Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce cadou primim de Crăciun?

-În sfârșit o victorie, dar scremută
8
44%
-În sfârșit o victorie convingătoare
5
28%
-Încă un punct colosal
5
28%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 21 Dec 2021, 01:40

Exact despre asta este vorba, Bobby, sunt perfect de acord sa avem păreri diferite și sa ni le expunem toți, dar atunci când vrem sa spunem sau sa “ prezentam “ ceva, sa nu ne oprim doar la ceea ce ne convine, sa prezentam “acel ceva” in totalitate. Altfel, ce facem? Ne comportam la fel ca slujbașii din mass-media asta nenorocita și incompetenta ( majoritatea, nu toți) care pentru a-și încasa argintii calca pe cadavre?
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 21 Dec 2021, 01:42

Sau, mai simplu și mai din “ înțelepciunile strămoșești” : “ce tie nu-ti place, altuia nu-i face” și “dacă vrei sa fii respectat, învață sa respecți”. 😊
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 21 Dec 2021, 01:42

Sau, mai simplu și mai din “ înțelepciunile strămoșești” : “ce tie nu-ti place, altuia nu-i face” și “dacă vrei sa fii respectat, învață sa respecți”. 😊
ucv ucv ucv

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 21 Dec 2021, 03:41

G.Ovidiu-Catalin scrie:
21 Dec 2021, 01:42
Sau, mai simplu și mai din “ înțelepciunile strămoșești” : “ce tie nu-ti place, altuia nu-i face” și “dacă vrei sa fii respectat, învață sa respecți”. 😊
Nu exista ca cineva, oricine, sa prezinte o perspectiva care acopera toate fatetele realitatii. Nu pot eu sa vad exact ceea ce vezi tu si invers. Pur si simplu nu exista asa ceva.

Am intilnit italieni innebuniti dupa fotbal care vad in catenaccio ceva frumos si pur italian, un brand national. Arata-i catenaccio unui brazilian si o sa strimbe din nas. Oamenii sint diferiti - rezoneaza la chestii diferite, apreciaza chestii diferite ca fiind esentiale. Dar nu trebuie sa-i dau eu in cap unuia ca are preferinte diferite. E o chestia romaneasca ? Eram la o masa in Bucuresti cu strain si i-am explicat ospatarului ca omul ala nu voia pate de ficat in farfurie, ca nu maninca asa ceva. Ospatarul a fost socat si m-a intrebat - colegul strain nu stia romaneste : "Cum e posibil sa nu-i placa cuiva pate de ficat ?". Aia e - oamenii sint diferiti.

I-am spus unuia pe aici ca e timpit ca il prefera pe Reghe ? Nu. Sa fie sanatos oricare cu preferinta proprie.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Dec 2021, 06:47

Cred ca ce ne lipseste multora dintre noi, inclusiv mie, este flexibilitatea de a vedea si din punctul altuia de vedere, si asta se intampla cred pentru ca in cazul suporterilor totul vine cu pasiune, si e pur si simplu greu sa te detasezi ca sa “o vezi si pe-asta”, adica ce vrea altul sa spuna sau sa ii intelegi motivele.
Daca am fi tot timpul de acord cred ca ar fi plictisitor, in primul rand, si nu ar putea duce decat in doua diectii extreme, niciuna de dorit: ori ni se pare ca ai nostri sunt cei mai buni si nu e nimic de schimbat, ori ca sunt cei mai prosti si nesimtiti, si atunci totul e de schimbat, mereu.
Eu ma uit la Dinamo, o echipa care are totusi suporteri, spre deosebire de CFR, si ma ia groaza cand vad ce fac acesti suporteri: ii dezbraca pe jucatori pentru ca vezi Doamne nu merita tricoul lui Dinamo.
Adica brutele si idiotii pamantului, cu suncile lor si cu meclele alea de batausi, domne, daca ar intra ei in teren ar rupe locul, ce sa mai. Adica doar ca se numeste Dinamo, dar joaca intr-o cocina, sunt in insolventa, si au parte de “sustinere”, asta ar trebui sa ii puna pe podium direct.
Fratii lor intru tembelism de la EFM nu sunt departe nici ei, cu Gogoasa pe post de lider, si cu Adi Miti JR supremo pe post de lider maximo.
Te doare capul frate, numai iubire nu e asta, sau ma rog, o fi, dar de balamuc, ca in epoca de piatra, pana la trecerea la mersul in doua picioare.

Din fericire cred ca noi stam bine la asta, sau ca sa ma exprim corect: mie imi place cum e la noi din punctul asta de vedere, al relatiei intre club, echipa si fani.
Nu prea inteleg motivele pentru care il injura unul si altul pe Rotaru, pentru ca mie mi se pare ca e tot timpul interesat sa se livreze ce trebuie. Normal ca vrea sa castige bani, sau sa nu piarda, altfel am avea un Miti2, financiar vorbind, genul care da toti banii la lautari si traieste pe datorie si tzepe dup-aia.

Avem toti parerile noastre, ni le mai nuantam putin, ne mai ingluentam putin, dar sa speram ca baietii astia isi revin si ne dau motive de bucurie in 2022. Eu nu imi doresc sa plece nimeni, imi doresc sa isi ridice nivelul daca se poate, iar daca nu se poate imi doresc, in ordine, sa crestem fotbalistii nostri, macar 20-30% din lot, si sa vina baieti buni din afara care sa vrea sa fie in familia noastra.
Vreau sa isi revina Kolijc, am o mare simpatie si respect pentru el, si va spun ca ma doare sa citesc remarci gen e terminat, asa cum ma durea sa citesc despre Ivan ca e “cea mai mare tzeapa”.
E nevoie si de noroc, nu e torul stiinta si munca, si e nevoie si de arbitraje ok, iar aici cred ca ar trebui sa avem macar un buldog de serviciu care, fara scandal, sa ii toace mereu pe astia la federatie si la cca cand se intampla chestii naspa.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 21 Dec 2021, 11:17

Takeiteasy scrie:
20 Dec 2021, 23:28
[

Cuvintele astea le-ai auzit probabil in familie - de la taica-tau la maica-ta sau de la tine la maica ta ? - "javra ordinara". "curva", "calci pe cadavre" ? Tu oi fi avut cadavre pe care calcai, curve si javre (ordinare sau extraordinare) in familie mai baiete, dar nu toata lumea a copilarit asa.
Bai labarel , in primul rand ca nu ai nimerit nimic din toate de mai sus și probabil mata a fost curva și o bătea taicato , altfel nu aveai cum sa te gândești la asta, dar daca ai ramas marcat eu ce sa îți fac .. eu pe stadion nu vb cu curvele cu "dumneavoastră"... Daca mă duceam la teatru și teîntâlneam e clar că nu puteam sa ascult 2 vorbe de la tine și nu aveai privilegiul să îmi rupi 3 minute din timp , dar ești pe forum de fotbal și eu am constatat doar că ești un MINCINOS și nu am văzut că m-ai contrazis într-un fel ...puteai să zici că nu ești Bobby și nu ai fost dat afară după forum dar cum tu ești acel troll=> ca esti MINCIINOS ORDINAR ...aaaa, că bagi tu atacuri că sa distragi atenția , m-am obișnuit cu curve că tine care nu au simțul ridicolului , ești bun de om politic , om fără caracter .Eu îți spun direct că un comunist că tine nu are ce ținută morală să aibă când își schimbă identitatea pe un forum , în viața reală cine știe de ce mârșăvii ești capabil daca virtual minți și manipulezi.

Subliminal "eu nu te iau de prost " => transmiți subliminal asta pt că negația nu este percepută de creier și e ca și cum ți-aș spune eu că : "nu ești genul care te-ai da in spate sa te fuți in curr pentru scopul tau" ....e doar o altfel de forma de manipulare prin care nu spun direct că te fuți in curr.....plus că sa faci pe elevatul pe forum de fotbal mi se pare că ai ceva frustrări in viata...așa și pe modelul tau nu ti-am spus că te fuți in curr , doar exemplificăm , sper că nu te superi :)( știu că dacă eram în US la tine mă puneai tu la punct pui de comunist

P.S. nu mi-am propus sa te jignesc dar acum să îți spun că nu ești CURVA ar însemna să mint și macar virtual pot să îți spun adevărul , așa e creștinește că sa nu minți ....și încă odată îți spun doar am constat și ți-am argumentat , nu ți-am zis și am fugit .. așa că mars la bordel unde e locul tau și lasă sfaturile morale :-x

Și știu și placa aia cand o să trimiti CV-ul cu ce ai făcut tu in viata, minciunile vorbesc de la sine, neputincioșii se lauda cu trecutul inventat de ei iar cei capabili cu ce pot face

Închis