Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Moderator: grup_moderatori

Ce fel de meci va fi ?

Poll ended at 15 Dec 2021, 11:13

Vom marca rapid si vom bate la scor.
5
45%
Va fi un meci pe muchie de cutit dar vom invinge in final.
6
55%
Am jucat "x2" la pariuri.
0
No votes
 
Total votes: 11

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Takeiteasy » 15 Dec 2021, 02:05

manex scrie:
15 Dec 2021, 00:30
Reghe e antrenor, trebuie sa isi asume curatenia si sa aduca jucatori cu mentalitate.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Din pacate, ca antrenor Reghe era in cadere de ani buni - vorbesc de rezultate.

La PPM (puncte pe meci), Reghe a atins apogeul in 2012 - de atunci la fiecare echipa la care a fost a avut PPM mai mic decit la precedenta echipa. Vorbesc de perioada intre 2012 (antrenor la Chiajna) si vara anului 2021 (antrenor la Ahli). 9 ani de cadere continua la PPM !

https://www.transfermarkt.us/laurentiu- ... iner/14563

Acum la Craiova are 1.73 PPM in toate competitiile - a oprit caderea continua la PPM vreme de 9 ani, dar are 1.56 PPM in liga 1. Pe Papi l-am luat cu furcile pe sus la 1.45 PPM campionatul trecut (fara Koljic, Markovic, Gustavo, Gaman etc.).

Pai are Voluntariul lot mai bun ca noi si antrenor mai bun ca Reghe de sint in fata noastra ?

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1819
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de dorumihnea2 » 15 Dec 2021, 05:52

E ciudat cum o echipă care câștigă 3 meciuri în care marcă 5 goluri după 1 lună jumate reușește să nu dea un șut pe poartă într-un meci acasă. Mi se pare suspect. Poți compara uta cu fcsb sau Botoșani? Am fost dominați fizic în mod evident dar se putea face echipa de start cu jucători care puteau castiga fizic un duel 1 la 1 (Bălașa, Fedele, Crețu vs Câmpanu, Vânâ).De Baiaram de mă apuc să scriu ceva probabil îmi iau ban permanent dar atât vreau să spun..... Reghe ar trebui să lase psihologia păguboasă de genu,, să nu pună presiune pe cei tineri sau să le scadă moralul dacă ii scot din lot sau la echipa a 2a,,. Căpățînă a fost cel mai comic de pe teren iar Vatajelu care intră în a 2a repriză era cel mai obosit. Este un pic de lucru la echipă și sper ca Reghe să aducă ceva jucători pe care să îi dorească el și nu să fie aduși pe sistemul,, cârpeală,, de Rotaru și cei 3 scouteri.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Takeiteasy » 15 Dec 2021, 06:07

Pai Cretu a fost adus la sugestia lui Reghe, nu ? Ni se pare ca acest jucator, foarte foarte bine platit, ridica nivelul echipei ?

Mie mi-au placut suturile din prima repriza ale lui Cimpanu si Koljic; de obicei Cimpanu are suturi din astea rahitice - dar acel sut din prima repriza a fost un sut tare, sanatos, un pic peste poarta. Asa da ! Bine - baiatul pare un pic obsedat cu coltul scurt, de ce nu incearca si sut pe lung cind intra pe centru, din banda ? Chestie de antrenament si de personalitate / minte.

Sutul lui Kolic cu stingul a fost o adevarata bomba; era golul etapei daca intra. Pacat ca s-a dus un pic peste.

N-am inteles echipa de start cu UTA - cu Nistor, Gustavo si Vina la mjloc. Pai cine e agresiv, fizic, de lupta si iti recupereaza mingi ? Nimeni din astia 3.

Mi se pare ca fizic, pshic si fotbalistic echipa sta tare prost. Sper la o victorie la Medias.

P.S. Priviti prima fotografie din acest articol, chiar sub titlul articolului :
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/andrei ... 49489.html

Sint acolo 7 aradeni contra a 4 aparatori ai nostri in careul nostru, minutul 29, meci acasa ! Ce fel de aparare are echipa asta a noastra ?? E un miracol ca n-am luat gol la acea faza. U Craiova a aratat prost in acest meci - si fotografia asta spune multe. Si nu spune doar ca nu stim sa stam in teen - dar si ca adversarii nostri au tupeu si incredere cind joaca la noi acasa. Va aduceti aminte ca tot asa am luat si golul 3 cu FCSB acasa recent - la acea faza FCSB avea 7 (!) jucatori in careul nostru, citiva nemarcati. Si asta spune, din doua meciuri acasa, ca echipa nu stie sa stea in teren, nu stie sa se apere.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 169
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Stefan.. » 15 Dec 2021, 08:28

Nimic de comentat despre meci. Se mai indoieste cineva ca este o noua "lucratura" asupra antrenorului? A devenit un obicei si Rotaru este luat de pacalici.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3566
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Paul » 15 Dec 2021, 08:36

Stie cineva ce e cu Markovici? Nu ca ne-ar fi salvat, dar eu nu il bagam ieri pe Bairam, dipa ce a facut la Voluntari, si ca dovada a gresit absolut tot, si nu parea ca s-a fortat vreun pic, a jucat la misto.
Foarte nasoala situatia, si chestia nu e ca am facut o prostie si in rest am jucat ceva, nu am jucat nimic.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2119
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de gogu2005 » 15 Dec 2021, 09:47

Finalurile de an au adus mereu jocuri slabe. E un semn clar că jucătorii sunt cu gândul la vacanță și îi cam doare în mititel. E chestie de profesionalism în final și ține de mentalitatea jucătorilor, iar la capitolul ăsta stăm foarte prost.

Oricum campionatul este fumat pt noi, sper ca în iarnă Reghecampf să facă o pregătire completă (încă i-aș acorda circumstanțe pt că a luat echipa în plin campionat) și poate să fim mai bine pregătiți pt următorul campionat.
CRAIOVA NESUPUSA

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de THE LION » 15 Dec 2021, 09:59

Avem mare nevoie de jucatori de valoare la mijloc si pe toata banda dreapta.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de fabius_2014 » 15 Dec 2021, 10:53

Stefan.. scrie:
15 Dec 2021, 08:28
Nimic de comentat despre meci. Se mai indoieste cineva ca este o noua "lucratura" asupra antrenorului? A devenit un obicei si Rotaru este luat de pacalici.
Am mai auzit teoria cu " lucratura ", dar nu stiu ce sa zic. Daca ne orientam dupa meciul cu UTA si dupa prestatiile unor jucatori, as zice ca ai dreptate.
Am observat ieri niste lucruri ciudate in echipa, o lehamite in joc, o lipsa de ambitie, greseli impardonabile si multe altele.
Cand Bancu, Nistor, Ivan, adica veteranii, nu joaca, atunci putem sa ne gandim la o " lucratura ".
Eu merg, totusi, pe ideea unor antrenamente fizice prea tari care i-au stors pe jucatori si asta s-a vazut in meciul cu UTA , meci care s-a disputat la 3 zile de meciul cu Voluntari.
Ca sa fiu cinstit, sunt cam 50% pentru lucratura si 50% pentru lipsa de valoare si greseli ale antrenorului. Poate ca sunt valabile amandoua.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2234
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de fanucrv » 15 Dec 2021, 12:26

Eu nu cred ca este vreo "lucratura". Doar lipsa de valoare si implicare la cei mai multi dintre jucatori, iar la altii o scadere de forma sportiva din cauza mai multor factori : oboseala, accidentari, antrenamente nu foarte bine facute ( prea tari sau prea usoare). Nu este o lucratura si pentru ca jucatorii sunt multumiti de Reghe ca antrenor, care am inteles ca este foarte permisiv ( am fost bland) si intelegator. Asa ca noi suporterii nu putem sa ne amagim nici macar cu scenariul conspirationist. Realitatea este ca in acest moment nu prea avem o echipa competitiva , care sa poata tina ritmul unui campionat intreg.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1173
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Dec 2021, 13:14

Când va văd pe aici cu antrenorul ma ia capul , mai ales bobby (revenit sub takeiteasy) care mai baga iar statisticile lui pt concluzia deja trasa de 5 etape că el vrea pe Dan Petrescu și scouting la juma de preț fata de restul că noi avem 3 coae

Din vara a fost clara treaba , aveai nevoie de jucători piesa pt că de 2 ani am adus doar rezerve dar noi in schimb am mai vândut încă o piesa tare

Ai lot mai slab că în ultimii 2 ani ..dar normal că daca pui botul la cârpelile aduse și văi doamne ce condiții , organizare și management cu nea Marcel &co pe care și presa le repeta îți faci o imagine de superechipa ...AM VANDUT TOT , ce pretenții mai aveți ..singurul pe care nu am reușit să îl vindem e Koljic din cauza accidentării
Nea Marino's începuse o serie la fel de nefastă , oare de ce ...pt că avem doar rebuturi ce ne mai ascundem atat...Rotaru nu mai baga bani și trăim din inerție ..restul sunt povesti și consider că prima data trebuie sa punem un obiectiv real , iar conducerea să spună că nu vrea sa plătească jucători buni pt că mergem pe tineri și că vrea eventual să și retragă din împrumuturi ..altfel agita apele degeaba

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de fabius_2014 » 15 Dec 2021, 13:46

1. Daca am avea numai rebuturi, nu ar exista meciuri bune, dar noi cu aproape cu acelasi lot, am batut CFR si FCSB in campionatul trecut, iar in campionatul asta am avut o serie de meciuri foarte bune.
2. Clubul nu traieste din inertie, are o politica financiara corecta, se autofinanteaza nu sta la mana unui investitor sau altul si asa trebuie sa ramana. In Romania este clubul cel mai bine organizat. CFR risca dpdv financiar enorm si se bazeaza pe o protectie politica puternica. FCSB are un investitor puternic care a cumparat clubul cu 3 milioane cand doar jucatorii valorau 25 milioane. Asta o spus-o Becali care a adaugat ca daca ar trebui sa aduca bani de acasa ar renunta.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de malus dacus » 15 Dec 2021, 16:47

o: Alb-albastru AS
Cam așea stau treburile.
Ce lucrături, când ei se împleticesc și cad, sare mingea, nu-s în stare să facă un stop, la cap sar ca dreacu, ba n-au pe stângul, ba n-au pe dreptul etc etc?
Nu e nicio lucrătură, dar nici nu poți schimba toată echipa. La bani mă refer. Altfel, dacă ar fi după mine, nuj dacă aș mai păstra doi-trei.
Așadar, treaba lor, știe Miaie mai bine ce are de făcut, dar părerea mea e că dacă rămân aceiași jucători, la același nivel salarial, în doi ani închidem baraca. Pur și simplu avem extrem de multe rebuturi, plătite ( bănuiesc ) la de cate două-trei ori mai mult decât valoarea lor reală.
Eu i-aș chema frumușel la niște renegocieri, și le-aș spune așea:
Babaeti, deoarece nu bate clasamentul cu banii băgați în curru vostru, se impun următoarele chestii:
Portari:
Pigliacelli - out; Lazar 20%; Rusu 20%;
Fundasi:
Gaman 20%; Papp 50%; Screciu 50%; Balasa - out, M. Constantin - out; Conte - out, Vladoiu 50%, Vatajelu 50%, Bancu 20% ;
Mijlocasi:
Nistor 20, Crețu 50, Gustavo 50, Houri 50, Rogulic 50, Căpățână out, Vină out, Fedele out, Ivanov out;
Atacanți:
Ivan 20, Koljic 20, Markovic 50, Baiaram out, Cimpanu out, Roman out.
Cine nu doreste, cine nu poftește - UCV II.
Tragi linie, vezi cu ce ramai si plombezi cu liberi plus ce e mai de Doamne Ajuta pe la echipa a 2-a. Cu băieți din ăștia care, stai, că n-are viteză, stai, că tre să și-o facă pe stangu, ne chinuim degeaba.

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de asmodeU » 15 Dec 2021, 20:14

Maluse, procentele alea sunt scaderi de salariu ?
malus dacus scrie:
15 Dec 2021, 16:47
... stai, că tre să și-o facă pe stangu, ne chinuim degeaba.
Auzi, ei nu pot sa dea cu celalalt picior dar tu ... mare player de tastatura poti sa dai ctrl+alt+del cu o singura mana ? :)(

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1116
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Leonard Albert » 15 Dec 2021, 20:39

FreakBoy scrie:
14 Dec 2021, 21:21
Iar s-au strâns suporterii pe aici. Eu zic că unii dintre voi ar trebui să își caute echipă.
Dupa fiecare meci execrabil facut de echipa noastra iesi pe-aici si dai cu parul. Cunosti expresia "a fi obiectiv"? Demonstreaza si aplica! Pentru ca de-aia cica ai drepturi pe-aici. Serios, ma uimesti! Tu poti sa-i aplauzi dupa meciul de ieri? Poti sa spui ceva de bine? Sau ai temele facute?
Tu esti anti-Craiova daca te bucura Laci, Tbilisi sau meciul de ieri. Nu noi! Si scoate parul si da-i cu ban-ul,dar justifica-te in fata tuturor! Incerci in mod evident sa pui botnita suporterilor cand critica meciurile catastrofale si cand au dreptate totala. Nu-ti face cinste atitudinea asta. Te ascunzi sub "iubirea de Stiinta" si legi gura oamenilor. Ai agenda? Nu mai avem voie sa spunem ca jucam prost cand jucam prost? Te rog, putina decenta si respect fata de noi!
Auzi ce tupeu, ne trimiti pe noi sa ne cautam alta echipa? De unde si pana unde iti permiti asa ceva? Pana una-alta, nu noi mirosim aici a cozi de topor!
Spunem ce vedem si spunem fix realitatea. Care e problema ta? Mintim cu ceva?
Si in final, ca idee, nu am nimic cu tine personal, dar am cu atitudinea ta. Sanatate tuturor!

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Etapa 20: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de asmodeU » 15 Dec 2021, 20:48

Cine poate tasta ctrl+alt+del cu o singura mana, sa ridice primul piatra ! :)(
Ce-aveti ma cu ei, nu ati ajuns inca la stadiul sa va fie mila de ei ?
Ei n-au progresat in profesia lor de fotbalisti, voi n-ati progresat in a va face iluzii degeaba si in a va tine nervii. :)(

Închis