altfel.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 13 Dec 2021, 00:00

Putem s.o sucim pe toate partile. N.avem lot. Locul din clasament reflectă fix valoarea jucatorilor. Ba chiar cred ca suntem un pic mai sus decat valoarea jucatorilor. Nu prea stiu loturile celorlalte echipe, dar daca îi iau pe câțiva de la noi la mâna, nuj câți aș gasi mai proști.
Noi avem maxim 4-5 jucatori despre care poti spune ca au ceva legatura cu fotbalul. Combinat. Talent plus calitati fizice. N.avem niciun exponential. Nimic uau. Ăștia decenți pt. Liga 1 mi se par:
Gaman;
Ivan;
Nistor;
Bancu;
Koljic.
Gaman bine fizic, personalitate, stie sa stea în teren, decent cu capul, nu se sperie;
Ivan cu calitati fizice f bune, de unde si capacitatea de a se lipi la cate un gol. Talent subtire;
Nistor. Singurul capabil sa faca jocul. Cu toate pacatele lui si cu tona de pase gresite;
Bancu. Travaliu deosebit, capacitate de efort, oarece personalitate si in jocul lui;
Koljic. Fizic si calități de atacant ( daca ne raportăm la forma din trecut ). Joc de cap, sut, chiar si pase.
In rest, jale totala!
Balasa. Ăsta cred că se uită să dea o pasă înapoi și când merge pe stradă. Nul pe faza de construcție. Inexistent. Om în minus. Lipsit de orice entuziasm in orice fel de joc. Pur si simplu emana tristețe. Calitati fizice modeste, lent, usor de depasit joc de cap mediocru. Posbil cel mai slab fundas din liga 1, tinand cont și de atitudine;
M. Constantin. Bătrân, fumator, alea, alea, nici nu mai discutam. Omu e cu gandul la finalul contractului;
Screciu. Desi are ceva calități fizice, nu e nici cal nici măgar. Mai exact nu-l poti folosi ca mijlocas pt. ca greșește mult în situații periculoase și e lipsit de orice viziune iar ca fundas are handicapul major că nu sare la cap absolut deloc. Cauză pierdută;
Papp. N-a fost niciodată vreun jucător deosebit, darămite acum când are deja o vârstă plus niste accidentari la activ;
Vatajelu. A fost în varf de formă acum 7-8 ani iar de atunci tot trage in jos. Asta spune tot;
Vladoiu. La fuga lui, dacă n.a.fost capabil până in momentul de față să ajungă nr.1 fundaș dreapta pe țară, la națională, tranfer afară etc. înseamnă că-i lipsește ceva important. Aleluia. Cauză pierdută;
Crețu. Moldovean fără cap. Scapă cu mingea, nu știe unde s.o dea. In general nu știe unde sa dea mingea. Degeaba recuperează. Niciodată nu știe ce să facă cu mingea. Plus tăune - sa faci două faulturi in 5 min. denotă lipsă de creier;
Căpățână, Ivanov - balast;
Cimpanu. Calități fizice zero. Nu forță, nu viteză. Sut cu stângul la colțul scurt si atât. Foarte puțin. Nici loc de orogres nu văd la el. E prea rahitic;
Baiaram. Etnia își spune cuvântul. Nu.s rasist, n.am nicio treabă, dar ăsta.i adevarul. Ei sunt cu muzica, dansurile, au alte calități. Nu fotbal. Nu au picioarele făcute pe șut sau pe alergat. Le au pe țopăială. E altceva. Nu merge la fotbal;
Houri. Imi place că e bătăios, predispus la efort. Dar cam atât;
Despre ceilalți nu mai vorbesc. Conte și ăia care mai sunt prin lot. Țepe de impresari;
Nuj ce să zic de Markovic. Aș aștepta să treacă un an peste el ca titular. In rest, asta e echipa. Majoritar nulități.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 13 Dec 2021, 01:03

malus dacus scrie:
13 Dec 2021, 00:00
Screciu. Desi are ceva calități fizice, nu e nici cal nici măgar. Mai exact nu-l poti folosi ca mijlocas pt. ca greșește mult în situații periculoase și e lipsit de orice viziune iar ca fundas are handicapul major că nu sare la cap absolut deloc. Cauză pierdută;
Pai saritul la cap se poate antrena. E treaba de antrenor sa-i corecteze carentele sau sa nu-l bage daca baiatul nu e la nivelul dorit. Mie mi se pare ca Mitran (din pacate si el cam la aceeasi inaltime cu Screciu) are mai multa atitudine si executii de fundas decit Screciu - dar nu fac eu echipa la Craiova.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 13 Dec 2021, 04:16

Nea Ovi face doua greseli mari de tot in acest text, si nu stiu motivul :

https://www.gsp.ro/opinii/editorial-ovi ... 49287.html

In primul rind ne numeste Universitatea Craiova.

In al doilea rind, semnaleaza greselile de arbitraj din meciul cu Voluntari : cite un penalty refuzat ambelor echipe, plus gazdele iertate de doua eliminari.

P.S. As fi vrut sa vad oficialii nostri pe TV denuntind cel putin atacul brutal al lui Meleke la Baiaram, prima eliminare la care nea Ovi face referire. Aia a fost violenta care merita 5 etape de suspendare.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2527
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 13 Dec 2021, 07:49

pe mine ma socheaza ca nimeni nu face scandal la noi dupa meciuri, de-aia isi si bat aia joc de noi in ultimul hal! Daca prostii tac si inghit, de ce nu?

Închis