Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu Chindia

Victorie ne calificăm matematic in playoff
8
89%
Egal, sandoi ne cunoaște
1
11%
Înfrângere, nu putem da gol cu echipe defensive
0
No votes
 
Total votes: 9

Rocain
senior
senior
Mesaje: 344
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Mesaj de Rocain » 25 Feb 2022, 22:45

Îmi place cum a vorbit Sandoi la interviu la Digi, chiar daca a spus că merită egal. Păcat că nu a urcat în campionate mai puternice in cariera de antrenor.

Cat timp marcăm 1 gol mai mult ca adversarul, :up: ucv

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Mesaj de Dany » 25 Feb 2022, 22:54

Nu am văzut prima repriza, am ajuns acasă abia la începutul reprizei secunde. Nu mi-a plăcut prea mult, dar important e ca am câștigat.
Nu știu ce s-a întâmplat, dar parca nu aveam încredere în noi. Am fost dominați acasă de Chindia. Cred ca jucătorii au fost obosiți.
Vedem la meciul de miercuri la Mioveni.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Mesaj de fanUCV » 25 Feb 2022, 23:13

puțin cam norocos, rezultatul .. cu Pigliacelli, intervenție excelentă .. cu multe pase greșite by Craiova .. gazonul, părea că mingea sare aiurea .. facem puncte dar jocul este destul de slăbuț pentru ocupanta poziției 3 .. NO WAR !!!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Mesaj de Freestate » 25 Feb 2022, 23:52

Au jucat baietii nostri in meciul asta asta ... nici nevestele lor nu cred ca ei au fost la munca in seara asta. Totusi unii dintre ei vor face dus si se vor baga sub plapuma langa nevasta. Singurii care nu primim nimic suntem noi fanii, nici bere la Ciuperca, nici fotbal pe stadion si nici chestia aia sub plapuma. :)(
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Mesaj de dorumihnea2 » 26 Feb 2022, 00:06

Justice for Nistor....glumesc....totuși cred că Nistor ar trebui titular în fața lui Mateiu care era cât pe ce cu gafa lui să ne facă de 2 puncte azi....Marko a produs golul dar doar atât....

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Mesaj de Freestate » 26 Feb 2022, 09:25

Nu pot sa nu remarc din nou aspectul ca multi craioveni nu-si platesc biletul. Si nu pentru ca ar avea invitatii precum balmajesc unii ci pentru ca sar precum capritele peste turchineti. Am asteptat la poarta 12 aseara niste prieteni pret de 20 de minute si aproape 60 % au intrat pe blat...Omul de la intrare se plimba prin fata portii de-ampulea.
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Mesaj de manex » 26 Feb 2022, 10:14

Eu totusi zic ca nu au intrat pe blat, ci ca nu mai aveau chef sa scaneze biletul. Nu cred ca vine cineva la stadion in speranta ca intra moca.
Cat despre meci.. Nu poti avea in fiecare partida fotbal sampanie. Am jucat slabut, dar am incercat. Se vede lipsa lui Ivan rau de tot. Iar tactic nu stiu ce i se poate reprosa lui Reghe. A jucat bine

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Mesaj de marius_vl » 26 Feb 2022, 10:51

lui Reghe nu i se poate imputa chiar nimic in conditiile in care nu au fost adusi jucatori in iarna asta, in conditiile in care am ramas doar in Markovic in atac, in conditiile in care am ramas in doar doi fundasi centrali, in conditiile in care a fost nevoit sa apeleze la serviciile lui Bic ...

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Mesaj de Freestate » 26 Feb 2022, 10:57

manex scrie:
26 Feb 2022, 10:14
Eu totusi zic ca nu au intrat pe blat, ci ca nu mai aveau chef sa scaneze biletul.
Nu zic ca si turchinetii nu dau rateuri, dar erau doi domni maturi care se lipisera unul de altul ca niste ghei adevarati ca sa incapa la ... o singura deschidere, tineri care nu prezentau nimic, un tip cu 4 copii dupa el cu un singur bilet desi alt domn inainte cumparase copilului bilet.
Tot legat de suporteri, sunt pe la T2 niste pretentii de te ia durerea de cap ! La orice pasa gresita, la acele pase repetate intre Nistor si un coleg in a 2-a repriza, in margine...auzi vociferari si fluieraturi. Unii dintre ei injura si fotbalistii. Vai de 6lm ! Du-te ba acas, bate-ti nevasta, copiii dar nu te purta precum un ca6at la stadion !
In prima repriza mi s-a parut ca am jucat solid, Cretu e bun la jocul aerian la mijloc, mai recuperam niste baloane pe care altadata le pierdeam. Joc solid in prima repriza. Nu stiu ce se intampla mai mereu in debutul reprizei a doua ? Aceeasi asezare dar cu adversarii la timona.
Mateiu e clar, nu mai poate. Si-a facut datoria cat a vrut el, asta e. Steagul Rosu flutura imbietor pentru el spre Nord-Est... si amenintator pentru altii.
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Mesaj de fanUCV » 26 Feb 2022, 19:09

la T2 este așa de când lumea .. biletele nu sunt nici scumpe ca la a-ntâia dar nici nu stau în spatele porții, că nu se vede bine .. oricum, trei puncte contabilizate cu Marko și Mirko!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Mesaj de Freestate » 26 Feb 2022, 20:28

La faza aia cu Nistor cu pasele repetate nu i-am inteles pe acei suporteri, au dat dovada ca nu se pricep la fotbal.
Cum scoti adversarul la joc ? ... cum intra in joc un jucator nou intrat decat daca paseaza repetat ? Daca gandesti ca trebuie sa batem mereu cu 3,4-0 in fiecare meci acasa si ca orice pasa inapoi trebuie taxata atunci sa se duca dracului sa vada volei, acolo mereu a 3-a minge trebuie sa treaca peste fileu ! :)(
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Mesaj de fanucrv » 26 Feb 2022, 22:06

Freestate scrie:
26 Feb 2022, 20:28
La faza aia cu Nistor cu pasele repetate nu i-am inteles pe acei suporteri, au dat dovada ca nu se pricep la fotbal.
Cum scoti adversarul la joc ? ... cum intra in joc un jucator nou intrat decat daca paseaza repetat ? Daca gandesti ca trebuie sa batem mereu cu 3,4-0 in fiecare meci acasa si ca orice pasa inapoi trebuie taxata atunci sa se duca dracului sa vada volei, acolo mereu a 3-a minge trebuie sa treaca peste fileu ! :)(
Ăia tot meciul au vociferat .Am stat destul de aproape de ei si i-am auzit mereu . Au huiduit si fluierat de cate ori au avut ocazia. Am avut senzația la un moment dat ca erau booveni . Culmea ca la sfârșitul meciului nevasta unuia dintre ei a avut un comentariu care a facut toti banii : " au bătut bă, ce mai vreți?!" Jur ca a fost adevărat.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Mesaj de Freestate » 26 Feb 2022, 22:36

Cand suntem si noi putin la stadion ies in evidenta toate nulitatile... Avem si noi taranii nostri, sa fim seriosi !
I-as castra mecanic ca pe miei, sa nu se mai reproduca...Jigodismul se transmite prin gene. :)(
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Mesaj de fanucrv » 27 Feb 2022, 09:31

"Exigentul" public craiovean este in realitate un suporter de rezultat si nimic altceva. Suntem mult sub alții la susținerea echipei și nu înțeleg de unde vine "exigența" asta, pentru ca vreo 25 de ani nu am contat in fotbal !!! Unde mai pui ca ceilalti continua tradiția și se luptă cum știm cu toții de atâta timp : pentru evitarea retrogradarii.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 28: Universitatea Craiova - FC Chindia Târgoviște

Mesaj de Iancu Magheru » 27 Feb 2022, 09:55

Lasă să fie de rezultat. În felul ăsta ajicu nu va (mai) avea in veci un stadion plin.

Închis